Druholigisti doma bez víťazstva, tešil sa len Báč

FC ViOn Zl. Moravce - ŠK Zemplín Michalovce 0:0. Stretnutie začali náporom hráči FC ViOn, z ktorého sa hneď v úvode zrodili dve veľké šance Chrena.

FC ViOn Zl. Moravce - ŠK Zemplín Michalovce 0:0
Stretnutie začali náporom hráči FC ViOn, z ktorého sa hneď v úvode zrodili dve veľké šance Chrena. V 10. min. po centri Číža v ideálnej príležitosti namieril tesne vedľa a v 12. min. z troch krokov trafil iba žrď hosťujúcej brány. Tesne pred prestávkou napriahol vari z 20 m Hözl, lenže jeho prudká strela minula cieľ. Po hodine hry a druhej žltej karte sa z ihriska porúčal Janič a domáci sa v presilovke nadýchli k záverečnému náporu. V 76. min. však Pavlenda krásnou strelou brvno takmer z 20 m Belana neprekvapil. Rozhodnutie mal na kopačke v 78. min. Hejčík, jeho gólovú strelu ale brankár hostí vytlačil na roh. V samom závere striedajúci Páleník z troch krokov hlavou mieril nad a už v nadstavenom čase nedokázal ani z malého vápna dopraviť loptu do siete súpera Ondrejka. Aj preto sa zápas skončil bezgólovou remízou.
Pred 1180 divákmi rozhodoval Valášek, ŽK: Ondrejka - Janič, ČK: 59. Janič.
VION: Brezina - Pe. Farkaš, Dudáš, Hubočan - Pavlenda, Ondrejka, Černák, Hözl (52. Juska), Číž - Hejčík, Chren (74. Páleník).
Ján Rosinský: O stretnutí rozhodol jeho úvod, keď sme nepremenili dve šance. Vylúčenie hráča viac pomohlo súperovi ako nám. Rozhodnúť sme mohli aj v samom závere, ale nevyšlo to. Chceli sme vyhrať, strata dvoch bodov nás mrzí.
Postava zápasu
V domácom drese tradične vynikal stredopoliar Peter Černák, ktorý bol tvorcom hry a počas celého zápasu príkladne bojoval. Vyhral množstvo osobných súbojov, a je iba na škodu domácim, že sa k nemu výkonom nepridali viacerí.
ĽUBOMÍR IVANOVIČ

Slovan Duslo Šaľa - DAC Dun. Streda 2:2 (2:0)
Góly: 25. Lörinc, 40. Vyskoč - 49. Rohovský, 63. Kundra.
Priebeh duelu ovplyvnila nielen riedka lavička chemikov, ale aj nešťastné zranenie Laláka. Aj napriek tomu Duslo vyhrávalo do prestávky o dva góly, keď najskôr Vencel ideálne vysunul Lörinca a neskôr poistil vedenie zblízka Vyskoč. Hostia však nezložili zbrane a po prestávke privodili dokonalý obrat. Krátko po prestávke presnou hlavičkou znížili, čo ich povzbudilo a v strede poľa sa začali stále viac presadzovať. Po hodine hry DAC šťastným gólom dokonca vyrovnal. Trestný kop Kundru vari z 35 m totiž prešiel skrumážou tiel až do siete. V samom závere hrali Šaľania presilovku, ktorú mohli využiť, lenže Trančík najskôr bravúrne chytil delovku Čavojského, strely Lancza a Reháka leteli tesne vedľa a prudký center Oberta vyhlavičkoval z prázdnej brány Mečiar.
Pred 483 divákmi rozhodoval Šipoš, ŽK: Rehák - Kundra, Zich, ČK: 72. Zich.
DUSLO: Valenský - Vyskoč, Lalák (16. Simonides), Mikla - Čavojský, Lancz, Lörinc, Rehák, Hučko - Obert, Vencel.
DAC: Trančík - Buka, Samardžič, Csölle, Zich - Belkovics, Tomašovič (57. Mečiar), Kundra (84. Drobný), Domík - Sani (81. Hadviger), Rohovský.
Anton Dragúň: Vylúčenia a zranenia sú cítiť na ihrisku, aj na lavičke. Veľkou stratou pre nás bolo nielen zranenie Laláka, ktorý má asi zlomenú lícnu kosť. Škoda aj straty bodov, zápas sme mali doviesť do víťazného konca.
Tibor Mičinec: Bol to súboj dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom Duslo využívalo hrúbky v našej obrane. Po umývaní hláv cez prestávku sme nielen otočili vývoj stretnutia, ale aj výsledku a napokon zaslúžene získali bod.
Ústrednou postavou bol stredopoliar chemikov Mikuláš Lörinc, ktorý bol v oboch góloch svojho tímu. Výbornou réžiou hry navyše usmerňoval svojich mladších spoluhráčov. Škoda, že u ostatných nenašiel viac pochopenia.
JOZEF SKLENÁR

FC Nitra B/Lapáš - LAFC Lučenec 0:1 (0:1)
Gól: 20. Kamendy.
Už v 12. min. vyskúšal pozornosť brankára hostí parádnou bombou I. Farkaš, lenže zanedlho po prvej chybe v defenzíve domácich Kamendy krásnou strelou do vinkla otvoril skóre. O dve minúty neskôr spravila obrana Nitry ďalšiu hrúbku, lenže Lavrík ju v obrovskej šanci nepotrestal. V 39. min. mohol vyrovnať Pčola, jeho hlavička letela iba tesne vedľa. O pár sekúnd vyrobila domáca obrana ďalší kiks, lenže Szegedi v tutovke vari z 8 m prestrelil. Aj po prestávke sa hral zaujímavý futbal, ktorý okorenila pekná strela Glendu. V 66. min. mal po centri Ferenczyho gól na kopačke Hesek, ale zo 4 m netrafil bránu! V 71. min. bol v obrovskej šanci Čakajík, slabá hlavička však Tujvela neprekvapila. Po rohu v 86. min. trafil najskôr Karlík po hlavičke do brvna a z následného brejku nevyužil svoje sólo Szegedi. V 88. min. sa ocitol Áč sám pred Michalíkom, gól však nedal ani on.
Pred 210 divákmi rozhodoval Sedlák, ŽK: Pčola, Magyar - Csányi.
FC: Tujvel - Magyar (81. Áč), Karlík, Tóth, Hagara - I. Farkaš, Pčola, Vančo (59. Ferenczy), Glenda - Čurgali (72. Škantár), Hesek.
Alfonz Višňovský: Prejavila sa väčšia herná vyzretosť hostí - majú skúsenejší káder a vypracovali si viac vyloženejších šancí. My sme ich mali tiež niekoľko, ale nepremenili sme ani jednu. Napriek prehre som s výkonom mužstva spokojný.
Postavou najmenší hráč na ihrisku zaujal najvýraznejším výkonom z tímu domácich. Stredopoliar nitrianskej rezervy Imrich Farkaš vyhral množstvo osobných súbojov a bol aktívny nielen pri bránení, ale aj v útoku.
JOZEF UHLÁRIK

Spartak Trnava B - FC Báč 0:1 (0:0), 53. M. Dudáš.
Senec - Humenné 5:0 (2:0), 10., 45. a 59. Takáč, 62. Kozár, 68. Moughfire.
R. Sobota - Lipany 3:0 (2:0), 16. Pisár, 29. Geri, 90. Tomko.
Podbrezová - Slovan 1:0 (1:0), 15. Chomistek.

11. Humenné 26 8 6 12 30:40 30 (-9)
12. Dun. Streda 26 7 5 14 22:40 26 (-13)
13. Lipany 26 5 4 17 23:56 19 (-20)
14. Trnava B 26 4 5 17 17:48 17 (-22)
15. Nitra B/Lapáš 26 4 2 20 21:54 14 (-25)
16. Báč 26 2 7 17 13:47 13 (-26)
Rim. Sobote odrátajú 6 bodov.

Program 27. kola: 13. 5. o 17.00 h Šaľa - R. Sobota (Ježík), Dun. Streda - FC ViOn (Kružliak), Báč - Nitra B (Mriglot).

Strelci: 19 - Piatka (Košice), 16 - Vencel (Šaľa), 12 - Frajkor (Hum./Podbrez.), 11 - Pisár (R. Sobota), Awudu (Senec), 10 - Majoroš (Košice), 9 - Masaryk (Slovan).