Vysvedčenie od Plandoru

Seriál návratov k uplynulej sezóne hokejistov HK Dynamax Nitra dnes štartujeme sľúbeným hodnotením hráčov, ktoré vystavil kabíne šéf nitrianskeho hokeja Ján Plandora.



BRANKÁRI
Lakosil - vynikajúco zapadol do kolektívu, čo dokumentovali aj nuly v prvých zápasoch. Pokojný a slušný hráč, o jeho zotrvaní sme rokovali už v priebehu sezóny. Škoda niekoľkých zaváhaní v play off.
Fikrt - mal vynikajúci začiatok sezóny, problémy prišli po lanárení z českej strany, keď sa už nedokázal koncentrovať. Ťažšie znášal konkurenciu, stratil motiváciu aj záujem pobiť sa o post jednotky.
Konrád - nádejný junior a reprezentant do 20 rokov vychytal záchranu juniorom. Jeho ďalšie pokračovanie v Nitre je však zatiaľ otázne, pretože svoju kariéru spája s Amerikou.
Račko - mal málo príležitostí, odišiel do Martina, ak sa chce presadiť, musí pridať v nasadení aj všeobecnej obratnosti. Predpoklady má, len musí chcieť viac ako doteraz.
OBRANCOVIA
Milo - jasný líder obrany, príklad ostatným v tréningu aj zápase. Mohli pri ňom rásť Hruška a Švarný, a hoci bude ťažké ho pre novú sezónu udržať, verím, že sa do Nitry ešte vráti.
Vlk - skúsenosti má na nezaplatenie, no s blížiacim sa koncom sezóny prišli kondičné resty aj strata rýchlosti, čo sa prejavilo v presilovkách. Zotrvanie sme podmienili absolvovaním letnej prípravy.
J. Kováčik - vkladali sme doňho väčšie očakávania. Čiastočne ho pribrzdilo zranenie, má ale predpoklady stať sa šéfom našej novej obrany, len musí hokeju dávať viac.
Hruška - nováčik v tíme zanechal veľmi dobrý dojem. Tvrdý, rýchly, má predpoklady sa zlepšovať. Kúpili sme ho, hoci záujem mali Slovan aj Trenčín, v novej sezóne môže patriť k oporám.
Švarný - za príležitosť sa odvďačil dobrými výkonmi. Rýchly a tvrdý obranca, bol síce často zbytočne vylučovaný, no môže rásť, ďalšia sezóna by mala byť ešte lepšia ako tá skončená.
Petrina - mal slabší ročník, nedostal veľa šancí a tie čo mal nevyužil. Slabší v rozohrávke aj strele, dobrý korčuliar, ďalšie zotrvanie v klube nie je potvrdené ani vyvrátené.
Majeský - má ďaleko väčšie predpoklady, ako ukazuje, najmä fyzické, ale nedokáže ich využiť na ľade, preto je len priemerný obranca. Do novej sezóny s ním nepočítame.
Strapko - sezónu z jeho pohľadu ovplyvnila choroba, ale neskôr urobil veľmi málo preto, aby sa dostal do mužstva. Ďalej s ním už nepočítame.
ÚTOČNÍCI
Kolník - aj napriek veku potvrdil, že kto vie, ten vie. Budeme sa opäť spoliehať na jeho góly a skúsenosti a verím, že sa stane aj vodcovskou osobnosťou v kabíne, čo mu doteraz trochu chýbalo.
Kollár - hral výbornú sezónu, spolu s Kováčikom a Kolníkom vytvoril najlepší útok extraligy. Tvrdo pracoval, zlepšil pohyb, zvýšil silu a je veľká škoda, že chce odísť. Bude veľmi ťažké ho nahradiť.
M. Kováčik - po slabšom rozbehu sa stal jedným z hlavných strojcov našich úspechov. Tvrdý a nebojácny bojovník na pohľadanie odovzdá pre kolektív maximum, opäť očakávame podobne úspešnú sezónu.
T. Chrenko - mal výborný úvod, ale neskôr nestrávil zmenu svojho postavenia v mužstve. Veľmi šikovný a technický hráč, no nesedí mu tvrdá a fyzicky náročná hra. Kontrakt mu vypršal, v Nitre končí.
Kmeč - s trénerom si nesadli, má „ťažkú“ povahu, až na konci sezóny ukázal svoju lepšiu tvár. Pokiaľ dá do hry srdce, je nenahraditeľný. V Nitre má zmluvu, otázka jeho ďalšieho účinkovania je otvorená.
Vozdecký - pre mňa osobne napriek obrovským predpokladom asi najväčšie sklamanie. Doplácal na náladovosť, a hoci má platnú zmluvu, o jeho ďalšom pokračovaní v Nitre nie je rozhodnuté.
Štefanka - maximálny poctivec, príklad v tréningu, ale v jeho silách je aj viac. S trénerom si nedokázali vysvetliť funkciu a pozíciu v mužstve, pokračuje však a veríme, že nová sezóna bude ešte lepšia.
Čacho - príklad veľkého bojovníka, ktorého potrebuje každé mužstvo. Je schopný schytať aj rozdať veľa úderov, no je v ňom oveľa viac ako predviedol, čo dokázal v play off, keď patril k najlepším hráčom.
Mihálik - najväčší otáznik v mužstve, strieda vynikajúce zápasy s podpriemernými. Má talent, no hokeju sa nedokáže oddať s celým srdcom. Má tiež všetky predpoklady, rokujeme o jeho zotrvaní.
G. Saliji - nevyspytateľný hráč, nenaplnil očakávania, časť sezóny hral v Martine, zrejme potrebuje osobitný prístup trénera. Má prednosti smerom dopredu, pokiaľ zostane v Nitre, musí viac žiť s kolektívom.
S. Saliji - stále perspektívny hokejista, ktorý by sa mal v novej sezóne naplno prejaviť. Má fyzické aj korčuliarske predpoklady, musí však na sebe pracovať ďaleko viac a hlavne počúvať trénera.
Musil - poctivý hráč, spočiatku mal problémy s kondíciou, ale keď ich čiastočne odstránil, bol platným hráčom, najmä čo sa defenzívy týka.
Pupák - mal veľmi málo príležitostí, ale aj tie, čo dostal, nedokázal využiť. Ak chce byť platným hráčom, musí sa usilovať viac presadiť, predpoklady totiž má, chce to len tvrdšie pracovať.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Autor: - hk -

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nitra

Komerčné články

  1. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  2. Najlepšie zdroje železa: čo jesť pri jeho nedostatku
  3. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  4. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  5. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 %
  6. Kúsok Slovenska na tanieri: domáce potraviny sú stávka na istotu
  7. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu
  8. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  2. Najlepšie zdroje železa: čo jesť pri jeho nedostatku
  3. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  4. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu
  5. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 %
  6. Ktoré signály tela predpovedajú mŕtvicu
  7. Kúsok Slovenska na tanieri: domáce potraviny sú stávka na istotu
  8. Jednoduché farebné premeny do bytu aj záhrady
  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 9 170
  2. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike? 7 330
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 5 354
  4. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii 4 852
  5. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 3 107
  6. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky 2 832
  7. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu 2 502
  8. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu? 2 276
  1. Vladimír Bojničan: Konzervatívna postfaktická schizofrénia v priamom prenose
  2. Ladislav Boršoš: Konkláve v STVR…
  3. Jakub Cipko: Ak nechcete Matoviča, treba začať robiť!
  4. Ivan Mlynár: Robo, panebožečoťatonapadlo ? Čo to bolo za zostavu v tom Kremli…...mamamia.
  5. Štefan Hrodek: Život v obchoďáku
  6. Ivan Čáni: Robert Fico písal Kaji Kallasovej.
  7. Julius Kravjar: Obmedzená suverenita alebo Kto chce biť, palicu si nájde
  8. Timotej Opálek: Mark Pritchard & Thom Yorke - Tall Tales
  1. Ivan Čáni: 9. máj 2025 – najhanebneší deň v dejinách Slovenska. 38 807
  2. Radko Mačuha: Šimečka má niečo, čo už Fico nikdy nebude mať? 20 747
  3. Teodor Pasternák: NAY už nie je „naj“ 13 394
  4. Ivan Mlynár: Odpoveď Michalovi Šimečkovi na otázku, ktorú o Ficovi zrejme nikdy nepoloží 10 254
  5. Michael Achberger: Lepšie ako diéta? O tomto trende hovoria aj lekári aj tréneri! 9 232
  6. Rastislav Puchala: Výzva od Ficina prijatá 8 676
  7. Miroslav Galovič: Marečku, mohol si ostať legendou... (Mikroblog No 20) 7 820
  8. Ján Chomík: Liek na nespavosť 7 671
  1. Věra Tepličková: Možno príde aj kúzelník...
  2. Tupou Ceruzou: Toaleťák
  3. Monika Nagyova: Ako z Netflixu. Preskakoval mŕtvoly a bežal na skúšku do školy
  4. Věra Tepličková: Cesta slovenského Sizyfa do Moskvy alebo Nie je pre cholerika nič horšie, ako nemať možnosť ísť vyššie
  5. Roman Kebísek: Oslobodzujúci efekt Gauguinovej „lekcie maľovania“ na veko drevenej krabice
  6. Anna Brawne: Pridrahý Robert, najlepšia trasa z "Matičky Rusi" by bola cez Bermudy
  7. Marcel Rebro: Fico má strach z Ukrajiny, preto sa klania Putinovi
  8. Radko Mačuha: Fico ide na oslavu začiatku 3 svetovej vojny.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Podpis zmluvy

Stredoslovenská energetika (SSE) a spoločnosť FUERGY uzatvorili strategickú spoluprácu a prinášajú na trh inovatívne smart energetické riešenie – Infimeo.


Tradíciu založili už v roku 2011.


Muž otvoril dvere služobného auta, aby zistil služobné číslo policajtky.

Incident prešetruje polícia.


10
Juraj Pichňa chodí do práce, v Zlatých Moravciach stíha iba jeden tréning. Napriek tomu sa v piatok na jedenásť minút ocitol v druholigovej bráne.

Juraj Pichňa v 37 rokoch šokoval debutom za ViOn.


  1. Vladimír Bojničan: Konzervatívna postfaktická schizofrénia v priamom prenose
  2. Ladislav Boršoš: Konkláve v STVR…
  3. Jakub Cipko: Ak nechcete Matoviča, treba začať robiť!
  4. Ivan Mlynár: Robo, panebožečoťatonapadlo ? Čo to bolo za zostavu v tom Kremli…...mamamia.
  5. Štefan Hrodek: Život v obchoďáku
  6. Ivan Čáni: Robert Fico písal Kaji Kallasovej.
  7. Julius Kravjar: Obmedzená suverenita alebo Kto chce biť, palicu si nájde
  8. Timotej Opálek: Mark Pritchard & Thom Yorke - Tall Tales
  1. Ivan Čáni: 9. máj 2025 – najhanebneší deň v dejinách Slovenska. 38 807
  2. Radko Mačuha: Šimečka má niečo, čo už Fico nikdy nebude mať? 20 747
  3. Teodor Pasternák: NAY už nie je „naj“ 13 394
  4. Ivan Mlynár: Odpoveď Michalovi Šimečkovi na otázku, ktorú o Ficovi zrejme nikdy nepoloží 10 254
  5. Michael Achberger: Lepšie ako diéta? O tomto trende hovoria aj lekári aj tréneri! 9 232
  6. Rastislav Puchala: Výzva od Ficina prijatá 8 676
  7. Miroslav Galovič: Marečku, mohol si ostať legendou... (Mikroblog No 20) 7 820
  8. Ján Chomík: Liek na nespavosť 7 671
  1. Věra Tepličková: Možno príde aj kúzelník...
  2. Tupou Ceruzou: Toaleťák
  3. Monika Nagyova: Ako z Netflixu. Preskakoval mŕtvoly a bežal na skúšku do školy
  4. Věra Tepličková: Cesta slovenského Sizyfa do Moskvy alebo Nie je pre cholerika nič horšie, ako nemať možnosť ísť vyššie
  5. Roman Kebísek: Oslobodzujúci efekt Gauguinovej „lekcie maľovania“ na veko drevenej krabice
  6. Anna Brawne: Pridrahý Robert, najlepšia trasa z "Matičky Rusi" by bola cez Bermudy
  7. Marcel Rebro: Fico má strach z Ukrajiny, preto sa klania Putinovi
  8. Radko Mačuha: Fico ide na oslavu začiatku 3 svetovej vojny.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu