Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Rozuzlenia remíz pre Záhorákov

Štvrťfinálová séria so Skalicou má už za sebou tri zápasy a po nedeli je viac radosti na Záhorí. Skaličania v prvom domácom zápase pred vypredaným štadiónom zdolali Nitru až na trestné strieľania.

1. zápas: HK Dynamax Nitra - HK 36 Skalica 4:5 po predĺžení (1:1, 2:0, 1:3 - 0:1). Papierové prognózy začal napĺňať najlepší strelec Nitranov Kolník, a hoci Záhoráci tiež z presilovky vyrovnali, zdalo sa, že v druhej tretine všetko smeruje k hladkému víťazstvu favorita. Domáci totiž viedli už 3:1, keď sa presadil dva razy M. Kováčik, šokujúci obrat však prišiel v poslednej časti hry. Hostia v rozpätí minúty vyrovnali a na domáce hokejky sadla obrovská nervozita. Švarný v presilovke strelil štvrtý gól Nitry, hostia ale v presilovke piatich proti trom opäť vyrovnali a v predĺžení potom dostal zaplnený štadión do infarktového stavu víťazný gól Skalice z hokejky Jarolína...
Góly: 13. Kolník (Milo), 21. M. Kováčik (Hruška, Kolník), 33. M. Kováčik (Vlk), 45. Švarný (Čacho, Vozdecký) - 16. a 63. Jarolín, 42. Lišťák, 43. Dornič, 47. Mikúš.
Pred 4 000 divákmi rozhodovali Országh a R. Lauff, vylúčenia 11:13, Petrina OT 10 min., presilovky 2:3, oslabenia 0:0.
HK Dynamax: Lakosil - Milo, Hruška, Švarný, Vlk, J. Kováčik, Majeský, Petrina - Kolník, Kollár, M. Kováčik - Vozdecký, Chrenko, Čacho - Mihálik, Musil, G. Saliji - Pupák, Štefanka, Kmeč.
Antonín Stavjaňa, tréner: Zdá sa, že veľa humbugu okolo zápasu urobilo viac zlého ako dobrého. Hostia stále dokázali s nami držať krok. Boli sme aktívni, ale po dvoch rýchlych góloch v tretej tretine sme to psychicky nezvládli.
2. zápas: HK Dynamax Nitra - HK Skalica 5:1 (3:1, 1:0, 1:0). Štvrtý útok Nitry zariadil rýchle vedenie, no odpoveď Záhorákov bola rovnako raketová. Z domácich priam sršala obrovská vôľa, ktorú pretavil opäť do vedenia dôrazný Kollár a v 15. min. Nitra pri hre piatich proti trom zvyšovala už po trinástich sekundách Milom na 3:1. Presilovky domácim tentoraz vychádzali, keď sa napĺňala polovica zápasu, mieril presne G. Saliji. Skaličania sa mohli vrátiť do hry na konci druhej tretiny, Valov blafák ale Lakosil bravúrne kryl. V záverečnej časti už domáci kontrolovali výsledok, ktorý ešte prikrášlil Milo.
Pred 4 000 divákmi rozhodovali Jonák a Baluška, vylúčenia 12:14, Kollár, Hruška a Hartmann 5 min. + DKZ, Křetinský trest v hre, presilovky 4:0, oslabenia 0:0.
Góly: 3. Mihálik (Musil), 12. Kollár (M. Kováčik), 15. Milo (M. Kováčik, Vlk), 29. G. Saliji (Mihálik, Musil), 55. Milo (Vlk, M. Štefanka) - 4. Vala.
HK Dynamax: Lakosil - Milo, Hruška, Švarný, Vlk, J. Kováčik, Majeský, Petrina, S. Saliji - Kolník, Kollár, M. Kováčik - Vozdecký, Chrenko, Čacho - Mihálik, Musil, G. Saliji - Pupák, Štefanka, Kmeč.
Antonín Stavjaňa, tréner: Boli sme ďaleko agilnejší a dôraznejší. Vylúčenia boli na oboch stranách, my sme v nich však dokázali kontrovať. Záver bol emotívny, ale emócie patria do play off.
3. zápas: HK 36 Skalica - HK Dynamax Nitra 4:3 na trestné strieľania (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0). V úvode sa čakal elán Záhorákov, povzbudených víťazstvom v Nitre, za chrbtom mali aj vypredaný štadión, lepšie však začala Nitra. Priebeh i stav zmenili presilovky, domáci využili dve, hostia jednu. Na koni tak boli Skaličania, no v druhej tretine olejári opäť očividne pridali a M. Kováčik z otočky vyrovnal. Nitra mala hru vo svojej moci, domáci iba vyhadzovali puky z vlastnej tretiny. Švarný v 50. min. v presilovke dostal hostí do vedenia, dlho sa ale netešili, pretože Jarolín zblízka vyrovnal na 3:3. V čase 59.39 mohlo byť rozhodnuté, ale puk sa po bombe Hrušku od modrej zastavil na hornej žŕdke Tučekovej bránky... V nadstavenom čase už gól nepadol, rozuzlenie prišlo až pri trestných strieľaniach. Kým Nitrania nepremenili ani jedno, Lakosila prestrelili Višňovský a M. Ivičič.
Pred 3 500 divákmi rozhodovali Jonák a Lokšík, vylúčenia 4:7, Komárek (Skalica) 5 min. + DKZ, presilovky 2:2, oslabenia 0:0.
Góly: 8. Mikúš, 19. Vala, 52. Jarolín - 14. Vlk (Chrenko, Čacho), 29. M. Kováčik (Hruška), 50. Švarný (Čacho, Vozdecký).
HK Dynamax: Lakosil - Milo, Hruška, Vlk, Švarný, J. Kováčik, Majeský - Kolník, Kollár, M. Kováčik - Vozdecký, Chrenko, Čacho - G. Saliji, Mihálik, Musil - Kmeč, Štefanka, S. Saliji.
Antonín Stavjaňa, tréner: Domáci začali hrať veľmi fyzický hokej, od druhej tretiny sme sa ale začali presadzovať, Skalica sa dostávala do tempa iba v presilovkách... Zápas bol dramatický do poslednej chvíle, potom to už bol vabank o šťastí.
Stav na zápasy 2:1 pre Skalicu.
Ďalší program: 13. 3. v Skalici, 16. 3. v Nitre, príp. 18. 3. v Skalici, 20. 3. v Nitre.
Ostatné série: Košice - Slovan 4:3, 3:0, 2:0 (na zápasy 3:0), Trenčín - Poprad 1:2, 0:2 (na zápasy 0:2), Zvolen - Žilina 1:2 ts, 2:3 p (na zápasy 0:2).

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 067

Tradičné vianočné mestečko v Nitre nebude, neurobia ani klzisko na Župnom námestí

Mesto do poslednej chvíle verilo, že vianočné trhy budú. Vybralo aj predajcov.

Vlani boli mestské vianočné trhy len na Svätoplukovom námestí. Tento rok sa malo konať na troch miestach.