Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Casta proti Košiciam vstala z mŕtvych

Anglický týždeň nezastihol nitrianskych basketbalistov v optimálnej pohode. Tri kolá pred koncom nadstavby si stále udržiavajú druhé miesto.

Extraliga basketbalistov
O 1.-6. MIESTO

24. kolo: Chemosvit Svit - BK Casta SPU Nitra 64:55 (22:11, 16:22, 13:14, 13:8). Svit položil základ k svojmu víťazstvu v prvej štvrtine, ktorú vyhral o 11 bodov. V druhej desaťminútovke Nitrania zabrali, no do šatní šli predsa Podtatranci s 5-bodovým náskokom. Po prestávke najskôr obe mužstvá kopili chybu na chybu a posledná časť hry bola už v znamení obrán. Domáci si počas celého druhého polčasu udržiavali náskok a stretnutie nakoniec doviedli do úspešného konca. Vizitka 55 strelených bodov je pre Nitru negatívnym rekordom sezóny.
Svit (najviac bodov): Klarič 18, Jankovič 14, Znanec 12.
CASTA: Pohánka 12 (2), Hollis 8, Gavran 8, Seman 2, Dimavičius 2 (Lukjanec 13 (1), Ridzoň 5 (1), Červenka 5, Vojtek).
Rozhodovali Brziak a Pavelka, TH: 18/12 - 19/13, fauly: 21 - 23, trojky: 4 - 4, 500 divákov.
Ľubomír Urban, tréner: V bojovnom a obranne vedenom stretnutí boli domáci o krok lepší. Nevedeli sme sa vysporiadať s obrovským nasadením súpera, ktorý vyhral zaslúžene.
Ostatné výsledky: Košice - Lučenec 64:48, Spišská Nová Ves - Handlová 65:67.
25. kolo: BK Casta SPU Nitra - Slávia TU Košice 91:81 po predĺžení (20:21, 22:21, 14:18, 19:15 - 16:6). Nitrania po väčšinu zápasu na prekvapenie doťahovali vedenie súpera, ktorý pôsobil lepším dojmom. Favorit sa vo viacerých herných činnostiach trápil. Po prestávke ušli Košice na 50:58, ale Casta otočila na 63:62 a zdalo sa, že našla svoju tvár. Lenže Mišinský vysúkal minútu pred koncom dve trojky a na koni boli hostia (71:74). V závere však nezvládli trestné hody a Ridzoň vybojoval pre Nitru aspoň predĺženie. V ňom už hosťom došla para a vrabec z košickej hrsti skončil na domácom pekáči.
CASTA: Dimavičius 26, Seman 13 (1), Gavran 11, Hollis 10, Ridzoň 6 (1) (Lukjanec 12, Pohánka 11 (1), Vojtek 2, Červenka).
Košice (najviac bodov): Mišinský 22, Bučák 17, Ivan 12.
Rozhodovali Janáč a Szibilla, TH: 17/16 - 20/13, trojky: 3 - 5, fauly: 22 - 22, 5 OCH: 34. Bučák, 40. Ivan, 44. Nuber, 600 divákov.
Ľubomír Urban, tréner: Mali sme do činenia s výborným súperom, ktorý zahral kvalitný zápas. Už to pre nás vyzeralo beznádejne. Bola to cenná skúsenosť.
Ostatné výsledky: Svit - Sp. N. Ves 80:64, Lučenec - Handlová 71:62.
1. Handlová 25 19 6 2108:1954 44
2. Casta Nitra 25 16 9 2125:1946 41
3. Lučenec 25 16 9 1968:1886 41
4. Svit 25 14 11 1808:1810 39
5. Košice 25 13 12 1953:1921 38
6. Sp. N. Ves 25 11 14 1880:1942 36
26. kolo - 11. 3. o 17.00 h Handlová - Nitra.
O 7.-10. MIESTO
Komárno - Levice 96:69 (41:33), Petrovič 29, Jurík 18, Futo 16, Kablár 15, Vlaič 7, Žlebčík 3, Stojanov 3, Šimo 3, Milkovič 2. Komárno celý zápas viedlo a napokon jasne zvíťazilo. Stále tak má šancu na play-off.
Prievidza - Inter 66:86.
7. Inter 22 11 11 1913:1813 33
8. Levice 22 9 13 1641:1811 31
9. Komárno 22 8 14 1704:1756 30
10. Prievidza 22 2 20 1573:1834 24
23. kolo - 11. 3. o 18.00 h Komárno - Prievidza, o 19.00 h Levice - Inter.

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  2. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  3. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  4. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Dali by ste dieťaťu cigaretu? Mnohí áno

Dali by ste dieťaťu cigaretu, ak by si ju vypýtalo? Väčšina z nás áno. Dokumentuje to sociálny experiment a mystery shopping, ktoré zastrešila vzdelávacia iniciatíva NA VEKU ZÁLEŽÍ.

Hrozivý faul Réwaya na Kollára. Otras mozgu i ospravedlnenie

Nitra nevyužila osem presiloviek, predsa bodovala ôsmykrát v rade.

Škaredý pohľad na ležiaceho Kollára po faule Réwaya v 45. minúte. Košičan spravodlivo schytal trest do konca zápasu.