Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Basketbalisti sú opäť na druhom mieste

Extraliga sa hrala iba v stredu, kedy sa čakalo povinné víťazstvo Nitry. To sa aj zrodilo, ale paradoxne po tom, čo favorit vyhral iba jedinú zo štyroch štvrtín - druhú.

Extraliga basketbalistov
O 1.-6. MIESTO

BK Casta SPU Nitra - AC LB Spišská Nová Ves 91:81 (22:25, 31:12, 16:22, 22:22). V úvodnej desaťminútovke Spišiaci zaskočili Nitru dobrou hrou najmä v útoku a v 7. min viedli 10:17. Druhá štvrtina už tradične patrila v domácom prostredí majstrovi, ktorý v nej opäť položil základ svojho víťazstva. Po zmene strán síce postupne náskok Casty Spišská Nová Ves sťahovala a v 32. min. už bol stav len 72:67 pre Nitru, no napokon sa zvrat nekonal a nitriansky tím sa tak opäť vrátil po prehre Lučenca vo Svite na druhú priečku v tabuľke. Favorit mal doma opäť šesť dvojciferných strelcov.
CASTA: Hollis 14 (2), Dimavičius 12, Gavran 12, Seman 10 (1), Lukjanec 6 (Ľ. Pohánka 18 (3), Vojtek 13, Ridzoň 6, Červenka).
Sp. N. Ves (najviac bodov): Pešta 23, Bečarik 18, Hovaňák 17.
Rozhodovali Pavelka a Gabara, TH: 39/26 - 15/8, trojky: 5 - 9, fauly: 20 - 31, 5 OCH: 39. Gavran - 37. Rašič, 500 divákov.
Ľubomír Urban, tréner Nitry: Videli sme dobré stretnutie s kvalitnou hrou súpera, ktorý sa v druhom polčase vrátil do hry. Takýto zápas, vyrovnaný a tesný, je ideálnou prípravou na play-off.
Ostatné výsledky: Svit - Lučenec 88:72, Košice - Handlová 83:77.
1. Handlová 23 18 5 1979:1818 41
2. Casta Nitra 23 15 8 1979:1801 38
3. Lučenec 23 15 8 1849:1760 38
4. Košice 23 12 11 1808:1782 35
5. Svit 23 12 11 1664:1691 35
6. Sp. N. Ves 23 11 12 1751:1795 34
24. kolo - 1. 3. o 17.30 h Svit - Nitra. 25. kolo - 4. 3. o 18.00 h Nitra - Košice.
O 7.-10. miesto: 22. kolo - 4. 3. o 18.00 h Komárno - Levice.
Extraliga žien: 4. 3. o 17.00 h Nitra - B. Bystrica (v Preseľanoch).

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

V Pustých Sadoch testovanie prerušili, chýbajú im testy

Obec požiadala o 450 kusov antigénových testov, dostala o stovku menej.

Testovanie v obci Štiavnické Bane.

Drive-in odberné miesta v Nitre hlásili plné stavy, policajti radili ľuďom ísť na testy do dedín

Niektorí na test čakali dlhé hodiny. Popoludní sa situácia upokojila.

Pohodlnejšiu formu testovania chcela využiť väčšina ľudí.