Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Prehra, ktorá nemusela byť

Extraliga basketbalistiek: Nováčik privítal na svojej palubovke suseda z tabuľky, na ktorého však nestačil a napokon mu tesne podľahol.

Extraliga basketbalistiek
Inpek Bonas UKF Nitra - UMB Banská Bystrica 44:49 (13:15, 10:12, 11:12, 10:10). Nitrianky začali výborne, pretože po trojke Soósovej a bode Ivančovej viedli 4:0, lenže v 4. min. už bolo 4:5. Úvodnú štvrtinu zvládli lepšie hostky, druhá začala tromi trojkami, pričom jednu dala Majkráková, jednu Kollárová a po ďalšom koši viedli domáce 19:18. V 17. min. vyhrával Inpek 23:20, o minútu neskôr však už prehrával 23:24. V tretej štvrtine to vyzeralo s domácimi ešte horšie, pretože v 23. min. svietilo na ukazovateli 25:34. Keď v 36. min. znížila Kollárová trojkou na 42:44 zdalo sa, že môže prísť ešte zvrat, ale hostky ho už aj zásluhou arbitrov nepripustili.
Rozhodovali Pipíška - Hlinka, TH: 28/14 - 21/13, fauly: 21:22, trojky: 4 - 2, 200 divákov.
UKF: Soósová 9, Ivančová 7, Kollárová 6, Valachová 6, Šimončičová 2 (Majkráková 10, Kalafútová 4, Bartejsová, Šprtelová, Remencová, Vidová, Almaská).
Ostatné výsledky: Viktoria - Myjava 65:54, K Cero I.C.P. - Cassovia 92:44, Ružomberok - Poprad 64:57.
8. Viktoria Košice 9 1 8 454:698 10
10. kolo - 17. 12. o 18.00 h Poprad - Nitra.

Až príliš veľa nedostatkov
Extraligové basketbalistky Inpek Bonas UKF Nitra si na svojej palubovke v sobotu na súperky z Banskej Bystrice trúfali, lenže konečný rezultát 44:49 vyznel pre ne nepriaznivo.
V hľadisku sedela aj Barbora Fabianová, v súčasnosti hráčka Karlových Varov, ktorá by mohla na play off posilniť nitrianske rady. „Súboj to bol dramatický a výsledok tesný. O prehre domácich rozhodli nepremenené šestky a zahodené vyložené šance spod koša. Myslím si, že keby toto zvládli, vyhrajú minimálne o päť až šesť bodov. Škoda, lebo ten zápas sa dal určite vyhrať,“ povzdychla si nádejná nová tvár Inpeku.
Zaujímavý moment sa odohral v 36. min., keď mala loptu vo svojej moci Barbora Kollárová a tréner Martinka na ňu zakričal „Strieľaj!“. Barbora ho poslúchla a dosiahla trojku. „Trénera som počula, ale mala som takú pozíciu, v ktorej som aj ja sama cítila, že môžem vystreliť. Prehra to bola určite zbytočná, ale v čase, keď sme to mohli zlomiť, sme spravili dosť chýb,“ priznala Barbora. Ľubomír Martinka bol po zbytočnej prehre smutný, ale jej dôvody videl celkom reálne. „Bojíme sa atakovať súperov kôš, bojíme sa strieľať a naša streľba má navyše neskutočný rozptyl. Rozhodovali aj nevynútené chyby, tých sme spravili raz toľko ako súperky, a tiež individuality, ktoré, žiaľ, boli na strane súperiek. Opomenúť nesmiem ani streľbu trestných hodov, z ktorých sme mali iba polovičnú úspešnosť. A rozhodcovia? Tých radšej nekomentujem.“

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?