Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Pered zimuje bez prehry, Vieska s bodom v Seredi

V. liga Juh: Čierna Voda - Or. Potôň/DAC B 3:0 (0:0), 54. (11 m) a 72. Sz. Kádár, 58. P. Lénárt. V sobotu sa hral bojovný futbal. Prvé dejstvo neprinieslo veľké šance...

Čierna Voda - Or. Potôň/DAC B 3:0 (0:0), 54. (11 m) a 72. Sz. Kádár, 58. P. Lénárt. V sobotu sa hral bojovný futbal. Prvé dejstvo neprinieslo veľké šance, iba pokusy Lelkesa, Kollárika, resp. Nagya a B. Végha. Druhý polčas bol viac v réžii domácich. Najprv Zs. Végh stiahol Marušinca a jedenástku premenil Kádár. Zakrátko po štandardke osamotený Lénárt zvýšil. Tretí gól pridal Kádár po úniku Marušinca. Výsledok mohol ešte prikrášliť Lénárt, ale po vyšachovaní neuspel. ČK: 73. Csiba (po 2. ŽK). R Szabó, 150.
Č. VODA: Petrušek - Polák, Zuzula, Lelkes, Kádár, Lénárt, Kiss (70. Haver), Farkas, Kollárik, Tumma (75. Király), Marušinec. DAC B: Horváth - Pecsuk, Nagy, Ábrahám, Zs. Végh, Vágó, Csiba, Ro. Czucz, B. Végh, Tonkó, M. Varga.
Baka - Nový Život 1:1 (1:1), 23. T. Soós - 3. T. Botló (11 m). Hodový zápas (a okresné derby) začali lepšie hostia, keď Kovács stiahol Királya a z penalty na dvakrát vsietil Botló. Po šoku sa domáci osmelili a Soós tečoval prudkú strelu Kovácsa z priameho kopu - 1:1. Baka aj neskôr dobrou hrou zaskočila hostí. Po obrátke sa najskôr hralo medzi šesnástkami bez väčších šancí, postupne sa dostávali favorizovaní hostia do tlaku, ale vážnejšie príležitosti na rozhodujúci úder si nevypracovali. A tak sa mužstvá rozišli zmierlivo. R Šebo, 400.
BAKA: Nagy - Szakáll, Kovács, Zsemle, Valacsay, Koczkás (89. Szedlák), Németh, Hicner, Soós, Berecz (76. Bertalan), Hladký. N. ŽIVOT: Fatona - Kadvaň, Krekács, Skuby, Herda, Kiss (90. Mikóczi), Király, Balla, Botló, Jankovič, Šmálik (46. Bankó).
Sereď - Vieska 0:0. V súboji dvoch popredných tímov sa hral otvorený, rýchly futbal, so šancami na oboch stranách. Možnosti na úvodný gól mali Polednák, resp. Koczó. V druhom polčase domáci zvýšili úsilie. Hrivnák vo vyloženej pozícii hlavičkoval vedľa a strelu Blaha vyrazil Mikóczi. Zúfalý nápor Serede v závere nepriniesol ovocie. Hostia s prehľadom ubránili remízu, ktorá je spravodlivým odrazom síl. R Ľ. Monček, 150.
SEREĎ: Javor - Tyko, Stareček, Mikulec, Hrivnák, Kubánek (60. Blaho), Brestovanský, Gašparík, Lacko (81. Ďuriš), Polednák (46. Sloboda), Földeši. VIESKA: Mikóczi - Domonkos, Koczó, Jány, A. Audi, Krajcsovics (46. J. Audi), Csémy (82. Dohorák), P. Molnár, Bodrogi, Író, Csepi.
Zbehy - Trstice 3:1 (1:0), 44. a 55. J. Chudý, 70. M. Kopec - 85. J. Hromada. Rozlúčka s jeseňou sa v Zbehoch hrala pod domácou taktovkou. Do šancí sa dostával najmä Chudý, no gólovo sa presadil až pred prestávkou po prihrávke Kopca a desať minút po obrátke zvyšoval Chudý aj hlavou už na 2:0. Hostia potom vystrčili rožky, no Kováčik v bráne bol istý, a tak zahrmelo opäť vďaka Zbežanom, keď sa hlavou presadil aj Kopec. V závere domáci v snahe prikrášliť svoje vedenie zabudli na zadné dvierka, čo potrestal Hromada. R H. Kováč, 150.
ZBEHY: Kováčik - Ťapušík, Šmitala, Habay, Fúska - Klačman (70. Blunár), Búš, Zentko (65. Belík), Štrbavý - Chudý, Kopec. TRSTICE: N. Nagy - Erdélyi, Ľ. Sárkány, Varga, Lukács (70. Borka) - Juhos, Molnár, Harsányi, Tánczos - Hromada, Somogyi (46. Gányi).
Jurová - Veľké Úľany 3:2 (2:0), 17. a 60. I. Mandák, 23. J. Hacsik - 80. A. Barčák, 87. F. Hlinický. Domáci začali zostra. Mandák mieril vedľa, ale po centri Suchého už bola hlavička presná. Hostia pohrozili Hlinickým, no Novota uvoľnil Hacsika a po biliarde od žrde bolo 2:0. Ďalšie šance sa rodili na oboch stranách. Po prestávke mali najskôr navrch domáci, Ivicze našiel Mandáka a ten zvýšil. Hostia sa nevzdávali, Huszár prestrelil, Barčák a Hlinický však boli úspešnejší. V závere si však domáci body ustrážili. R Vyskočil, 250.
JUROVÁ: Gróf - K. Varga, Derzsi, Hacsik, Marinič, Suchý (75. Miklós), Nagy, Mandák, G. Varga (89. Bíró), Novota (65. Herberger), Ivicze. V. ÚĽANY: Horváth - Pavlišin, Kováč, Minárik, Strelecký, Csandal, Kondákor, Černohous, Hlinický, Barčák (78. Kajoš), Németh (46. Huszár).
Výčapy-Opatovce - Veľký Cetín 5:1 (2:1), 1. S. Ešše, 11. a 83. J. Martonka, 59. L. Pavlovič (11 m), 85. M. Civáň - 32. P. Pagačovič. Domáci začali svižne a po centri Martonku nedal Ešše brankárovi šancu. V 11. min. dorážal Martonka už na 2:0. Domáci mali navrch, Civáň ešte trafil žrď, vynechali ešte dve šance, ale hostia dokázali korigovať Pagačovičom. Druhé dejstvo sa nieslo v znamení domácich. Tretí gól prišiel po faule na Pavloviča. Jedinú šancu hostí vyrazil Herceg a v závere ešte Výčapy potvrdili svoje víťazstvo ďalšími dvoma gólmi. ČK: 80. Šranko (po 2. ŽK). R Oppenberger, 250.
V.-OPATOVCE: Herceg - Bernát (85. V. Hrnčár), Kostoláni, Juško, Magáth, Kováč (88. M. Hrnčár), Civáň, Pavlovič, Greguš, Ešše (85. Dávid), Martonka. V. CETÍN: J. Szusztor - L. Szusztor, Berkes, Šranko, Marcinek, Charizopulos, Kmetyo, Pagačovič, Kóňa, Urbanovič, Levický (22. Látečka).
Veľký Meder - Baloň 5:1 (2:1), 13. a 26. B. Vígh, 85. (11 m) a 90. T. Szabó, 75. T. Kacz - 25. Z. Mészáros. Hral sa svižný futbal, na oboch stranách sa rodili šance. Skóre otvoril Vígh po úniku cez stred obrany. Mészáros odpovedal strelou z 25 m, no z protiútoku Vígh preloboval brankára. Hostia však do prestávky ešte dvakrát nastrelili brvno. Po obrátke Z. Vörös dokonca netrafil prázdnu bránu a pochoval nádeje hostí. Domáci T. Szabó totiž vypracoval gól pre Kacza, potom vyrobil jedenástku a skóre uzavrel sám prelobovaním brankára. R Šeller, 250.
V. MEDER: Burián - Vígh (86. V. Végh), Bobkovič, Varga, Kapko, T. Szabó, Matlák, Uharček, G. Szabó (47. Kacz), Rácz (85. Agh), Cs. Puzsér. BALOŇ: R. Vörös - Brezovský, Burián, Mészáros, Csicsay, K. Vass, L. Vass, Végh (M. Vörös), Z. Vörös (Diószeghy), Molnár, G. Vörös.
Horná Potôň - Tešedíkovo 0:5 (0:2), 15. a 89. P. Havran, 22. R. Turza, 73. P. Udvaros, 78. F. Czanik. Prvých 15 minút bolo vyrovnaných. Barana vystrašil Kovács a Konkoly chytil šancu Havrana. Ale po peknej strele Havrana zo 16 m do vinkla šli hostia do vedenia a Turza zvýšil zblízka po centri Molnára. Domáci Straka odpovedal strelou do bočnej siete. Konkoly ešte zneškodnil šance Havrana a Palica. Po prestávke domáci dlho odolávali, ale skúsení hostia ešte využili dve chyby v obrane, tak zvýšili na 0:4. Možnosť korigovať nevyužil Stemmer a z protiútoku Havran pečatil. R Jurenka, 500.
H. POTôŇ: Konkoly - K. Tóth, Álló (85. Zs. Tóth), Piros, Ibolya, Szabó, Miklós, Kovács (57. Stemmer), Straka, Pék, Kramarčík. TEŠEDÍKOVO: Baran - Berényi, Guláš, Chrenko, Udvaros, Molnár (70. Czanik), Havran, F. Zilizi, Palic, Turza (75. J. Zilizi), Jenes (80. Néma).
11. Trstice 15 5 2 8 16:31 17 (-7)
12. Výč.-Opatovce 15 5 1 9 29:32 16 (-5)
13. DAC B 15 3 5 7 16:24 14 (-10)
14. Zbehy 15 4 1 10 24:48 13 (-8)
15. Horná Potôň 15 2 4 9 17:38 10 (-11)
16. Baka 15 1 3 11 12:48 6 (-15)
Najlepší strelci: 19 - E. Jenes (Tešedíkovo), 13 - P. Jankovič, T. Botló (N. Život), R. Turza (Tešedíkovo), 12 - L. Gasparovics (Č. Voda), A. Polednák (Sereď), 11 - E. Kóňa (Veľký Cetín), 10 - P. Havran (Tešedíkovo), 9 - A. Csicsay (Baloň), M. Csémy (Vieska), M. Civáň (Výč.-Opatovce).

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.