Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Opäť do plusovej sféry

Inter Bratislava - FC Nitra 1:2 (0:0). Góly: 88. Tomčák - 60. a 83. Rák. Pätnásť minút sa súperi iba oťukávali, hralo sa v strede poľa, no postupne si začali dovoľovať čoraz viac Nitrania.

Inter Bratislava - FC Nitra 1:2 (0:0)
Góly: 88. Tomčák - 60. a 83. Rák.
Pätnásť minút sa súperi iba oťukávali, hralo sa v strede poľa, no postupne si začali dovoľovať čoraz viac Nitrania. Prvá šanca prišla v 25. min., keď Kóňa vysunul Grajciara, ale ten v dobrej pozícii namieril iba do gólmana Interu Krnáča. Nováčik získaval pevnú pôdu pod nohami, ešte do prestávky hrozili Hrnčár, Hesek a dva razy Rák. Interisti sa osmelili až v druhom dejstve, hneď po obrátke hosťujúci Čeman zrazil bombu Brezíka a v 58. min. bol nepresný Baláž. Zahrmelo ale vzápätí, keď si s dlhým výkopom brankára Seneckého neporadil na poste posledného Kaprálik, za obranu zbehol Rák a kanonier Nitry dostal svoj tím šikovným lobom do vedenia. O chvíľu Rák poslal do šance Grajciara, ktorý zakončoval slabo, v 83. min. ale dlhú loptu Nečasa priklepol Hesek hlavou Rákovi, ktorý sa presadil aj druhý raz. V závere Inter predsa znížil, keď prihrávku Chalupku premenil Tomčák, Rák a spol. už ale cenné body nepustili.
Pred 665 divákmi rozhodoval P. Hrčka, ŽK: Majtán, Burza, Baláž - Hesek.
FC: Senecký - Kukol, Szorád, Čeman, Nečas - Bubenko (79. Štajer), Hrnčár (87. P. Farkaš), Kóňa, Grajciar (85. M. Farkaš) - A. Hesek, Rák.
Slovo trénera
Ivan Galád: V tejto súťaži sa u súpera nevyhráva ľahko, najmä ak ste nováčikom. Postupne sme prebrali iniciatívu a v druhom polčase vďaka streleckej disponovanosti Ráka aj rozhodli zápas. Záver sme si zbytočne skomplikovali.
Postava zápasu
Kto iný, ako strelec oboch gólov Nitry. Róbert Rák potvrdil i na Pasienkoch inštinkt zabijaka - pri prvom góle sa presadil elegantným lobom a s rovnakým prehľadom zvyšoval vlastne aj na 2:0, len prekvapivo zvolil šúľanec po zemi...
Okamih zápasu
Napĺňala sa hodina hry, keď zadákov Interu zaskočil dlhý výkop nitrianskeho gólmana Seneckého. Za domácu obranu zbehol Rák, v sekunde vyhodnotil situáciu a chladnokrvne ponad brankára i troch obrancov posadil loptu do siete a nováčika na koňa.

Ostatné výsledky 15. kola
Ružomberok - Artmedia 1:0 (0:0), 87. Sapara. Trnava - Dubnica 2:1 (0:1), 55. a 85. Kožuch - 14. Tesák. Trenčín - Púchov 1:1 (0:0), 52. Prekop - 90. Saláta. B. Bystrica - Žilina 0:4 (0:2), 14. Pekarík, 45. Bartoš, 77. Čišovský, 87. Straka.

Program 16. kola
5. 11. o 13.30 h Nitra - Trnava (Kačenga), Dubnica - Ružomberok, Púchov - Inter, o 17.30 h Žilina - Trenčín, 6. 11. o 10.30 h Artmedia - B. Bystrica.

Strelci
10 - Semeník (B. Bystrica), 9 - Nezmar (Ružomberok), 8 - Jendrišek (Ružomberok), Straka (Žilina), 7 - o.i. Rák (Nitra)

10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
  10. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 6 850

V Nitrianskom kraji evidujú nárast detskej pornografie. Na jej šírení sa podieľajú aj deti

Natáčajú sa chlapci aj dievčatá. Niektoré ponúkajú záujemcom zábery za 3-4 eurá.