Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Tri plusové body pre Štúrovo aj Vrábľanov

III. liga: Matador Púchov B - JCP Štúrovo 1:3 (0:2). Góly: 56. Prokeš - 10. Hanák, 39. a 80. Tárnyik. Hostia začali sebavedome a už v 4. min po centri sprava Tárnyik poslal loptu vedľa Valachovej brány.

Matador Púchov B - JCP Štúrovo 1:3 (0:2)
Góly: 56. Prokeš - 10. Hanák, 39. a 80. Tárnyik.
Hostia začali sebavedome a už v 4. min po centri sprava Tárnyik poslal loptu vedľa Valachovej brány. O minútu sa z protiútoku dostal k lopte Pavlovič, ktorého brankár fauloval, ale na prekvapenie všetkých píšťalka rozhodcu ostala nemá. V 10. min po rohu najvyššie vyskočil Hanák a Štúrovo viedlo 0:1. V 31. min v strede šestnástky narazil Závaterník loptu Pavlovičovi, ktorý sa zbavil obrancu, ale Procházska jeho strelu kryl. V 39. min odpískal rozhodca nepriamy kop po Valachovom chytení lopty od Pauer na päťke a Tárnyik zvýšil na 0:2. Dve minúty pred prestávkou Balázs fauloval Šnegoňa, Náther urazil rozhodcu, za čo dostal červenú kartu. Do druhého polčasu nastúpili domáci iba s desiatimi hráčmi odhodlane a bojovali zo všetkých síl. V 46. min Šnegoňov priamy kop ešte Procházska vytlačil. O desať minút Prokeš vybojoval loptu, vysunul Pavloviča a nabehol si na jeho center, ktorý hlavou premenil - 1:2. V 80. min po kontroverznej ruke Tárnyik z priameho kopu výšil na 1:3. V 82. min sa k odrazenej lopte dostal na šestnástke Prokeš, no jeho prudkú strelu Procházska vyrazil a z protiútoku zasa Valach vyrazil strelu Kušpála.
Pred 150 divákmi rozhodoval Kastelovič, ŽK: Valach - Balázs, Vrtiel, ČK: 43. Náther.
JCP: Proházska - Jurga, Maršal, Hanák, Vrtiel, Urban, Tárnyik, Kamas (86. Slezák), Balázs (90. Bábsky), Lúčan (72. Mankovecký), Kušpál. Tréner L. Totkovič. František Leško

MFK Vrbové - ŠK Eldus Močenok 1:1 (0:0)
Góly: 48. Kubiš - 58. Pavlovič.
Derby stretnutie s lídrom začali lepšie domáci. Mimoriadne aktívni boli od začiatku Kubiš s Koyšom. Močenok sa snažil ohrozovať domáceho gólmana najskôr z diaľky - z 22 m pálil vedľa Paľo. V 21. min napálil rovno do žrde domáci Gažík, pozdĺž tyče zas poslal loptu Kubiš. Útoky sa striedali na oboch stranách. Sedláček musel byť v pozore pri Bernáthovom pokuse z 10 m. Košovan na opačnej strane vyboxoval pokus Benku. V druhom polčase padol gól už v 48. minúte. Domáci útočník Kubiš poslal loptu z 15 m do siete po zemi po výbornej spolupráci Uváčika a Gažíka. O štyri minúty po Scirankovej prihrávke hlavičkoval Gažík vedľa. Hostia sa dočkali vyrovnania už v 58. min. Gól z kopačky Pavloviča išiel do Sedláčkovej siete po zemi. Po tomto góle sa obe strany s rozdelením bodov uspokojili.
Pred 1200 divákmi rozhodoval Poruban, ŽK: Gažík, Benko, Greguš - Andrášik.
ELDUS: Košovan - Nozdrovický, Štefanka, Andrášik, Paľo - Babic (70. Krbušík), Pavlík, Pavlovič, Čambal (90. Oláh) - Hejčík (46. Vondra), Bernáth. Tréner R. Jež. Peter Sedláček

KFC Majorka Komárno - Spartak Bánovce 0:3 (0:1)
Góly: 36. a 75. Šebo, 76. Valach.
Domáci stále nastupujú v značne pozliepanej zostave a keď sa k tomu pridajú ešte nejaké zranenia v priebehu stretnutia, potom tréner Múčka má veľké problémy. V sobotu nemohli od začiatku nastúpiť Bagin, Richtárik a P. Sklenář, hneď v úvode polčasu sa zranil Meleg a v závere Agg. Domáci nastupovali s defenzívnou taktikou, čo sa im aj darilo až do 36. min., keď po technickej chybe skúseného Kozáčeka v strede ihriska hostia po bleskovom brejku sa ujali vedenia Šebom. V druhom polčase sa domáci snažili o otočenie výsledku, ale hostia výborne bránili a stále hrozili bleskovými brejkami. V závere polčasu domáci v snahe vyrovnať stále viac otvárali priestor pred vlastným brankárom, ktorý mal viackrát možnosť preukázať svoje kvality, ale po zmätkoch v obrane domácich a dorážke Šeba bol bezmocný. Hostia po tomto druhom údere hneď následne znova po prečíslení obrany domácich upravili strelou Valacha na konečných 0:3. U domácich bolo miestami vidieť aj určitú odovzdanosť, keď aj pri najväčšej snahe nedokážu streliť gól, čo sa potom prenáša do psychiky. Ak nepríde v zime k zmenám, skončí KFC v súťaži, ktorá nezodpovedá jeho histórii.
Pred 30 divákmi rozhodoval Petríček. ŽK: Marcel Kapusňák, Tóth, Kozáček - Martin Igaz, Kolieska.
KFC MAJORKA: Herko - Marcel Kapusňák, Meleg (19. Kurthy), Agg (46. V. Sklenář, 85. Brúder), Tóth, Kökényesi, Hronec, Kozáček, Slatina, Martin Kapusňák, Kósa. Tréner K. Múčka. ANTON LITTVA

Crystal Led. Rovne - FKM Nové Zámky 2:1 (0:0)
Góly: 55. a 58. Detko - 82. Vadkerty.
V 3. min skúšal šťastie Basila, ale technickú strelu mu brankár chytil. V 8. min nebezpečne pálil Lovásza, ale Hrnčiarika neprekvapil, podobne aj Dekány z ďalšej akcie hostí. Potom obranca hostí zblokoval v šanci J. Martinku, rovnako aj Detkovu strelu. V 28. min mieril vedľa Petruš a v 30. min slabou strelou trafil Detko iba do brankára. Petruš potom mieril nepresne a Mišík hlavou trafil bočnú sieť. Molnára vychytal Szapu a po obojstranných nepresnostiach skončil polčas bez gólov. Druhý polčas začali sklári aktívne a 49. min Meliš zblízka hlavičkoval nad. Domácich podržal v 50. min Hrnčiarik, keď chytil gól Bogárovi. Tlak Rovňancov narastal, Molnár ešte bránu prestrelil, ale v 55. min Detko hlavou otvoril po rohu skóre. O tri minúty prihral Grendel Detkovi, a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 2:0. Hrnčiarik sa vyznamenal v 75. a 77. min, keď vychytal dvakrát Dobrého. Potom Detko opäť nehlavičkoval presne a Kadlec trafil brankárove nohy. N. Zámky potrestali nepremieňanie šancí v 82. min Vadkertyho gólom - 2:1. V poslednom domácom zápase jesene sklári po zlepšenom výkone dosiahli zaslúžené víťazstvo.
Pred 200 divákmi rozhodoval Paulovič, ŽK: Bogár, Dobrý.
FKM: Szapu - Čaplák, Dekány, Zsák, Matúš, Mach, Vadkerty, Lovász, Močkor (90. Dobrý), Bogár, Hlavačka. Tréner V. Polák. Stanislav Detko

Spartak Myjava - Spartak Vráble 1:2 (0:1)
Góly: 70. Vojtek - 30. Ürge, 49. Toman.
V 15. min. centrovali domáci z ľavej strany, hosťujúci stopér Drienovský úplne sám a nikým neatakovaný zrazil loptu hlavou loptu na zem, odkiaľ sa odrazila, lenže ten ju v snahe zabrániť tomu, aby sa nedostala k hráčovi Myjavy, rukou na pätke odrazil mimo. Rozhodca Sluk, ba ani jeho asistent Peťovský, ktorý bol v uhle a všetko určite dobre videl, však nereagovali. Po polhodine hry hosťujúci Ürge z protiútoku otvoril skóre a v 40. min. sa po rohu zrodila chyba domáceho obrancu, po ktorej Toman zvýšil na 0:2. Vyrovnanie prišlo v 70. min., keď center Kumančíka využil hlavou Vojtek. V 82. min. získal loptu na hranici šestnástky hostí v bežnom súboji Šarudi a lobom upravil na 2:2, lenže rozhodca Sluk už predtým na výkrik obrancu Vrábeľ odpískal faul a gól neuznal. Vrcholom celého zápasu bola 90. min., keď asistent rozhodcu signalizoval pridanie dvoch minút, hlavný rozhodca však po 15 sekundách zápas ukončil.
Pred 200 divákmi rozhodoval Sluk, ŽK: Toman.
SPARTAK: Tonhauser - Slíž, Poláček, Husár, Drienovský (46. Maťo), Gyepes, Ürge (90.+ Ágh), Turčan (68. Slovák), Pánik, Toman, Sepeši. Tréner J. Kollárik. ZDENO ŠIMO

Jaslovské Bohunice - Nové Mesto 0:2 (0:1), 22. Balocký, 66. P. Šupka.
Prievidza - Dolné Vestenice 2:1 (1:0), 37. Rybár, 73. Barborka - 84. Katrena.

1. Eldus Močenok 14 11 2 1 30:6 35 (+17)
2. Nové Mesto 14 9 2 3 23:8 29 (+11)
3. Štúrovo 14 9 0 5 36:15 27 (+6)
4. Vrbové 14 7 5 2 31:14 26 (+2)