Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Domáce víťazstvá treťoligistov podľa plánu

III. liga: Juhcelpap Štúrovo - HFK Prievidza 4:0 (2:0). Góly: 22. K. Balázs, 45. a 65. Kušpál, 84. Tárnyik (11 m). Štúrovčania mali stredajšiu predohrávku jednoznačne vo svojich rukách a vypracovávali si šance ako na bežiacom páse.

III. liga
Juhcelpap Štúrovo - HFK Prievidza 4:0 (2:0)
Góly: 22. K. Balázs, 45. a 65. Kušpál, 84. Tárnyik (11 m).
Štúrovčania mali stredajšiu predohrávku jednoznačne vo svojich rukách a vypracovávali si šance ako na bežiacom páse. V 22. min. po centri Kušpál priťukol hlavou Balázsovi a ten v plnom behu vari z 8 m nedal brankárovi šancu. Aj po góle mali domáci hráči veľké šance, ale v závere polčasu zavládla na ihrisku nepochopiteľná nervozita, ktorá vyvrcholila stretom Tárnyika a Oravca. Po nej videl hráč JCP žltú a hosťujúci červenú kartu. Bodku za touto časťou hry dal Kušpálov volej znamenajúci druhý gól. Od 50. do 65. min. mali Štúrovčania vari každú minútu čistú šancu, ale Balázs, Tárnyik a Kušpál sa predháňali v ich zahadzovaní. Až v 65. min. opäť po kombinácii týchto troch hráčov Kušpál pridal tretí gól. Domáci potom trochu ubrali na tempe, ale hostia boli neškodní. Záverečnú bodku za zápasom dal Tárnyik z penalty za zrazenie Marsala. V závere zápasu sa opäť začervenalo, keď už v nadstavenom čase šiel najskôr pod sprchy Gavroň za nešportové správanie a o minútu na to aj Gajdáč po druhej žltej.
Pred 150 divákmi rozhodoval V. Kováč, ŽK: Tárnyik - Gajdáč, Pekár, ČK: Gavroň - Oravec, Gajdáč.
JCP: Prohászka - Jurga (79. Mankovecký), Marsal, Hanák, Vrtiel, Gavroň, Tárnyik, Kamas, Balázs, Lúčan (70. Slezák), Kušpál (75. Bábsky). JÁN ORAVEC

FKM Nové Zámky - Slovan Nemšová 3:2 (2:0)
Góly: 40. a 64. Zsák, 44. Lovász - 85. Suchý, 88. Jančovič.
V zápase dvoch mužstiev z dolnej polovice tabuľky sa hral prvých tridsať minút veľmi slabý futbal a hra sa odvíjala väčšinou medzi šestnástkami. Prvú akciu videla hŕstka najvernejších divákov v 38. min., keď Dobrý vysunul Lovásza, ale jeho strelu brankár hostí kryl. O chvíľu si na rohový kop najvyššie vyskočil Zsák a domáci viedli. Vzápätí však tento skúsený obranca "vyrobil" hrúbku, ale samostatný nájazd útočníka hostí bravúrne zneškodnil debutant v domácej bráne, dorastenec Szapu. O tom, že sa do kabín pôjde za stavu 2:0, rozhodol pohotovým gólom po rohu Lovász. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Domáci mali prevahu a hralo sa prevažne pred bránou Nemšovej. V 64. min. zvýšil peknou hlavičkou opäť Zsák a zdalo sa, že je rozhodnuté. Domácej obrane však začal robiť nemalé starosti skúsený A. Suchý. V 76. min. jeho dobrú príležitosť ešte brankár zneškodnil, ale päť minút pred koncom mieril už tento skúsený harcovník presne. Domáci po góle znervózneli a keď dve minúty pred koncom hosťujúci Jančovič znížil na rozdiel jediného gólu, FKM sa musel strachovať o výsledok až do posledného hvizdu rozhodcu.
Rozhodoval Formel, ŽK: Guldan, Dobrý - Jančovič, 200 divákov.
FKM: Szapu - Hlavačka, Čaplák, Zsák, Guldan, Mach, Vadkerti, Dékány, Polgár (90. Cvik), Lovász, Dobrý (90.+ Piskla). Tréner V. Polák. ROMAN GULIŠ

Matador Púchov B - MFK Topvar Topoľčany 0:0
Od začiatku sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Hostia umne bránili, nepúšťali domácich do vyložených šancí, ale nevynechali žiadnu možnosť na rýchly protiútok. V 17. min Demjanovu strelu zrazili obrancovia na roh, na druhej strane v 20. min vystrelil Candrák, ale Valach bol namieste. V 31. min prešiel po pravej strane Demjan, obišiel dvoch protihráčov, avšak jeho prihrávku smerujúcu na Madaru obrancovia zrazili na roh. Päť minút pred prestávkou Teplanský po narážačke prešiel stredom a jeho strelu zo 17 metrov Valach kryl. Aj v druhom polčase sa domáci sa snažili streliť gól, no hostia ich nepúšťali do vážnejších šancí. V 58. min po rohovom kope Hrehušova hlavička preletela tesne ponad Neuschlovu bránu. V 66. min dostal z ľavej strany peknú prihrávku Buday, ale sám pred Valachom bez prípravy z hranice šestnástky bránu netrafil. V 72. min sa po chybe obrany dostal v šestnástke k lopte Demjan, obišiel obrancu, no Neuschl jeho strelu strelu vyrazil na brvno. O päť minút Novisedlákov priamy kop iba tesne minul ľavú žrď. V 82. min po centri z ľavej strany vo vyloženej šanci hlavičkoval Matušík nad. V poslednej minúte po rozohraní nepriameho kopu prudko vystrelil Hrehuš, avšak Neuschl jeho strelu vyrazil.
Pred 100 divákmi rozhodoval Kravárik, ŽK: Mrázik.
MFK TOPVAR: Neuschl - Čuhák, Mihálik (63. Murko), Matušík, Teplanský, Bačík, Mrázik, Miškov, Frťala, Candrák (79. Mucha), Buday. Tréner A. Farkaš. František Leško

Eldus Močenok - Spartak Myjava 2:0 (0:0)
Góly: 59. Pavlovič, 78. Andrášik.
Domáci sa po anglickom týždni rozbiehali len ťažko a v úvodnej dvadsaťminútovke boli nebezpečnými iba prienik Bernátha, ktorý odvážne zmaril Gučík, a strely Hejčíka s Pavlíkom, ktoré zase zneškodnil pozorný Michálek. Hostia defenzívnou kvalitou potvrdili, že patria k mužstvám, ktoré málo inkasujú, kým v protiútoku hrozili iba Mrázom a Šarudim. Obrana Eldusu dirigovaná brankárom Košovanom a stopérom Štefankom im toho však veľa nedovolila. V druhom polčase, a zrejme aj po dohovore v kabíne, začali domáci zostra, keď mali príležitosti Pavlík a Pavlovič, ale brankár hostí bol vždy pozorný. Líder súťaže v 59. min. po rohu Čambala šiel konečne do vedenia, ktoré zariadil nekompromisne hlavou Pavlovič. Kopaničiari sa síce Mrázom a Černým snažili o vyrovnanie, ale Eldus potvrdil, že doma dostáva góly iba ťažko. Zaslúžené víťazstvo poistil v 78. min. Andrášik, ktorý po desiatom rohu opäť hlavou prekonal Micháleka. V závere mohli víťazstvo prikrášliť Nozdrovický s Pavlíkom, ale gól už nedali.
Pred 280 divákmi rozhodoval Panák, ŽK: Andrášik, Krbúšik - Zverec.
ELDUS: Košovan - Nozdrovický, Štefanka, Andrášik, Paľo - Pavlovič, Babic, Pavlík, Čambal (69. Krbúšik) - Bernáth (46. Vondra), Hejčík (88. Oláh). Tréner R. Jež. JOZEF SKLENÁR

Spartak Vráble - Crystal Led. Rovne 3:1 (1:0)
Góly: 34. Ürge, 75. a 77. Toman - 90. Molnár (11 m).
Domáci sa do silného súpera zahryzli od úvodného hvizdu. Už v 2. min si vychutnal Drienovského volej hosťujúci gólman a ani brankárom vyrazenú loptu nedokázal vrátiť do siete Ürge. V 5. min sa po trme-vrme v šestnástke hostí dostal k tutovke Ürge, ale opäť nedal. Do tretice sa pokúšal Ürge o gól v 29. min, lenže jeho jedovku Hrnčiarik pekne vyrazil. Všetku svoju snahu pečatil po nedôraznom atakovaní hosťujúcej obrany Ürge krížnou strelou - 1:0. V 36. min sa k tutovke prihlásil Gyepes, ale nepochodil. Hostia po prvýkrát pohrozili v 37. min strelou Molnára. Do druhého dejstva sa Vrábľania hnali za tromi bodmi. Ich prevaha však priniesla ovocie až v 75. min, keď Toman spravil z hosťujúceho gólman "štatistu". O necelé dve minútky sa skóre menilo znova. Balkovu prihrávku do šestnástky predĺžil hlavou Ürge a Toman už nemohol netrafiť. Keď sa už zdalo, že domáci si ustrážia nulu, tak prišiel zbytočný faul vo svojom pokutovom území a z bieleho bodu v 90. min korigoval hosťujúci Molnár.
Rozhodoval Žákech, ŽK: Drienovský, Pánik - Basila, 850 divákov.
SPARTAK: Tonhauser - Slíž, Poláček, Husár, Drienovský, Gyepes, Ürge, Turčan (77. Balko), Pánik (86. Gonda), Toman, T. Slovák (65. Kuťka). Tréner J. Kollárik. Július Meszároš

AFC Nové Mesto - KFC Majorka Komárno 6:0 (4:0)
Góly: 13. a 79. Balcír, 16. Kostelán, 20. P. Šupka, 43. Omasta, 74. Volešák (11 m).
Na vynovenom novomestskom štadióne sa predstavili hostia takmer kompletne s dorastom. Najstarší bol 23-ročný Kökényesi. Od úvodu sa hralo iba na polovičke Komárna a bolo iba otázkou času, kedy padne prvý gól. Po troch nevyužitých príležitostiach sa trafil spoza šestnástky Balcír. O tri minúty sa preháčkoval do 16-tky Šumaj a presne prihral na nohy Kostelánovi, ktorý už číhal pred brankárom - 2:0. V 20. min to skúsil z diaľky Balcír, no trafil iba do žrde. Odrazenú loptu však dobre vystihol P. Šupka a pohodlne zvýšil do opustenej brány na 3:0. Za sedem minút inkasovali hostia tri góly. Za celý zápas sa dostávali iba sporadicky na polovicu domácich a zmohli sa iba na odkopávanie lôpt do bezpečia. Tie sa však ihneď vracali v rýchlych brejkoch a hostia sa snažili ich zastavovať aj za cenu faulov. Domáci sa striedali v zahadzovaní ďalších a ďalších šancí a niekoľkokrát opečiatkovali konštrukciu brány. V 43. min sa zaskvel rybičkou Omasta a zvýšil na polčasových 4:0. Druhý polčas sa odohral vo vlažnom tempe a hostia sa viac sústredili na bránenie. Až v 74. min vnikol do vápna striedajúci Rojko, ktorého obrana zastavila nedovolene. Keďže dovtedy si veľa nezahral brankár Volešák, postavil si loptu na biely bod práve on. O dve minúty neskôr po faule na Omastu prekvapil Balcír z priameho kopu brankára Herka, ktorý si loptu sám vrazil do siete.
Pred 250 divákmi rozhodoval Otrubčák. ŽK: Slatina, Kökényesi, Agg.
KFC MAJORKA: Herko - Marcel Kapusňák, Meleg, Agg, Tóth, Kökényesi, Slatina, Kozáček, Richtárik, Bagin (13. Sklenář), Kósa (46. Martin Kapusňák). Tréner K. Múčka. BORIS OSTRENKA

Bánovce - Vrbové 2:1 (0:1), 57. a 80. Buchel - 8. Uváčik. D. Vestenice - J. Bohunice 3:1 (2:1), 15. Kytka, 32. Kotula, 87. Masarovič - 8. Greguška.

1. Močenok 13 11 1 1 29:5 34 (+16)
2. Nové Mesto 13 8 2 3 21:8 26 (+8)
3. D. Vestenice 13 7 5 1 19:9 26 (+8)
4. Vrbové 13 7 4 2 30:13 25 (+4)
5. Štúrovo 13 8 0 5 33:14 24 (+3)
6. Led. Rovne 13 7 1 5 30:19 22 (+1)
7. Vráble 13 6 2 5 21:16 20 (+2)
8. Topoľčany 13 5 4 4 16:11 19 (+1)