Došlo aj na lídra, body pre Topvar a JCP

MFK Topvar Topoľčany - FKM Nové Zámky 4:0 (2:0). Góly: 19. Biely, 44., 52. a 90. Buday. Topoľčany aj bez Teplanského, Mihálika, M. Muchu a Murka sa do mladého družstva hostí pustili s veľkou chuťou.

MFK Topvar Topoľčany - FKM Nové Zámky 4:0 (2:0)
Góly: 19. Biely, 44., 52. a 90. Buday.
Topoľčany aj bez Teplanského, Mihálika, M. Muchu a Murka sa do mladého družstva hostí pustili s veľkou chuťou. Už v 3. min. mohli vyhrávať, no center Frťalu do siete nedorazil Biely ani Candrák. Domáci pokračovali v tlaku, ktorý vyústil do gólu v 19. min., keď J. Mucha namiesto strely zvolil prihrávku na Bieleho a ten so šťastím otvoril skóre. Hostia pôsobili nervózne a prvú strelu vyslal Guldan až 27. min. To bolo z ich strany všetko. V 44. min. hráči MFK Topvar po faule na Frťalu zahrávali priamy voľný kop zo 17 metrov a nádherná strela Budaya skončila v sieti. Do druhého polčasu hosťujúci tréner vystriedal dvoch hráčov, čo zo začiatku bolo vidno aj na ich hre. Lenže už o päť minút domáci opäť prevzali iniciatívu. Najkrajšia akcia prišla v 52. min., keď v strede ihriska sa k lopte dostal Buday, ktorý prešiel cez troch hráčov hostí a nakoniec si sám vychutnal aj brankára Madarásza. Vedenie o tri góly mohli Topoľčanci prikrášliť, no šance zostali nevyužité. V poslednej minúte sa však domáci diváci predsa len dočkali, keď po centri Šišku najvyššie vyskočil Buday a dovŕšil svoj hetrik.
Rozhodoval Kalčík, ŽK J. Mucha, Miškov, Candrák - Guldan, Vadkerti, Lovász, Klučka, 215 divákov.
MFK TOPVAR: Neuschl - Čuhák, Bačík, Miškov - Buday, J. Mucha, Matušík, Candrák (79. Šiška), Mrázik - Frťala (88. Zachar), Biely (60. Kucha). Tréner: A. Farkaš. FKM: Madarász - Čaplák, Piskla (69. Polgár), Zsák, Guldan, Mach (46. Dang Van), Vadkerti, Lovász, Dobrý (46. Dékány), Klučka, Hlavačka. Tréner V. Polák. Jaroslav Šupa

KFC Majorka Komárno - Vegum D. Vestenice 0:3 (0:0)
Góly: 51. Bárta, 64. Šorec, 76. Kotula.
Hostia od úvodu ukazovali, kto bude pánom na ihrisku. Po chybe Tótha nedokázal Herka prekonať Masarovič. Prvý polčas sa odvíjal na polovici domácich, ale pre Vegum bola ich brána zakliata. Hneď v úvode druhého dejstva odvrátil priamy kop Kökényesiho hlavou Kermiet na roh. Po následnom rohu Bagina a teči Melega vykopával z bránkovej čiary Zimmer. Hostia po tomto pohrození znova pridali, center Argyusiho domáci slabo odhlavičkovali a lopta ocitla pred Bártom, ktorý nezaváhal. Domáci sa len ojedinele dostávali pred bránku Jurenku a za povšimnutie stojí strela Jozefíka spoza 16-ky. Hostia aj naďalej tlačili, Jandák trafil Tótha a strelu Katrenu stihol Herko vytlačiť na roh. V 64. min. urobil veľkú chybu Tóth, ktorý v snahe prihrať malú domov si nevšimol nabiehajúceho Šoreca a tomu už nerobilo problém prekonať Herka. To nepridalo KFC na sebavedomí, čoho výsledkom bol aj tretí gól hostí, keď znova po centri Argyusiho hlavičkoval do brány voľný Kotula. Mladým domácim hráčom nemožno uprieť snahu, kolektív hostí však ukázal, že jeho miesto v hornej časti tabuľky je oprávnené. Pochvalu si zaslúži aj Kytka, ktorý sa priznal k tečovaniu lopty do autu.
Pred 80 divákmi rozhodoval Mizerák, bez ŽK.
KFC: Herko - Kapusňák, Meleg, Agg, Tóth, Kökényesi, Hronec, Kozáček, Richtárik, Bagin, Jozefík (71. Untermayer). Tréner K. Múčka. ANTON LITTVA

ŠK Blava J. Bohunice - Juhcelpap Štúrovo 1:4 (0:1)
Góly: 88. Ohrablo - 37. Tárnyik, 47. Kušpál, 60. Hanák, 84. Kamas.
Diváci videli zápas priemernej úrovne, ktorý v prvom polčase veľa vzruchu nepriniesol. Prvá strela stretnutia sa zrodila v 6. min. Paštiakov pokus Proházka kryl. Ďalší strelecký pokus videla skromná divácka kulisa až v 31. min. Tárnyikovu delovku vyrazil Horný len s námahou na roh. V 37. min však už boli hostia presní. Balázs po brejku unikol po ľavej strane, prihral Tárnyikovi a ten pohodlne skóroval. V 43. min sa o vyrovnanie snažil Gajarský, keď poslal jedovku z 30 metrov. V prvom polčase už ku zmene skóre nedošlo. Po zmene strán hrali hostia s vetrom v chrbte a pohodlne strieľali jeden gól za druhým. V 47. min po samostatnom uniku zvyšoval Kušpál na 0:2, v 60. min po rohovom kope nekrytý Hanák hlavou na 0:3. Štvrtý gól Štúrovčanov pridal v 84. min po zaváhaní obrany Kamas. Domáci korigovali dve minúty pred koncom po hlavičke Ohrabla.
Pred 100 divákmi rozhodoval Mikulaj, ŽK: Vido.
JCP: Proházka - Gavroň, Marsal, Vrtiel, Jurga (81. Bábsky) - Lúčan (85. Urbán), Hanák, Kamas, Balázs (75. Mankovecký) - Tárnyik, Kušpál. Tréner L. Totkovič. Pavol Kubiš

Crystal Led. Rovne - Eldus Močenok 2:0 (2:0)
Góly: 27. Molnár, 35. Grendel.
Už v 1. min mal prvú šancu Hejčík, ale Hrnčiarik zachránil. Domáci odpovedali v 8. min novou posilou Molnárom, ale ten si zle v šanci prebral loptu. Hejčík potom znova neuspel po chybe domácej obrany. Sklári zlepšili pohyb a v 22. min chytil Detkovi po Petrušovej akcii gólovú strelu Fišan a Basila pálil vedľa. V 27. min po spolupráci Petruša a Grendela Molnára otvoril skóre - 1:0. O osem minút Detko našiel ideálne v šestnástke Grendela, a ten dal na 2:0. V dobrej príležitosti hostia zblokovali Šatku, na druhej strane Pavlovič mieril z priameho kopu nad bránu a v závere Detkovu hlavičku chytil Fišan. Druhý polčas sa začal nevyužitou šancou Mišíka. Zápas mal obojstranne vysokú úroveň, no Rovňania boli lepší. V 61. min obancovia L. Rovní zblokovali Babica, v 65. min unikol Petruš s Grendelom, no nevyšla im finálna fáza. Ďalšiu Petrušovu strelu vyrazil Fišan na roh a v 77. min po Petrušovej prihrávke nepremenil Grendel samostatný únik. Domáci útočník nemal šťastie o niekoľko minút ani pri ďalšej dobrej šanci. Sklári podali výborný kolektívny výkon a zaslúžene pripravili lídrovi prvú prehru v súťaži.
Pred 500 divákmi rozhodoval Hádek, ŽK: Oláh.
ELDUS: Fišan - Nozdrovický, Štefanka, Andrášik (58. Čambal), Oláh, Babic, Paľo, Pavlík, Hejčík, Pavlovič, Bernáth (58. Vondra). Tréner R. Jež. Stanislav Detko

FK Slovan Nemšová - Spartak Vráble 2:0 (1:0)
Góly: 37. Kiačik, 54. Vavruš.
Zápas začal obojstranne opatrne, domáci vedomí si postavenia v tabuľke sústavne sa tlačili pred bránu súpera, keď už v 2. min Valachovič prudko zacentroval do šestnástky. Tento hráč si túto akciu zopakoval aj v 9. min, keď po osi Kiačik - Ďuďák - Valachovič sa zrodila šanca, avšak hostia ju s námahou zachránili. V 17. min hlavička Lacu smerovala do prázdneho rohu brány hostí - vysokí zadáci ju však vyhlavičkovali. Zmenu skóre znamenala 37. min, keď loptu prudko zacentroval do súperovej šestnástky M. Sabatka a Kiačik nechytateľnou hlavičkou otvoril skóre. Polčas sa dohrával väčšinou medzi šestnástkami, za zmienku stojí 39. min, keď pri šanci Valachoviča sa zrazil hosťujúci brankár s vlastným obrancom, pričom obaja museli byť odvezení do nemocnice. Hostia ohrozili bránu domácich dvakrát za celý zápas a to v 4. min, keď šancu hostí zachraňoval Laco a 25. min, keď domáci obranca Verchola poslal nešťastne malú domov a brankár Bobot zachraňoval pádom pod útočníkove nohy. Aktérom oboch šancí hostí bol útočník Toman. Skóre zápasu na 2:0 uzavrel v 54. min Vavruš pričom mu asistovali Kiačik a Ďuriš.
Pred 100 divákmi rozhodoval Lieskovský. ŽK: Ürge, Jakúbek.
SPARTAK: Tonhauser (40. Vojtek) - Slíž, Poláček, Husár, Sepeši (46. Maťo), Gyepes, Ürge, Turčan, Ágh, Toman, Drienovský (62. Balko). Tréner J. Kolárik. JOZEF RAUČINA

Myjava - Bánovce 1:1 (0:1), 77. Černý - 22. Slovák.
Vrbové - Nové Mesto 2:0 (1:0), 24. Uváčik, 53. Kubiš.
Prievidza - Púchov B 0:1 (0:1), 30. Šnegoň.

1. Močenok 12 10 1 1 27:5 31 (+16)
2. Vrbové 12 7 4 1 29:11 25 (+4)
3. D. Vestenice 12 6 5 1 16:8 23 (+8)