Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Domáce sklamanie retušovali za Starým mostom

FC Nitra - MŠK Žilina 0:2 (0:2). Góly: 2. Šesták, 26. Švestka. Artmedia Bratislava - FC Nitra 1:1 (1:1). Góly: 16. Borbély - 31. Kóňa.

FC Nitra - MŠK Žilina 0:2 (0:2)
Góly: 2. Šesták, 26. Švestka.
Rýchly gól Šestáka už v 2. min. (!) zrazil domácich na kolenách. Vyrovnať mohol po štandardke Hrnčára Szorád, no hlavou nemieril presne a potom sa zaskvel Senecký pri delovke Vomáčku a hlavičke Šestáka. Do tretice ale brankár Nitry kapituloval po trestnom kope Ježa s koncovkou Švestku. V 36. min. mohol zasadiť Nitre k.o. Jež, v tutovke však mieril nad bránku... Dvojgólové vedenie dostalo Žilinu do pohody, zverenci Milana Nemca rozumným futbalom držali hru v bezpečí od svojej bránky. Slabú návštevu v druhom polčase vzrušili tri momenty - po ruke Vomáčku sa nepískala penalta a hlavičke Čemana a strele Ferenczyho chýbal meter, čo bolo na prípadný zvrat málo.
Pred 802 divákmi rozhodoval Richtárik, ŽK: Szorád, Hrnčár Štajer, Ďatko - Vomáčka.
FC: Senecký - Nečas, Szorád, Čeman, Ďatko - Hrnčár (46. Cabaj), Štajer, Kóňa, Grajciar - Hesek (72. Bochnovič), Bubenko (46. Ferenczy).
Ivan Galád, tréner: Ťažko sa hrá proti tak kvalitnému súperovi, ako je Žilina, najmä ak inkasujete po chybe v druhej minúte. Súper bol lepší po každej stránke, my sme zápas nezvládli.
Okamih zápasu
Tón udal zápasu rýchly gól, keď už v 2. min. v súboji kapitánov v rohu 16-tky vydoloval loptu Žilinčan Šesták a jeho gól dostal hostí do pohody, k bodom sa dopracovali bez väčšej námahy. ŠTEVO KORMAN

Artmedia Bratislava - FC Nitra 1:1 (1:1)
Góly: 16. Borbély - 31. Kóňa.
V prvej polhodine sa hral svižný futbal. Senecký mal hneď prácu po centri Kozáka a dvoch rohoch. Pri treťom rohu už Kozák posadil loptu na hlavu Borbélyho a ten z bezprostrednej blízkosti otvoril skóre. Domáci sa upokojili, prenechali iniciatívu hosťom a tí ponúkanú šancu prijali. Čobej si poradil s pokusom Heseka, ale už nie s presnou strelou Kóňu z 18 m, keď si šikovne narazil loptu s Ďatkom. Úroveň hry zdvihli až po prestávke opäť domáci, no zakončenie haprovalo. Po hodine hry Halenár bombou len opečiatkoval brvno Seneckého brány a s Petrášovým pokusom si zasa brankár Nitry poradil. Na druhej strane hrozil najmä aktívny Kóňa a dve minúty pred koncom po chybe domácej obrany mohol zasadiť nečakaný knokaut, ale jeho pokus skončil na ľavej Čobejovej žrdi, a tak sa body delili. Pre Nitru to bola prvá tohtosezónna remíza a s Artmediou neprehrala ani druhý vzájomný zápas.
Rozhodoval Šipoš, ŽK: Bubenko, Ďatko, 5725 divákov
FC: Senecký - Nečas, Szórád, Čeman (55. Pa. Farkaš), Ďatko - Bubenko (80. Bochnovič), M. Farkaš, Kóňa, Štajer, Grajciar (90. Kukol) - Hesek.
Ivan Galád, tréner: Nastúpili sme proti najlepšiemu mužstvu v lige. Z našej strany to bol nadštandardný zápas, v ktorom sme mali šťastie i smolu. S bodom som však spokojný.
Postava zápasu
Tomáš Kóňa bol najnebezpečnejším Nitranom. Okrem vyrovnávajúceho gólu mal na kopačke aj víťazstvo. Výborným výkonom v defenzívnej činnosti zasa zaujal Ján Štajer. RASTISLAV HRÍBIK

Ostatné výsledky 11. kola
Žilina - Púchov 1:2 (1:1), 38. Šesták - 42. M. Bakoš, 72. Demjan.
Banská Bystrica - Inter 1:0 (1:0), 11. Semeník.
Ružomberok - Trnava 4:1 (3:1), 14. Sapara, 18. a 55. Jendrišek, 44. Nezmar - 30. Kopúnek.
Trenčín - Dubnica 2:0 (2:0), 40. Kamenský, 43. Baranyai.