Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Šesťbodový týždeň pre Šaľu, rezerva FC ako deň a noc

Slovan Bratislava - Duslo Šaľa 0:2 (0:0). Góly: 66. a 83. Lörinc. Za neustáleho drobného dažďa sa Šaľania na Tehelnom poli predstavili veľmi dobrým výkonom.

Slovan Bratislava - Duslo Šaľa 0:2 (0:0)
Góly: 66. a 83. Lörinc.
Za neustáleho drobného dažďa sa Šaľania na Tehelnom poli predstavili veľmi dobrým výkonom a ich ofenzívna hra robila domácim dosť problémov. Bratislavčanov držal v hre najmä ich brankár Kiss, ktorý zneškodnil viacero veľmi dobrých príležitostí chemikov, v ktorých boli Vencel, Vyskoč i Lalák, pričom pri strele Vencela mu pomohla aj žrď. Po prestávke sa však už Duslo dočkalo, keď ho do vedenia dostal po hrúbke v domácej obrane Lörinc. Ten istý hráč sa postaral aj o druhý presný zásah Šale, ktorá si tak nečakane, ale zaslúžene odviezla všetky tri body.
Pred 979 divákmi rozhodoval Kakaščík, ŽK: Mikulec - Rehák.
DUSLO: Valenský - Čirik, Mikla, Gašparík, Rehák - Lancz, Lörinc, Lalák, Hučko - Vyskoč (90+. Dékány), Vencel (90+. Simonides).
Anton Dragúň, tréner: Hrali sme veľmi dobre a výkonom sme určite potešili všetkých našich fanúšikov. Mužstvo ako celok podalo zatiaľ svoj najlepší výkon, pochvalu za výkon si zaslúžia viacerí hráči.
Postava zápasu
Keďže takmer všetci Šaľania hrali výborne, ťažko vybrať jedného. Mikuláš Lörinc však strelil dva góly a zaslúžil sa tak o to, že Duslo dostalo veľký Slovan na kolená. - juh -

Tatran Prešov - FC ViOn Zl. Moravce 1:0 (0:0)
Gól: 82. Belejík.
Prvé dva strelecké pokusy mali domáci, ale Zlacký hlavou Brezinu neprekonal. V 17. min. trafil po sóle Piter-Bučko iba ľavú žrď. Onedlho na opačnom konci vypálil parádne z voleja Penov. V 36. min. po zákroku Andraščíka na Chrena mali hostia výhodu penalty, ale Greguška trafil len do pravej žrde. Po zmene strán Iskra minul iba o milimetre. V 56. min. vylúčil rozhodca Gegiča, lenže hostia z toho nič nevyťažili. Rozhodnutie prišlo osem minút pred koncom. Piter-Bučko vybojoval roh, po ktorom nasledovalo striedanie domácich. Belejík bol na ihrisku iba niekoľko sekúnd, keď parádnou strelou z voleja rozhodol o výsledku.
Rozh. Michlian, ŽK: Volf, Andraščík, Piter-Bučko - Penov, ČK: 56. Gegič, 1560 divákov.
VION: Brezina - Farkaš, Greguška, Dudáš, Penov - Pavlenda (78. Špánik), Ondrejka, Tomáš (84. Stacho), Tomana, Černák - Chren.
Ján Rosinský, tréner: V prvom polčase sme nehrali zle. Nepremenená penalta bola dosť rozhodujúca. Prešov si vytvoril tlak aj v oslabení a svoju snahu korunoval gólom.
Okamih zápasu
V druhom zápase po sebe nevyužili Zlatomoravčania penaltu a opäť prehrali. Tentoraz bol tým nešťastníkom kapitán Roman Greguška. - leš, juh -

FC Nitra B/Lapáš - FC Rim. Sobota 3:0 (1:0)
Góly: 36., 46. a 90.+ Čurgali.
Na Lapáši sa hrala zaujímavá šachová partia. Domáci zabudli na „hurá systém“, vsadili na precíznu defenzívu, z ktorej podnikali protiútoky. Po polhodine Devečka z ľavej strany posadil loptu na hlavu Čurgaliho, ktorý zakončil s rozvahou starého matadora. Hostia odpovedali Pisárom do brvna a Kostoláni zachránil pri tutovke Hricova. Hneď po obrátke zvyšoval Čurgali aj na 2:0 a 19-ročný strelec podpísal i gólový účet, keď málo vídaným spôsobom posadil na zadok aj 38-ročného brankára Benka. Rezerva Nitry zabrala po troch kolách bez zisku bodu.
Pred 290 divákmi rozhodoval Samotný, ŽK: Devečka, Hnilica, Čurgali (všetci Nitra B).
FC B: P. Kostoláni - Tóth, Pa. Farkaš, Karlík, Devečka - Glenda, Guzmický (74. Škantár), Hnilica, Hagara (69. Pčola) - Dobiáš (85. Kovan), Čurgali.
Vladimír Pucher, tréner: Disciplinovaná hra zo zabezpečenej obrany sa nám vyplatila. Hoci skúsený súper mal prevahu aj šance, góly sme dávali my, no futbal je aj o tom.
Ondrej Čurgali strieľal góly, ako by to bola tá najľahšia vec na svete. Či veríte alebo nie, zakončenie, aké si dovolil v nadstavenom čase, vídať málokedy aj v zahraničných ligách. ŠTEVO KORMAN

Ostatné výsledky 9. kola
Báč - Košice 0:3 (0:2), 23. Majerník, 34. a 63. Piatka.
Michalovce - DAC 1:0 (0:0), 75. J. Adam.
Lučenec - Senec 2:1 (2:1), 5. Pečálka, 41. Ľupták - 21. Awudu.
Lipany - Trnava B 1:1 (0:0), 86. J. Angelovič - 53. M. Molnár.
Humenné - Podbrezová 0:1 (0:1), 71. A. Geri.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Duslo Šaľa - Zemplín Michalovce 3:2 (1:0)Góly: 34. a 73. Vencel, 88. Lancz - 57. Jevľanov, 75. Šitov.
Kvalitný zápas ponúkol päť gólov a zaslúžené víťazstvo Šale. Výborný Lörinc pripravoval tutovky Vencela, na druhej strane minul prázdnu bránku Šimko, ale po polhodine Vencel predsa trafil. Hostia po obrátke pridali, Jevľanov vyrovnal po šťastnom centri, vzápätí Lörinc z penalty mieril iba do žrde... V 73. min. sa ale práve Lörinc opäť rozbehol ku gólu Vencela, súper však odpovedal bombou Šitova - 2:2. Zápas sa lámal, vyhrať chceli obaja, no všetky body zostali napokon doma, keď z priameho kopu trafil nechytateľne Lancz.
Pred 1 192 divákmi rozhodoval Fajčík, ŽK: Lörinc, Lalák, Mikla - Žofčák, Šafranko.
DUSLO: Valenský - Mikla, Gašparík, Rehák - Čirik (90. Čavojský), Lancz, Lalák, Lörinc, Hučko - Vyskoč (84. Dékány), Vencel (90. Simonides).
Anton Dragúň, tréner: Hral sa otvorený futbal. Moji chlapci ukázali v závere vysokú morálku, diváci videli jeden perfektný a strhujúci výkon.
Režisér Miki Lörinc bol opäť vo svojej koži. Prvé dva góly Vencela pripravil skvostnými nahrávkami a top moment prišiel po faule na neho, keď z 22 m namieril do šibenice Lancz. ŠTEVO KORMAN, Šaľa

FC ViOn Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 2:2 (2:0)
Góly: 12. Greguška, 31. Farkaš - 68. Obšitník (11 m), 73. Suchý.
Zlatomoravčania začali pred peknou návštevou s elánom a Greguška po krížnej strele z hranice 16-tky otvoril skóre. Domáci boli pri chuti, delovku Tomáša vyrazil Kiss na roh, Farkaš trafil na čiare Chrena, ale po polhodine pridal aktívny Farkaš druhý gól FC ViOn. Prestávka bola pre Slovan vykúpením, avšak čo čakal málokto, po nej belasí ožili. Striedajúci Obšitník vrátil z penalty hostí do zápasu a o päť minút neskôr po osi Polgár - Vuksanovič vyrovnal Suchý parádnou strelou z 20 m na 2:2.
Pred 2 245 divákmi rozhodoval Mriglot, ŽK: Vuksanovič, Suchý, Poliaček (všetci Slovan).
VION: Brezina - Tomáš, Dudáš, Pe. Farkaš - Pavlenda, Ondrejka (76. Špánik), Greguška, Černák, Penov - Chren (88. Behúl), Stacho (68. Tomana).
Ján Rosinský, tréner: Polovičná robota nie je žiadna robota. Jeden polčas na dobrý výsledok nestačí, súpera sme do zápasu vrátili sami. Posledné zranenia sa prejavili v kondícii, v závere chýbali aj sily.
Kapitán Roman Greguška bol motorom domácej ofenzívy. Prvý gól dal, druhý ponúkol Farkašovi po dobre kopnutom rohu. Dobrému výkonu chýbalo len jedno - víťazná korunka. ŠTEVO KORMAN

FC Nitra B/Lapáš - Odeva Lipany 0:2 (0:1)
Góly: 25. L. Janič, 57. Jacko.
Od začiatku sa dlho nič nedialo a prvý vážnejší moment prišiel v 21. min., keď L. Janič poriadne natiahol Tujvela. O dve minúty neskôr osamotený Seman z troch metrov prehlavičkoval bránu a o ďalšie dve po už niekoľkej chybe v defenzíve domácich L. Janič strelou k žrdi otvoril skóre. V samom závere polčasu mali šancu na gól Angelovič aj Hnilica, ujať sa však mohla aj pekná hlavička Karlíka. Po zmene strán sa musel červenať Tujvel a hostia viedli 2:0. V 67. min. najskôr trafil žrď Angelovič, aby zakrátko Desiatnik poriadne vystrašil Tujvela. Nitrania síce v záverečných desiatich minútach ožili, na gól sa ale nezmohli.
Pred 160 divákmi rozhodoval M. Cuninka, ŽK: Karlík - Hvozda, Liščinský, Desiatnik, Štieber.
FC B: Tujvel - Tóth, Cabaj (69. Vančo), Karlík, Glenda - Guzmický (46. Škantár), Šimončič (67. Pčola), Hnilica, Hagara - Ferenczy, Dobiáš.
Vladimír Pucher, tréner: Súper bol lepší, lenže vyhral preto, lebo nám dal dva góly po našich veľkých zaváhaniach.
Rezerva sklamala a už pri prvom góle hostí sa musela červenať celá jej defenzíva. Definitívne ich dostal do kolien druhý gól, keď Jackovu slabú strelu Tujvel zrejme podcenil a pri „bagri“ siahol do prázdna. - juh -

Ostatné výsledky 10. kola
Senec - Báč 1:0 (0:0), 90+. Awudu.
R. Sobota - DAC 3:0 (2:0), 23. Pisár, 36. a 72. Sedlák.
Podbrezová - Prešov 0:0.
Košice - Humenné 4:0 (2:0), 16. a 28. (11 m) Krakovský, 74. Majoroš, 90. Piatka.
Trnava B - Lučenec 0:0.

1. Košice 10 9 1 0 30:4 28 (+10)
2. Šaľa 10 7 2 1 25:11 23 (+8)
3. Senec 10 7 1 2 26:12 22 (+4)
4. Slovan 10 5 3 2 12:9 18 (+6)
5. Lučenec 10 5 2 3 14:10 17 (+2)
6. Prešov 10 5 2 3 10:7 17 (+5)
7. Podbrezová 10 5 1 4 16:13 16 (-2)