Piatok, 21. január, 2022 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Plandora: "Cieľom je postup cez prvé kolo play off"

Šéf nitrianskeho hokeja Ján Plandora má za sebou náročné leto. Dokázal udržať pokope káder z minulej sezóny, popritom sa pustil do prestavby zimného štadióna a zhrnuté v skrátke, dnes je radosť pozrieť na mužstvo i športový stánok, ktorý nesie nový názov

„Nitra aréna“.
- Letná prestávka ubehla ako voda, podarilo sa vám počas uplynulých troch mesiacov splniť všetko, ako ste si predsavzali?
- U nás bolo leto skôr o súboji s časom ako o oddychu. Riešiť sa žiadala kopa vecí, preto bolo treba využiť skutočne každý deň. Menili sme trénera, chystali letnú prípravu, dávali dokopy mužstvo, popritom bežala transformácia klubu na akciovú spoločnosť, no najviac dali zabrať zmeny na štadióne. O problémoch s jeho prevádzkou by sa dali písať celé strany, ale poviem aspoň jednou vetou, že ľudia na všetkých postoch, ktorí zabezpečovali rekonštrukciu ľadových plôch a príslušenstva pred tromi rokmi, sa môžu hanbiť. Toľko nekvality za taký obnos vyfakturovaných peňazí sa nedá nazvať ani ako šlendriánstvo, to je doslova trestný čin. S úpravami však finišujeme, nový bude vďaka sponzorovi aj názov štadióna „Nitra aréna“, takže verím, že v piatok privítame diváka v takmer novej hale.
- Súdiac z posledných výkonov vášho mužstva, forma je načasovaná na jednotku. Vládne spokojnosť aj z vášho pohľadu?
- Naozaj sa zdá, že výkonnosť rastie, už len aby to hráči potvrdilo aj v úvode sezóny, lebo dobrý štart sa môže podpísať vlastne na celom priebehu ročníka. Hráči sú však plne v kompetencii trénera, preto by som sa na túto téme nerád rozvádzal širšie.
- Prezradíte, s kým rozpočtom ide Nitra do novej sezóny?
- Klub prechádza transformáciou na akciovú spoločnosť, s čím sú spojené aj zvýšené výdavky. Veľa peňazí nás stojí samotná prevádzka štadióna, i keď mesto hradí 80% energií. Do infraštruktúry sme investovali dvanásť miliónov korún, mimo toho sa náš rozpočet bude pohybovať na úrovni 48 miliónov korún. Už teraz by som sa však úprimne poďakoval všetkým, ktorí sú ochotní investovať do klubu a reklamy svoje peniaze.
- Aké ciele ste pred vaše mužstvo postavili v tomto ročníku?
- Myslím, že sú adekvátne vytvoreným podmienkam. Po každej stránke sa snažíme, aby boom z minulej sezóny pokračoval a verím, že spoločným úsilím sa nám podarí prejsť cez prvé kolo play off, čo by sme považovali za výrazný úspech. Ale prvoradým cieľom je spokojnosť nášho fanúšika, ktorého chceme v čo najväčšom počte udržať v našom hľadisku. Myslíme však dopredu, preto počítame aj so zabezpečením financií na ďalšie zmodernizovanie štadióna, ktorého určité časti prevádzkujeme s odretými ušami. Prosím preto aj touto cestou poslancov mestského zastupiteľstva, aby zvážili možnosť dofinancovania prác už v tomto roku. Myslím, že už sme ich mohli presvedčiť, že nemáme s našimi predchodcami nič spoločné. Naopak investujeme vlastné prostriedky a výrazne sa podieľame na zabezpečení zábavy pre občanov nášho mesta Nitra.

„Záležať bude na vstupe do súťaže“
Prečo to nepriznať - tréner formátu Antonína Stavjaňu, ktorý patril ešte za „federálu“ medzi vyhlásených bekov aj v československej reprezentácii, zapasoval Nitre na jednotku. Rozhľadený chlapík hokeju rozumie, prirodzený rešpekt pred jeho aj ľudskými kvalitami má kabína a naviac je veľmi príjemným partnerom do debaty.
- V príprave ste viac razy miešal zostavou - predstavíte teda na štarte sezóny nové formácie alebo vsadíte na osvedčenú súhru z posledného ročníka?
- Nemyslím, že by sme čosi menili výrazne, zmeny skôr priniesli zranenia, preto sme boli nútení skúšať aj nové varianty, čo bol naposledy prípad Štefankovej lajny pri absencii Vozdeckého. Silené zásahy sa nakoniec priečia aj mne samému, na druhej strane však treba byť pripravený na určitú variabilitu, lebo vždy chvíľu trvá, kým si hráči na seba zvyknú.
- Kým Nitre sa prakticky podarilo udržať pokope kolektív z minulej sezóny, súperi zo silnej štvorky prišli v lete o hráčov z NHL. Môže táto skutočnosť znamenať pre HK Dynamax šancu na prienik medzi elitu?
- Silu jednotlivých mužstiev mi je v tejto chvíli odhadnúť o to ťažšie, že my sme sa v príprave konfrontovali s kvalitnými súpermi zo zahraničia, ktorí nás preverili po každej stránke. Až v závere prípravy sme hrali s Trenčínom a Zvolenom a tieto zápasy ukázali, že liga bude určite vyrovnaná, veľa bude preto záležať na vstupe do súťaže.
- Pán Stavjaňa, s akým hokejom sa bude prezentovať Nitra pod vaším vedením?
- K dispozícii mám rovnaké mužstvo, aké v hralo v poslednej sezóne, preto sa prejav určite veľmi líšiť nebude. Máme technických hráčov, ktorí dokážu kontrolovať puk, rovnako ale musia vedieť aj brániť a ak budú všetci plniť stanovené úlohy, nemám obavy.
- Riaditeľ klubu Ján Plandora pred týždňom pohrozil, že pre posledné výkony pôjde niekto z hráčov z kola von. Prišli však víťazstvá s Trenčínom a vo Zvolene, pričom ešte viac potešili hráči výkonom. Je teda rez v kabíne zažehnaný?
- Ono sa to všetko odvíja od momentálnej situácie - ak niekto nebude plniť úlohy, ako má a na hráčskom trhu bude zaujímavá náhrada, určite príde k rošádam. Zdvihnutý prst prišiel po prehre v Trenčíne, kde to z našej strany nebolo v poriadku najmä čo sa týka nasadenia. Hráčov bolo jednoducho treba upozorniť, že bez srdiečka sa hrať nedá.
- A aká bude vaša pozvánka na piatkový hokej?
- Na začiatok sme určite nemohli dostať nikoho ťažšieho ako Košice. Aj pre divákov bude silný súper, ktorý sa v lete posilnil najviac z celej súťaže, určite tým najlepším lákadlom a ja verím, že fanúšikovia vytvoria našim chlapcom atmosféru, o akej viem z minulej sezóny zatiaľ iba z počutia.

Kapitán chce skvelých divákov potešiť výkonmi
S kapitánskym „céčkom“ na hrudi povedie do novej extraligovej sezóny hokejistov HK Dynamax Nitra Dušan Milo (na snímke). „Oproti vlaňajšku sme mali v príprave silnejších súperov, a tak sme sa na nadchádzajúci ročník mohli pripraviť naozaj dobre. Podľa mňa však výsledky z týchto zápasov nie sú až také dôležité, pretože tréner neraz menil zostavu, takže na ľade sme sa najskôr museli zohrať,“ prezradil hneď v úvode skúsený reprezentačný bek. Nitrania v ostatných dvoch súbojoch s Trenčínom i vo Zvolene zvíťazili, čo im určite zdvihlo sebavedomie. „Je to tak. Pred štartom súťaže je to predsa len dosť dôležité.“
Zverenci trénera Stavjaňu privítajú na úvod doma súpera z východu republiky - Košice. „Železiari síce vymenili veľa hráčov, ale podľa mňa sa dosť posilnili, takže asi budú jedným z ašpirantov na titul. My však pôjdeme do každého zápasu s cieľom vyhrať, výnimkou teda nebude ani tento. Verím, že náš fanúšik nám opäť pripraví na štadióne skvelú atmosféru, a že my ho svojimi výsledkami a najmä výkonmi nesklameme,“ poslal Dušan smerom k divákom želanie z nitrianskej kabíny.

Vyžrebovanie
1. kolo - 9. 9.
Skalica - Slovan
Zvolen - Martin
Trenčín - L. Mikuláš
Nitra - Košice
Poprad - Žilina
2. kolo - 11. 9.
Slovan - Žilina
Košice - Poprad
L. Mikuláš - Nitra
Martin - Trenčín
Skalica - Zvolen
3. kolo - 13. 9.
Zvolen - Slovan
Trenčín - Skalica
Nitra - Martin
Poprad - L. Mikuláš
Žilina - Košice
4. kolo - 16. 9.
Slovan - Košice
L. Mikuláš - Žilina
Martin - Poprad
Skalica - Nitra
Zvolen - Trenčín
5. kolo - 18. 9.
Trenčín - Slovan
Nitra - Zvolen
Poprad - Skalica
Žilina - Martin
Košice - L. Mikuláš
6. kolo - 20. 9.
Slovan - L. Mikuláš
Martin - Košice
Skalica - Žilina
Zvolen - Poprad
Trenčín - Nitra
7. kolo - 23. 9.
Nitra - Slovan
Poprad - Trenčín
Žilina - Zvolen
Košice - Skalica
L. Mikuláš - Martin
8. kolo - 25. 9.
Slovan - Martin
Skalica - L. Mikuláš
Zvolen - Košice
Trenčín - Žilina
Nitra - Poprad
9. kolo - 27. 9.
Poprad - Slovan
Žilina - Nitra
Košice - Trenčín
L. Mikuláš - Zvolen
Martin - Skalica
10. kolo - 30. 9.
Slovan - Skalica
Martin - Zvolen
L. Mikuláš - Trenčín
Košice - Nitra
Žilina - Poprad
11. kolo - 2. 10.
Žilina - Slovan
Poprad - Košice
Nitra - L. Mikuláš
Trenčín - Martin
Zvolen - Skalica
12. kolo - 7. 10.
Slovan - Zvolen
Skalica - Trenčín
Martin - Nitra
L. Mikuláš - Poprad
Košice - Žilina
13. kolo - 9. 10.
Košice - Slovan
Žilina - L. Mikuláš
Poprad - Martin
Nitra - Skalica
Trenčín - Zvolen
14. kolo - 11. 10.
Slovan - Trenčín
Zvolen - Nitra
Skalica - Poprad
Martin - Žilina
L. Mikuláš - Košice
15. kolo - 14. 10.
L. Mikuláš - Slovan
Košice - Martin
Žilina - Skalica
Poprad - Zvolen
Nitra - Trenčín
16. kolo - 16. 10.
Slovan - Nitra
Trenčín - Poprad
Zvolen - Žilina
Skalica - Košice
Martin - L. Mikuláš
17. kolo - 18. 10.
Martin - Slovan
L. Mikuláš - Skalica
Košice - Zvolen
Žilina - Trenčín
Poprad - Nitra
18. kolo - 21. 10.
Slovan - Poprad
Nitra - Žilina
Trenčín - Košice
Zvolen - L. Mikuláš
Skalica - Martin

Ďalšie termíny: 23., 28. a 30. októbra, 1., 4., 6., 18., 20., 22., 25. a 29. novembra, 2., 4., 6., 9., 11., 20., 22., 27., 30. decembra, 3., 10., 13., 15., 17., 19., 24., 27., 29., 31. januára, 3., 5., 28. februára, 3. a 5. marca.
Play off (na 4 víťazné zápasy)
Do štvrťfinále postupuje prvých 8 celkov.
Štvrťfinále: od 8. marca, max. do 21. marca.
Semifinále: od 24. marca, max. do 6. apríla.
Finále: od 9. apríla, max. do 21. apríla.
Baráž o ST Extraligu (10. mužstvo ST extraligy proti víťazovi I. ligy, na 4 víťazné zápasy): od 4. apríla, max. do 16. apríla.

HK Dynamax Nitra
Rok založenia: 1926
Klubové farby: modro-biela, bielo-modrá
E-mail: hkmnitra@stonline.sk
Webstránka: www.hkmnr.sk
Riaditeľ: Ján Plandora
Generálny manažér: Ľubomír Dobrý
Tréner: Antonín Stavjaňa
Asistent trénera: Karol Kolečáni
Vedúci A-družstva: Robert Panis
Masér: Jaroslav Jakubička
Lekári: Marcel Brezovský
Igor Prekop
Šéftréner mládeže: Miroslav Kimijan
Preds. kom. mlád.: Miroslav Pupák

Zmeny pred sezónou
Odchody: Lipovský (Žilina), Hartmann (Skalica), Gábriš (Trenčín), Poljaček (Trenčín), M. Chrenko.
Príchody: M. Kováčik (Trenčín/Zlín), Cebák (Prievidza/Žilina), Hruška (Topoľčany), Švarný (USA), S. Saliji (USA), Čaládi, Mašlonka, Konrád (juniorka).

Ceny vstupeniek
Vstupenky: státie 75 Sk, sedenie 1.-3. rad 80 Sk, sedenie 4.-6. rad 100 Sk
Permanentky: státie 1750 Sk, sedenie 4.-6. rad 2700 Sk, čestná tribúna 4000 Sk.

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty
 2. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 3. Mecom ide na zelenú
 4. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 5. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 6. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 7. Marrákeš je červená perla Maroka
 8. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
 9. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 10. Predplatné SME.sk len za 29 eur
 1. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 2. Ekologicky sa zeleniť je časom overený hit
 3. Pripomíname dôležitý dátum –31. januára 2022
 4. Vysoká spotreba vody? Môže to byť nepovšimnutý únik vody
 5. 7 predsavzatí, ktoré pomôžu nielen vám
 6. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 7. Medzi kritické ochorenia pribudli autizmus, celiakia či malária
 8. Poisťovne pod značkou Union prichádzajú na prvú pobočku pošty
 9. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 10. Garmin predstavil dlho očakávanú radu športových hodiniek
 1. Predplatné SME.sk len za 29 eur 6 825
 2. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 6 047
 3. Marrákeš je červená perla Maroka 5 433
 4. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 4 825
 5. Chyby, ktoré robíte pri platbe kartou a ani ste o nich nevedeli 3 557
 6. Cukrovkári a covid-19 2 649
 7. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami? 2 479
 8. Vieme, kde získate najlepšie semienka zeleniny 2 414
 9. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 € 2 357
 10. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom 1 698

Blogy SME

 1. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj
 2. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (21. - 27.1.1922)
 3. Róbert Lešš: Dorazil som do Depa a instantnú kávu vysypal do koša
 4. Vladimír Krátky: Povedali, že na Slovensku je oveľa viac hlupákov ako vo Veľkej Británii a Francúzsku ?
 5. Ján Marton: Máme integrovaný manažment vody, integrovanú kontrolu potravín a budeme integrovaní všetci. Mor ho !
 6. Jozef Rybár: Kolaps Slovenskej republiky...
 7. Anna Milanová: Zimná Senica...
 8. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 13 919
 2. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 5 689
 3. Pavel Macko: Vodka a cigary? 5 636
 4. Michal Porubän: Tak si tu žijeme - poslanec Blaha je zaočkovaný a Žilinka nechce zverejniť zmluvu čo podpísal v Rusku :) 5 357
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 21. Posledné razy, ktoré mi zlomili srdce 4 302
 6. Ondrej Prostredník: Pán biskup Haľko, ospravedlňte sa prosím. 3 536
 7. Martin Borguľa: Obranná zmluva s USA? Za mňa – NIE! 3 250
 8. Tomáš Harustiak: Biblický Exodus Izraelitov z Egypta sa nikdy neodohral 2 441
 1. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 2. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 3. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 4. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 5. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 6. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 7. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 8. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Objav jesene, jelenecký hráč roka Radoslav Rončák (v žltom), už trénuje v tíme z vyššej ligy. MY vieme, v akom.

Strelci majú novinky - Marcinkech na jar Vinodolu nepomôže, Rončák z Jelenca zaujal tím z krajskej ligy.


13 h
Ilustračná snímka z duelu Imeľ - FC Nitra. Reorganizácia sa dotýka aj týchto dvoch klubov.

Pozrime sa na súťaže Západoslovenského futbalového zväzu, ako by mohli vyzerať v novej sezóne.


15 h
Primátor Marek Hattas.

Záujemcovia majú poslať životopis a motivačný list do 18. februára. Podľa župana verejná výzva svedčí o právnom vedomí poslanca Národnej rady.


19. jan
Nelegálny plot.

Ak plot neodstráni jeho majiteľka, urobí to na jej náklady mesto.


19. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Cesta medzi obcami Kostolište a Jakubov je neprejazdná.


21 h

Stavia sa na Sliači aj vo Zvolene.


19. jan

Tlaková vlna poškodila aj blízko stojace objekty a vozidlá.


17 h

Bolo len otázkou času, kedy dôjde k tragédii. Roky som upozorňovala na jeho zlý psychický stav, tvrdí starostka Šumiaca.


18 h

Blogy SME

 1. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj
 2. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (21. - 27.1.1922)
 3. Róbert Lešš: Dorazil som do Depa a instantnú kávu vysypal do koša
 4. Vladimír Krátky: Povedali, že na Slovensku je oveľa viac hlupákov ako vo Veľkej Británii a Francúzsku ?
 5. Ján Marton: Máme integrovaný manažment vody, integrovanú kontrolu potravín a budeme integrovaní všetci. Mor ho !
 6. Jozef Rybár: Kolaps Slovenskej republiky...
 7. Anna Milanová: Zimná Senica...
 8. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 13 919
 2. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 5 689
 3. Pavel Macko: Vodka a cigary? 5 636
 4. Michal Porubän: Tak si tu žijeme - poslanec Blaha je zaočkovaný a Žilinka nechce zverejniť zmluvu čo podpísal v Rusku :) 5 357
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 21. Posledné razy, ktoré mi zlomili srdce 4 302
 6. Ondrej Prostredník: Pán biskup Haľko, ospravedlňte sa prosím. 3 536
 7. Martin Borguľa: Obranná zmluva s USA? Za mňa – NIE! 3 250
 8. Tomáš Harustiak: Biblický Exodus Izraelitov z Egypta sa nikdy neodohral 2 441
 1. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 2. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 3. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 4. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 5. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 6. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 7. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 8. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu