Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Eldus i Vráble začali u súperov víťazne

III. liga: MFK Vrbové - FKM Nové Zámky 2:1 (1:0). Góly: 10. (11 m) a 69. Kubiš - 45. Dobrý. V dobrom, rýchlom zápase sa útoky striedali na oboch stranách.

MFK Vrbové -
FKM Nové Zámky 2:1 (1:0)
Góly: 10. (11 m) a 69. Kubiš - 45. Dobrý.
V dobrom, rýchlom zápase sa útoky striedali na oboch stranách. Lepšie začali domáci. V 10. min. hostia faulovali v pokutovom území Kubiša a sám poškodený hráč premenil nariadenú penaltu. Loptu poslal po zemi, čím oklamal hosťujúceho brankára - 1:0. Hostia mohli vyrovnať v 14. min. Dobrý však takisto v pokutovom území trafil len vedľa brány. O dve minúty poslal Lovász hlavičku z ôsmich metrov rovno do rúk Sedláčka. Domácim nevyšiel dvakrát zahrávaný rohový kop, vzápätí sa hostia dostali k dvom pokusom. Snaha Lovásza aj Dobrého však stroskotala na domácom gólmanovi. Gól do šatne strelili predsa len hostia. V 45. min pálil zo 16 m Dobrý a jeho strela si po zemi našla cieľ - 1:1. Do druhého polčasu nastupovali obidva tímy s ambíciami strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Pokusy Sciranku a Kubiša na jednej strane či Vadkertiho na druhej neuspeli. Po druhýkrát v zápase sa však presadil Kubiš, keď v 69. min upravil na konečných 2:1.
Pred 250 divákmi rozhodoval Peťovský, ŽK: Benko - Guldán.
FKM: Madarász - Čaplák, Piskla, Zsák, Guldán - Mach, Vadkerti, Dékány, Dobrý, Cvik (79. Molnár) - Lovász. Tréner V. Polák. Peter Sedláček
KFC Majorka Komárno
- Spartak Vráble 1:2 (0:1)
Góly: 65. Sklenář - 20. Ágh, 73. Balko.
Proti ambicióznemu súperovi nastúpili domáci v značne oklieštenej a omladenej zostave. Hra sa od začiatku odvíjala medzi 16-kami, ale hostia mali územnú prevahu. V 20. min. z voleja pekne zakončoval asi z 20 m Ágh a jeho strela skončila v sieti - 0:1. Následne strelu Balka domáci Tóth vyrazil. V závere polčasu center domáceho Kocsisa stihol stiahnuť brankár Vojtek pred Melegom. V nastavenom čase polčasu skončila hlavička kapitána hostí Ürgeho na brvne. Aj druhý polčas začali aktívnejšie hostia. Strelu najlepšieho hráča Ürgeho stačil Tóth zraziť na roh a následný volej toho istého hráča skončil znova na brvne. Domáci vyrovnali hlavičkou Sklenářa, ktorého obrancovia hostí nedostatočne obsadili, po priamom kope Kökényesiho. Hostia ešte viac pridali v nasadení a ich snahu korunoval Balko, ktorý ušiel po pravej strane a nezadržateľne skóroval. Následne strelu Melega vytlačil Vojtek na roh. Hostia mali v závere ešte možnosť zveľadiť zaslúžené víťazstvo, ale strela Drienovského smerovala do brankára, Ürge znova hlavičkoval do brvna a Toman po nahrávke Turčana strieľal vedľa odkrytej brány. Domácim mladíkom slúži ku cti, že bojovali až do konca.
Pred 100 divákmi rozhodoval Marenčák, ŽK: Kozáček.
KFC: Tóth - Hronec, Meleg, Kapusňák, Sklenář, Kokényesi, Ham, Kozáček, Agg (64. Untermayer), Bagin, Kocsis (90. Falťan). Tréner K. Múčka. SPARTAK: Vojtek - Slíž, Sepeši, Gyepes, Husár, Pánik (80. Toman), Ürge, Turčan, Kuťka (10. Slovák, 76. Drienovský), Balko, Ágh. Tréner J. Kollárik. ANTON LITTVA
Juhcelpap Štúrovo -
Vegum D. Vestenice 3:1 (2:0)
Góly: 1. Marsal, 20. Kušpál, 92. K. Balázs - 83. Argyusi (11 m)
Domáci so štyrmi novými tvárami na ihrisku a dvoma na lavičke mali výborný úvod, keď hneď po rozohrávke sa dostali k trestnému kopu a Slezákov center usmernil Marsal hlavou do brány. Skúsených Vesteničanov však rýchly gól nezaskočil a kombinačnou hrou sa snažili dobyť bránu Štúrova. Razantná obrana JCP však stála na pevných nohách, takže hra prebiehala len medzi 16-kami. Až v 20. min. sa hostiteľom vydaril rýchly brejk, po ľavej strane potiahol loptu Kristián Balázs a jeho center premenil Kušpál na gól. Hostia aj naďalej mali optickú prevahu, ale vypracovali si jedinú šancu, no strela Bártu z ostrého uhla prešla len popred bránu Štúrova. V druhom dejstve sa domáci snažili kontrolovať hru a Vestenice sa márne snažili dostať na dostrel brány JCP. Až záver zápasu priniesol gólový vzruch, keď najprv v 83. min. po Vrtielovom faule premenil s istotou penaltu Argyusi a v nadstavenom čase Hanák zachytil loptu v strede poľa, prihral ju Kušpálovi, ktorý videl nabiehajúceho Kristiána Balázsa, loptu mu priťukol a ten z ostrého uhla v plnom behu nezadržateľne prestrelil brankára Jurenku a pečatil cenné víťasztvo Štúrova nad kvalitným súperom.
Rozhodoval Hádek, ŽK: Marsal, Harhovský, Gavroň - Katrena, Mikláš, 350 divákov.
JUHCELPAP: Procházska - Jurga, Marsal, Harhovský, Vrtiel - Gavroň, Lúčan, Kamas (74. Hanák), K. Balázs, Slezák (60. Szabó), Kušpál (90+. G. Balázs). Tréner L. Totkovič. JÁN ORAVEC
ŠK Blava J. Bohunice -
ŠK Eldus Močenok 0:4 (0:3)
Góly: 13. a 27. Hejčík, 22. Maga, 90+. Čambal.
Domáci nastúpili na zápas so značne omladeným mužstvom. Hneď v 1. kole síce pricestoval do Bohuníc nováčik ligy, prišiel však v silnej zostave. Do 13. min bolo stretnutie vyrovnané. Keď však v tej istej minúte putovala lopta po osi Babic - Bernáth - Hejčík do siete Horného, zápas sa začal otáčať v prospech hostí. V 20. min Paštiak z voleja vyskúšal Fišana, v tej istej minúte Vido po rohu tesne minul bránu Močenka. O dve minúty neskôr prešiel Bernáth cez trojicu domácich hráčov, prihral Magovi a ten zvýšil na 0:2. Skóre stretnutia sa menilo už o tri minúty. Bernáth obišiel Gajarského, našiel Hejčíka a ten pohodlne zvýšil na 0:3. Do 2. polčasu nastúpili domáci s odhodlaním korigovať stav stretnutia. Darilo sa im to len do 52. min, pri pokuse Jakaba. Potom iniciatívu na svoje kopačky zobrali hostia a zaslúžené víťazstvo spečatili v nadstavenom čase gólom Čambala.
Pred divákmi 350 rozhodoval Laco, ŽK: Paštiak - Nozdrovický.
ŠK: Fišan - Nozdrovický, Štefanka, Andrášik, Paľo - Pavlovič (85. Krbúšik), Pavlík, Babic (75. Čambal), Maga - Hejčík (72. Vondra), Bernáth. Tréner R. Jež. P. Kubiš
LR Crystal Led. Rovne -
FK Topoľčany 3:1 (2:1)
Góly: 37. a 65. Detko, 33. Holeščák - 8. M. Mucha.
Od začiatku mali domáci veľký tlak, ale obrana hostia obstála, keď. Basila pálil tesne vedľa. Na prekvapenie sa ujali vedenia hostia po chybe obrany M. Muchom. Detko mohol vyrovnať, ale z priameho kopu trafil do brankárových rúk. Mackovčinov pokus chytil Jánoš a Kadlec mieril nepresne. Nepresnou strelou odpovedal Buday, no sklári sa dočkali vyrovnania v 33. min, kedy po akcii Detka a Basilu skóroval Holeščák. Vzápätí Basila mieril do rúk brankára. V 37. min po akcii Holeščáka s Grendelom dostal domácich do vedenia Detko. Topoľčany sa väčšinou bránili, ale v 45.min M. Mucha trafil žrď. Ďalšiu šancu Sandrákovi chytil Minarech. Basila pálil nad a o chvíľu rovnako Grendel. Basilov center potom nezachytil Kadlec a Grendel trafil obrancu. Následné tri rohy nepriniesli efekt. V 65. min Detko vybojoval loptu, Grendel trafil žrď, ale Detko vrátil loptu do siete - 3:1. Upokojení domáci kontrolovali hru. V 75. min J. Martinka spálil čistú šancu. V 86. min rovnako pochodil Basila. Sklári po dobrom výkone zaslúžene vyhrali, čím potešili spokojných priaznivcov.
Pred 350 divákmi rozhodoval Divéky. ŽK: Basila - Bačík.
TOPVAR: Jánoš - J. Mucha, Buday, Matušík, Teplanský, Bačík, Miškov, Frťala (72. Mihálik), Murko (70. Mrázik), M. Mucha, Candrák. Tréner A. Farkaš. Stanislav Detko
Myjava - Nemšová 4:1 (1:0), 7. Mráz, 72. Zverec, 78. a 90. Kumančík - 83. Vavruš.
Prievidza - Bánovce n/B. 1:1 (1:0), 22. Hrubina - 65. Filin.
Púchov B - Nové Mesto 0:1 (0:1), 42. Balcír.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 629

Koronavírus: Odberné miesta v Šali a vo Veči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Šali a vo Veči.

Plošné testovanie na Covid-19:Zdravotník odoberá vzorku.