Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Rezerva šokovala Žitný ostrov, naplno aj Šaľania

Duslo Šaľa - Spartak Trnava B 2:0 (1:0). Góly: 45. Hučko, 79. Vencel. Chemici boli proti nováčikovi favoritom a o svojom víťazstve mohli rozhodnúť už v prvom polčase.

Duslo Šaľa - Spartak Trnava B 2:0 (1:0)
Góly: 45. Hučko, 79. Vencel.
Chemici boli proti nováčikovi favoritom a o svojom víťazstve mohli rozhodnúť už v prvom polčase, lenže Vencel a najmä Gašparík svoje šance nevyužili. V 32. min. ešte Rybanský zneškodnil strelu Lörinca, ale v záverečnej minúte prvého dejstva bol proti delovke Hučka do šibenice bezmocný. Trnavská rezerva mohla inkasovať opäť v 63. min., ale Vencel v dobrej pozícii úspešný nebol. Dvadsať minút pred koncom zápasu prišlo k nepríjemnému stretu v strede hracej plochy, po ktorom Rehák s Ekhardtom videli červenú kartu, pričom domáceho hráča odniesli z ihriska s podozrením na zlomeninu nohy. Duslo potom pridalo a jeho najlepší strelec Vencel poistil zaslúžené víťazstvo zverencov trénera Dragúňa, ktoré mohlo byť aj výraznejšie, ale Lörinc a Dékány už brankára hostí neprekonali.
Pred 531 divákmi rozhodoval Doboš, ŽK: Gašparík - Šebík, ČK: 71. Rehák - 71. Ekhardt.
DUSLO: Valenský - Klusa (53. Dékány), Lalák, Mikla – Gašparík, Lancz, Rehák, Lörinc Hučko (82. Čavojský) - Vencel (80. Simonides), Vyskoč.
Postava zápasu
Jedným z najaktívnejších bol Štefan Lalák, ktorý pred Valenským vyriešil viacero ošemetných situácií, veľmi dobre riadil defenzívu, ale zapájal sa aj do útočenia a mal prehľad o hre. Vysoký štandard však odviedol aj Lancz.
Slovo trénera
Anton Dragúň: Hostia húževnato bránili a taktika im vychádzala až do prestávky. Po zmene strán sa nám síce otvoril priestor, lenže z ponúknutých šancí sme využili iba jedinú. Naše víťazstvo však bolo zaslúžené.
JOZEF SKLENÁR

DAC Dunajská Streda - FC Nitra B/Lapáš 0:1 (0:0)
Gól: 83. Kovan.
Už v 15. min. vystrašila Kobra hlavička Čurgaliho, ktorá však o centimetre minula svoj cieľ. Nezáživná hra domácich ostro kontrastovala s pohyblivosťou nitrianskej omladiny, ktorá mohla v 29. min. zaznamenať úvodný gól, Kobr však včasným vybehnutím zneškodnil Čurgaliho strelu. V 34. min. sa opäť zaskvel gólman domácich, ktorý v páde nohou zrazil Hnilicovu prudkú strelu smerujúcu medzi žrde. Jedinú šancu DAC-u videli diváci v 45. min., keď Belkovicsovu bombu z 5 m stačil Tujvel zázračne vyboxovať. Po obrátke mal gól na kopačke v 53. min. Machovec, lenže Kobr bol opäť na svojom mieste. V 83. min. založili hostia rýchly útok, do šestnástky vnikol Hnilica, jeho strelu ešte Kobr vyrazil, ale Kovanova dorážka skončila v sieti. V hektickom závere útočili domáci z plných síl, lenže na vyrovnanie už šancu nemali.
Pred 965 divákmi rozhodoval Sliš, ŽK: Molnár, Olejník - Machovec.
DAC: Kobr - Buka, Mečiar, Olejník, Domík - Urban (36. P. Ďurica), A. Molnár (58. Lopú), G. Straka, Svrček – Matejov, Belkovics (46. Drobný).
FC: Tujvel – Glenda, Guzmický, Tóth, Pčola (81. Škantár) – Michalík, Šimončič (88. Vančo), Hnilica, Machovec – Ferenczy, Čurgali (62. Kovan).
Ladislav Kuna: Pre nás je to šokujúca prehra, ktorá však bola za predvedený a matný výkon nášho mužstva zákonitou. Achillovou pätou môjho mužstva je predovšetkým neplodná útočná hra.
Vladimír Pucher: Veľká bojovnosť spojená s túžbou po víťazstve a po prestávke i oku lahodiaci futbalový prejav nášho mladučkého mužstva priniesli zaslúžené ovocie v podobe troch bodov.
Najzamestnanejším mužom na ihrisku bol domáci brankár Jiří Kobr. Vyriešil množstvo nebezpečných situácií pred svojou svätyňou a mužstvo zo Žitného ostrova môže ďakovať iba jemu za to, že neprehralo vyšším rozdielom.
ŠTEFAN ÁGH

FC ViOn Zlaté Moravce - FC Senec 0:2 (0:2)
Góly: 36. Awudu, 42. vlastný (Tomáš).
Hostia od Slnečných jazier rozohrali v Zlatých Moravciach od prvej minúty výbornú partiu. Ich ofenzívu ťahal najmä aktívny Awudu, a hoci preťažená domáca obrana dlho odolávala, logické vyústenie diania na trávniku prišlo v 36. min., keď sa do šestnástky pretlačil Awudu a svoj prienik zakončil čierny legionár presnou strelou k pravej žrdi - 0:1. Ešte do prestávky pridali Senčania aj druhý gól, keď po rohu hlavičkoval loptu nešťastne do vlastnej bránky Tomáš... V polčasovej prestávke urobili domáci dve zmeny v zostave, futbalovejší hostia ale aj naďalej umne kontrolovali hru i výsledok. Kontaktný gól mal po hodine hry na nohe Ondrejka, Slovenčiak v bránke Senca ale zachránil a dva razy sa do dobrých pozícii dostal i Černák, s koncovku si však tentoraz nepotykal.
Pred 1 380 divákmi rozhodoval Mriglot, ŽK: Greguška - Matič, Santai, Papaj.
VION: Brezina - Pe. Farkaš, Piaček, Dudáš, Tomáš - Ondrejka (87. Pavlenda), Černák, Greguška, Penov (46. Špánik) – Chren, Stacho (46. Behúl).
Okamih zápasu
Futbalistov Zlatých Moraviec zrazil na kolená vlastný gól do šatne. Bežala 42. min., keď po rohu Tomáš hlavičkoval v šestke loptu do vlastnej bránky, Senec zvýšil vedenie na 2:0 a tento výsledok po prestávke už futbalovejší hostia iba kontrolovali.
Ján Rosinský: Zápas sme prehrali v prvom polčase, kedy nás súper dostal pod tlak a nedovolil nám rozvinúť našu hru. Po obrátke sme chceli hrať jednoduchšie, mali sme aj tri-štyri šance, Senčania ale vyhrali celkom zaslúžene.
ŠTEVO KORMAN

Ostatné výsledky 2. kola
Podbrezová - Košice 1:4 (1:2), 29. Gajdošík - 44. a 90. Jelšic, 45. Piatka, 90. Lesniak. Slovan - Lučenec 1:0 (1:0), 18. Tomovčík. R. Sobota - Humenné 3:1 (2:0), 12. Jurčák, 21. a 74. (11 m) Pisár - 57. Frajkor. Michalovce - Lipany 2:1 (1:0), 9. Šafranko (11 m), 77. Bajza - 90. Hovančík.

Program 3. kola
6. 8. o 18.00 h Lipany - DAC (Šipoš), Báč - Slovan (Chmura, v Šamoríne), 7. 8. o 10.30 h Trnava B - FC ViOn (Šulgan), Nitra B/Lapáš - Šaľa (Bobko).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 2 - Frajkor (Humenné), Jelšic (Košice), Pisár (Rim. Sobota), Šafranko (Michalovce), Awudu (Senec), Tomovčík (Slovan)