Štvrtok, 2. február, 2023 | Meniny má Erik, Erika

Vitaj, Corgoň liga!

Mimoriadna príloha Krajských Nitrianskych novín a futbalového klubu FC Nitra pred štartom sezóny 2005/2006


Vikor sa teší na konfrontáciu nitrianskeho štýlu s ligou
Nitra sa vracia medzi slovenskú futbalovú elitu. Koncepčná a po všetkých linkách transparentná práca ľudí v novom vedení klubu slávila pomerne rýchlo úspech, dostavil sa totiž už dva roky po príchode partie okolo prezidenta FC Vladimíra Vikora. Aj preto vítame Corgoň ligu, ktorá sa rozbehne už počas najbližšieho víkendu, práve v rozhovore s prvým mužom nitrianskeho futbalu, ktorým je Vladimír Vikor.
- Stojíte pred bránami najvyššej súťaže a my sa vás pýtame ako šéfa nitrianskeho futbalu - s akými pocitmi vstupuje nováčik do elitnej spoločnosti?
- Tešíme sa, asi ako každý, do Corgoň ligy ideme určite s veľkou radosťou. A ja osobne najviac očakávam, ba priam som zvedavý na výsledok konfrontácie nášho štýlu futbalu s tými, ktoré preferujú skúsené ligové mužstvá.
- Po postupe do najvyššej súťaže prišlo v krátkej letnej prestávke aj k rozšíreniu správnej rady. Ako vnímate zmeny v sponzorskom grémiu FC Nitra?
- Moje pocity sú v tomto smere veľmi pozitívne, rozšírenie správnej rady vnímam ako dôveru, ktorú prejavujú nášmu klubu ďalšie silné podnikateľské subjekty. Je to svojím spôsobom aj signál, že futbal v Nitre robíme dobre a som presvedčený, že už čoskoro získame na našu stranu aj ďalších zaujímavých partnerov.
- Aké ciele ste postavili pred vaše mužstvo? Bude prioritou záchrana alebo si hneď prvý rok trúfate aj na lepšie umiestnenie?
- Najskôr vás musím poopraviť, nie je to moje mužstvo. V nitrianskom futbale sme jeden kolektív - hráči, realizačný tím, fanúšikovia aj sponzori - ktorý ťahá za jeden koniec povrazu a spolu ide za rovnakým cieľom, ktorým je úspech. Aj preto si dovolím tvrdiť, že nemusíme hovoriť o záchrane, reálny stred tabuľky je nám určite bližší.
- Počas letnej prestávky sa na ligovej úrovni neudiali žiadne veľké prestupy. Prakticky všetky kluby ale siahli po posilách, Nitra vystužila káder hráčmi Lapáša. Bude to stačiť v takej náročnej konkurencii, aká sa črtá v ligovom pelotóne?
- Ekonomická situácia v našom klube nám velí riadiť sa heslom „rob iba to, na čo máš.“ Okrem toho si myslím, že šancu hrať ligu by mali dostať predovšetkým tí hráči, ktorí si ju vybojovali. Pokiaľ ale zistíme, že na to jednoducho nemajú, určite siahneme v zimnej prestávke aj po posilách. Hráči však teraz majú našu dôveru a je len na nich, ako s ňou naložia.
- Pán prezident, s akým rozpočtom sa Nitra vracia do ligy? Na koľko percent ho máte vykrytý k dnešnému dňu?
- Nebudem tajiť, predpokladaný rozpočet pre A-mužstvo je dvadsať miliónov korún, na „béčko“ a mládežnícke družstvá počítame ďalších osem miliónov. Percentuálne naplnenie rozpočtu je mi ale dnes ťažko odhadnúť, pretože ho podľa potreby vykrývame so všetkými členmi správnej rady z mesiaca na mesiac.
- Chystáte aj nejaké novinky smerom k divákovi?
- Myslím, že dva roky sme robili na mužstve i štadióne tak, aby boli spokojní aj fanúšikovia. Dnes im ponúkame aj najvyššiu súťaž, a preto sme aj my sami zvedaví, ako sa nitriansky divák zachová teraz.

Generálny manažér chce lákať diváka hrou
Do Nitry prišiel na začiatku uplynulej sezóny s cieľom pomôcť Nitre svojimi skúsenosťami a spoločne s vedením celého klubu ju podľa možností čo najskôr dostať medzi slovenskú futbalovú elitu. Pavol Holeščák to z pozície generálneho manažéra dokázal v priebehu pár mesiacov.
Pod Zoborom teda opäť klope na dvere naj-vyššia súťaž, a tak sme boli zvedaví, čo sa generálnemu manažérovi v „horúcom“ lete podarilo zvládnuť. „Prestávka pred Corgoň ligou je veľmi krátka a bolo v nej potrebné pracovať najmä na zložení kádra. Niektorým hráčom totiž končili zmluvy. Našou prioritou bolo, aby tí hráči, ktorí najvyššiu súťaž vybojovali, si k nej aj, ľudovo povedané, pričuchli. Káder sme chceli udržať pohromade a do nejakých veľkých prestupov sa teda klub nepúšťal. Navyše, došlo k zlúčeniu s Lapášom, kde sme vytvorili naše béčko, takže k dispozícii boli ďalší, bezpochyby kvalitní hráči ako Hrnčár, Dobiáš či náš odchovanec Pavol Farkaš. Šancu však dostávajú aj chlapci z nášho dorastu, pretože práve touto cestou by sa chcel nitriansky futbal v budúcnosti uberať,“ naznačil P. Holeščák hneď v úvode, čo bolo jeho najdôležitejšou úlohou v predchádzajúcich dňoch. „Prirodzene, na Slovenský futbalový zväz sme museli včas zaslať nielen prihlášku do Corgoň ligy, ktorá v sebe podľa nového licenčného systému skrýva aj dosť peripetií, ale tiež do druhej ligy, kde bude hrať naše béčko. Teraz „šprintujeme“ so súpiskami, pretože v pondelok je podpisovanie prvoligových súpisiek, na ktoré sú viazané určité náležitosti finančného charakteru. Je totiž treba zaplatiť štartovné a zložiť štvrťročný finančný balík na rozhodcov.“
Tréningovým vedením béčka bol poverený Galádov asistent Alfonz Višňovský, lenže ten nespĺňa požadované vzdelanie, a tak oficiálnym trénerom bude musieť byť niekto druhý. „Vieme, že podmienka je, aby na lavičke sedel kvalifikovaný tréner. Nechceme však pretrhnúť puto medzi áčkom a juniorkou, pretože tak nejako by malo naše béčko vyzerať, a aj preto bol poverený tréningami Višňovský, ktorý zaručuje veľkú kontinuitu medzi prvým mužstvom a rezervou. S ním pri béčku určite rátame, otázku prvého trénera ale vyriešiť chceme, a vlastne aj musíme, v čo najkratšom čase. Tipy máme, ale unáhliť sa nechceme.“
Tréner Galád si trochu ťažkal, že sa nepodarilo získať do mužstva Róberta Ježa mladšieho a že sa naspäť na ViOn vrátil obranca Piaček. „Je určite škoda, že sa nám Roba nepodarilo zlákať do Nitry, pretože je jej odchovancom, ktorý má navyše skúsenosti z oboch najvyšších českých líg. A okrem toho je vo veľmi zaujímavom fyzickom veku. Bol by určite platným hráčom, lenže mal zrejme iné priority a ambície, a preto sa upísal Žiline. Piaček je fyzicky zdatný hráč, ktorý by sa nám určite hodil, aj keď má ešte dosť nedostatkov. Bolo by ale na trénerovi, aby ich v čo najkratšom čase poodstraňoval.“
A čo pripravuje klub pre divákov v Corgoň lige? „Nejaké super lákadlo nemáme, hoci určité akcie sa pripravujú, ja však verím, že tým najlepším lákadlom bude hra nášho mužstva. Ak budú chlapci podávať také výkony ako v uplynulej sezóne, potom si fanúšik cestu na štadión pod Zoborom určite nájde. Vo väčšej miere by ho mohli pritiahnuť aj atraktívnejší súperi. Verím, že celému mužstvu bude ešte viac biť jeho nitrianske srdiečko a že spolu s divákmi vytvorí na našom štadióne opäť parádnu futbalovú atmosféru,“ zaželal si pred štartom Corgoň ligy generálny manažér FC Nitra Pavol Holeščák.

Bödör myslí aj na Európu
Hovoríme s členmi Správnej rady FC Nitra
Pred úvodným výkopom novej sezóny Corgoň ligy sme oslovili iba štyroch členov Správnej rady FC Nitra. Dvojicu Egon Árvay a Pavol Klinka sa nám nepodarilo zastihnúť pre dovolenku v zahraničí, resp. pracovné vyťaženie. Všetkým osloveným sme položili dve rovnaké otázky.
1. Prečo podporujete nitriansky futbal?
2. Čo želáte do ligovej sezóny hráčom FC Nitra a ich priaznivcom?
Norbert Bödör
1. Nitrianskemu futbalu sme pomáhali s otcom aj v minulosti, výraznejšia podpora ale prišla po tom, ako nás za nové vedenie oslovil pán Árvay. Po zvažovaní sme prikývli dobrej veci bez veľkých rečí a dnes ma teší, že sa odviedol kus naozaj dobrej roboty. Je potešiteľné, že Správna rada FC Nitra sa stále rozširuje, chceme totiž ďalšie úspechy a čím skôr treba začať uvažovať aj o Európe. Nitriansky futbal musíme jednoducho vrátiť na pozície, ktoré mu patria.
2. Hráčom prajem hlavne zdravie a aby vychytili dobrú formu. Divákom zase želám, aby ich do hľadiska chodilo stále viac a viac a ak sa aj nie vždy vyhrá, hlavne aby sme fanúšika nikdy nesklamali laxným prístupom, pretože to sa neodpúšťa.
Jiří Magyar
1. Pri slove futbal sa mi vybavia najmä zápasy, ktoré som vídal v Nitre hádam aj pred dvadsiatimi rokmi. Chodieval som sa pozerať najmä na Roba Ježa a Zola Molnára, nezabudnuteľné boli najmä ich rohy a ostatné štandartdky, Nitra vtedy naháňala strach každému súperovi. Láska k futbalu mi zostala, hrával som v Mlynárciach, kde som pomáhal aj funkcionársky. Členom Správnej rady FC Nitra som už druhý rok a verte, postup do ligy bol aj pre nás, sponzorov, peknou odmenou.
2. Diváckej verejnosti prajem hlavne veľa zdravia, no a pri zápasoch nášho mužstva čo najviac futbalových zážitkov. Kedysi sa nosila hrdosť na príslušnosť k svojmu klubu, preto ja želám našim priaznivcom, aby mohli byť po zápasoch vždy hrdí na svoju Nitričku.
Martin Ševčík
1. Futbal je mojím hobby, dlhé roky som ho podporoval na Lapáši a druhá liga, ktorú sme spolu vybojovali, je asi najlepším vysvedčením našej práce a vynaloženého úsilia. Táto súťaž však bola vzhľadom namožnosti pre Lapáš stropom, a keďže mňa láka futbal na najvyššej úrovni, prikývol som ponuke z Nitry. Nechcem hrať druhé husle, preto verím, že sa čím skôr etablujeme v najvyššej súťaže, aby sme v dohľadnom čase mohli s Nitrou pomýšľať aj na vyššie méty.
2. Ako chlapec si pamätám, že nitriansky futbal čosi znamenal aj v československom meradle. Prajem preto všetkým s modrobielym srdiečkom, aby sa čo najskôr vrátili časy, keď bude celý štadión spievať „Pome Nitra, pome Nitra, pome Nitra do toho!“
Marián Valenta
1. S futbalom som zrastený prakticky od detstva a ak dobre počítam, okolo lopty sa točím už 34 rokov. Najskôr ako hráč, potom tréner, funkcionár aj sponzor, pričom môžem smelo povedať, že doteraz som si na vlastnej koži odskúšal všetky slovenské ligy, s výnimkou tej prvej. S Nitrou si teda teraz splním aj tento sen. Futbal je môj život, napĺňa ma, patrí po rodine a práci medzi tri najväčšie priority v mojom živote. Poviem vám, že futbalu, a nie raz, sa musela prispôsobiť aj rodina.
2. Všetkým fanúšikom nášho mužstva želám v prvom rade pevné zdravie a aby mali to šťastie chodiť do Nitry na dobrý futbal. Chceme hrať atraktívne, no ak budeme na ihrisku vyhrávať väčšinu osobných súbojov, budeme vyhrávať aj samotné zápasy.

I. Galád: „Aj v prvej lige chceme hrať atraktívny futbal“
Oslavy postupu futbalistov FC Nitra do našej najvyššej súťaže trvali iba krátko, pretože po nich prišla tvrdá letná príprava na prvú ligu. „Naša postupová eufória trvala 24 hodín a po sedemdňovej dovolenke sa hráči pustili s plnou vážnosťou do prípravy na nasledujúci ročník, ktorý bude určite oveľa náročnejší ako ten predchádzajúci,“ prezradil tréner Ivan Galád.
Na úvodnom tréningu sa mu predstavila približne päťdesiatka hráčov, takže naozaj bolo z čoho vyberať. „V prvom rade musím povedať, že sa nám zatiaľ nepodarilo získať takého hráča, ktorý by bol vodcovskou osobnosťou. Myslel som si, že by ním mohol byť Robo Jež, lenže ten napokon podpísal Žiline. Mali sme tu aj ďalších hráčov na skusoch, avšak tí už u nás nie sú. Za podivných okolností odišiel Piaček, ktorého som veľmi chcel do mužstva, a Stacho neprejavil potrebnú výkonnosť. K dispozícii sme tak mali najmä hráčov z Lapáša, z ktorých sa do užšieho výberu prebojovali Dobiáš, Hrnčár a Pavol Farkaš. Z dorastu potom Cabaj a Guzmický. Veľmi ma mrzí spôsob, akým od nás odišiel nádejný Viskup, ktorý mi jeden deň telefonoval, že nemôže prísť na tréning, lebo má horúčky, a na druhý sa dozviem, že podpísal Slovanu Bratislava.“
Letná príprava nebýva dlhá, preto je dôležité, aby ju hráči absolvovali zdravotne fit. „Predtým sa nám choroby a zranenia vyhýbali, teraz je to práve naopak. Obrovský problém je v tom, že naši dvaja kľúčoví hráči a piliere defenzívy, o ktoré sme sa v minulosti opierali, teda Szorád a Čeman, stále ešte laborujú so zraneniami. Čeman síce v Olomouci už odohral jeden polčas, lenže teraz bude musieť dobehnúť tréningový deficit. Stav Szoráda sledujeme netrpezlivo každým dňom a ja verím, že ak už nie v prvom, tak v druhom kole by nám k dispozícii mohol byť. Zákon schválnosti však opäť zaúradoval, pretože aj tí hráči, ktorí na tieto dve uvoľnené miesta nastupovali, teda Paľo Farkaš a Štajer, sa na turnaji v Kokave zranili. Farkaš má drobný šrám na tvári, ktorý by mal mať zakrátko v poriadku, u Štajera je to ale svalové zranenie. Myslím si však, že aj napriek tomuto všetkému by sme prípravu bez väčších zádrhov mali zvládnuť.“
Nitrania odohrali okrem víťazného turnaja v Kokave nad Rimavicou aj zopár prípravných zápasov. Čo lodivodovi FC naznačili? „S Ostravou sme síce prehrali 2:3, ale mužstvo podalo veľmi dobrý výkon. Navyše, vystriedal som až dve jedenástky hráčov. Podobný model som zvolil aj v súboji proti cyperskej Omonii Nikózia, ktorý sme remizovali 1:1. Skutočne kvalitnými výkonmi sme sa prezentovali na turnaji v Kokave, kde najmä úvodné stretnutie s maďarským majstrom z Debrecínu malo z našej strany vysokú úroveň. Zápas v Olomouci (1:3) nám ukázal, kde máme rezervy a v čom sa ešte musíme zlepšovať.“
Ako sú teda zatiaľ hráči FC Nitra pripravení na štart v prvej lige? „Musím hneď na úvod skonštatovať, že my nemáme neuveriteľne ťažké iba prvé štyri zápasy, ale až deväť. Tie nám ukážu, aká je naša reálna sila. Ja osobne som tiež na to zvedavý. Vlastne už úvodný zápas v Žilne nám poodhalí, na čo si môžeme trúfať a na čo nie. Určite ani proti najsilnejším mužstvám z našej ligy nechceme hrať alibistický futbal.“
Nitrania v druhej lige predvádzali útočný futbal, ktorý sa divákom páčil, lenže prvá liga je predsa len o niečom inom. Zmení sa v nej štýl hry nováčika spod Zobora? „Je veľký rozdiel v tom, čo ja poviem do novín, a čím sa budú hráči prezentovať na trávniku, kde budú mať proti sebe súperov. Ja chcem, aby sme hrali odvážne, útočne a opäť divácky atraktívne. Môže to síce znamenať veľké riziko, ale bol by som nerád, keby sme ustupovali z tých pozícií, ktoré sme si počas doterajšej spoločnej práce s mužstvom vybudovali,“ prezradil I. Galád čo-to zo štýlu hry, ktorým by sa mali v I. lige prezentovať jeho zverenci.
A aké priečky by chcel nitriansky kormidelník so svojimi zverencami atakovať? „Netrúfam si predpovedať, ale ja verím, že budú také, aké si zaslúžime. Možno to bude desiata, možno však niektorá z tých popredných. Ja sa však ani tých nebojím. Naši hráči svoju nespochybniteľnú kvalitu majú, len budú potrebovať istý čas, aby sa na najvyššiu súťaž adaptovali.“

FC Nitra v príprave
Baník Ostrava - FC Nitra 3:2 (1:1), Rák, Stacho. FC: P. Kostoláni - Kováč, Nečas, Štajer, Ďatko - Bubenko, M. Farkaš, Kóňa, Devečka - Rák, Grajciar. II. polčas: Tujvel - Cabaj, Karlík, P. Farkaš, Nozdrovický - Michalík, Babic, Hrnčár, Bališ - Stacho, Dobiáš.
Omonia Nikózia - FC Nitra 1:1 (1:0), Bálek. FC - I. polčas: Tujvel - Kováč, Nečas, Pa. Farkaš, Ďatko - Grajciar, Mi. Farkaš, Kóňa, Devečka - Rák, Čižmár. II. polčas: Kostoláni - Kováč (Čurgali), Cabaj, Štajer, Ďatko (Karlík) - Dobiáš, Ferenczy, Hrnčár, Bochnovič - Stacho, Bálek.
FC Nitra - DVSC Debrecen 3:0 (2:0), Bubenko, Grajciar, Kováč. FC: Kostoláni - Kováč, Štajer, Ďatko, Nečas - Bubenko, Kóňa, Cabaj, Devečka - Grajciar, Rák. Striedali: Senecký - Bochnovič, Hrnčár, Dobiáš, Ferenczy, Pa. Farkaš, Bališ, Čižmár.
FC Nitra - AS Trenčín 0:0, na pok. kopy 4:3. FC: Kostoláni - Cabaj, Nečas, Pa. Farkaš, Devečka - Bališ, Mi. Farkaš, Ferenczy, Bochnovič - Čižmár, Dobiáš. Striedali: Senecký - Kováč, Ďatko, Bubenko, Kóňa, Devečka, Rák, Grajciar.
Sigma Olomouc - FC Nitra 3:1 (2:1), Grajciar. FC: Senecký - Kováč, Nečas, Čeman, Ďatko - Bubenko, Kóňa, Farkaš, Devečka - Grajciar. Rák. Striedali: Hrnčár, Dobiáš, Ferenczy, Bochnovič, Cabaj, Čižmár.
FC Nitra - Lakatamia Nikózia 1:0 (0:0), 81. Rák (11 m). V prvom polčase dominovala na oboch stranách taktika, v hre prevládal boj o stred poľa. Najväčšiu príležitosť spálil Nitran Rák, keď z penalty namieril iba do žrde. Celkom pekná návšteva videla lepší futbal po prestávke, nitriansku ofenzívu rozhýbal príchod Hrnčára. Strelecky aktívny bol najmä Rák, po hodine hry zastavila jeho strelu z diaľky opäť žrď, najlepší strelec Nitry ale v závere predsa rozhodol o najtesnejšom víťazstve, keď druhú penaltu za ruku už premenil s istotou.
FC: Senecký - Cabaj (49. Hrnčár), Štajer (38. Ferenczy), Čeman (34. Pa. Farkaš), Nečas - Bubenko (70. Bochnovič), M. Farkaš, Kóňa (70. Louric), Devečka (74. Dobiáš) - Rák (82. Radman), Grajciar.

Kanonier je s vyžrebovaním spokojný
Najlepším strelcom uplynulého ročníka II. ligy sa stal Róbert Rák, ktorý v nej súperových brankárov prekonal až 23-krát. V najvyššej súťaži to v tomto smere bude mať ale určite ťažšie. „Presadiť sa v prvej lige bude nesporne náročnejšie, pretože sú v nej nielen skúsenejší, ale aj kvalitnejší futbalisti. Bude však záležať od našej šikovnosti, aby sme ich dokázali nejakým spôsobom prekabátiť a zdolať,“ netajil úmysly Nitranov ich kanonier, ktorý už najvyššiu súťaž okúsil. „Viem, že to bude o inom, tvrdšie a dôraznejšie budú aj osobné súboje, ale ak chceme byť úspešní, čo my rozhodne chceme, potom ani v jednom nemôžeme
uhnúť.“ Letná príprava pred rokom bola iná ako tá súčasná. „Odlišná bola najmä v tom, že bola dlhšia. Teraz sme sa s novými hráčmi museli rýchlejšie zladiť. Myslím si však, že zatiaľ je to všetko v poriadku.“ A čo naznačili Robovi doterajšie prípravné zápasy? „Že môžeme hrať s každým vyrovnanú partiu. Slabší výkon sme podali iba v Olomouci, ale bol to náš tretí zápas v priebehu štyroch dní, takže sme to trochu cítili.“ V čom by mala byť Nitra silná? „Som presvedčený, že do prvej ligy prinesieme kvalitu. Podľa mňa v nej nikto nehrá taký celoplošný agresívny presing ako my.“ Ani R. Ráka nemáta žreb, ktorý jeho tímu prisúdil v úvode náročných súperov. „Nám je jedno, koho dostaneme, pretože s každým sa počas celej sezóny stretneme štyrikrát. Ja osobne si myslím, že je dobrý, pretože hneď na začiatku môžeme dokázať oprávnenosť nášho účinkovania v najvyššej súťaži. Favoritom na majstra sú podľa mňa Petržalka, Žilina a Banská Bystrica, veľmi by som si však želal, aby sme my boli v dobrom zmysle slova čiernym koňom súťaže.“

Mladík Cabaj je rád, že zostal doma
Najmladším hráčom v košiari trénera Galáda je Tomáš Cabaj, ktorý vzišiel z domácej liahne. Počas leta síce poškuľoval po angažmáne v Innsbrucku, ale nakoniec sa rozhodol zostať pod Zoborom. „S ra-kúskym klubom sme sa nakoniec nedohodli a o mojom upísaní sa FC rozhodlo, že v Nitre som doma a mám tu svoju rodinu i priateľov,“ prezradil na margo svojho zotrvania „Cibo“. Pre neho to bola prvá príprava medzi seniormi, preto nás zaujímalo, aká bola. „Určite náročnejšia, a ja verím, že mi priniesla viac plusov ako mínusov. Medzi mužmi sa v nej ide už doslova natvrdo a boj o miesta v zostave je veľký. Dúfam preto, že na ligu som pripravený dobre.“ Nitrianska kabína je nahustená kvalitnými futbalistami, a tak predrať sa medzi nimi do základu nebude rozhodne ľahké. „Som presvedčený, že keď budem na sebe tvrdo pracovať, Corgoň ligu by som si mal zahrať.“
Od trénera Galáda dostal najmladší člen kádra dôveru aj v prípravných zápasoch. „Zo začiatku som cítil určitý herný výpadok, som však presvedčený, že už to bude len a len lepšie.“ Prirodzene, aj u „Ciba“ sme zisťovali, ako vníma žreb Nitry na úvodné kolá. „Štart je naozaj ťažký a úvodné štyri kolá nás určite preveria. Ja však verím, že to bude dobré a že sa ani v najvyššej súťaži nestratíme.“

Skusy Chorvátov
Minulý týždeň sa v príprave futbalistov FC Nitra objavili aj dvaja chorvátski futbalisti. Ante Radman prichádza s vizitkou útočníka (gólovo sa presadil v nedeľu v drese „béčka“ na Lapáši proti Mýtnej Novej Vsi), kým Ivan
Louric má povesť ortuťovitého obrancu. Spoločným znakom oboch Chorvátov je výška, práve hráčov podobných fyzických dispozícií by v Nitre uvítali najradšej.

Na ligový štart sa v kabíne tešia
Oporou zadných radov FC Nitra v uplynulej druholigovej sezóne bol určite aj Adrián Čeman (na snímke v bielom drese), ktorý však záver súťaže, rovnako ako rozbeh letnej prípravy, vynechal pre zranené slabiny. „Už je to lepšie, ale natrhnutý sval mi nedovoľoval zapojiť sa do prípravy. V rekonvalescencii som nič nechcel urýchľovať, pretože by som to mohol ešte viac pobabrať, ale v súčasnosti verím, že už by to mohlo byť dobré a pomaly zvyšujem zaťaženosť,“ popísal „Čemo“ svoj terajší stav. Naskočiť do prvej ligy po takom nepríjemnom zranení a bez adekvátnej prípravy by bolo zrejme veľkým rizikom. „To teda áno, o mojom zaradení do zostavy v Žiline však rozhodne tréner.“ Skúsený nitriansky bek mal dosť času pozorovať v zápasoch i na tréningoch, ako sa formuje sila Galádových zverencov. „Je dobré, že prakticky celý káder, ktorý vyhral druhú ligu, je zatiaľ pohromade, ba že ho ešte nejakí hráči doplnili. Podľa mňa mužstvo na to, aby hralo v strede tabuľky, svoju kvalitu má.“ Adrián zrejme vie, čo hovorí, pretože v doterajšom priebehu prípravy preverili FC Nitra samí kvalitní súperi, medzi ktorými nechýbal ani majster Maďarska. „Pokiaľ hrá mužstvo v tej zostave, ktorá spolu bojovala aj v predchádzajúcom ročníku, tak je vidieť nielen zohratosť, ale aj dostatočnú kvalitu. Podľa mňa, ak sa nič mimoriadne nestane, tak v najvyššej súťaži sa nemáme koho báť. Mnohí síce hovoria, že štart do prvej ligy máme ťažký, ale my sa naň tešíme.“

Podľa Ďatka posily otestuje až liga
Na kapitánskom mostíku FC Nitra stál prakticky počas celej druholigovej sezóny Marián Ďatko, ktorý si svoju funkciu prenesie aj do najvyššej súťaže. Aj preto sme boli zvedaví, ako on vidí pripravenosť Nitranov na Corgoň ligu. „Podľa mňa je to zatiaľ dobré, čo nám naznačili aj prípravné zápasy. Hráme celkom dobrý futbal, lenže iné je to v príprave a iné to bude v majstrovských zápasoch,“ vyzýva na obozretnosť kapitán FC. V čom vzrástla sila Nitry oproti jarnej časti? „Zrejme v ničom, pretože aj počas uplynulej sezóny sme produkovali pekný, rýchly futbal, ktorý sa divákom mohol páčiť. Som presvedčený, že ak budeme pokračovať vo väčšine našich druholigových výkonov, potom sa nemáme čoho báť ani v najvyššej súťaži.“ Káder Nitry posilnili niektorí noví hráči, preto sme sa „Madyho“ spýtali, čo nové priniesli do hry FC. „To je teraz ťažké povedať. Po prvých zápasoch budeme múdrejší a vtedy môžeme už aj trošku hodnotiť. Každý nový hráč, ktorý do tímu pribudne, by však mal priniesť nielen konkurenciu, ale aj kvalitu.“ Na Nitru čaká pri štarte do Corgoň ligy v úvodných štyroch zápasoch prakticky to najlepšie, čo naša najvyššia súťaž ponúka. „Je to síce pravda, lenže aj my máme svoju silu a som presvedčený, že tí hráči, ktorí vybehnú na ihrisko, sa budú snažiť uhrať čo najlepšie výsledky. V našej lige zrejme opäť budú tvrdiť muziku Petržalka, Žilina či Banská Bystrica, ale my spravíme všetko pre to, aby za nimi v ničom nezaostávala ani naša Nitrička. Ak budeme pokračovať v našom útočnom futbale, ak si ale popri tom dáme pozor aj na zadné vrátka a ak sa nám budú vyhýbať zranenia, potom to rozhodne nie je nemožné,“ predostrel smelé plány nitrianskeho kádra jeho kapitán.

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť?
 2. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 3. Dodajte vašej pokožke šťavu
 4. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 5. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 6. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 7. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 8. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 1. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 2. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 3. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 4. Dodajte vašej pokožke šťavu
 5. Trh s nehnuteľnosťami praje prenájmom
 6. Wüstenrot rástol v segmente životného aj neživotného poistenia
 7. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť?
 8. O najlepšie komunikujúcich značkách rozhodne aj verejnosť
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 11 942
 2. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 10 826
 3. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 4 472
 4. Dodajte vašej pokožke šťavu 2 236
 5. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 2 212
 6. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 1 637
 7. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 1 243
 8. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 1 028

Blogy SME

 1. Barbora Suráková: Čo vidieť a zažiť v perle Maroka – Marrákeši
 2. Martin Sukupčák: Neskutočný pokrytec Fico
 3. Miriam Studeničová: Koniec duchovného tuláctva a duchovného bezdomovectva
 4. Irena Šimuneková: Keď sme na SME II.
 5. Anna Miľanová: Škriatok rodinný... 2022
 6. Štefan Vidlár: Šampáňo - kampáňo
 7. Ján Šeďo: Trojročného syna som musel od seba odtrhnúť násilím.
 8. Ivan Iliev: Opustí Srbsko vzťahy s Ruskom v záujme členstva v EÚ?
 1. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 5 607
 2. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 737
 3. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 3 876
 4. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 3 764
 5. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 686
 6. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 3 357
 7. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 2 892
 8. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 2 638
 1. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 2. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 3. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 5. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 7. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 8. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Víťaz tipovačky Adrián Danada (vľavo) si z desiatich cien vybral tankovací poukaz, vicemajster Jaroslav Lazor si odniesol batoh a súpravu od BU1 a dres Miroslava Stocha skončil v rukách Ladislava Lovása.

Najlepších sme ovešali peknými cenami.


1 h
Nitrianska spisovateľka Eva Hrašková

Eva Hrašková chystá pre čitateľov prekvapenie.


3 h
Futbalisti Hurbanova budú mať nového trénera.

Od februára majú v meste piva nového kouča.


1. feb
Bistro sídli v presklenej budove v zadnej časti tržnice.

Firmu vybrali vlani, rekonštrukcia presklenej budovy dodnes nezačala.


1. feb

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Barbora Suráková: Čo vidieť a zažiť v perle Maroka – Marrákeši
 2. Martin Sukupčák: Neskutočný pokrytec Fico
 3. Miriam Studeničová: Koniec duchovného tuláctva a duchovného bezdomovectva
 4. Irena Šimuneková: Keď sme na SME II.
 5. Anna Miľanová: Škriatok rodinný... 2022
 6. Štefan Vidlár: Šampáňo - kampáňo
 7. Ján Šeďo: Trojročného syna som musel od seba odtrhnúť násilím.
 8. Ivan Iliev: Opustí Srbsko vzťahy s Ruskom v záujme členstva v EÚ?
 1. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 5 607
 2. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 737
 3. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 3 876
 4. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 3 764
 5. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 686
 6. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 3 357
 7. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 2 892
 8. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 2 638
 1. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 2. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 3. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 5. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 7. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 8. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu