
áva, pôsobí tu deviaty mesiac a bola poslednou diplomatkou, ktorá akreditačné listiny odovzdávala bývalému prezidentovi R. Schusterovi. Na Slovensku ju prekvapila srdečnosť ľudí, rozmanitosť regiónov, kultúr i náboženstiev.
Súčasťou jej diplomatického pôsobenia je spoznávanie krajiny, a tak si Nitru vybrala ako štvrté mesto po Košiciach, Žiline a Banskej Bystrici. „Nemôžem predsa celé dni presedieť v bratislavskej rezidencii,“ skonštatovala. Pobyt pod Zoborom začala návštevou Nitrianskeho biskupstva - sídla kardinála Jána Chryzostoma Korca. Priznala, že historické priestory Nitrianskeho hradu ju očarili, no najsilnejšie dojmy si odniesla z rozhovoru so samotným kardinálom, čo je pre ňu, ako zdôraznila, veľkou cťou, pretože si obzvlášť cení jeho osobitný prínos k nastoleniu slobody a demokracie v našej krajine.
Napoludnie sa stretla s rektorom UKF Danielom Kluvancom a s vybranými študentmi anglického jazyka. Je len prirodzené, že na tomto stretnutí sa komunikovalo v anglickom jazyku. Veľvyslankyňa vysoko ocenila úroveň jazykovej zručnosti našich študentov. Na margo ich záujmu pracovať po skončení štúdia vo Veľkej Británii poznamenala, že pre uplatnenie sa na ostrovoch nestačí poznať reč, pretože okrem jazykovej výbavy sú dôležité odborné vedomosti. Ambicióznych študentov upozornila, že v súčasnej zjednotenej Európe platí aj nepísaný zákon konkurencie, ktorý z trhu – a to aj z pracovného - vyraďuje slabších a menej skúsených.
Veľvyslankyňa sa celkom dobre dorozumie aj po slovensky. Slovenčinu ju naučili dve Slovenky, ktoré žijú vo Viedni, kde ako veľvyslanec pôsobí jej manžel John.
V odpoludňajších hodinách sa stretla s predstaviteľmi mesta a rokovala s nimi o možnostiach, ako nakontaktovať britských investorov na podnikanie v nitrianskom regióne. Prisľúbila, že vyvinie maximálne úsilie, aby do nitrianskeho priemyselného parku prišli aj podnikatelia z Veľkej Británie. Na záver svojho pobytu v Nitre si prezrela zrekonštruovanú synagógu.