Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Pokorený líder, „švecovci“ opäť prekvapili

FC Nitra - FC Steel Trans Ličartovce 1:3 (1:2). Góly: 40. Bubenko - 30. a 34. Bicák, 70. Sovič. Taktické manévre z oboch strán skončili presne po polhodine hry, keď z diaľky nečakane napriahol Bicák

FC Nitra - FC Steel Trans Ličartovce 1:3 (1:2)
Góly: 40. Bubenko - 30. a 34. Bicák, 70. Sovič.
Taktické manévre z oboch strán skončili presne po polhodine hry, keď z diaľky nečakane napriahol Bicák - zaskočil aj brankára Seneckého, ktorý zaváhal pri odkope a hostia šokujúco viedli. Domáca ťažoba sa o štyri minúty prehĺbila ešte viac, to si opäť Bicák spracoval ťažkú loptu a s prehľadom upravil už na 0:2. Pred prestávkou vykresal iskierku nádeje pre Nitru sviatočný strelec Bubenko, ktorý znižoval umiestnenou strelou z 20 m a vzápätí na druhej strane Senecký vytlačil tutovku Kišša na pravú žrď... Po obrátke dokumentovali domácu snahu o zvrat strely Grajciara a Kóňu, za východniarov kontroval rovnako bez efektu Sovič. Práve najstarší hráč na ihrisku dal ale výsledku konečnú podobu, keď po hlavičkovom vysunutí od Piatku premenil svoj brejk s istotou na 1:3.
Pred 2 246 divákmi rozhodoval Richtárik, ŽK: Kováč - Školník, Andraščík, Pulen.
FC: Senecký - Kováč, Szorád, Čeman, Ďatko - Bubenko, M. Farkaš (34. Štajer), Kóňa, Devečka (76. Čižmár) - Rák, Grajciar (67. Bališ).
Ivan Galád, tréner: Súper vyhral zaslúžene, predčil nás po každej stránke. Stále ale máme sedembodový náskok a ak chceme ligu, musíme vyhrať ešte päť zápasov. ŠTEVO KORMAN
Okamih zápasu
Smerovanie udal šlágru prvý gól v nitrianskej sieti. Bežala 30. min., keď napriahol k ďalekonosnej strele Ličartovčan Bicák, lopta chytila falš a zaskočila aj brankára Seneckého. Hostia sa dostali na koňa a vydržali na ňom až do konca zápasu.

OFK Lapáš - Slavoj Trebišov 1:0 (1:0)
Gól: 27. Ró. Hejčík.
Od začiatku bolo zrejmé, že v súboji nováčikov prišli hostia s defenzívnou taktikou. Aj preto sa Lapášania pred ich bránou iba ťažko dostávali do vyložených šancí. Úvodný, a ako sa neskôr ukázalo aj jediný gól, padol po rýchlej akcii Dobiáša, na konci ktorej stál Ró. Hejčík a z 10 m prekonal brankára Trebišova. Lapášania sa síce snažili o častú streľbu, lenže tá bola prevažne z väčších vzdialeností, teda málo nebezpečná. Po zmene strán sa akoby domáci prispôsobili hre súpera, a tak diváci už veľa zaujímavého futbalu nevideli. Po chybách v defenzíve síce ešte zopár šancí na oboch strán bolo, gól už ale nepadol. A to aj preto, že v samom závere nepremenil Hrnčár penaltu.
R Doboš, ŽK: Križko - Geri, Vajda, Borčík, Martaus, 250 divákov.
OFK: Ondrejička - Križko (70. Mráz), Pa. Farkaš, Čvirik - Ró. Hejčík, Hrnčár, Kytka, Čambal (70. Ilič) - Dobiáš, Nemec (80. Pčola), Ri. Hejčík.
Jozef Kollárik, tréner: V prvom polčase sme hrali kvalitne, pričom prvýkrát som u hráčov videl, že chcú jeden druhému pomôcť. Dobre sme začali aj druhú časť, opäť sme však nepremenili viacero šancí. Naše zaslúžené víťazstvo malo byť vyššie. - juh -
Postava zápasu
Najlepším hráčom Lapášanov bol jednoznačne Erik Hrnčár, ktorý hral dobre v útočnej aj obrannej fáze. Celý svoj výkon odovzdal v prospech kolektívu. Škoda, že svoju veľmi dobrú hru nekorunoval gólom z penalty v samom závere.

Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:0)
Góly: 71. Poliaček - 52. Černák.
Nováčik zo Zlatých Moraviec neprišiel na Slovan s úmyslom prehrať, preto sa jeho hráči zamerali najmä na dobrú defenzívu, ktorá robila málo pohyblivým domácim veľa problémov. No a pretože dopredu sa veľmi nehrnuli ani futbalisti ViOn-u, diváci si v prvom polčase o dobrom futbale mohli nechať iba snívať. Po zmene strán konečne prišli aj góly. Ako prví sa presne trafili hostia, keď na rohový kop Gregušku si najlepšie nabehol Černák a otvoril skóre. Hostia mohli svoje vedenie aj poistiť, ale Greguškovu hlavičku domáci gólman reflexívne vyrazil. Šťastný bod pre Slovan zariadil Poliaček, ktorého strelu z otočky „presmeroval“ teč Piačeka k žrdi bezmocného Brezinu.
Pred 1 243 divákmi rozhodoval Chmura, ŽK: Sladojevič.
VION: Brezina - Piaček, Maixner, Štucika - Pe. Farkaš, Tomana, Hözl, Greguška, Dudáš - Chren (73. Špánik), Černák (85. Šimček).
Valér Švec, tréner: Úprimne poviem, pred zápasom by som remízu bral. V ňom sme mali dve čisté šance, kým domáci prakticky ani jedinú, avšak výsledok bol napokon nerozhodný. I napriek tomu som s bodom spokojný.- juh -
Hnacím motorom stredu poľa nováčika z FC ViOn bol Marek Tomana, ktorý potvrdil kvalitné výkony z predchádzajúcich zápasov. Bol platný aj v defenzíve a zadarmo neodovzdal takmer ani jednu loptu.

Duslo Šaľa - FC Báč 2:0 (0:0)
Góly: 46. Dékány, 48. Masný.
Pre oboch to bol veľmi dôležitý zápas, pretože čiara druholigového prepadliska nebola ani od jedného ďaleko. Lepšie začali Šaľania, ktorí mali do prestávky niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, len sám Masný nastrelil dvakrát brvno, Tujvel si ale udržal čisté konto. Duslo malo však po zmene strán doslova raketový nástup, keď už po pár sekundách hry otvoril skóre hlavou Dékány a o dve minúty ho tiež parádnym gólom doplnil Masný. Chemici síce pokračovali v tlaku, lenže ďalšieho gólu, ani zo strany hostí, sa už diváci nedočkali.
Rozhodoval Šulgan, ŽK: Rehák, Mikla - Molnár, Sándor, 326 divákov.
DUSLO: Valenský - Klusa, Lalák, Lancz, Mikla - Rehák, Semanko (30. Vyskoč), Masný (89. Hučko), Čirik - Vencel, Dékány (84. Špánik).
FC: Tujvel - Kordoš, Sendecký, Ondrka, Molnár - Tóth (46. Sándor), Hromkovič, Halahija, Meszároš - Plichta, Baugartner (80. Klučka).
Ján Rosinský, tréner Šale: Podali sme veľmi dobrý výkon, chlapci sa snažili o útočný a nátlakový futbal. Prakticky stále sa hralo pred bránou súpera, lenže góly sme z množstva šancí našťastie dali aspoň na začiatku druhého polčasu.
Dušan Liba, tréner Báču: Bol to zatiaľ náš najslabší výkon na súperovom ihrisku. Chýbalo mi päť hráčov zo základnej zostavy, čo sa na našej hre muselo prejaviť. Domácim sme v prvom polčase ešte stačili odolávať, ale dva rýchle góly v tom druhom nás zlomili. - juh -
Stredopoliar Marián Masný bol najlepším hráčom na ihrisku, pretože od prvej do poslednej minúty zápasu mal nielen veľkú streleckú chuť, okrem gólu trafal aj brvná, ale bol to najmä on, kto od úvodu zavelil do ofenzívy domácich.

Ostatné výsledky 23. kola:
DAC Dunajská Streda - ŠK Kremnička 2:0 (1:0), 23. Sani, 70. Buka.
Michalovce - Prešov 2:0 (1:0), 9. Mati (11 m), 72. Kozár.
Senec - Prievidza 4:0 (1:0), 37., 78. (11 m) a 85. (11 m) Mi. Gašparík, 90.+ Barkóci.
Rapid - Podbrezová 1:0 (0:0), 53. Vaňko.

Najbližší program
24. kolo: utorok 10. 5. o 16.30 h FC ViOn - Nitra (Doboš), Podbrezová - Lapáš (Michlian), Prešov - Šaľa (Valášek), Báč - DAC (Kačenga).
25. kolo: sobota 14. 5. o 10.30 h Rapid - FC ViOn (Hracho), o 16.30 h Nitra - Kremnička (Šimon), Šaľa - Prievidza (M. Cuninka), Prešov - Báč (Sliš), o 18.00 h Slovan - DAC (Samotný), nedeľa 15. 5. o 10.30 h Lapáš - Ličartovce (Vlk).