Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Levice zaskočili Vráble, trio bralo po bode

III. liga: Slovan Levice - Spartak Vráble 1:0 (1:0). Gól: 27. M. Gonda (11 m). Hostia si prišli do Levíc po tri body, ale nakoniec nezískali ani jeden...

Slovan Levice -
Spartak Vráble 1:0 (1:0)
Gól: 27. M. Gonda (11 m).
Hostia si prišli do Levíc po tri body, ale nakoniec nezískali ani jeden... Levická omladina sa zlepšuje od zápasu k zápasu, o čom sa mohli presvedčiť aj Vrábľania. V 27. minúte fauloval vo vlastnej šestnástke brankár Vojtek P. Gabaša a z nariadenej penalty M. Gonda s prehľadom otvoril skóre. Hostia mohli o malú chvíľu vyrovnať, ale Balko netrafil prázdnu bránu, po chybičke domáceho gólmana Molnára. Hostia mali síce optickú prevahu, ale pred bránou domácich veľmi nebezpeční neboli. Akurát Pánik mieril nad bránu a v nadstavenom čase prvého polčasu Molnár zlikvidoval možnosť hostí na vyrovnanie. Hostia mali aj po prestávke loptu viac na svojich kopačkách, ale do čistej gólovej šance sa, proti dobre hrajúcej obrane domácich, nedostali. V 66. min. sa pokúšal o vyrovnanie Prešinský, ale mieril do stredu brány. Potom z ofsajdovej pozície mieril Toman len do Molnárových rúk. Zo strany hostí ešte nebezpečne vyzerala hlavička Ágha, ale išla vedľa brány. Domáci bojovným výkonom, aj napriek dvom zraneniam v zápase, nakoniec tesné víťazstvo udržali.
Rozhodoval Žákech, ŽK: P. Molnár, M. Gonda, Fríbert, Graus, Pleva - Vojtek, Slíž, Pálenčík, 250 divákov
SLOVAN: P. Molnár - Hoľka, Meňhard, M. Gonda, Michal Ármai, Penzeš (46. Fríbert, 57. Graus), M. Krenčan, Kollár, Pleva (70. Turčan), P. Gabaš, Fulmek. Tréner A. Belanský. SPARTAK: Vojtek - Slíž (62. Pálenčík), Štefanka, Husár, Drienovský, Pánik, Chren (62. Prešinský), Gyepes, Slovák, Toman, Balko (75. Ágh). Tréner R. Jež.
ŠK Vegum Dolné Vestenice
- FKM Nové Zámky 5:0 (1:0)
Góly: 27., 50. a 62. Masarovič, 74. Katrena, 84. Šorec.
Novozámčania dokázali ako-tak odolávať lídrovi súťaže, ktorý mal v zápase územnú prevahu, iba prvý polčas. Domáci mohli ísť do vedenia už v 5. min, kedy po faule na Jandáka v 16-tke kopal pokutový kop Masarovič. Jeho realizácia mu nevyšla, no svojim neskorším streleckým koncertom chybu odčinil. V 19. min po Masarovičovom centri sa Miklaš v 100-percentnej šanci nepresadil. Neskôr už podobná akcia skončila gólom. Po Némovej prihrávke zľava Masarovič hlavou poslal loptu k ľavej tyči. Po ďalekonosnom pokuse Kermieta Novozámčanov zachránilo brvno Rybanského brány. V 50. min po chybe Zsáka na hranici 16-tky získal loptu Katrena, vbehol do pokutového územia a naservíroval loptu Masarovičovi, ktorý poľahky skóroval. V 62. min skompletizoval Masarovič svoj hetrik, keď z uhla zahrával priamy kop. Jeho prízemnú strelu tečoval za Rybanského chrbát Dőme. Gumári v týchto chvíľach na ihrisku jasne dominovali a svoj výkon okorenili ďalšími gólmi. V 74. sa preštrikoval do 16-tky Šorec, prihral osamotenému Katrenovi, ktorý s prehľadom zvýšil na 4:0. Skóre uzavrel v 84. min Šorec, ktorého úplne voľného v pokutovom území našiel Koreň. Za hostí mohol čestný úspech v druhom polčase zaznamenať Trnka, dvakrát však v sľubnej šanci neuspel. Gumári vyhrali na domácej pôde druhý zápas za sebou pomerom 5:0.
Pred 400 divákmi rozhodoval Kravárik, bez kariet.
FKM: Rybanský - Močkor, Mančík, Zsák, Hatina, Mach, Trnka, Sepeši, Šarkozi, Dőme, Polgár. Tréner P. Buranský.
Matador Púchov B -
Juhcelpap Štúrovo 0:0
Hostia od začiatku začali bojovne a v prvom polčase boli rýchlejší a dôraznejší. V 12. min pohrozili rýchlym Tárnyikom, ktorý mieril nad. V 18. min znova po rýchlej akcii od Vrtiela sa dostal k lopte Tárnyik a jeho prudkú strelu Miščík vyrazil. V 33. min zobral loptu za polovicou Mišicák, obišiel Šovčíka a Miščík sa poriadne zapotil, aby jeho strelu vyrazil na roh. Až v 40. min domáci získali prvý roh a prvýkrát Šovčíkom ohrozili Proházsku hlavičkou tesne nad bránu. V závere vystrelil prvú strelu medzi žrde Raninec, ale Proházska všetko vyriešil. V druhom polčase po dohovore v šatni domáci hru vyrovnali a začali sa viac osmeľovať. V 49. min Holčík vysunul Michálka, ten potiahol loptu po krídle a prudký center Šovčík poslal hlavou tesne nad. V 66. min pekne vystrelil Moravčík, ale Miščík vyrazil a dorážku obrana zrazila na roh. O minútu prešiel Balázs po krídle a prihrávku tečovanú Bábskym Muščík reflexívne vyrazil nad brvno. V 71. min po pravej strane vysunul Michálek Priečka, no jeho prudkú strelu brankár vyrazil a obrancovia odvrátili loptu do bezpečia.. V 80. po dlhom pase do 16-ky Proházska vyboxoval tvrdú strelu a vzápätí kryl Madarovu dorážku. Do konca sa obe mužstvá snažili strhnúť výhru na svoju stranu, no bezvýsledne.
Pred 200 divákmi rozhodoval Mizerák, ŽK: Priečko.
JUHCELPAP: Proházska - Mišicák, Balázs (90. Armai), Harhovský, Vrtiel, Gavroň, Tárnyik, Kanás, Saláta, Moravčík, Bábsky (68. Horňan). Tréner L. Totkovič.
Spartak Trnava B - MFK
Topvar Topoľčany 1:1 (1:0)
Góly: 44. Strečanský - 89. Mikuška.
Po zoznamovacej desaťminútovke si na center do päťky nabehol Mucha, ale jeho volej minul bránku. V 22. min natiahol zo 16-tky Hrdinu Mikuška a až potom sa do zakončenia dostali aj spartakovci. Strela Mackovčína spoza vápna sa odrazila k Šebíkovi, ale jeho krížny pokus minul svoj cieľ. V samom závere polčasu však Strečanský prebral loptu na hranici 16-tky, a hoci nevystrelil nijako prudko, Balážovi prešla lopta popod ruky do siete. Po obrátke Mucha obohral Mackovčína, našiel v päťke číhajúceho Mikušku, ale ten zblízka zahodil stopercentnú tutovku. V 64. min vyrobil Baláž kiks, keď trafil Križánka, ale loptu nepustil na čiare do siete Teplanský. O desať minút Kardoš nadvihol Mikuškovu strelu a na opačnej strane pálil Križánek slabo do stredu bránky. V 86. min už Bernát vystrelil oveľa tvrdšie, ale tesne minul. V závere sa hralo od bránky k bránke a po Uhríkovej strele pohrozil dva razy Križánek. Najskôr trafil tyčku, následne vybojoval loptu a Baláža zachránilo pre zmenu brvno. Hostia si oddýchli, preniesli loptu na opačný pól ihriska, kde sa v skrumáži najlepšie zorientoval Mikuška a zblízka vyrovnal na konečných 1:1.
Rozhodoval Sluk, ŽK: Mihálik, 150 divákov.
TOPVAR: Baláž - Mihálik, Buday, Lysý (46. Klas), Teplanský, Bačík, Schwarz (61. Balázs), Uhrík, Mucha, Mikuška, Šmitala. Tréner A. Farkaš.
SH Senica - KFC Majorka
Komárno 1:1 (0:0)
Góly: 88. T. Bajan - 72. Kozáček.
V prvom polčase nemali obaja brankári takmer žiadnu prácu, keď sa domáci, ale ani hosťujúci hráči k streľbe vôbec nedostali. Po prestávke sa už hral iný futbal, bolo viac vzruchu pred obidvomi bránkami. Šancu mal v 57. min. Mihók, jeho hlavička po centri Joniaka však išla nad. O minútu pohrozili aj hostia, no domáca obrana stačila odvrátiť na roh. Zaváhanie domácej obrany v 65.min. hostia ešte nevyužili, no v 72.min. Mihók zbytočne fauloval pred svojou šestnástkou, strelu z trestného kopu Fišan vyrazil len pred Kozáčika, ktorý ju poslal do siete - 0:1. Snaha domácich o zisk prvého jarného bodu bola evidentná a diváci sa nakoniec aj dočkali. V 88. min. sa pred bránou Tótha najlepšie zorientoval Tomáš Bajan a strelou k žrdi prekonal brankára hostí - 1:1. Radosť domácim mohol prekaziť ešte kapitán hostí Kršteňanský, jeho hlavičku už v nastavenom čase Fišan bravúrne vyrazil a tak sa body zaslúžene delili.
Rozhodoval Peťovský, ŽK Bajan, Mihók - Martin Kapusňák, 100 divákov.
MAJORKA: Tóth - Kozáček, Kršteňanský, Sklenář (83. Jozefík), Podlucký, Bazinský, Kamendy, Nagy, Martin Kapusňák (68. Marcel Kapusňák), Bagin, Kocsis (90. Barvulský). Tréner M. Tot.
Slovan Nemšová - Spartak Bánovce 1:1 (1:1), 37. Častulín - 44. Slovák.
AFC Nové Mesto - Crystal Lednické Rovne 2:0 (1:0), 39. M. Bogora, 73. P. Bogora.
ŠK Blava Jaslovské Bohunice - MFK Myjava/Turá Lúka 1:1 (0:0), 84. Boháčik - 64. Zverec.
1. D. Vestenice 21 15 2 4 49:16 47 (+14)
2. Trnava B 21 12 6 3 44:18 42 (+9)
3. Led. Rovne 21 11 5 5 35:16 38 (+8)
4. Púchov B 21 12 1 8 35:17 37 (+4)
5. Vráble 21 11 4 6 24:16 37 (+7)
6. Nové Mesto 21 11 2 8 34:24 35 (+2)
7. Topoľčany 21 9 6 6 26:20 33 (+3)
8. Štúrovo 21 7 10 4 32:19 31 (+1)
9. Myjava/T. Lúka 21 8 3 10 26:27 27 (-3)