Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Štartuje predčasné finále: Svit proti Nitre

V troch zo štyroch štvrťfinálových sérií sa na rozhodnutie čakalo až do posledného piateho stretnutia. Papierové predpoklady sa potvrdili a ku Svitu sa pridali ďalší traja semifinalisti. Medzi nimi je aj Nitra!

Extraliga mužov
štvrťfinále play off

4. zápas: Slávia TU Košice - ŠK K CERO SPU Nitra 80:67 (26:18, 20:15, 21:11, 13:23). Košice sa presadzovali svojou kombinačnou hrou, kým Nitrania sa nevedeli strelecky chytiť a v 8. min. bolo 19:9. Hostia hrali nedôsledne v obrane, z toho pramenila aj nervozita v útoku a do kabín na polčasovú prestávku si východniari niesli 13-bodový náskok. V tretej časti s chuťou hrajúci domáci zvýšili vedenie nad 20 bodov. Najvyšší rozdiel v skóre bol v 32. minúte (72:44). V tých chvíľach už bolo jasné, že o postupujúcom do semifinále sa rozhodne až v sobotu v Nitre. V koncovke po prestriedaní oboch celkov už K CERO len kozmeticky upravilo skóre.
Rozhodovali J. Janáč a Címa, TH: 21/17 - 7/5, fauly: 15 - 19, trojky: 7 - 6, 1300 divákov.
Košice (najviac bodov): Leško 24, Svitek 17, Mišinský 13.
K CERO: Tomek 22 (2), Seman 20 (4), Smiljanič 7, Vaišvila 6, Fapšo (Páleník 8, Vojtek 4, Ridzoň, Marko, Kačáni).
Pavol Horička, asistent trénera: Za predvedený výkon sme si víťazstvo nezaslúžili. Zlyhali sme psychicky aj v bojovnosti.
5. zápas: ŠK K CERO SPU Nitra - Slávia TU Košice 94:53 (24:13, 21:10, 24:16, 25:14). Bežala 3. min. a po opatrnom úvode viedla Nitra už 7:0. Postupne do konca prvej štvrtiny náskok narástol na 11-bodový rozdiel aj vďaka trojkám pivota Smiljaniča. Vedenie v prospech K Cera sa zvyšovalo každú desaťminútovku aritmetickým radom a pred prestávkou dostala divákov do varu domáca šnúra 11 bodov. Aj po zmene strán Nitrania nenechali nič na náhodu a rozglejení hostia sa už nezmohli na odpor. V drese domácich nastúpilo až jedenásť hráčov a všetci bodovali!
K CERO: Smiljanič 16 (4), Vaišvila 13 (1), Seman 11 (1), Tomek 10, Fapšo 7 (1) (Crenshaw 10, Páleník 10, Kačáni 6, Ridzoň 5, Marko 4, Vojtek 2).
Košice (najviac bodov): Leško 19 (1), Mišinský 8 (1), Svitek 6.
Rozhodovali Címa a Hlinka, TH: 11/9 - 18/12, trojky: 7 - 3, fauly: 15 - 16, 750 divákov.
Ľubomír Urban, tréner: Tak, ako sa vyvíjali všetky domáce zápasy tejto série, tak to vyzeralo aj v tomto. Možno je pred semifinále aj dobré, že sme odohrali až päť náročných zápasov, čo snáď zužitkujeme proti Svitu.
Konečný stav série 3:2.
Komárno - Handlová 97:87 (48:47), Jurík 27, Ivan 23, Milkovič 16. Rozhodla až posledná štvrtina, keď domáci ubránili strelcov súpera a takticky zvládli finiš. Handlová - Komárno 95:76 (48:42), Jurík 21, Kablár 20, Ivan 13. Domáci viedli počas celého stretnutia, hostia zlyhali aj na čiare trestných hodov. Konečný stav série 3:2.
Spiš. N. Ves - Lučenec 84:66. Lučenec - Spiš. N. Ves 81:56. Konečný stav série 3:2.
Zloženie semifinále: Svit (1.) - Nitra (4.), Handlová (2.) - Lučenec (3.). Hrá sa na tri víťazné zápasy.
Semifinále - 1. zápas: 20. 4. o 17.30 h Svit - Nitra, 2. zápas: 23. 4. o 18.00 h Nitra - Svit.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 235

Záujem o testovanie majú v Močenku aj ľudia nad 65 rokov. Pri 100-percentnej účasti rátajú so 4-tisíc testovanými

Priebeh testovania bude možné sledovať aj prostredníctvom online kamier na webe obce.

Spisovateľka Marta Fartelová.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.