Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

K CERO má mečbal

Domáce prostredie má v play off zatiaľ cenu zlata. Z tucta odohraných zápasov toto pravidlo porušil iba raz Svit a už je v semifinále. Jeho súper vzíde z dvojice, ktorá zaujíma nitrianskych fanúšikov.

štvrťfinále play off

2. zápas: Slávia TU Košice - ŠK K CERO SPU Nitra 91:84 (22:18, 24:22, 17:27, 28:17). Vo vyrovnanom stretnutí sa rozhodovalo až v závere. Domácich v prvom polčase strelecky potiahli Svitek s Leškom a v 13. min. bolo 34:25. K CERO sa však postupne zlepšovalo, pôsobilo živším dojmom a po tretej časti už viedlo 63:67. Lenže Košice sa zmobilizovali, rýchlo sa dotiahli a bol to boj o každú loptu. Hostia dohrávali po vyfaulovaní Páleníka a Tomeka prakticky s jedným pivotom a dramatický záver oveľa lepšie zvládli Košice.
Rozhodovali J. Janáč a Hlinka, TH: 33/26 - 23/19, fauly: 25 - 27, trojky: 7 - 5, 5 OCH: 39. Zabavník - 23. Páleník, 35. Tomek, 800 divákov.
Košice (najviac bodov): Leško 28, Svitek 21, Nuber 14.
K CERO: Vaišvila 26 (1), Tomek 15 (1), Smiljanič 12, Fapšo 10 (2), Seman 10 (Páleník 6, Ridzoň 5 (1), Dura, Vojtek).
Ľubomír Urban, tréner: Rozhodol lepší pohyb a agresivita domácich. V poslednej štvrtine sme hrali v útoku príliš alibisticky. Zrodil sa podľa mňa očakávaný výsledok a séria bude asi dlhá.
3. zápas: ŠK K CERO SPU Nitra - STU Košice 98:67 (34:15, 29:17, 16:19, 19:16). Tretí zápas série mal až nečakane jednoznačný priebeh. Už v jeho úvode viedli Nitrania 15:2, kedy úradoval najmä Fapšo a postupne sa k nemu pridávali aj ďalší spoluhráči. Najmä Vaišvila bavil publikum prihrávkami z ríše snov. Po prvej štvrtine viedlo K CERO o skvelých 19 bodov a do šatní odprevadilo Košičanov dokonca s 31-bodovým mankom. Po prestávke sa technici pozbierali a domácim už boli vyrovnaným súperom. Bodkou za predstavením bol efektný smeč najlepšieho strelca stretnutia Tomeka spolu s klaksónom.
Rozhodovali Sudek a Gabara, TH: 23/16 - 26/16, trojky: 6 - 1, fauly: 20 - 19, 900 divákov. Stav série: 2:1.
K CERO: Tomek 23 (1), Fapšo 16 (1), Vaišvila 10 (1), Seman 6 (1), Smiljanič 3 (Páleník 14, Ridzoň 11 (1), Vojtek 10, Marko 5 (1), Kačáni).
Košice (najviac bodov): Leško 19, Mišinský 13, Nuber 9.
Ľubomír Urban, tréner: Museli sme najmä psychicky podporiť mužstvo, pretože bolo po strede sklamané. Podarilo sa nám to, hráči mali chuť hrať agresívne a pohybovať sa bez lopty. Už v prvej štvrtine sme rozhodli o vývoji stretnutia a kontrolovali sme ho až do konca.
Komárno - Handlová 81:71 (45:44), Ivan 21, Jurík 19, Čurovič 13. V bojovnom stretnutí rozhodla tretia časť, v ktorej hostia nastrieľali iba šesť bodov. Handlová - Komárno 99:79 (57:45), Milkovič 19, Ivan 18, Jurík 14. Baníci mali od začiatku navrch a náskok si udržiavali počas celého zápasu. Stav série 2:1.
Levice - Svit 51:74 (32:36), Sýkora 13, Drobnjak 9. Svit - Levice 80:69 (36:29), Kollár 18, Drobnjak 14. Konečný stav série 3:0.
Sp. N. Ves - Lučenec 83:78. Lučenec - Sp. N. Ves 94:55, stav série 2:1.
4. zápasy - 13. 4. o 18.00 h Košice - Nitra, Komárno - Handlová.
Prípadné 5. zápasy - 16. 4. o 17.00 h Handlová - Komárno, o 18.00 h Nitra - Košice.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?