Cenný bod Vrábeľ, tesný úspech Štúrova

III. liga: Spartak Trnava B - Spartak Vráble 1:1 (1:0). Góly: 27. Hesek - 59. Toman. Na prvú šancu sa čakalo až do 25. min, keď si Toman vymenil loptu na šestnástke so spoluhráčom a Hrdina jeho strelu zmaril.

ŠK Vegum D. Vestenice - FK Majorka Komárno 5:0 (2:0)
Góly: 9. Kermiet, 39. a 60. Barta, 67. Masarovič, 89. Árgyusi.
Od úvodných minút gumári zatlačili súpera a kombinačnou hrou bavili divákov. Bolo len otázkou času, kedy prekonajú obranu hostí. Ako prvému sa to podarilo v 9. min Kermietovi, ktorý si dobre nabehol na prudký center Masaroviča a hlavou prekonal komárňanského gólmana. Ďalšiu polhodinu sa hralo zväčša medzi 16-tkami, no v závere polčasu opäť domáci súpera pritlačili a v 39. min po prihrávke Krajča s prehľadom zvýšil na 2:0 Barta. O 5 min neskôr zahrával Vegum rohový kop a Kermiet nastrelil žrď. Následnú Zimmerovu strelu zblízka obrana hostí odvrátila na roh. Druhé dejstvo sa hralo za stáleho dažďa, hostia sa zamerali na obranu v snahe neinkasovať viac gólov. Tento zámer im však nevyšiel... V 60. min Kotulov strelecký pokus ešte Tóth vyrazil, no následná Bartova strela sa odrazila od konštrukcie brány do jeho svätyne. Hra gumárov s pribúdajúcimi minútami gradovala a bola okorenená ďalšími dvomi gólmi. V 67. min po centri Bartu Masarovič hlavou zvýšil na 4:0 a skóre uzavrel v 89. min po peknej akcii domácich prízemnou strelou z hranice 16-tky Árgyusi. Diváci odchádzali zo štadióna spokojní, videli viaceré pekné akcie i góly.
Pred 400 divákmi rozhodoval Kéry, ŽK: Néma - Bazinský.
MAJORKA: Tóth - Martin Kapusňák (70. Barvulský), Kršteňanský, Marcel Kapusňák, Agg, Bazinský (78. Kozáček), Kamendy, Nagy, Bagin (46. Kökényesi), Tot, Kocsiš, Tréner M. Tot. MILAN VÁŽAN
AFC Nové Mesto -
FKM Nové Zámky 2:0 (0:0)
Góly: 73. P. Bogora, 81. M. Bogora.
Po celých 90. min pršalo ako na objednávku, preto hŕstka divákov videla málo futbalovej krásy. Domáci si od úvodných minút vytvorili mierny tlak, avšak pozorná obrana hostí nedovolila ohroziť svoju bránu a tak sa väčšinou hralo medzi šestnástkami. Za zmienku stojí 30. min, keď Zsák svojou delovkou z 30 m dal vyniknúť domácemu gólmanovi Grznárovi. V druhom polčase bol už terén poriadne premočený a hráči to mali viac a viac náročnejšie. Lepšie sa s tým vyrovnali domáci a svojou bojovnosťou si vytvárali sľubné príležitosti. Jednu z nich mal v 47. min M. Bogora, avšak brankár hostí mu sólo zneškodnil aj s prispením obrancu, ktorý ho ťahal za dres. V 68. min zle odkopol malú domov Grznár, no našťastie pre domácich hostia to nevyužili. Prvý gól padol v 73. min, keď ľahkú loptu poslal do päťky Balcír, tá vypadla brankárovi z rúk a "všadebol" P. Bogora ju doklepol do brány -1:0. V 77. min dvojica súrodencov Bogorovcov sa pohrala s obranou hostí, avšak gólom sa akcia neskončila. Naopak v 82. min Gabrišov center zahlavičkoval M. Bogora z hranice šestnástky do brvna a na svete bol málo vídaný „angličan“ - 2:0. O dve minúty neskôr sa Gabriš rozhodol vystreliť z 30 m, jeho krížna strela cez celú šestnástku orazítkovala brvno a tak sa už skóre nemenilo.
Pred 200 divákmi rozhodoval Kalčík, ŽK: Šumaj - Močkor, Michalička.
FKM: Rybanský - Mach (68. Sebestyéni), Michalička, Zsák, Močkor, Šarkozi (80. Š. Kovács), Trnka (85. K. Kovács), Sepeši, Rábek, Dome, Polgár. Tréner P. Buranský. Boris Ostrenka
ŠK Blava J. Bohunice - MFK
Topvar Topoľčany 1:0 (0:0)
Gól: 48. Boháčik.
Na mokrom teréne sa hral bojovný futbal a v prvom polčase diváci veľa šancí na skórovanie nevideli. Domáci ohrozili bránku iba v 23. min, keď Kubíkova krížna strela po zemi z ľavej strany tesne minula bránku. Hostia si svoj prvopolčasový strelecký pokus minuli o 5 min neskôr, ale Matušíkovu strelu z 25 m Gebauer kryl. V druhom polčase hrali Bohuničania po vetre a bolo to na hre vidno. Hneď v úvode Kobetič v šanci prestrelil, no v 48. min sa domáci dočkali. Németh rozohral roh na Kubíka, ktorého strieľaný center v päťke hlavou Boháčik usmernil do siete - 1:0. V 68. min na uvoľnil Németh, ale Baláž po jeho strele zázračne zachránil. O osem minút zahrali domáci po priamom kope signál, ale Kobetičovu strelu Baláž zrazil na roh. Po ňom hlavičkoval opäť Kobetič, ale Baláža ani teraz neprekonal. V závere sa o vyrovnanie pokúšali aj Topoľčanci. V 84. min Matušíkovu strelu na bránkovej čiare vyrazil Hrdlička a zakrátko mohol skórovať Šmitala, ale Uhríkovu prihrávku z dvoch metrov nedokázať dostať do odkrytej bránky a minul. V poslednej minúte sa po spolupráci Mačicu s Némethom ocitol v šanci Kobetič, ale jeho umiestnenú strelu Baláž chytil.
Rozhodoval Mikulaj, ŽK: Bango, Mačica - Teplanský, 150 divákov.
MFK: Baláž - Čuhák, Buday, Matušík, Teplanský, Bačík, Schwarz (69. Klas), Uhrík, Murko (59. Mihálik), Mikuška (80. Hlobík), Šmitala, Tréner: A. Farkaš. Patrik VELŠIC
Slovan Levice -
Slovan Nemšová 0:2 (0:1)
Góly: 45+. a 82. Laco.
Domácim sa hneď v úvode zranil jeden z najskúsenejších hráčov Víg, čo poznačilo výkon domácich. Napriek tomu mali domáci do prestávky o niečo viac gólových príležitostí, hoci loptu mali viacej na svojich kopačkách hostia. Najprv mohol otvoriť skóre Meňhard, ale po rohu mieril vysoko nad. Na druhej strane sa lopta po štandardke odrazila k Suchému, ale jeho strela po zemi išla tesne vedľa. V 29. min. zakončil strelou z prvej Laco center z ľavej strany, no nad bránu domácich. Neskôr skúšal šťastie strelou po zemi hosťujúci Suchý, ale Molnár v bráne domácich sa nedal prekonať. Po hrubej chybe rozhodcov, keď lopta bola vari meter von z ihriska, sa hostia ujali vedenia v štvrtej minúte nastaveného času, hoci rozhodca Černák signalizoval len dve a Laco otvoril skóre...V 2. polčase si hostia strážili tesné vedenie, ani jedno z mužstiev si už vážnejšiu šancu nevypracovalo. V 71. síce skúšal šťastie strelou spoza šestnástky Miloš Ármai, ale gól nedal. Na druhej strane mieril Častulín z priameho kopu nad bránu domáceho gólmana. V 82. min., po rohovom kope, definitívne rozhodol hlavou Laco na konečných 0:2. Hostia sa predstavili ako skúsenejšie mužstvo, ale mladí domáci hráči ich takmer pripravili o víťazstvo.
Rozhodoval Černák, ŽK: P. Molnár, M. Gabaš - Kiačik, 200 divákov.
SLOVAN: P. Molnár - Hoľka, Meňhard (46. Meňhard), M. Gabaš, Michal Ármai (83. Ďurkovič), Penzeš, Kollár, Miloš Ármai, Pleva, M. Krenčan, Víg (11. Graus). Tréner A. Belanský. ROMAN UHNÁK
Juhcelpap Štúrovo - MFK
Myjava/Turá Lúka 1:0 (0:0)
Gól: 58. Marsal.
Za chladného počasia domáci začali veľmi agilne a vypracovali si aj šance. Už v 4. min. po prvom rohu a trme-vrme sa lopta dostala k Tárnyikovi, ten však z 5 m zle trafil loptu, takže brankár Solnička ju stačil vytlačiť na roh. O dve minúty neskôr po Bábskeho krížnej hlavičke stačil pred dobiehajúcim Marsalom Solnička vytlačiť loptu mimo svoju bránu. O ďalšie tri minúty kryl Solnička tentokrát nadvakrát trestný kop Urbana asi z 20 m. Potom sa dostali k slovu aj hostia. V 15. min. Moravčíkov tečovaný volej vyškriabal brankár hostí spod brvna na roh. Prvá 25-minútovka patrila jasne domácim, ale Myjavčania sa postupne osmelovali a v závere prvého dejstva mali už mierne navrch. Úvod druhého polčasu sa dlho odohrával len medzi 16-kami. Štúrovo sa síce snažilo, ale jeho hra bola veľmi nepresná. V 58. min. zahrávali Štúrovčania roh, brankár Solnička vyboxoval loptu mimo 16-ky, tá sa dostala k Sovábovi, ktorý z 20 m vystrelil do klbka hráčov v pokutovom území, kde sa najrýchlejšie zorientoval Marsal a z 10 m už nedal výbornému Solničkovi žiadnu šancu. V 69. min. Tárnyik nepremenil po vysunutí Balázsa samostatný únik. Záhoráci však vycítili neistotu domácich a postupne sa snažili prebrať iniciatívu. V závere stretnutia sa vyvíjali zúfalý tlak, lenže chýbala im presnosť, takže do šance sa prakticky nedostali.
Rozhodoval Frič, ŽK: Kamas, Urbán - Černý, 250 divákov.
JCP: Procházka - Urbán, Marsal, Sováb, Vrtiel - Gavroň, Tárnyik, Kamas, K. Balázs (78. Harhovský) - Moravčík, Bábsky (88. Tácsik).
JÁN ORAVEC
Spartak Trnava B -
Spartak Vráble 1:1 (1:0)
Góly: 27. Hesek - 59. Toman.
Na prvú šancu sa čakalo až do 25. min, keď si Toman vymenil loptu na šestnástke so spoluhráčom a Hrdina jeho strelu zmaril. Na opačnej strane vypadol Vojtekovi prízemný center z rúk a Hesek sa v skrumáži zorientoval najlepšie - 1:0. V 38. min Husár vysunul Pánika, ktorý prehodil aj Hrdinu, ale minul bránku. V závere polčasu mohol vyrovnať z priameho kopu Slovák, ale bezmocného Hrdinu zachránilo brvno. V druhom polčase prišli na ihrisko dvaja noví hráči v hosťujúcich dresoch a bolo to poznať. V 56. min ešte Slovák pálil mimo, ale o tri minúty po prešiel Prešinského priamy kop až na zadnú tyčku, kde číhal Toman a pohodlne vyrovnal. Potom ožili znova spartakovci, ale boli v útoku bezzubí. Hesekovi najskôr zblokovala strelu obrana a potom jeho hlavičku chytil na čiare Vojtek. V závere skúšal šťastie Bartoš, ale jeho dve strely z diaľky minuli svoj cieľ, hoci tá v poslednej minúte iba o centimetre.
Rozhodoval Kasznár, ŽK: Pánik, 100 divákov.
SPARTAK: Vojtek - Slíž, Štefanka, Husár, Drienovský, Pánik, ürge (46. Balko), Prešinský (80. Gyepes), Slovák, Tomn, Kušpál (46. Chren). Tréner R. Jež. PATRIK VELŠIC
Púchov B - Led. Rovne 0:3 (0:0), 81. Grendel, 84. a 88. Václavík. Senica - Bánovce 0:1 (0:1), 9. Jančovič.
1. D. Vestenice 18 13 2 3 39:13 41 (+11)
2. Trnava B 18 10 5 3 38:16 35 (+5)
3. Púchov B 17 11 0 6 30:14 33 (+6)
4. Led. Rovne 17 9 5 3 30:12 32 (+5)
5. Nové Mesto 18 10 2 6 31:21 32 (+2)
6. Vráble 18 9 4 5 21:15 31 (+7)
7. Štúrovo 18 7 8 3 32:18 29 (-1)
8. Topoľčany 18 8 5 5 23:17 29 (+5)