Utorok, 9. marec, 2021 | Meniny má FrantiškaKrížovkyKrížovky

Novohradská légia inkasovala „stovku“!

Nitrania nastupovali proti majstrovi bez potrestanej dvojice Vaišvila - Fapšo. Pri tabuľkovej tlačenici išlo o ďalší veľmi dôležitý zápas dve kolá pred koncom nadstavby.

Extraliga mužov
O 1.-6. MIESTO

26. kolo: ŠK K CERO SPU Nitra - E.S.O. Lučenec 101:81 (16:19, 32:15, 26:22, 27:25). Nitrania vstupovali do stretnutia bez svojich opôr rozpačito, ale postupne zistili, že sa dá hrať aj bez nich a po slabej prevej štvrtine sa rozohrali k vynikajúcemu výkonu a už do polčasu Lučenec prehrával 14-bodovým rozdielom. K Ceru vychádzala najmä trojková streľba, v ktorej sa dobre predviedli aj pivoti. V druhom polčase Nitra bez väčších problémov kontrolovala svoje vedenie a dokázala odvrátiť aj hroziaci atak päť minút pred koncom, kedy sa hostia dotiahli už na 7 bodov.
K CERO: Tomek 33 (2), Smiljanič 20 (4), Seman 18 (4), Crenshaw 12, Dura 9 (3) (Ridzoň 5, Páleník 4, Marko, Kačáni, Vojtek).
E.S.O. (najviac bodov): Klarič 22 (1), Kruljac 21, Delalič 10.
Rozhodovali Brziak a L. Janáč, TH: 19/16 - 40/30, trojky: 13 - 3, fauly: 29 - 20, 5 OCH: 34. Smiljanič, 39. Seman, 39. Dura, 750 divákov.
Ľubomír Urban, tréner: Vyhrať takýmto rozdielom - to sa mi ani nesnívalo. Nahradiť hráčov ako Vaišvila a Fapšo je veľmi ťažké, ale zobudil sa nám ďalší legionár pod košom a pridal sa k výbornému Tomekovi. A hru dobre organizoval až do zranenia Crenshaw.
Svit - Košice 78:73 p.p., Spišská Nová Ves - Handlová 75:71.
1. Svit 26 17 9 2031:1736 43
2. Handlová 26 16 10 2030:1922 42
3. K CERO Nitra 26 15 11 2018:1875 41
4. Košice 26 15 11 1931:1836 41
5. Lučenec 26 15 11 1974:1970 41
6. Sp. N. Ves 26 13 13 1909:1903 39
Pozn. V tabuľke je zarátaný výsledok 10. kola Nitra - Svit 69:67, ktorý potvrdila aj arbitrážna komisia SBA.
27. kolo - 19. 3. o 18.00 h Nitra - Spišská Nová Ves.
O 7.-10. MIESTO
Komárno - Levice 99:86 (58:44), Kablar 29, Jurík 25, Čurovič 24 - Klein 25, Lutovský 15, Sýkora 15. Domáci 20-bodový náskok dokázali Levice stiahnuť na 3 body, ale záver lepšie zvládlo Komárno, najmä vďaka trojici najlepších strelcov.
Inter - Žilina 112:75.
7. Inter 23 11 12 1748:1782 34
8. Komárno 23 11 12 1780:1815 34
9. Levice 23 10 13 1720:1890 33
10. Žilina 23 1 22 1588:2000 24
24. kolo - 19. 3. o 15.00 h Žilina - Komárno, o 18.00 Levice - Inter.

I. liga žien
BK Sabinov - BK Inpek Bonas UKF Nitra 45:68 (23:34). Zápas bol od začiatku pomerne tvrdý, na čo v jeho priebehu doplatila zranením Vidová, ale aj napriek tomu šli Nitrianky od začiatku do vedenia. Za stavu 38:41 si udržal chladnú hlavu iba tréner UKF, a aj preto boli v závere úspešnejšie jeho zverenkyne. V drese Nitry si odkrútila debut iba 15-ročná Miháliková.
UKF: Šimončičová 18, Benkovičová 10, Remencová 8, Šprtelová 8, Tallová 7, Filípková 7, Romanovská 6, Vidová 2, Álmaská 2, Miháliková, Hančinová, Bírová.
MBK Ružomberok B - BK Inpek Bonas UKF Nitra 84:47 (44:27). Domáce boli od úvodu aktívnejšie a strelecky efektívnejšie. Za stavu 20:14 Nitrianky prestali plniť pokyny trénera, hrali rozhárane, na čo doplatili vysokou prehrou. Ani tá však nič nezmenila na tom, že skončili v tabuľke definitívne tretie, čím sa dostali do baráže o extraligu.
UKF: Filípková 27, Šimončičová 11, Tallová 4, Šprtelová 3, Remencová 2, Álmaská, Hančinová, Romanovská, Miháliková, Benkovičová.

1. Tichá hrozba menom oxidačný stres. Ako sa pred ním chrániť?