Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

V Nitre sa tešil líder, prekvapenie v Nových Zámkoch

I. liga hádzanárok: HK Nitra - Štart Trenčín 23:29 (13:16). V súboji s lídrom tabuľky držali Nitrianky krok iba pätnásť minút.

I. liga hádzanárok
HK Nitra - Štart Trenčín 23:29 (13:16). V súboji s lídrom tabuľky držali Nitrianky krok iba pätnásť minút. V ďalšom priebehu už domáce doplácali na nedôraznú obranu, cez ktorú sa súperky presadzovali, ako a kedy chceli. Zverenkyne Alojza Bereca veľa neukázali ani v útoku, Nitriankam chýbala herná disciplína a mrzieť ich môže aj slabučká koncovka a zahodené sedmičky. V zbytočne nervóznom závere, na čom majú podiel slabí rozhodcovia, sa nešťastne zranila Hanakovičová.
Priebeh: 0:2, 3:3, 4:6, 8:7, 9:11, 11:16, 18:20, 19:27.
Pred 150 divákmi rozhodovali Strecký a Bordácsová, pok. hody: 6/3 - 7/6, vylúčenia: 3 - 6.
HK: Zelenáková, Klenková - Tárošová, Jablonická 1, Kuklová, N. Berecová 4, Galová 2, Hanakovičová 7/3, Kvasňovská 3, Bírová 4, Kormanová 1, Gabulová, Gundová, Fazekašová 1.
ŠKP Topoľčany - Junior Močenok 24:20 (15:11). V 8. min. za stavu 5:2 všetko nasvedčovalo, že zápas bude v réžii favorita. Zverenkyne trénerky Braunovej upravili na 6:5, ale „policajtky“ si do konca prvého polčasu udržiavali štvorgólový náskok. V 33. min. viedli najvyššie v zápase - 18:11. Pod dojmom výrazného vedenia ale začali hrať staticky, a to Močenok potrestal, keď stiahol na 18:16. Rozhodujúce momenty prišli medzi 45.-47. min., keď hostky za stavu 20:17 nevyužili dve sedmičky, ani presilovku o dve hráčky! Naopak, domáce potom zvýšili v 52. min. na 23:18 a náskok už do konca udržali.
Rozhodovali Barborík - Novák, pok. hody: 6/4 - 9/4, vylúčené: 5 - 4, 100 divákov.
ŠKP: Satinová, Bónová - Vaňová, Krahulíková, Michalidesová, Červinková, Ivanová 7/3, Terlandová, Kováčiková 5, Schwarzová 4, Fikselová 2/1, Baloghová 2, Maková, Javoříková 4.
JUNIOR: Barčáková, Straňáková - Verešová 4, Stanková, Horňáková 8/3, Packová, Gutrayová 1, Sabová 3/1, Perinová 2, Gregušová 2.
HKŽ Nové Zámky - Inter Vinohrady Bratislava 17:21 (9:9). Prvý polčas stretnutia priniesol vyrovnanú hru aj skóre, keď družstvá sa striedali vo vedení a ani jedno z nich si výraznejší náskok nevypracovalo. Druhý polčas začali lepšie hosťujúce hráčky, ktoré unikli svojmu súperovi až o šesť gólov, a to predovšetkým vďaka lepšej obrane a dôraznejšej koncovke. Navyše domáce v tom čase kopili chybu na chybu, a tak sa im zápas vymkol z rúk. V závere sa ešte Novozámčanky pokúšali o zvrat, ale rozbehnutý súper si už víťazstvo nenechal ujsť.
Rozhodovali Gera - Vereš, pok. hody: 4/1 - 5/2, vylúčené: 2 - 7.
Priebeh: 1:2, 2:4, 5:5, 7:8, 9:1, 11:15, 16:19, 17:20.
HKŽ: Paluková, Šestáková - Dekanová, Ághová, Tallósiová 2/1, B. Procházková 4, Masaryková 4, Fujasová 6, Bihariová, Feješová 1, Konárková, H. Procházková.
Stretnutie Zlatná n/O. - ŠKP Štart odložili na 19. marca pre reprezentačné povinnosti hráčok hostí.
Ostatný výsledok: Púchov - Prešov 27:20.
10. Močenok 13 1 0 12 245:312 2
14. kolo - 12. 3. o 16.00 h Vinohrady - Nitra, o 16.30 h Prešov - Topoľčany, o 17.00 h ŠKP Štart - Nové Zámky, o 18.00 h Močenok - Zlatná n/O.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  7. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  8. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  9. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 892

Počas veľkonočných sviatkov divadlo uvedie aj populárnu inscenáciu Povolanie pápež.

V pláne je tiež spustenie divadelného e-shopu.

16m
Futbalisti z tretej ligy a nižších súťaží zatiaľ nemôžu ani trénovať. Archívna snímka je z jesenného duelu ViOn B Vráble - Galanta.

V Šali už vedia o odchodoch niekoľkých hráčov. Marián Süttö navrhuje zastaviť reorganizáciu.

Marián Tvrdoň je v Ústí nad Labem už sedem rokov, letné (18. 8.) 27. narodeniny však už možno oslávi na lukratívnejšej adrese.

Nitran fascinuje príbehom o nepoddajnosti.