Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

V play off z piateho miesta s Košicami

Nitrania zvládli na výbornú dôležitú bitku o piate miesto v Žiline a pred kamerami porazili v sobotu aj Košice. Rozlúčku so základnou časťou obstará v utorok zápas doma proti hviezdami nabitému Trenčínu!

MsHK Žilina - HKm Dynamax Nitra 3:4 (1:1, 1:3, 1:0). Priamy súboj ašpirantov na piate miesto začali lepšie domáci, keď chybu za Fikrtovou bránkou potrestal rutinérsky český legionár Král. Kanonier Nitry z posledných stretnutí T. Chrenko sa ale potom dva razy presnou koncovkou postaral o zmazanie žilinského náskoku a v závere prostrednej tretiny stačilo druhému útoku hostí 35 sekúnd na strelenie ďalších dvoch gólov (2:4), keď sa presadili G. Saliji s Kolníkom. V poslednej časti hry si už HKm Dynamax strážil výsledok a za prispenia oslavných chorálov nitrianskych fanúšikov ho aj udržal.
Góly: 16. Král, 22. Rehák, 41. Kontšek - 19. T. Chrenko (Podstavek, Kmeč), 27. T. Chrenko (Podstavek), 35. G. Saliji (Kolník, Strapko), 35. Kolník (Milo, G. Saliji).
Pred 2 095 divákmi rozhodoval Beniač, vylúčenia 5:3, presilovky a oslabenia 0:1.
HKm: Fikrt - Kováčik, B. Majeský, Milo, Strapko, Petrina, Vlk -Podstavek, T. Chrenko, Kmeč - Kolník, Mihálik, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Poljaček, M. Chrenko, Hartmann.
Rudolf Uličný, tréner: Prišli sme s cieľom neprehrať, zápas sme rozohrali dobre, hráči dobre eliminovali súpera a mali sme aj viac gólových príležitostí. Víťazstvom sme vyriešili rébus o piate miesto, domov odchádzame spokojní.
HKm Dynamax Nitra - HC Košice 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0). Prví pohrozili domáci, keď dorastenec Čaládi vybojoval puk, strelu Poljačka však stihla obrana zablokovať. Hneď v ďalšom striedaní sa individuálne opäť predviedol T. Chrenko a Nitra viedla. Vzápätí T. Chrenko ušiel v oslabení a Kmeč mieril do brvna. Šance mali aj hostia, Kowalczyk ani Kmiť Fikrta neprekonali, v 22. min. ho však v skrumáži prekvapila strela Šimurdu. Zápas naberal na obrátkach, domáce šance vynechali Štefanka so Salijim, ale v presilovke zakončil nacvičenú kombináciu Podstavek. Šimurda síce v 51. min. opäť vyrovnal, no predĺženie rozhodol pre domácich rutinér Kolník, ktorý po bombe Mila vrátil puk pohotovo puk do bránky hostí.
Góly: 4. T. Chrenko (B. Majeský, Kmeč), 34. Podstavek (Kmeč, J. Kováčik), 64. Ľ. Kolník (Milo) - 22. a 51. Šimurda.
Pred 3 883 divákmi rozhodoval Mihálik, vylúčenia 8:7, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.
HKm: Fikrt - Kováčik, B. Majeský, Milo, Strapko, Vlk, Petrina, Gábriš - Podstavek, T. Chrenko, Kmeč - Kolník, Mihálik, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Čaládi, Poljaček, Hartmann.
Rudolf Uličný, tréner: Víťazstvo v predĺžení je pekné a proti silným Košiaciam s vyrovnanými päťkami určite teší, zápasy týchto súperov v play-off však budú z inej „súťaže“.
Tatravagónka ŠKP Poprad - HKm Dynamax Nitra 4:0 (0:0, 4:0, 0:0). Nitrania nastúpili bez Kolníka i Vlka, a tak dostali šancu zahrať si aj juniori. V úvodnej tretine domáci márne dobýjali Lipianskeho bránku, ten neinkasoval ani raz. „Skaza“ Dynamaxu začala mať reálne kontúry až v polovici zápasu. Najskôr hostia inkasovali po skrumáži a chvíľkovú nepozornosť obrany Nitry využili zanedlho Podtatranci opäť. Mužstvo spod Zobora bolo v tých chvíľach pod veľkým tlakom, z ktorého sa až do konca tretiny nedokázalo vymaniť a inkasovalo ešte dvakrát. Šancu aspoň na čestný úspech spálil v 52. min. Mihálik, ktorý trafil iba betóny domáceho brankára.
Góly: 27. Bambúch, 28. Piatak, 35. Ihnačák, 39. Žemlička.
Rozhodoval Lauff, vylúčení na 2 min. 2:6, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 1502 divákov.
HKm: Lipovský (35. Fikrt) - Kováčik, Majeský, Milo, Strapko, Petrina, Gábriš - Podstavek, T. Chrenko, Kmeč - Poljaček, Mihálik, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Čaládi, Andraščík, Hartmann.
Rudolf Uličný, tréner: Z našej strany to bol odfláknutý zápas. Dve tretiny sme boli doslova v divadle, len tretia časť hry by možno zniesla prísnejšie kritériá. Myslím si, že za každý výlet sa platí.
Ostatné výsledky 53. kola: Skalica - Zvolen 1:4, Trenčín - Dubnica 5:2, Košice - Žilina 6:2, Slovan - L. Mikuláš 6:1.
1. Slovan 53 34 0 5 2 12 184:111 107
2. Zvolen 53 30 5 4 1 13 181:128 104
3. Trenčín 53 31 1 7 1 13 197:124 102
4. Košice 53 29 0 6 2 16 154:123 93
5. Nitra 53 25 1 7 2 18 148:143 84
6. Žilina 53 22 3 4 0 24 145:136 76
7. Poprad 53 19 2 11 1 20 131:131 72
8. L. Mikuláš 53 18 1 8 0 26 138:164 64