Po Okresnom združení telesnej kultúry prevzalo organizátorskú štafetu Oblastné športové centrum v Nitre a jeho výkonný tajomník Miroslav Mlynek. Komisia odborníkov počas uplynulých dní vybrala od jednotlivých klubových funkcionárov navrhnutých športovcov po desať najúspešnejších jednotlivcov medzi seniormi i juniormi a tri najúspešnejšie kolektívy v oboch kategóriách. My vám teraz predstavíme všetkých kandidátov, z ktorých vzídu laureáti. Navyše, komisia pre vyhlasovanie najúspešnejších jednotlivcov a kolektívy okresu Nitra sa rozhodla oceniť aj najlepšieho trénera za rok 2004 a udeliť tiež čestnú cenu za celoživotný prínos pre rozvoj športu v Nitre a okolí. V kategórii jednotlivcov vlani zvíťazili tenistka Hrozenská a medzi juniormi moderná gymnastka Mičíková.
Jednotlivci - seniori
Zuzana Babiaková (krasokorčuľovanie, MKK Gorenje, 21. 4. 1978) - 9. miesto na ME, účastníčka MS, majsterka SR, reprezentantka Slovenska.
Pavol Hlavačka (box, BC Stavbár, 8. 9. 1982) - účastník ME, 5. miesto na Svetovej univerziáde, 2x vo štvrťfinále kvalifikácie na OH, víťaz všetkých zápasov v českej extralige, najtechnickejší boxer SR, majster SR, reprezentant SR.
Stanislava Hrozenská (tenis, TC SPU AX-Výstavníctvo, 17. 6. 1982) - trojnásobná víťazka slovenskej univerziády, účastníčka grandslamových turnajov v Roland Garros, Wimbledone, New Yorku a Australian open, majsterka SR, reprezentantka Slovenska.
Ľubomír Kolník (hokej, HKm Dynamax, 23. 1. 1968) - v roku 2004 sa stal najlepším strelcom histórie v najvyššej súťaži, najlepší strelec Nitry v extralige.
Dušan Milo (hokej, HKm Dynamax, 5. 3. 1973) - reprezentant Slovenska.
Róbert Rák (futbal, FC Nitra, 15. 1. 1978) - najlepší strelec II. ligy (na jar 13, na jeseň 15 gólov).
Nina Šišková (fitnes, F&F, 23. 2. 1984) - účastníčka MS, kde jej zostavu rozhodcovia vyhlásili ako najlepšiu, rovnako ako na Svetovom pohári (4. miesto), 2. miesto na Európskom pohári, majsterka SR, reprezentantka SR.
Branislav Tomek (basketbal, ŠK
K CERO SPU, 2. 8. 1983) - v sezóne 2003/04 druhý najlepší strelec extraligy, reprezentant Slovenska.
Monika Višňovská (karate - kumite, Kachi, 19. 11. 1979) - účastníčka MS, ME a svetovej univerziády, majsterka SR, reprezentantka Slovenska.
Peter Žňava (atletika - beh na 400 a 800 m, Stavbár ŠG, 6. 10. 1982) - majster SR, 1. miesto so štafetou SR na Európskom pohári, reprezentant SR.
Kolektívy - seniori
Futsalisti 1. SC Incar Nitra - majstri SR, víťazi Slovenského pohára a superpohára, účastníci Ligy majstrov, štyria reprezentanti SR.
Hokejisti HKm Dynamax Nitra - 9. miesto v extralige v ročníku 2003/04, 5. miesto na konci roka 2004, traja reprezentanti SR (Milo v senioroch, Račko, Pupák do 20 r.).
Tenistky TC SPU AX-Výstavníctvo Nitra - majsterky SR (Hrozenská, Šebová, Bašternáková, Živčicová, Chudá, Pochabová, Matuščínová), akademické reprezentantky SR (Hrozenská, Šebová, Bašternáková).
Jednotlivci - juniori
Andrea Candráková (tenis, TC SPU AX-Výstavníctvo, 4. 2. 1992) - trojnásobná majsterka SR, 2. miesto na M-SR, trikrát 1. miesto na medzinárodných pohárových súťažiach.
Martina Gregušová (volejbal, ŠG, 3. 4. 1987) - účastníčka ME, 3. miesto na MS stredných škôl, kapitánka juniorskej reprezentácie Slovenska, je v nominácii ženskej reprezentácie SR.
Nikola Lomnická (atletika - hod kladivom, Stavbár ŠG, 16. 9. 1988) - dvojnásobná majsterka SR, 1. miesto na medzinárodnej súťaži, reprezentantka SR.
Marcel Lomnický (atletika - hod kladivom, diskom a vrh guľou, Stavbár ŠG, 6. 7. 1987) - účastník ME, dvojnásobný majster SR, 2. miesto na M-SR, reprezentant Slovenska.
Róbert Löbb (atletika - vrh guľou, hod diskom, Stavbár ŠG, 23. 1. 1988) - trojnásobný majster SR, 2. miesto na M-SR, 4. miesto na Európskom pohári družstiev, 5. miesto na Európskych hrách mládeže, reprezentant Slovenska.
Jana Medříková (stolný tenis, ŠK ŠOG, 20. 10. 1989) - 2x5. miesto na ME, 2x2. miesto na M-SR, reprezentantka Slovenska.
Michala Mičíková (moderná gymnastika, ŠK ŠOG, 18. 5. 1988) - účastníčka ME, účastníčka Svetovej univerziády, víťazka medzinárodného pohárového podujatia, majsterka SR, reprezentantka SR.
Miroslav Pupák (hokej, HKm Dynamax, 20. 1. 1985) - reprezentant SR.
Tomáš Vaňo (box, BS Stavbár, 10. 7. 1988) - majster SR, 2x1. miesto na medzinárodnom podujatí, reprezentant Slovenska.
František Viskup (futbal, FC Nitra, 4. 2. 1986) - 2. miesto na M-SR, reprezentant Slovenska.
Kolektívy - juniori
Atléti dorastenci Stavbár ŠG Nitra - majstri SR, 4. miesto na Európskom pohári, osem reprezentantov Slovenska.
Hokejisti dorastenci HKm Dynamax Nitra - 2. miesto v decembri v extralige dorastu pre SR 2004/05.
Tenisti žiaci TC SPU AX-Výstavníctvo Nitra - majstri SR, jeden reprezentant Slovenska.
Mentálne postihnutí
Miroslav Kačina (lukostreľba - sediaci, ŠK TPŠ a vozíčkarov, 27. 4. 1974) - účastník OH (22. miesto), 2x majster SR, reprezentant Slovenska.
Telesne postihnutí
SENIORI
Gizela Bilíková (moderná gymnastika, Arabeska, 12. 9. 1982) - majsterka SR (známka 9,35), reprezentantka SR.
Ivan Ružička (športová gymnastika, Arabeska, 7. 5. 1979) - majster SR (známka 6,875), reprezentant SR.
JUNIORI
Blanka Zíková (moderná gymnastika, Arabeska, 15. 7. 1992) - majsterka SR (známka 5,92), reprezentantka.
Martin Buzalka (športová gymnastika, Arabeska, 9. 3. 1996) - majster SR (známka 5,73), reprezentant Slovenska.
KOLEKTÍVY
Moderná a športová gymnastika Arabeska - majstri SR, sedem reprezentantov.
Združenie technických a športových činností
SENIORI
Juraj Adámek (letecké modelárstvo - kategória F3J, LMK Nitra, 14. 4. 1976) - absolútny majster SR, 1. miesto vo Svetovom pohári, účastník MS, reprezentant Slovenska.
Karol Hudeček (biatlon, EMO Lúčnica n/Ž., 27. 4. 1975) - 2xmajster SR, absolútny víťaz v letnom biatlone Slov. pohára, 2. miesto v zimnom biatlone Slov. pohára, dostal titul Majster športu.
Ján Ivančík (letecké modelárstvo - kategória F3J, LMK Nitra, 24. 2. 1964) - 2. miesto v seriáli M-SR, 4. miesto vo Svetovom pohári, účastník MS, reprezentant Slovenska.
JUNIORI
Záborský Radovan (letecké modelárstvo, kategória F3J, LMK Nitra, 21. 1. 1986) - 2. na M-SR, 1. miesto na medzinárodnom turnaji, reprezentant SR.