Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Nitrianky naplno na Šariši, Močenok okúsil slastnú chuť

I. liga hádzanárok: HK Prešov - HK Nitra 20:23 (12:14). Nitrianky pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne, a hoci bola hra zo začiatku vyrovnaná, postupne vyhrávali už 5:2.

I. liga hádzanárok
HK Prešov - HK Nitra 20:23 (12:14). Nitrianky pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne, a hoci bola hra zo začiatku vyrovnaná, postupne vyhrávali už 5:2. Prešovčanky sa potom síce dotiahli na rozdiel dvoch gólov, ale ten trval až do prestávky a do šatní šli veselšie hostky. Tie hrali dobre aj po zmene strán, keď si vytvorili postupne až šesťgólový náskok (18:12). Pomerne výrazné vedenie ich však akoby veľmi uspokojilo, začali robiť chyby v zakončení i obrane a domáce z ich náskoku pomaly ukrajovali. Dievčatá spod Zobora ale zaslúžené víťazstvo uhájili.
Pred 250 divákmi rozhodovali Šubák - Vydra, pok. hody: 3/3 - 4/4, vylúčené: 5 - 6, ČK: Berecová.
HK: Klenková, Zelenáková - Tárošová 1, Kuklová, N. Berecová 5/2, Bírová 6, Hanakovičová 4/2, Kvasňovská 2, Gabulová 2, Gundová 1, Fazekasová 2.
Junior Močenok - Matador Púchov 24:22 (11:10). Perinová síce v 3. min. vyrovnala na 1:1, ale Púchov v 6. min. zvýšil na 1:3. Sabovej sa v 16. min. podarilo zrovnať na 5:5, ale Matador v 19. min. odskočil na 5:8. Až potom sa hráčky Močenku nadýchli k zvýšenej aktivite, v 24. min. vyrovnali na 8:8 a do šatní šli s jednogólovým náskokom. Po zmene strán viedli v 34. min. už 14:10, lenže náskok neudržali a v 41. min. bolo 15:15. Kvalitný výkon brankárky Lenčéšovej dopomohol Junioru ku štvorgólovému náskoku (51. min. 21:17) a domáce už víťazstvo z rúk nepustili. Na prvú radosť si museli počkasť do dvanásteho kola!
Pred 150 divákmi rozhodovali Černý - Hippík, pok. hody: 7/7 - 4/4, vylúčené: 1 - 1.
JUNIOR: Barčáková, Lenčéšová, Straňáková - Verešová, Horňáková 5, Stanková, Packová, Lenická 1, Gutrayová 2/1, Sabová 10/6, Perinová 3, Gregušová 3.
Štart Trenčín - HKŽ Nové Zámky 38:25 (19:16). Kým Novozámčanky stačili so silami boli svojmu súperovi vyrovnaným partnerom. Začali dobre, ujali sa vedenia, ale domáce sa rýchlo spamätali a postupne prevzali iniciatívu aj vedenie. Po zmene strán sa čoraz viac začal prejavovať rozdiel predovšetkým v kondícii v prospech domácich. Nové Zámky navyše prišli o dve zranené hráčky, začali sa dopúšťať viacerých technických chýb a tak umožnili Trenčiankam v závere z chuti si zastrieľať a vylepšiť si skóre.
Priebeh: 0:2, 3:2, 6:4, 11:8, 16:13, 21:18, 25:18, 27:20, 31:22.
Rozhodovali Podlucký, Rudinský, pok. hody: 8/7 - 10/6, vylúčené: 4 - 2.
HKŽ: Paluková, Šestáková - Dekanová 2, Ághová 3, B. Procházková 1, Masaryková 3, Fujasová 8/6, H. Procházková 3, Chaternuchová 3, Konárková 2.
Ostatné výsledky: ŠKP Štart - Inter Vinohrady 31:17. Stretnutie Zlatná n/O. - Topoľčany predohrali (22:17).
10. Močenok 12 1 0 11 225:288 2
13. kolo - 5. 3. o 15.00 h Topoľčany - Močenok, o 18.00 h Nitra - Trenčín (ŠH Olympia), Zlatná n/O. - ŠKP Štart, Nové Zámky - Inter Vinohrady.