Štvrtok, 9. február, 2023 | Meniny má Zdenko

Hokejisti zohrali dvakrát predĺženie

Ťažký trojzápasový týždeň priniesol hokejistom Nitry striedavé výsledky, v sumáre však vládne spokojnosť. Štyri kolá pred záverom základnej časti si Nitra stráži piatu priečku pred Žilinou.

HKm Zvolen - HKm Dynamax Nitra 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0). Domáci mali hneď v úvode superšancu, Zedník si ale neporadil s Fikrtom, ktorý ustál čisté konto aj pri tutovke Cibuľu. V 9. min. si zobral puk T. Chrenko, ktorý obišiel troch hráčov a z jeho skvelej prihrávky Podstavek nemohol minúť - 0:1. Vyrovnanie prišlo o chvíľu, keď sa presadil Bartoš, no potom Nitrania ovládli hru, v koncovke si ale nevedeli poradiť so skvelým Križanom. Prekonal ho až na začiatku poslednej tretine Mihálik a vzápätí mohli hostia aj zvýšiť svoje vedenie z presilovky piatich proti trom. Nestalo sa a o trest sa potom postarali hráči z NHL - Zedník vyrovnal a Handzuš tri sekundy pred záverom predĺženia zabezpečil víťazstvo Zvolena...
Góly: 13. Bartoš, 56. Zedník, 65. Handzuš - 9. Podstavek (T. Chrenko), 43. Mihálik (Milo, Hartmann).
Pred 2 912 divákmi rozhodoval Marušin, vylúčenia 8:10, presilovky a oslabenia 0:0.
HKm: Fikrt - Gábriš, Šmidriak, Milo, Strapko, Petrina, Vlk, Kováčik, B. Majeský - Pupák, Kollár, Kmeč - Kolník, Mihálik, Hartmann - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Podstavek, T. Chrenko, Poljaček.
Rudolf Uličný, tréner: Remíza by bola spravodlivejšia, doplatili sme však na hrubé chyby. Škoda, doplatili sme aj na neskúsenosť. Niektorí sa ešte musia veľa učiť.
HKm Dynamax Nitra - Spartak Dubnica 5:0 (1:0, 0:0, 4:0). Viac ako dve tretiny sa ťahalo nitrianske trápenie s húževnatou defenzívou Dubnice. Úvodný gól Poljačeka bol chabým vyjadrením domácej snahy a v druhej časti mohol prísť trest, no slabučkí hostia prešustrovali aj dvojminútovú presilovku piatich proti trom... Vrece s gólmi sa roztrhlo až v poslednej tretine, v rozpätí deviatich minút boli Nitrania úspešní štyri razy, a tak Dubnica odchádzala domov s debaklom. výsledok 5:0 pečatil T. Chrenko dokonca v oslabení.
Góly: 12. Poljaček (B. Majeský, Podstavek), 49. T. Chrenko (Mihálik, Kolník), 50. Kmeč (Kováčik, Kollár), 51. Poljaček (Milo), 58. T. Chrenko (Kolník).
Pred 3 048 divákmi rozhodoval Jonák, vylúčenia 10:5, navyše Podstavek - Chatrnúch po 10 minút, Kmeč (Nitra) DKZ, presilovky 0:0, oslabenia 1:0.
HKm: Fikrt - Kováčik, B. Majeský, Milo, Strapko, Petrina, Vlk - Pupák, Kollár, Kmeč - Kolník, Mihálik, Hartmann - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Podstavek, T. Chrenko, Poljaček - M. Chrenko.
Rudolf Uličný, tréner: V prvej tretine sme zahodili veľa šancí, čo sa nám mohlo vypomstiť. Pri treste Podstavka sme hrali na tri päťky, čo rozhodlo.
MHK 32 Liptovský Mikuláš - HKm Dynamax Nitra 2:2 (2:1, 0:0, 0:1). Lepšie začali domáci, ktorí sa dostali do vedenia už v 2. min., o pár sekúnd netrafil Pleva prázdnu bránku a druhý ich gól padol v 5. minúte. Hostia sa dostali do zápasu v 17. min., keď znížil Čacho. V druhej časti okrem viacerých nepremenených šancí zaujala aj riadna bitka, po ktorej prišli oba tímy do konca zápasu o dvoch hráčov. Aj v záverečnej časti sa strelcom nedarilo využívať svoje príležitosti. Vyrovnanie prišlo z hokejky T. Chrenka, hoci až po odsúhlasením videorozhodcom. V predĺžení už ani jeden brankár nekapituloval a Nitra si tak spod Tatier odviezla cenný bod.
Góly: 2. Krátky, 5. Šebo - 17. Čacho (Štefanka, Kolník), 47. T. Chrenko (Pupák, Kollár).
Rozhodoval Lauff, vylúčení na 2 min. 5:8, Fatyka, Školjak, Petrina a Poljaček na 5+DKZ, Vlk na 10 min., presilovky a oslabenia 0:0, 1815 divákov.
HKm: Fikrt - J. Kováčik, B. Majeský, Milo, Strapko, Petrina, Vlk, Gábriš - Podstavek, T. Chrenko, M. Chrenko - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Poljaček - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, Kollár, Kmeč - Hartmann.
Rudolf Uličný, tréner: Podali sme náš najslabší výkon v sezóne. Prespali sme úvod zápasu a nakoniec sme boli radi, že sme získali aspoň bod.
Ostatné výsledky 50. kola: Dubnica - Žilina 0:1, Zvolen - Košice 1:2, Skalica - Trenčín 3:10, Slovan - Poprad 5:1.
1. Slovan 50 32 0 5 2 11 174:105 101
2. Zvolen 50 29 4 4 1 12 169:119 99
3. Trenčín 50 28 1 7 1 13 185:119 93
4. Košice 50 27 0 6 1 16 139:116 87
5. Nitra 50 24 0 7 2 17 141:134 79
6. Žilina 50 21 3 4 0 22 135:125 73
7. Poprad 50 17 2 11 0 20 118:123 66
8. L. Mikuláš 50 18 1 7 0 24 133:150 63