Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

V prvej šestke všade „môj dom - môj hrad“

Extraliga mužov: O 1.-6. miesto: Tímy z prvej šestky absolvovali anglický týždeň. Vo všetkých šiestich stretnutiach platilo „môj dom - môj hrad“. Škoda pre Nitru, že práve na nej sa po zlej sérii chytil Lučenec.

Extraliga mužov
O 1.-6. MIESTO
20. kolo: ŠK K CERO SPU Nitra - Slávia TU Košice 74:52 (13:11, 16:15, 18:9, 27:17). V prvom polčase sa misky váh nenakláňali výraznejšie na žiadnu stranu. Snáď len v úvode druhej desaťminútovky, keď K CERO viedlo 19:11, lenže vzápätí technici šli do vedenia 23:24. Po zmene strán však v okyptenej zostave hrajúci Košičania nestačili na mladíkov z nitrianskej lavičky, najmä Duru (dal 4 zo 6 trojkových pokusov) a náskok postupne narástol až na konečný 22-bodový rozdiel. Ten mohol byť vyšší, nebyť slabšieho záveru.
K CERO: Páleník 21, Vaišvila 7 (1), Fapšo 6 (1), Seman 4, Vojtek 4 (Tomek 17, Dura 12 (4), Marko 3 (1), Ridzoň).
Košice (najviac bodov): Bučák 21, Probala 16, Utľak 5.
Rozhodovali Jančovič a Kuzmiak, TH: 16/15 - 28/20, trojky: 7 - 2, fauly: 23 - 15, 5 OCH: 38. Tomek, 600 divákov.
Ľubomír Urban, tréner: Bol to tréningový zápas. Súper prišiel nekompletný a hral iba to, čo mohol. Pod dojmom tesnej prehry v Handlovej sme najprv nemali iskru, ale potom to šlo a minutáž mohli aj naberať tí, ktorí nehrávali alebo sú po zranení.
Spišská N. Ves - Lučenec 91:83, Svit - Handlová 94:57.
21. kolo: E.S.O. Lučenec - K CERO SPU Nitra 86:66 (26:19, 29:13, 12:20, 19:14). Súboj veľkých rivalov bol vyrovnaný iba do stavu 4:4. Potom vzali opraty do rúk domáci. Oproti posledným duelom hrali ako vymenení a Nitru poriadne zaskočili. Darilo sa najmä Kruljacovi, pod košmi vynikal Delalič. Najnebezpečnejší Nitran Vaišvila síce nastrieľal najviac bodov, no ani jeho snaha v sobotu nestačila na rozbehnutý motor zverencov nového trénera obhajcu titulu Berčeka. Rozhodnuté bolo vlastne už do prestávky. Po zmene strán síce hostia zlepšili hru v obrane a riskovali trojky, no na Lučenec to nestačilo.
ESO (najviac bodov): Kruljac 24, Klarič 22, Delalič 18.
K CERO: Vaišvila 26 (2), Tomek 8, Páleník 8, Fapšo 3 (1), Seman 2 (Ridzoň 14 (4), Dura 3 (1), Marko 2, Vojtek).
Rozhodovali Brziak a Hrabuvčin, TH: 35/25 - 9/8, trojky: 5 - 8, fauly: 15 - 23, 5 OCH: 31. Tomek, 37. Páleník, 800 divákov.
Ľubomír Urban, tréner: Výsledok hovorí za všetko, aj keď druhý polčas bol vyrovnanejší. Našou slabinou bola opäť prvá štvrtina, nehrali sme dosť agresívne. Vyzdvihnúť môžem len Vaišvilu a Ridzoňa. Domáci si víťazstvo zaslúžili.
Košice - Svit 88:70, Handlová - Spišská Nová Ves 95:77.
1. Svit 21 15 6 1680:1383 36
2. Košice 21 14 7 1590:1447 35
3. Handlová 21 14 7 1662:1558 35
4. Lučenec 21 12 9 1591:1575 33
5. K CERO Nitra 21 11 10 1580:1506 32
6. Sp. N. Ves 21 10 11 1546:1529 31
22. kolo - 19. 2. o 18.00 h Spišská Nová Ves - Nitra.
O 7.-10. MIESTO
Levice - Komárno 81:85 (54:47), Sýkora 27, Lutovský 21, Červenka a Michálik 10 - Milkovič a Kablár 17, Ivan 14. Rieker oplatil Leviciam dve prehry zo základnej časti vďaka lepšie zvládnutému záveru.
Žilina - Inter 51:72.
7. Komárno 20 9 11 1509:1572 29
8. Levice 20 9 11 1473:1633 29
9. Inter 20 8 12 1477:1558 28
10. Žilina 20 1 19 1357:1704 21
21. kolo - 19. 2. o 18.00 h Komárno - Žilina, Inter - Levice.

I. liga žien
Zápas Filozof Bratislava - BK Inpek Bonas UKF Nitra sa nehral, pretože domáce družstvo malo autonehodu. Bude sa hrať v náhradnom termíne.
BO Spartak Myjava - BK Inpek Bonas UKF Nitra 47:67 (21:35). Od úvodu zápasu kraľovali na palubovke dievčatá spod Zobora, ktoré nielenže výborne bránili pod vlastným košom, ale vpredu aj veľmi efektívne zakončovali nacvičené signály. V tretej štvrtine sa síce domáce pokúsili skorigovať ich polčasové manko, výborne hrajúci tím UKF im však zasadzoval zdrvujúce protiútoky. Opäť výborne zahrala Filípková a doslova extraligový výkon podala Šimončičová. Absolutórium za hru si však zaslúži celé družstvo, ktoré u lídra súťaže podalo konsolidovaný a sústredený výkon. V poslednej štvrtine sa na ihrisko dostali všetky hráčky Nitra, Myjava ale aj tak zaslúžene utrpela prvú prehru v súťaži.
UKF: Šimončičová 26, Filípková 15, Benkovičová 10, Tallová 7, Šprtelová 6, Hančinová 3, Romanovská, Remencová, Vidová, Bírová. - juh -
Ďalší program: 26. 2. Nitra - Michalovce, 27. 2. Nitra - Rožňava.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?