• Rozhodnutie o dostavbe SND sa odkladá. Vznikne pracovný tím, ktorý do marca pripraví novú, finančne prijateľnú verziu o budúcnosti budovy. Bude zložený zo zástupcov ministerstva financií a kultúry, SND, kultúrnej verejnosti a zástupcov z regiónov. Do konca marca by mali byť známe aj výsledky auditu dostavby a odhadu ceny budovy. Podľa Ruska by vedenie SND malo zmeniť názor, že si ponechá všetky budovy vrátane novej. Aj Chmel si myslí, že taký projekt je „nad mieru“.
• Majitelia áut, ktorí si zo závažných dôvodov nestihli vymeniť dnes už neplatné štátne poznávacie značky (ŠPZ) za tabuľky s evidenčným číslom (TEČ), majú ešte šancu. Podľa správneho poriadku môžu požiadať dopravné inšpektoráty o prehodnotenie rozhodnutia o vyradení ich auta z evidencie. Závažnými dôvodmi sú napríklad vrátenie zaisteného vozidla, nájdenie odcudzeného vozidla, ukončenie súdneho sporu, ukončenie dlhodobej hospitalizácie alebo práceneschopnosti, návrat z výkonu väzby, návrat z výkonu trestu odňatia slobody či napríklad nadobudnutie vlastníctva vozidla na základe rozhodnutia. Musia tak však urobiť do 15 dní odvtedy, čo závažné dôvody pominuli.
• Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil vedenie Slovenskej kreditnej banky zo závažných ekonomických trestných činov. Podľa ministra vnútra Vladimíra Palka vedenie SKB spôsobilo škodu najmenej 1,462 mld. Sk. K úpadku vraj prispelo úmyselné porušovanie zákonov, ako aj opatrení Národnej banky Slovenska.
• Podpredseda ANO Jirko Malchárek podal na Generálnu prokuratúru trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v súvislosti s prehrou Slovenska s ČSOB v medzinárodnej arbitráži. Ak sa Slovensko neodvolá, banke bude musieť zaplatiť 24,7 miliardy korún. Malchárek si myslí, že konať sa malo v roku 1999, keď bola ministerkou financií Brigita Schmögnerová. O splatenie záväzku banka požiadala už v roku 1996. Vtedajšie ministerstvo financií na čele so Sergejom Kozlíkom to však odmietlo. ČSOB preto v apríli 1997 podala žalobu na Medzinárodné stredisko pre riešenie sporov z investícií vo Washingtone na úhradu 13,7 miliardy Sk. Súd po siedmich rokoch rozhodol, že SR musí zaplatiť 24,7 miliardy Sk.
• Osviežovače vzduchu okolitý vzduch „neosviežujú“, ale ho naopak znečisťujú uvoľňovaním toxických látok. Vyplýva to z výsledkov testu európskej spotrebiteľskej organizácie (BEUC) a piatich národných členských organizácií. Podľa nich sú problematické predovšetkým vonné tyčinky a sviečky. Prostredníctvom osviežovačov vzduchu vznikajú okrem iného aj koncentrácie rakovinotvorných látok ako benzén alebo formaldehyd, vonné tyčinky uvoľňujú pri horení benzény.
• Bezpečnostné opatrenia počas februárovej návštevy amerického prezidenta Georgea W. Busha na Slovensku a jeho stretnutia s ruským prezidentom Vladimirom Putinom si vyžiadajú 205 miliónov korún. Minister vnútra Vladimír Palko avizoval „najväčšie bezpečnostné opatrenia“ v histórii Slovenska. Do akcie bude nasadených asi 5500 policajtov a 400 hasičov. Nakúpi sa špeciálna automobilová technika s bezpečnostnými prvkami, špeciálny výzbrojný a ženijný materiál.
Príjemne prežitý týždeň vám želajú Nitrianskenoviny.