Sobota, 8. máj, 2021 | Meniny má IngridaKrížovkyKrížovky

Futbalová fiesta pokračuje na Štefana

Po predstaviteľoch futbalovej špičky v regióne dostanú na Vianočnom turnaji Nitrianskych novín príležitosť ukázať svoje kvality samozrejme aj mužstvá z oblastných súťaží a piatej ligy.

Sedemnásť papierovo slabších tímov bude v nedeľu 26. decembra bojovať o postup do druhého dňa, kde bude na nich čakať tucet nasadených celkov. Počas oboch dní sa hrá od 8.00 h opäť v športovej hale Olympia a takisto na mantinely. Prvenstvo z vlaňajšieho ročníka obhajujú Výčapy-Opatovce, ktoré sú aj tabuľkovo najvyššie postaveným tímom.
Hrá sa na hádzanárske ihrisko, brankár + štyria hráči v poli, 2 x 10 minút, na registračné preukazy. Z barážových skupín postupujú do druhého dňa iba víťazi. V pondelok 27. decembra postupujú zo základných skupín do štvrťfinále prvé dva celky. Ďalej sa už hrá k.o. systémom až po finále, ktoré je na programe o 19.40 h. Stretnutia povedú rozhodcovia Lerint, Pucher, Cabaj a Kukla. Tri najlepšie mužstvá budú odmenené pohármi, vyhodnocovať sa budú aj najlepší brankár, hráč a strelec, ako aj all stars turnaja. Okrem podpory Slovenskej sporiteľne patrí zo strany organizátorov vďaka aj ďalším dvom hlavným partnerom podujatia - Západoslovenskému futbalovému zväzu a Oblastnému futbalovému zväzu v Nitre.
Žrebovanie oblastnej fázy sa uskutočnilo v utorok v priestoroch Divadelnej reštaurácie. Zástupcovia klubov nám prezradili ich reakcie na žreb a turnajové ambície.
Účastníci hlavného turnaja
Miloš Belák, Veľký Cetín: So žrebom sme vcelku spokojní, hoci Klasov vie byť nepríjemný. Chceme postúpiť do štvrťfinále a pokúsime sa dostať aj do najlepšej štvorky.
Ján Balázs, Klasov: Niektorí naši hráči hrávajú miniligu, ale zrejme nenastúpime kompletní. Hoci hala nemá favorita, chceme obstáť čo najlepšie.
Pavol Filo, N. Hrnčiarovce: Žreb nám príliš neprial, ale náš mladý káder určite zabojuje o štvrťfinále. Kľúčový asi bude zápas s Klasovom.
Andrej Rus, Čechynce: Máme problémy s úzkym kádrom, ale turnaj sme nechceli vynechať. Radi by sme sa pokúsili zopakovať minuloročné prekvapujúce tretie miesto.
Štefan Štefek, Janíkovce: Naše vlaňajšie druhé miesto by sme radi obhájili. Polovica mužstva hráva súťažne malý futbal, tak by mali ukázať svoje kvality.
Milan Čaládi, Golianovo: V skupine nás čakajú dva derby zápasy. Hráme iba druhú triedu, preto veľké oči mať nemôžeme, ale určite sa popasujeme a zabojujeme o to, aby sme do ďalších bojov postúpili.
Július Hupka, Výčapy-Opatovce: Sme vlaňajším víťazom a ja verím, že mužstvo ani v tomto roku nesklame. Skupina síce nie je ľahká, chlapci však našu dôveru majú. Obhájiť prvenstvo je ťažšie, ako ho získať, ale máme konsolidovaný a dostatočne skúsený tím na to, aby sa nám to mohlo podariť. A to je aj náš cieľ.
Ivan Guzmický, Ivanka: Ideme s mladým kádrom a nemáme veľké ciele. Chceme si schuti zahrať, vyskúšať novinku s mantinelmi a potrápiť súperov.
Martin Hamada, Čeľadice: Myslím si, že našu skupinu možno celkom smelo označiť ako skupinu smrti, pretože je zo všetkých najťažšia. Naším cieľom je, rovnako ako každý rok, postúpiť z nej a potom sa snažiť prekvapiť. Výčapy-Opatovce a Ivanka však vždy hrali o popredné priečky, takže to bude veľmi ťažké.
Milan Mareček, Zbehy: Turnaj berieme ako súčasť prípravy, ale keďže máme v tíme aj sálovkárov, chceme ukázať pekný futbal, určite postúpiť zo skupiny a potom sa uvidí.
Miroslav Černek, Cabaj-Čápor: V hale sa nám nezvykne dariť a necítime sa byť veľkými favoritmi. Ale pokúsime sa postúpiť do štvrťfinále.
Ľubomír Báleš, Šurianky: Tentokrát sme priamo v hlavnom turnaji a favoritom našej skupiny sú určite Zbežania. V derby zápase s nimi ich budeme chcieť potrápiť, a ak sa podarí, radi by sme postúpili z druhého miesta. Spokojní budeme, keď zanecháme taký dobrý dojem ako vlani.
Účastníci kvalifikácie
Jozef Gál, Žirany: Podľa jesenných tabuliek sme favoritom našej barážovej skupiny. To by sme chceli potvrdiť a potom sa v hlavnom turnaji pokúsiť prekvapiť.
Ladislav Hajdu, Pohranice: Žreb je prijateľný, ale o výsledok nám príliš nejde. Na turnaji budeme po prvýkrát a vnímame ho aj ako určitú zaujímavú rozlúčku s rokom 2004 pre našu futbalovú partiu.
Jaroslav Vašura, Báb: Lepšiu skupinu sme si zrejme ani nemohli želať. Máme síce mladé mužstvo, ktoré príde na turnaj najmä zbierať skúsenosti, verím však, že karty na ňom zamiešame.
Milan Mišák, Veľká Dolina: Na turnaji sme po prvýkrát a viac-menej sme sa naň prihlásili zo zvedavosti. Veľké ambície nemáme, pre nás je to skôr zbieranie skúseností. Hanbu si ale spraviť nechceme.
Peter Miškovič, Beladice: Na turnaj ideme po prvý raz, ako favoriti sa necítime. Spestríme si prechodné obdobie a vyskúšame, či niečo vieme s loptou v hale.
Ladislav Bencz, Kolíňany: Skupina je prijateľná a trúfame si z nej postúpiť. Chlapci sa na turnaj pripravujú v našej malej telocvični.
Roman Tomiš, Jarok: Žreb je vcelku priaznivý, ale v hale to bude pre nás niečo nové. Chceme si však spríjemniť sviatky a jednoducho si zahrať futbal, bez veľkých ambícií.
Richard Mankovecký, Choča: Na turnaji sa predstavíme po prvýkrát, našu účasť však berieme ako súčasť zimnej prípravy. Beladice a Kolíňany poznáme, Jarok je pre nás veľkou neznámou. Ideme do niečoho nového, ale ja verím, že nesklameme.
Jozef Ťapušík, Lužianky: Skupina nie je najhoršia, najväčším súperom budú Alekšince. Naším cieľom je postúpiť do druhého dňa.
Peter Mikula, Alekšince: Náš mladý káder sa pripravuje na tréningoch v telocvični. Zo skupiny sa dá postúpiť a my chceme zabojovať o to, aby sme sa dostali do druhého dňa.
Stanislav Kónya, Štefanovičová: Alekšince a Lužianky poznáme z majstrovských zápasov, Paňa je však neznámou. Vieme, že na turnaji dieru nespravíme, ale berieme ho ako spestrenie zimnej prípravy a rozhodne svoju kožu lacno nepredáme. Ak sa podarí, aspoň z baráže by sme chceli postúpiť.
Vladimír Brath, Paňa: Skupina je dosť dobrá, my však nepotrebujeme nikomu nič dokazovať, pretože si v medzisviatkovom období ideme hlavne zahrať. O postupe nehovoríme, záležať bude od vývoja situácie v samotných zápasoch a potom sa uvidí.
Vladimír Ternény, V. Zálužie: Skupina sa nám páči a určite sa pobijeme o postupové miesto. Ideme si spestriť vianočné sviatky, ale určite aj s cieľom zahrať najlepšie, ako vieme.
Miroslav Svýba, Chrenová: Skupina je určite zaujímavá a pre nás podľa mňa celkom dobrá. Ambície máme iba tie najvyššie, takže do druhej fázy sa určite chceme dostať a potom postupovať krok po kroku čo najďalej.
Jozef Račko, D. Krškany: Naším cieľom je skrátka zahrať si futbal a len uvidíme, či zamiešame karty. Skupina je asi najťažšia, ale aspoň si zahráme štyri zápasy.
Miloš Gajdoš, Lukáčovce: Na turnaj sa tešíme, navyše si zahráme o zápas viac. Bude to spestrenie zimnej prípravy. Nie sme favoriti, môžeme len prekvapiť.
Karol Gajan, Čakajovce: Skupina je vyrovnaná a favorit sa v nej hľadá iba ťažko. Podľa tabuliek by sme mali byť outsiderom, ale v kádri máme niekoľkých sálovkárov, a tak by sme radi prekvapili.

Skryť Vypnúť reklamu
KVALIFIKÁCIA - 26. 12. SKUPINA A 8.00 Pohranice - Báb 8.44 Žirany - V. Dolina 9.28 Pohranice - V. Dolina 10.12 Žirany - Báb 10.56 Báb - V. Dolina 11.40 Žirany - Pohranice SKUPINA B 8.22 Kolíňany - Jarok 9.06 Beladice - Choča 9.50 Kolíňany - Choča 10.34 Beladice - Jarok 11.18 Jarok - Choča 12.02 Beladice - Kolíňany SKUPINA C 12.26 Alekšince - Štefanovičová 13.10 Lužianky - Paňa 13.54 Alekšince - Paňa 14.38 Lužianky - Štefanovičová 15.22 Štefanovičová - Paňa 16.06 Lužianky - Alekšince SKUPINA D 12.48 Chrenová - Čakajovce 13.32 V. Zálužie - Lukáčovce 14.16 Chrenová - D. Krškany 14.00 Lukáčovce - Čakajovce 15.44 V. Zálužie - D. Krškany 16.28 Chrenová - Lukáčovce 16.50 V. Zálužie - Čakajovce 17.12 D. Krškany - Lukáčovce 17.34 V. Zálužie - Chrenová 17.56 D. Krškany - Čakajovce Hlavný turnaj - 27. 12. SKUPINA A 8.00 Klasov - N. Hrnčiarovce 8.44 Veľký Cetín - kvalifikant C 9.28 Klasov - kvalifikant C 10.12 Veľký Cetín - N. Hrnčiarovce 10.56 N. Hrnčiarovce - kvalifikant C 11.40 Veľký Cetín - Klasov SKUPINA B 8.22 Janíkovce - Golianovo 9.06 Čechynce - kvalifikant A 9.50 Janíkovce - kvalifikant A 10.34 Čechynce - Golianovo 11.18 Golianovo - kvalifikant A 12.02 Čechynce - Janíkovce SKUPINA C 12.26 Ivanka - Čeľadice 13.10 Výč.-Opatovce - kvalifikant B 13.54 Ivanka - kvalifikant B 14.38 Výč.-Opatovce - Čeľadice 15.22 Čeľadice - kvalifikant B 16.06 Výč.-Opatovce - Ivanka SKUPINA D 12.48 Cabaj-Čápor - Šurianky 13.32 Zbehy - kvalifikant D 14.16 Cabaj-Čápor - kvalifikant D 15.00 Zbehy - Šurianky 15.44 Šurianky - kvalifikant D 16.28 Zbehy - Cabaj-Čápor ŠTVRŤFINÁLE 16.52 A1 - C2 17.14 D1 - B2 17.36 C1 - A2 17.58 B1 - D2 SEMIFINÁLE 18.26 víťazi 1. a 2. štvrťfinále 18.50 víťazi 3. a 4. štvrťfinále O 3. MIESTO: 19.15 FINÁLE: 19.40

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 2. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
 3. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
 4. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
 5. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
 6. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
 7. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
 8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 9. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
 10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
 1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
 2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
 3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
 4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
 5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
 6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
 7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
 8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
 10. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
 1. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 32 929
 2. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 19 314
 3. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 15 723
 4. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 14 640
 5. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 8 941
 6. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je 8 072
 7. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd? 7 632
 8. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 7 114
 9. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 6 872
 10. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 6 162
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Chodci majú zelenú.

Signálne plány na križovatkách v centre Nitry by mali po niekoľkých týždňoch prehodnotiť.

8 h
Archívna fotka zo štadióna v Čiernej Vode. Vo výreze Ervín Kiss, predseda ObFZ Galanta.

Oblastný futbalový zväz v Galante rozhodol o osude zvyšku sezóny na základe hlasovania klubov.

19 h
Ondrej Číž písal históriu FC ViOn. Za maličké Zlaté Moravce si štyrikrát zahral pohárovú Európu. Vpravo na snímke s Igorom Denisovom, 54-násobným reprezentantom Ruska.

Futbalový poctivec Ondrej Číž – ikona štyroch klubov a vzor pre deti – oslávil štyridsiatku

7. máj
Záber z videonahrávky z 5. októbra 2013 pred barom Mariatchi v Nitre.

Muži, ktorí útočili pred nitrianskym barom, dostali tresty vo výške 4,5 a 4 roky. Na vyhlásenie rozsudku neprišli.

7. máj

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Muži, ktorí útočili pred nitrianskym barom, dostali tresty vo výške 4,5 a 4 roky. Na vyhlásenie rozsudku neprišli.

7. máj

Jedným z benefitov je práca v jednozmennej prevádzke. V automotive krajine je to podľa riaditeľa možné pokladať za malý zázrak.

7. máj

Policajný zbor v Trnave žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po piatich odsúdených osobách.

7. máj

Dopravní policajti kontrolovali dodržiavanie rýchlosti na cestách.

7. máj

Už ste čítali?