Piatok, 14. máj, 2021 | Meniny má BonifácKrížovkyKrížovky

Po víťaznej sérii „suchoty“

Šesťzápasovú víťaznú sériu hokejistov HKm Dynamax strieda iná - Nitrania neokúsili chuť víťazstva už tri zápasy, pričom odstrašujúce je najmä skóre z posledných dvoch zápasov v pomere 0:9...

HK 36 Skalica - HKm Dynamax Nitra 3:3 (1:0, 0:0, 2:3 - 0:0). Nitrania mali v úvodnej tretine viac z hry a v ich prospech jasne hovoril aj pomer striel na bránku, ktorý bol 6:12. Gól však v presilovke dali domáci. V druhej tretine sa ani jedno z mužstiev presadiť nedokázalo, kým v tretej vyhrávali Skaličania už 3:0. Törökov gól v presilovke dostal hostí späť do zápasu a tí skóre v záverečných sekundách pri power play zaslúžene vyrovnali (pomer striel 9:16). Nitrania mohli napokon aj vyhrať, ale gól G. Salijiho v predĺžení rozhodca neuznal.
Góly: 7. Grill, 41. Hartmann, 51. Liška - 55. Török (T. Chrenko, Majeský), 59. Vlk (Vozdecký, Štefanka), 60. Štefanka (Vozdecký, T. Chrenko).
Rozhodoval Jung, vylúčení na 2 min. 4:7, Čacho a Milo na 10 min., presilovky 2:1, oslabenia 0:0, 2000 divákov.
HKm: Račko - Šmidriak, Gabriš, Milo, Strapko, Vlk, Kováčik, Petrina, Majeský - Kolník, Mihálik, G. Saliji - Török, T. Chrenko, Poljaček - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, Podstavek, Kmeč.
Rudolf Uličný, tréner: Opticky to nebolo zlé, žiaľ, góly padali do našej siete. Kontaktný gól nás veľmi povzbudil a v závere ukázalo mužstvo charakter. Mohli sme aj vyhrať, lebo šancí sme mali viac, ale s remízou sme spokojní.
HKm Dynamax Nitra - HC Slovan Slovnaft Bratislava 0:4 (0:3, 0:0, 0:1). Štadión bol takmer hodinu pred stretnutím plný, vynikajúcu atmosféru však schladili hostia už behom prvej tretiny. Z troch striel inkasoval Fikrt hneď dva razy, pričom prvý gól Slovana padol dokonca počas domácej presilovky... Zlý úvod v podaní Nitry udal potom tón stretnutiu, ktorému nechýbala kvalita, no keď za stavu 0:3 zahodil na začiatku druhej tretiny veľkú príležitosť Strapko, bolo rozhodnuté. Nitrianski diváci však po stretnutí aj napriek zdrvujúcej prehre svojich miláčikov ocenili domácu snahu potleskom.
Góly: 11. a 49. Bartek, 4. Hudec, 20. Kokavec.
Pred 4 800 divákmi (vypredané) rozhodoval Kurmann (Švajčiarsko), vylúčenia 4:7, navyše Čacho 5+DKZ a Pavlas 5+DKZ, presilovky a oslabenia 0:1.
HKm: Fikrt - Šmidriak, Gábriš, Milo, Strapko, Petrina, Vlk, Kováčik, B. Majeský - Török, T. Chrenko, Poljaček - Kolník, Mihálik, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, Podstavek, Kmeč.
Rudolf Uličný, tréner: O výsledku rozhodla prvá tretina. Hráčov som upozorňoval na rýchle kontry súpera a, paradoxne, práve tie napokon rozhodli. Slovan hral disciplinovane, kým my sme gólové šance nedokázali využiť.
HKM Zvolen - HKm Dynamax Nitra 5:0 (2:0, 3:0, 0:0). Zápas sa ešte ani poriadne nezačal a v 40. sekunde lovil Fikrt puk z bránky prvýkrát. Domáci zanedlho zvýšili na 2:0 a v 10. min. doprialo Nitranom rozbité plexisklo chvíľu na spamätanie sa. Pomohlo to, avšak gól hostia nedali. Naopak, v tretej minúte druhej tretiny inkasovali dvakrát a nevýrazného Fikrta vystriedal Račko. Ten neskôr domácich hráčov privádzal neraz do zúfalstva, ba Škvaridlovi chytil aj trestné strieľanie. V poslednej sekunde druhej časti hry však Zedník predsa len uspel, čím len dokumentoval silu hviezdneho útoku Zvolena. Račko v záverečnej tretine chytil Škvaridlovi aj tretie sólo, kým na druhej strane sa nedokázali v dobrých príležitostiach presadiť Kolník a Poljaček.
Góly: 1. Handzuš, 7. Országh, 23. Handzuš, 23. Škvaridlo, 40. Zedník.
Rozhodoval Beniač, vylúčení na 2 min. 5:5, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 1852 divákov.
HKm: Fikrt (23. Račko) - Šmidriak, Gábriš, Milo, Strapko, Vlk, Petrina, Kováčik, Majeský - Török, T. Chrenko, Poljaček - Kolník, Michalík, G. Saliji - Kmeč, Štefanka, Čacho - Pupák, Podstavek, M. Chrenko.
Karol Kolečáni, asistent trénera: Podali sme zlý výkon. Chlapci akoby nechali srdce v šatni. Okrem Račka nemám koho vyzdvihnúť.
Ostatné výsledky 30. kola: L. Mikuláš - Dubnica 3:2 p, Slovan - Žilina 5:3, Skalica - Košice 3:2, Trenčín - Poprad 3:3.
1. Zvolen 30 18 3 3 0 6 99:67 63
2. Slovan 30 19 0 5 1 5 97:58 62
3. Trenčín 30 15 1 6 1 7 110:64 53
4. Košice 30 16 0 3 1 10 92:76 51
5. Žilina 30 13 1 3 0 13 84:74 44
6. Nitra 30 13 0 5 1 11 78:88 44
7. L. Mikuláš 30 11 1 4 0 14 80:80 39
8. Poprad 30 8 1 9 0 12 67:78 35