Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky

Nitra je tu - Žiline dala „kilečko“

Po troch stretnutiach v extralige si Nitra zaknihovala prvé víťazstvo. Za obeť jej padli Považania, ktorým sa podlomili kolená pod lavínou domácich útokov a nakoniec odchádzali so 43-bodovou nádielkou.

Extraliga mužov

ŠK K CERO SPU Nitra - Váhostav-SK Žilina 103:60 (21:18, 26:14, 26:17, 30:13). Ešte v úvodnej desaťminútovke bola Žilina zdatným súperom domácemu tímu. Vychádzali jej pekné kombinácie a niekoľkokrát viedla. Lenže v druhej časti hry sa začali presadzovať Nitrania, keď využívali deravú obranu súpera a postupne zvyšovali náskok. Po veľkej prestávke to už bol koncert strelcov K Cera, keď sa do orchestru dobre zapojili aj striedajúci hráči Vojtek s Kačánim. Divákom pripravili aj stovku po sóle mladého Romana Marka.
K CERO: Tomek 21 (1), Ridzoň 10 (1), Dura 7 (1), Mladenovič 6, Smiljanski 6 (Kačáni 18, Vojtek 18, Seman 9 (2), Marko 8).
R Kuzmiak a Černušák, TH: 13/10 - 26/24, trojky: 5 - 0, fauly: 29 - 18, 5 OCH: 28. Seman, 500 divákov.
Ľubomír Urban, tréner: Do zápasu sme išli s jednoznačným cieľom vyhrať, po tom, ako sme sa otestovali v prvých troch stretnutiach. Žilina nie je súper, ktorého by sme sa mali báť, čo dokazuje aj konečný rezultát. Dúfame, že nám to pomôže aj v ďalších dueloch.
Komárno - Inter 95:75 (43:32), Jurík 19, Kablár 18, Ivan 16. Hostia viedli iba v úvode o 6 bodov, potom Komárno pridalo najmä v obrane a do konca malo opraty zápasu pevne v rukách. V poslednej štvrtine domáci viedli už o 30 bodov.
Levice - Košice 55:82 (31:41), Lutovský 15, Meluš 10, Sýkora a Drobnjak po 8.
Ostatné výsledky: Svit - Handlová 90:75, Spiš. N. Ves - Lučenec 56:63.
10. Žilina 4 1 3 256:319 5
5. kolo - 30. 10. 16.30 h Košice - Komárno, o 17.00 h Handlová - Levice, o 18.00 h Inter - Nitra.
Liga mladých mužov: 30. 10. o 17.00 Nitra - Lučenec, 31. 10. o 10.00 h Nitra - Levice.

I. liga žien
A. Dubčeka Bratislava - BK Inpek Bonas UKF Nitra 53:74 (19:39). Na palubovke kraľovali od začiatku Nitrianky, ktoré si v druhej štvrtine vytvorili až 28-bodový náskok. Domáce ho síce pred prestávkou stiahli, lenže ani to im k zdramatizovaniu zápasu nepomohlo. V druhom polčase skúšali hosťujúce hráčky rozličné varianty hry, po ktorých vyhrávali až o 32 bodov, napokon však súperkám dovolili uhrať prijateľnú prehru.
UKF: Benkovičová 18, Filípková 16, Šprtelová 11, Vidová 10, Remencová 9, Hančinová 4, Romanovská 4, Šimončičová 1, Almaská 1.
Lokomotíva Bratislava B - BK Inpek Bonas UKF Nitra 62:69 (30:38). Domáce nastúpili posilnené o hráčky z áčka, ba na hostky, ktoré hrali v priebehu jedného dňa druhý zápas, vyrukovali s osobnou obranou. Ani to im však k úspechu nepomohlo. Nitrianky si stále udržiavali 9 až 16-bodový náskok, o ktorý ale v závere po zbytočných chybách prišli. I napriek tomu vyhrali a v súťaži po piatich kolách ešte nenašli premožiteľky.
UKF: Filípková 21, Šimončičová 14, Vidová 11, Remencová 10, Benkovičová 8, Šprtelová 3, Hančinová 2.
Ďalší program: 6. 11. Nitra - Myjava, 7. 11. Nitra - Filozof Bratislava.

1. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
  2. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  3. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  4. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  5. Vyberte sa s nami na vandrovku, navštívime Spišský hrad a Levoču
  6. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
  7. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  8. Prečo Slováci nemajú rezervy?
  9. Chcete, aby mali školáci Čerstvé hlavičky? Hlasujte
  10. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania
  1. Ľudia vymieňajú autá za elektrobicykle. Záujem v Trenčíne rastie
  2. Opäť štartuje projekt Futbal v meste
  3. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
  4. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  5. Atos stavia v Bulharsku nový špičkový superpočítač EuroHPC
  6. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  7. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  8. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  10. Hľadáte firmu na predaj? Poradíme vám, ako ju nájsť 5 464

Erik Jendrišek, jednoznačne najväčšie meno v FC Nitra, po prehre 0:2 v Ružomberku skritizoval fungovanie klubu.

Takéto fungovanie má iba jeden smer, hovorí po vypadnutí do druhej ligy kapitán FC.

1 h
Z postupu do finále sa tešili hráčky Dunajskej Stredy.

Dnes sa Michalovčanky dozvedeli meno svojho finálového súpera. Hádzanárky Šale nedali kožu lacno.