Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Po „domácom“ týždni Nitra stále v silnom strede

Z troch domácich zápasov vyťažili Nitrania štyri body, páčili sa výkony proti Zvolenu aj Dubnici, v nedeľu dokonca spokojní diváci tlieskali spolu s brankárom Fikrtom ešte desať minút po zápase.

HKm Dynamax Nitra - Slovan Bratislava 2:4 (2:0, 0:4, 0:0). Domáci stavili v úvode na heslo, že najlepšia obrana je útok, a hoci T. Chrenko, Pupák a Petrina svoje šance vynechali, M. Štefanka v 12. min. na dva razy predsa otvoril skóre a ešte ani poriadne neodznela radosť zaplnených tribún, keď strelu Gábriša šikovne tečoval Poljaček - 2:0. Prebudenému Slovanu však stačili v druhej tretine iba tri minúty na dokonalý zvrat, a keď potom Fikrt chybil aj pri ľahkej strele Junasa, hostia boli na koni - 2:4. V záverečnej časti už prevládali na ľade i v hľadisku emócie a Slovan taktickou hrou udržal výsledok.
Góly: 12. M. Štefanka (Podstavek), 13. Poljaček (Gábriš) - 27. Jendek, 29. Pavlas, 30. Nemčický, 37. Junas.
Pred 4 025 divákmi rozhodoval Lokšík, vylúčenia 5:5, navyše Vlk (Nitra) DKZ za nešportové správanie, presilovky 0:1, oslabenia 0:0.
HKm: Fikrt - J. Kováčik, Strapko, B. Majeský, Gábriš, Petrina, Vlk, Slovák, Socha - Kolník, Mihálik, G. Saliji - Pupák, T. Chrenko, Poljaček - Vozdecký, M. Štefanka, Podstavek - Domian, M. Chrenko, S. Saliji.
Rudolf Uličný, tréner: Vzhľadom k našej preriedenej zostave sme odohrali dobrý zápas, avšak nedisciplinovanosťou najmä v druhej tretine sme sami dali šancu Slovanu.
HKm Dynamax Nitra - HKm Zvolen 1:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0). V úvode stretnutia mali šance G. Saliji, resp. Zedník so Šechným, ale ako na to ukázal všetkým pohotovým gólom Cibuľa. Tesne pred koncom tretiny spálil tutovku Kolník a prakticky vzápätí trafil Gábriš žrď. Zaujímavý hokej s viacerými šancami na oboch stranách sa hral aj druhej tretine, ktorá ale predsa len viac patrila domácim. Zaslúžené vyrovnanie Nitry prišlo v tretej časti hry po bombe Kováčika ešte zo stredného pásma. Mužstvo spod Zobora potom ostreľovalo Križana (pomer striel 49:24), no už bez žiadaného efektu. V 51. min. síce G. Saliji gól aj strelil, rozhodca ho však nepochopiteľne neuznal. Nitrania si zaslúžili vyhrať, ale o víťazovi nerozhodlo ani predĺženie.
Góly: 44. J. Kováčik - 6. Cibuľa.
Rozhodoval Jung, vylúčení na 2 min. 2:5, Rajčák 10 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 2766 divákov.
HKm: Fikrt - Kováčik, Strapko, Majeský, Gábriš, Petrina, Vlk, Slovák, Socha - Kolník, Mihálik, G. Saliji - Pupák, T. Chrenko, Poljaček - S. Saliji, M. Štefanka, Podstavek - Domian, M. Chrenko, Molnár.
Rudolf Uličný, tréner: Zo zápasu som mal síce obavy, ale vypracovali sme si veľa šancí. Žiaľ, bez patričného efektu. Myslím si, že pri našom neuznanom góle sa arbiter upískol.
HKM Dynamax Nitra - Spartak Dubnica 8:2 (1:2, 4:0, 3:0). Nitranov zaskočil nečakaný úvod, Kuric skóroval už v 32 sek. a v 13. min. prekvapil zamrznutého Fikrta aj Augusta - 0:2. Novic v domácej zostave Török ale v oslabení vrátil Nitru do zápasu a dva góly Kolníka otočili stav. Uličného partia sa potom rozbehla a provokujúci súper, zložený z odložených hokejistov, inkasoval ešte päť razy...
Góly: 19. Török, 34. Kolník (Petrina), 36. Kolník (G. Saliji, Kováčik), 36. S. Saliji (M. Štefanka, Vozdecký), 39. S. Saliji (Vozdecký), 42. Vozdecký (M. Štefanka, S. Saliji), 46. Kolník (G. Saliji, Strapko), 54. Kováčik (Kolník) - 1. Kuric, 13. Augusta.
Pred 3 043 divákmi rozhodoval Mihálik, vylúčení 7:15, Kuric (Dubnica) 10 minút, presilovky 5:0, oslabenia 1:0.
HKm: Fikrt - Majeský, Gábriš, Kováčik, Strapko, Petrina, Vlk, P. Slovák, Socha - Török, T. Chrenko, Poljaček - Ľ. Kolník, Mihálik, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, S. Saliji - Pupák, M. Chrenko, Podstavek.
Rudol Uličný, tréner: Začali sme príliš kŕčovito, prvá prestávka ale prišla vhod, zmenili sme systém hry a po využitých presilovkách bolo rozhodnuté. Diváci opäť vytvorili nevídane pozitívnu atmosféru.
Ostatné výsledky 13. kola: Trenčín - L. Mikuláš 9:1, Košice - Slovan 1:3, Poprad - Skalica 3:1, Žilina - Zvolen 3:1.
1. Slovan 13 10 0 0 0 3 50:28 30
2. Trenčín 13 8 0 3 0 2 57:20 27
3. Zvolen 13 8 1 1 0 3 41:25 27
4. Košice 13 8 0 1 0 4 39:31 25
5. Žilina 13 5 0 2 0 6 28:31 17
6. Poprad 13 4 1 3 0 5 26:31 17
7. Nitra 13 5 0 2 1 5 33:40 17
8. L. Mikuláš 13 5 0 1 0 7 35:39 16