Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Vráble hodovali víťazne, Štúrovo „rozobralo“ Levice

III. liga. KFC Majorka Komárno - Topvar Topoľčany 1:0 (0:0) Gól: 65. Hall. Po palácovej revolúcií v priebehu týždňa, keď výbor KFC pristúpil k výmene trénera Labaya.

KFC Majorka Komárno - Topvar Topoľčany 1:0 (0:0)
Gól: 65. Hall.
Po palácovej revolúcií v priebehu týždňa, keď výbor KFC pristúpil k výmene trénera Labaya a s určité podmienky dostali aj hráči. Podľa tejto situácie vyzeral aj prvý polčas, ktorý mal vyrovnaný priebeh so šancami na oboch stranách. Hostia pohrozili Šmitalom už v 3 min. strelou z trestného kopu, ktorú s námahou vytlačil na roh brankár Herko. Domácich tento moment vystrašil, pridali na obrátkach, Koncova slabá strela však skončila v rukách Baláža. Po Kamendyho dobre kopnutom rohu hlavičkoval Lučan nad. Najväčšiu domácu šancu na otvorenie skóre mal Uzola, ktorý v 42 min. nedokázal spracovať dobre načasovanú prihrávku od Lučana. Hneď po zmene strán potiahol akciu Kökényesi, ale Konc loptu neusmernil do odkrytej brány. Najväčšiu šancu na otvorenie skóre mal Lučan, ktorého hlavičku dokázal brankár hostí zraziť na roh. Definitíva padla v 65 min., keď loptu prebral loptu Hall, ktorý tesne predtým striedal Porubu, dostal sa na úroveň 16-tky a po obohratí troch hráčov súpera vystrelil z otočky nezadržateľne po zemi k ľavej žrdi. Hostia sa zväčša len bránili, najväčšiu ich šancu na vyrovnanie mal v závere Mikuška, ktorého hlavička ale z 5 m smerovala vedľa. Stretnutie svojím priebehom hlavne v prvom polčase sklamalo, ale víťazstvo domácich rozdielom gólu je napokon spravodlivé.
Rozhodoval Gábor, ŽK: Dobrý - Sepeši, 280 divákov.
KFC: Herko - Podlucký, Kršteňanský, Kökényesi, Tóth (46. Dobrý), Bazinský, Poruba (57. Hall), Konc, Kamendy (90+. Barvulský), Lučan, Uzola. MFK: Baláž - Čuhák, Matušík, Bačík, Tóth, Sepeši, Hlobík (79. Chuťka), Mikuška, Mucha, Murko (75. Bošanský), Šmitala. A. LITTVA
Spartak Vráble -
FKM Nové Zámky 1:0 (0:0)
Góly: 50. Toman.
Úvod hodového zápasu sa začal vo svižnom tempe. Ale až v 14. min. letela prvá priama strela na brankára hostí z kopačky Tomana. O min neskôr prvýkrát uderili hostia, keď sa Dang Van prešmykol cez obranu domácich, no samostatný nájazd nepremenil. V 19. min. ďalší útok Nových Zámkov skončil z uhla len nad bránou. Vráble v 25. min. mali ďalšiu príležitosť, ale Obložinský hlavičkoval, len do rúk brankára. Po polhodine hry chcel z diaľky prekvapil Chren, lenže jeho slabá strela gólmanovi nenarobila žiadne problémy. Po zmene strán strela Slováka znamenala len roh. V 49. min. hostia z priameho kopu ďalekonosnou strelou Píša vystrašili brankára Vojteka, ktorý vyrazil na roh. O min neskôr Toman po centri Prešinského otvoril skóre. V 76. min. Kušpál sa ocitol sám zoči-voči brankárovi, ale pálil len doňho. V 81. min. Balko išiel sám, ale všadebol Rybanský kryl. Zvyšok stretnutia sa už len dohrával medzi šestnástkami.
Rozhodoval Divéky, ŽK: Mráz - Sebestyéni, 930 divákov.
SPARTAK: Vojtek - Slíž, Štefanka, Mráz, Obložinský, Pánik, Chren (89. Gyepes), Prešinský, Slovák (85. Pálenčík), Toman, Kušpál (79. Balko). FKM: Rybanský - Píš, Michalička, Šák (58. Trnka), Megyesi, Poláček, Polgár, Dang Van, Sebestyéni (75. Dékany), Döme, Hlavačka. JÚLIUS MESÁROŠ
Slovan Levice -
Juhcelpap Štúrovo 1:6 (1:4)
Góly: 13. Víg - 18. a 21. (11 m) Kurák, 26. Tárnyik, 40. Gavroň, 65. Saláta, 67. Marsal.
Hostia si prišli do Levíc po tri body, ale zaskočil ich už v 13. min. Víg, keď po samostatnej akcii strelou po zemi otvoril skóre. Hostia odpovedali o chvíľu, keď po rohu Gavroňa Kurák hlavou vyrovnal. V 21. min. zahral Števko v šestnástke domácich zbytočne rukou a Kurák sa z penalty nemýlil - 1:2. O ďalších päť minút sa ocitol Tárnyik sám s loptou v pokutovom území domácich a strelil tretí gól Štúrova. Tesne pred koncom prvého polčasu využil ďalšiu možnosť na strelenie gólu Gavroň a prakticky definitívne rozhodol. Po zmene strán sa dosť dlho hralo iba medzi šestnástkami, ale Saláta v 65. min. neobsadený vo veľkom vápne domácich pridal piaty gól hostí. Hneď na to využil zaváhanie domáceho brankára Ivaniča Marsal a strelil posledný gól zápasu. V poslednej štvrťhodine mohli zmeniť skóre najprv Števko na strane domácich a Tárnyik na strane hostí. Hosťujúci Obert ešte postupoval sám na domáceho brankára, ale prestrelil bránu. V samom závere po prihrávke Víga minul Lenárd prázdnu bránu hostí a zápas sa skončil debaklom domácich. Zdá sa, že finančné "suchoty" v Leviciach naberajú na obrátkach a čaká sa na niekoho, kto ich vyrieši.
Rozhodoval Marinčák, ŽK: Števko - Saláta, 80 divákov.
SLOVAN: Ivanič - Lenárd, Hlaváčik, Števko, Sasko, M. Gabaš (46. Ťuťuris), Víg, M. Gonda, Soboňa (69. Meňhard), J. Gonda, P. Gabaš (75. Graus). JCP: Novota - Urbán, Marsal, Obert, Saláta (70. K. Balázs), Gavroň, Tárnyik, Kamas, Kurák, Moravčík (73. Senko), Bábsky (60. Buják). ROMAN UHNÁK
Senica - Myjava/Turá Lúka 0:4 (0:3), 5. Vojtek, 21. Zríni, 45. Kvasnica, 67. Kosík. Nové Mesto - Bánovce 2:1 (0:0), 50. Vojtech (11 m), 82. M. Bogora - 51. Mezovský. Trnava B - Jaslovské Bohunice 4:1 (2:0), 5. Vido, 16. Ekhardt, 62. Hanzel, 69. Bartoš - 68. Lukáč. Dolné Vestenice - Púchov B 0:1 (0:1), 34. Škripec. Nemšová - Lednické Rovne 0:1 (0:0), 49. Mackovčin.
10. Nové Zámky 12 5 2 5 11:15 17 (-1)
11. Myjava/T. Lúka 12 4 2 6 13:17 14 (-4)

2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?