Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

K CERO začalo vysokou prehrou pod Tatrami

Extraliga mužov. V sobotu sa rozbehol basketbalový kolotoč. Pozmenený tím Nitry podľa očakávania pod Tatrami nestačil na domácich. S prehrami sa domov vracali aj ďalší dvaja krajskí zástupcovia.

Extraliga mužov
BK Chemosvit Svit - ŠK K CERO SPU Nitra 80:52 (24:11, 14:13, 17:12, 25:16). Od úvodu bolo jasné, kto bude na palubovke pánom. Svit nastúpil síce tiež s výrazne obmeneným kádrom, avšak s kvalitnejšími posilami ako Nitra. Už v prvej štvrtine získal vicemajster trinásťbodový náskok a v ďalšom priebehu si svoje vedenie bezpečne strážil. I keď Nitrania mali aj svetlé záblesky, vzápätí stratili ľahké lopty, čo skúsený súper využil na zveľadenie svojho náskoku a záver zápasu sa už iba dohrával. K CERO síce bojovalo, ale objektívne na svojho súpera v sobotu nemalo.
Rozhodovali Címa a Hricišin, TH: 21/14 - 13/8, fauly: 20 - 22, trojky: 4 - 8, 700 divákov.
BK (najviac bodov): Gavran 17, Stojanovič 13, Znanec 11.
K CERO: Ridzoň 14 (3), Tomek 12 (1), Mladenovič 6 (2), Seman 4, Smiljanski 4 (Marko 6 (3), Dura 3 (1), Vojtek 2, Kačáni 1).
Ľubomír Urban, tréner: Zápas bol rozhodnutý už po prvej štvrtine. Súper hral ako vždy kvalitne a agresívne, čím nás nútil robiť veľa chýb, z čoho vyplynuli aj ľahko inkasované koše. Nemôžem hráčom vyčítať, že by nehrali optimálne, výsledok je odrazom reality. Handlová - Komárno 85:57 (40:30), Jurík 16, Kablár 12, Čurovič 7. Hostia držali krok iba v prvej štvrtine. Potom sa začali presadzovať domáci strelci. V tretej štvrtine zaznamenalo Komárno iba 6 bodov a bolo rozhodnuté.
Spišská Nová Ves - Levice 67:53 (34:35), Meluš 18, Činčura 7. Dramatický duel na pôde nováčika. Za stavu 51:51 vo štvrtej štvrtine domáci zasadili Levičanom rozhodujúci úder.
Ostatné výsledky: Lučenec - Košice 68:57, Žilina - Inter 62:73.
2. kolo - 9. 10. o 18.00 h Nitra - Handlová, Komárno - Lučenec, o 19.00 h Levice - Inter.
Prípravný zápas: Prievidza (I. liga) - Nitra 52:90 (27:53). K CERO: Tomek 22, Ridzoň 22, Smiljanski 19, Vojtek 9, Marko 7, Dura 5, Seman 3, Mladenovič 3.

Slovenský pohár mužov
V stredu sa hrali odvety 1. kola:
Komárno - Pezinok 96:55 (51:24), Kollár 25, Prostran 14. Prvý zápas 90:56, postupuje Komárno.
Levice - Trnava 101:62 (53:33), Klein 23, Lutovský 17. Prvý zápas 86:65, postupujú Levice.
Štvrťfinále - 1. zápasy: 6. 10. o 17.30 h Košice - Nitra, 17.45 h Levice - Svit, 18.00 h Komárno - Inter.

Liga mladých mužov
Považská Bystrica - Slávia SPU Nitra 69:60 (35:26), Krčah 15, Vrabec 13, Latečka 11, Zima 7, Kis 5, Barčák 5, Longhino 2, Anda 2.
Ostatné výsledky: Levice - Lučenec 107:48, Žilina - Dolný Kubín 65:97, Prievidza - Handlová 105:87, Pezinok - Bratislava (Centrum olymp. nádejí Západ) 75:72, Svit - Spišská Nová Ves 123:59.

I. liga žien
BK Inpek Bonas UKF Nitra - BK AŠK Slávia Trnava 80:57 (39:33). Nitrianky začali od úvodu nervózne a pozahadzovali veľa dobrých príležitostí, vrátane 19 šestiek. Prestávkové umývanie hláv zabralo a v druhej časti hry sa ich výkon neporovnateľne zlepšil. Domáce nielen skvalitnili obranu, ale aj v útoku svoje súperky doslova rozobrali a v záverečnej štvrtine sa dostali na palubovku všetky hráčky.
UKF: Vidová 19, Benkovičová 15, Šimončičová 9, Šprtelová 8, Hančinová 7, Remencová 6, Filipková 5, Tallová 5, Romanovská 2, Levická 2, Almaská 2, Petríková.

Posilou pod koš Simonides z Prievidze
V týždni získalo K CERO pod koš skúseného Petra Simonidesa (29 rokov, 205 cm), ktorý ešte sobotňajší zápas odohral za Prievidzu. V rámci spolupráce medzi týmito klubmi prišlo k výmene, keď na oplátku oblečú prievidzský dres Marko s Vojtekom. „Keďže mladí Srbi nespĺňajú zatiaľ potrebné kvalitatívne parametre, potrebovali sme získať skúseného hráča na štvorku a posilniť chceme aj rozohrávku,“ uviedol asistent trénera Pavol Horička. V sobotu privítajú Nitrania na svojej palubovke silnú Handlovú. Tréner Ľubomír Urban sa pozerá na ťažký duel triezvo: „Handlová má v súčasnosti kvalitatívne vyrovnaný tím, ale verím, že to bude dobrý zápas a aspoň trochu ich potrápime. Do zápasu nejdeme s jednoznačným cieľom zvíťaziť, pretože vzhľadom na kádre musíme byť realisti.“ Nitranom možno do karát zahrá zlomený prst Smačka, ktorý by teda pod Zoborom nemal nastúpiť.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?