Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

K CERO začalo vysokou prehrou pod Tatrami

Extraliga mužov. V sobotu sa rozbehol basketbalový kolotoč. Pozmenený tím Nitry podľa očakávania pod Tatrami nestačil na domácich. S prehrami sa domov vracali aj ďalší dvaja krajskí zástupcovia.

Extraliga mužov
BK Chemosvit Svit - ŠK K CERO SPU Nitra 80:52 (24:11, 14:13, 17:12, 25:16). Od úvodu bolo jasné, kto bude na palubovke pánom. Svit nastúpil síce tiež s výrazne obmeneným kádrom, avšak s kvalitnejšími posilami ako Nitra. Už v prvej štvrtine získal vicemajster trinásťbodový náskok a v ďalšom priebehu si svoje vedenie bezpečne strážil. I keď Nitrania mali aj svetlé záblesky, vzápätí stratili ľahké lopty, čo skúsený súper využil na zveľadenie svojho náskoku a záver zápasu sa už iba dohrával. K CERO síce bojovalo, ale objektívne na svojho súpera v sobotu nemalo.
Rozhodovali Címa a Hricišin, TH: 21/14 - 13/8, fauly: 20 - 22, trojky: 4 - 8, 700 divákov.
BK (najviac bodov): Gavran 17, Stojanovič 13, Znanec 11.
K CERO: Ridzoň 14 (3), Tomek 12 (1), Mladenovič 6 (2), Seman 4, Smiljanski 4 (Marko 6 (3), Dura 3 (1), Vojtek 2, Kačáni 1).
Ľubomír Urban, tréner: Zápas bol rozhodnutý už po prvej štvrtine. Súper hral ako vždy kvalitne a agresívne, čím nás nútil robiť veľa chýb, z čoho vyplynuli aj ľahko inkasované koše. Nemôžem hráčom vyčítať, že by nehrali optimálne, výsledok je odrazom reality. Handlová - Komárno 85:57 (40:30), Jurík 16, Kablár 12, Čurovič 7. Hostia držali krok iba v prvej štvrtine. Potom sa začali presadzovať domáci strelci. V tretej štvrtine zaznamenalo Komárno iba 6 bodov a bolo rozhodnuté.
Spišská Nová Ves - Levice 67:53 (34:35), Meluš 18, Činčura 7. Dramatický duel na pôde nováčika. Za stavu 51:51 vo štvrtej štvrtine domáci zasadili Levičanom rozhodujúci úder.
Ostatné výsledky: Lučenec - Košice 68:57, Žilina - Inter 62:73.
2. kolo - 9. 10. o 18.00 h Nitra - Handlová, Komárno - Lučenec, o 19.00 h Levice - Inter.
Prípravný zápas: Prievidza (I. liga) - Nitra 52:90 (27:53). K CERO: Tomek 22, Ridzoň 22, Smiljanski 19, Vojtek 9, Marko 7, Dura 5, Seman 3, Mladenovič 3.

Slovenský pohár mužov
V stredu sa hrali odvety 1. kola:
Komárno - Pezinok 96:55 (51:24), Kollár 25, Prostran 14. Prvý zápas 90:56, postupuje Komárno.
Levice - Trnava 101:62 (53:33), Klein 23, Lutovský 17. Prvý zápas 86:65, postupujú Levice.
Štvrťfinále - 1. zápasy: 6. 10. o 17.30 h Košice - Nitra, 17.45 h Levice - Svit, 18.00 h Komárno - Inter.

Liga mladých mužov
Považská Bystrica - Slávia SPU Nitra 69:60 (35:26), Krčah 15, Vrabec 13, Latečka 11, Zima 7, Kis 5, Barčák 5, Longhino 2, Anda 2.
Ostatné výsledky: Levice - Lučenec 107:48, Žilina - Dolný Kubín 65:97, Prievidza - Handlová 105:87, Pezinok - Bratislava (Centrum olymp. nádejí Západ) 75:72, Svit - Spišská Nová Ves 123:59.

I. liga žien
BK Inpek Bonas UKF Nitra - BK AŠK Slávia Trnava 80:57 (39:33). Nitrianky začali od úvodu nervózne a pozahadzovali veľa dobrých príležitostí, vrátane 19 šestiek. Prestávkové umývanie hláv zabralo a v druhej časti hry sa ich výkon neporovnateľne zlepšil. Domáce nielen skvalitnili obranu, ale aj v útoku svoje súperky doslova rozobrali a v záverečnej štvrtine sa dostali na palubovku všetky hráčky.
UKF: Vidová 19, Benkovičová 15, Šimončičová 9, Šprtelová 8, Hančinová 7, Remencová 6, Filipková 5, Tallová 5, Romanovská 2, Levická 2, Almaská 2, Petríková.

Posilou pod koš Simonides z Prievidze
V týždni získalo K CERO pod koš skúseného Petra Simonidesa (29 rokov, 205 cm), ktorý ešte sobotňajší zápas odohral za Prievidzu. V rámci spolupráce medzi týmito klubmi prišlo k výmene, keď na oplátku oblečú prievidzský dres Marko s Vojtekom. „Keďže mladí Srbi nespĺňajú zatiaľ potrebné kvalitatívne parametre, potrebovali sme získať skúseného hráča na štvorku a posilniť chceme aj rozohrávku,“ uviedol asistent trénera Pavol Horička. V sobotu privítajú Nitrania na svojej palubovke silnú Handlovú. Tréner Ľubomír Urban sa pozerá na ťažký duel triezvo: „Handlová má v súčasnosti kvalitatívne vyrovnaný tím, ale verím, že to bude dobrý zápas a aspoň trochu ich potrápime. Do zápasu nejdeme s jednoznačným cieľom zvíťaziť, pretože vzhľadom na kádre musíme byť realisti.“ Nitranom možno do karát zahrá zlomený prst Smačka, ktorý by teda pod Zoborom nemal nastúpiť.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

V okrese Zlaté Moravce zaznamenali 148-percentný nárast pozitívne testovaných

V okrese Zlaté Moravce sa rapídne zvýšil počet obyvateľov pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Počas jedného týždňa zaznamenali v okrese 148-percentný nárast, na 100.

Plošné testovanie na Covid-19.

Žihárčan v Afrike bez povolenia ulovil tigra, hrozí mu päť rokov za mrežami

Jeden až päť rokov za mrežami hrozí mužovi, ktorý v Afrike ulovil tigra a bez povolenia ho na komerčné účely nechal doviezť na Slovensko.

Kňaz Ľubor pomáhal covid pacientom, prihlásil sa ako dobrovoľník

Niektorí budú spomínať na pandémiu ako na dobrodružnú epizódu zo života. Iní však to šťastie mať nebudú, lebo na koronu sa zomiera. A nie ľahko, hovorí duchovný.

Na ARO so zdravotnou sestrou.

V Nitre mu vyliečili choré obličky. Odmenil sa gólmi, ktoré písali históriu (+FOTO)

Kráľ strelcov československej ligy Michal Pucher by sa pred pár dňami dožil 90 rokov.

Michal Pucher (1931 - 1999) je najlepším strelcom Nitry v čsl. lige. Na snímke vpravo preberá pohár pre najlepšieho strelca sezóny 1959/60.