Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Smolu proti Zvolenu vynahradil víkendový záber

Po utorkovom nešťastnom rozuzlení zápasu so Zvolenom sa záver týždňa niesol v nitrianskej réžii. Povinné body z Dubnice hokejisti HKm potvrdili v nedeľu víťazstvom po dobrom výkone.

HKm Dynamax Nitra - HKm Zvolen 3:4 p.p. (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1). Hostí dostal do vedenia už v 28. sek. Plavucha a hoci Nitra v ďalšom priebehu búšila, Križan v bránke Zvolena bol výborný a jeho spoluhráči pohodlne zvyšovali vedenie na 0:3. V 19. min hostia dokonca zahodili trestné strieľanie, keď Majeského vychytal Fikrt. Domácu beznádej v oslabení oživil Kollár, na začiatku poslednej tretiny Milo znížil na rozdiel gólu a o chvíľu G. Saliji pri presilovke piatich na troch vyrovnal. Predĺženie ale rozhodlo o víťazstve favorita, diváci však dlho tlieskali vydarenému hokeju.
Rozhodoval Országh, vylúčení 8:11, Igor Majeský (Zvolen) 10 min, presilovky 1:0, oslabenia 1:0, 3041 divákov.
Góly: 38. Kollár (Ľ. Kolník), 42. Milo (Socha), 46. G. Saliji (Socha, Milo) - 1. Plavucha, 9. Cibuľa, 35. L. Čierny, 64. Škuta.
HKm: Fikrt - Petrina, Vlk, Milo, Socha, Slovák, J. Kováčik, B. Majeský, Gábriš - Poljaček, T. Chrenko, Čacho - Kolník, Kollár, G. Saliji - Pupák, M. Štefanka, Podstavek - S. Saliji, M. Chrenko, Strapko.
Rudolf Uličný, tréner: Nastúpili sme s prílišným rešpektom, čo potvrdil rýchlo inkasovaný gól, po ktorom chlapci znervózneli ešte viac. Za stavu 0:3 sa ale ukázal charakter nášho mužstva, dokázali sme vyrovnať, no v predĺžení mal viac šťastia súper.
HK Spartak Dubnica - HKm Dynamax Nitra 0:2 (0:2, 0:0, 0:0). Nitrania rozhodli o svojom víťazstve už v úvodnej desaťminútovke. Skóre otvoril už po troch minútach hry T. Chrenko a druhý gól Pupáka poslal domáceho gólmana Betinca na striedačku. Na ľade ho nahradil nitriansky odchovanec Gabaš. V druhej časti sa diváci nemali veľmi na čo pozerať, ale v 46. min mali domáci veľkú možnosť dostať sa do zápasu, no pri 46-sekundovej presilovke piatich proti trom ani len neohrozili súperovu bránku. V záverečnej dvojminútovke domáci Ižvolt nepremenil sólo na Fikrta a hostia si tak odviezli zaslúžené víťazstvo.
Góly: 3. T. Chrenko (Poljaček, Gábriš), 8. Pupák (M. Chrenko, Podstavek).
R Lokšík, vylúčení 7:9, presilovky a oslabenia 0:0, 1545 divákov.
HKm: Fikrt - Majeský, Gábriš, Milo, Socha, Petrina, Vlk, Slovák, Kováčik - Poljaček, T. Chrenko, Domian - Kolník, Kollár, G. Saliji - S. Saliji, M. Štefanka, Čacho - Pupák, M. Chrenko, Podstavek.
Rudolf Uličný, tréner: Mali sme síce dobrý nástup do zápasu, ale v jeho závere sme nevyužili niekoľko čistých šancí, po ktorých mohlo byť naše víťazstvo aj výraznejšie.
HKm Dynamax Nitra - HK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (0:0, 0:0, 3:1). Spočiatku bolo na rušnejšie pred bránkou Nitry, ale Račko zlikvidoval šance Bartíka a dva razy Plcha. Na druhej strane Poljačka vychytal brankár Liptákov Laco, ktorý bol v druhej časti najväčšou prekážkou už rozbehnutej Nitry. G. Saliji, Kováčik, Kollár ani Kolník pred ním neuspeli a pri strelách Kolníka a Strapka pomohli Lacovi žŕdky. Na začiatku poslednej tretiny ale S. Saliji tečom Štefankovej strely otvoril skóre, Kolník zvyšoval prakticky do prázdnej brány a Čacho v oslabení na 3:0 potvrdil prevahu Nitry.
Góly: 41. S. Saliji (M. Štefanka), 44. Kolník (J. Kováčik), 47. Čacho (M. Štefanka) - 50. Rud. Huna.
R Jonák, vylúčenia 5:4, presilovky 0:0, oslabenia 1:0, 3536 divákov
HKm: Račko - Strapko, Kováčik, Petrina, Vlk, B. Majeský, Gábriš, Slovák, Socha - Kolník, Kollár, G. Saliji - S. Saliji, M. Štefanka, Čacho - Poljaček, T. Chrenko, Domian - Pupák, M. Chrenko, Podstavek.
Rudolf Uličný, tréner: Nezačali sme dobre, súper mal spočiatku väčšie šance, ale zvýšený hlas v kabíne pomohol. Prevahu nám priniesli aj presilovky, gól síce nepadol, no v záverečnej tretine sme sa už presadzovali a gól Čacha v oslabení rozhodol.
Ostatné výsledky 5. ko-la: Poprad - Slovan 2:3, Trenčín - Skalica 9:2, Košice - Zvolen 3:2, Žilina - Dubnica 7:1.
1. Slovan 5 4 0 0 0 1 20:10 12
2. Trenčín 5 3 0 2 0 0 25:9 11
3. Zvolen 5 3 1 0 0 1 12:8 11
4. Košice 5 3 0 1 0 1 16:11 10
5. Nitra 5 3 0 0 1 1 13:15 9
6. Žilina 5 2 0 2 0 1 14:8 8
7. L. Mikuláš 5 1 0 1 0 3 13:12 4
8. Poprad 5 0 1 1 0 3 9:19 3