Nové Zámky sa dočkali gólu aj víťazstva

FKM Nové Zámky - AFC Nové Mesto 1:0 (0:0). Gól: 86. Hlavačka. Cesta za prvým gólom sezóny a prvým domácim bodovým zápisom nebola pre Novozámčanov vôbec jednoduchá.

FKM Nové Zámky -
AFC Nové Mesto 1:0 (0:0)
Gól: 86. Hlavačka.
Cesta za prvým gólom sezóny a prvým domácim bodovým zápisom nebola pre Novozámčanov vôbec jednoduchá. Prvá strela Sebestyénia bola iba propagačná, Hlavačkova pre zmenu nepresná. O vážnejší vzruch sa tak v úvode postarali najskôr hostia, keď po rohu a následnom centri nebezpečne hlavičkoval Bogora. Druhá Sebestényova strela cez obrancu už Palkecha vystrašila, no sieť nenapol ani Michalička z blízka po trme-vrme. K peknej akcii sa nadýchol Zsák, ktorého umiestnenú strelu po narážačke gólman AFC iba s námahou vytlačil na roh. Viac sa hralo na polovici Považanov, no domáca ofenzíva príliš ľahko stroskotávala na obrannej pavučine súpera. Neujali sa ani hlavičky Dang Vana či na opačnej strane Balockého, no päť minút pred prestávkou vystrašil publikum Bogora, ktorý zakončil svoj únik z uhla krížnou strelou tesne vedľa. Sedem minút po obrátke sa Bogora ocitol po prihrávke Omastu už v čistej šanci, Rybánsky však loptu nohou reflexívne vyrazil. V 69. min sa v šestnástke neulakomil Zsák, na podnose posunul loptu Sebestyéniovi, lopta sa však odrazila spod brvna pred bránu. Nové Zámky tlak stupňovali, z troch rohov po sebe však bol iba jeden závar, no vykúpenie predsa len prišlo. V 86. min Hlavačkovu strelu tečovali zadáci Nového Mesta a ich gólman zostal bezmocným - 1:0. Vojtechova jedovka z 20 m v samom závere už na výsledku nič nezmenila.
Rozhodoval Tóth, ŽK: Hlavačka - Vojtech, 250 divákov.
FKM: Rybánsky - Döme (71. Štofko), Megyesi, Michalička, Poláček, Hlavačka, Píš (46. Pavlatovský), Zsák, Dang Van, Sebestyéni (73. Polgár), Trnka. MARIÁN DRAGÚŇ
Spartak Vráble -
Spartak Trnava B 0:3 (0:2)
Góly: 14. Strečanský, 44. Bartoš, 70. Ekhardt.
Od úvodu stretnutia hrali obe mužstvá otvorený a útočný futbal. Prvú šancu mali domáci už v 4. min., no loptu po strele Mráza z hranice 16-tky Hodúlik na dvakrát kryl. V 9. min. Toman ideálne uvoľnil Krbušíka, ale ten sám zoči-voči gólmanovi hostí neuspel. Trnavčania po prvýkrát pohrozili v 11. min., keď center Strečanského hlavou zakončoval Juhász, Vojtek bol však pozorný. Skóre otvoril v 14. min. krížnou strelou vari z 20 m Strečanský. Vrábľania mali ťažké srdce na rozhodcu v 18. min., pretože podľa nich neodpískal jasný faul v 16-tke na prenikajúceho Krbušíka. Hoci sa domáci snažili, chýbala im finálna prihrávka. V 44. min. si nabehol za obranu domácich Bartoš a povedľa vybiehajúceho gólmana upravil na 0:2. Ani striedania v domácom mužstve počas prestávky neprinieslo výraznejšie oživenie. Hostia navyše umnou taktickou hrou a najmä rýchlymi brejkmi neustále hrozili. V 70. min. zahrali nakrátko roh, center Bartoša našiel hlavu Ekhardta a bolo už 0:3. Hráči Vrábeľ sa síce úmorne snažili o vsietenie aspoň čestného úspechu, ale šance Pánika v 73. min. a v nadstavenom čase zostali nepremenené. Trnavčania zanechali veľmi dobrý dojem a víťazstvo si úplne zaslúžili.
Rozhodoval Panák, ŽK: Jakubička, Hlaváč, 450 divákov.
SPARTAK: Vojtek - Husár, Štefanka, Obložinský, Mráz - Prešinský, Chren (46. Gyepes), Pánik, Palenčík (61. Slovák) - Toman, Krbušík (46. Balko). IMRICH PECEK
MFK Myjava/Turá Lúka
- Juhcelpap Štúrovo 0:0
V prvom polčase hrali hostia s vetrom a už v 1. min domáci Coufalík vystrelil zo šestnástky slabo. Rýchlonohý hosťujúci Bábsky vystrelil v 13. min, našťastie pre domácich tesne vedľa brány. V tej istej minúte priamy kop domáceho Kvasnicu brankár Novota chytil. V 15. min vnikol do šestnástky hostí Kosík, ktorému v poslednej chvíli obranca loptu vykopol. Hostia podnikali naďalej nebezpečné protiútoky a Solnička v 26. min zlikvidoval čistú šancu Bábskeho. Vzápätí mal tutovku Coufalík, ktorý z 5 m trafil brankára. Potom sa hra pohybovala medzi šestnástkami až do 41. min, keď po chybe domácej obrany hasil v poslednej chvíli gólman pre Kamasom. V druhom polčase začali lepšie hostia. V 46. min strela Tárnyika letela do „vinkla“, ale brankár loptu na dvakrát chytil. V 50. min hlavou Obert minul bránu, ale vrchol hosťujúcej aktivity prišiel z priameho kopu v 51. min, keď Tárnyik z 20 m trafil pravú žrď domácej brány. Od 60. min prevzali iniciatívu domáci a v 70. min po akcii striedajúceho Gálika zaváhal v čistej šanci Vojtek, ktorý zo 7 m trafil vedľa. V 82. min gólovú strelu Zríniho z priameho kopu gólman vyrazil na roh. Hostia sa predstavili ako kvalitný kolektív, ktorému boli mladí domáci hráči vyrovnaným súperom.
Pred 350 divákmi rozhodoval Kastelovič, ŽK: Kurák, Balázs.
JCP: Novota - Urbán, Maršal, Obert (58. Balázs), Saláta, Buják (78. Ďurica), Tárnyik, Kamas, Kurák, Moravčík, Bábsky (62. Senko). Z. ŠIMO
KFC Majorka Komárno -
Vegum D. Vestenice 0:1 (0:1)
Gól: 39. P. Kotula.
V súboji dvoch tímov bez prehry hostia od začiatku dobre vykrývali priestor a žiadna lopta pre nich nebola stratená aj vďaka vysokému fyzickému nasadeniu. Domáci mali aj napriek tomu prvú šancu v 15. min. Uzolom. Hneď v 18. min. domáci rozohrávali signál a strelu Porubu znova kryl Jurenka. Oneskorenú strelu Konca v 23. min. obrana hostí zrazila, opakovanú strelu Havettu a Porubu taktiež. Šancu na otvorenie skóre mal Šmelko, ktorého pokus však išiel nad. Vedenie však získali hostia Kotulom v 39. min. po strele z 25 m, ktorá pred domácim brankárom zmenila smer a skončila v sieti. Druhý polčas začali hráči Majorky s pomocou vetra náporom, ale hostia umnou hrou snahu domácich eliminovali. Naopak, v 72. min. mali opäť po strele Kotulu šancu na zvýšenie vedenia, ale domáci brankár vyrazil na žrď. Hostia sa v druhom polčase zamerali na bránenie výsledku, častým ošetrovaním svojich hráčov naťahovali čas, avšak nezanedbávali brejky, takže domáci museli byť stále v strehu. Komárňania aj napriek územnej prevahe si nedokázali vytvoriť žiadnu šancu, nakoľko sa chceli dostať do 16-ky hostí vysokými loptami, čo nemalo šancu na úspech pri urastených zadákoch hostí. Jedinú možnosť na vyrovnanie mal Dobrý v 87. min. ktorý obišiel aj brankára, ale strieľal vedľa.
Pred 300 divákmi rozhodoval Valla, ŽK: Uzola - Jandák, Néma, Argyusi, Kotula.
MAJORKA: Csóka - Podlucký, Kršteňanský, Havetta, Kökényesi, Poruba, Konc, Kamendy (78. Barvulský), Uzola (46. Bazinský), Šmelko (46. Dobrý), Lučan. ANTON LITTVA
MFK Topvar Topoľčany -
ŠK Blava J. Bohunice 1:1 (0:0)
Góly: 88. Matušík - 67. Urban.
Domáci začali aktívne a už v 1. min. vyskúšal hosťujúceho brankára Buday. V 5. min. musel Gebauer vyboxovať Šmitalovu strelu a v 12. min. zastavil Sepešiho sólo tesne pred zakončením Lukáč. O minútu však nečakane takmer udreli hostia, keď domáceho brankára v malom vápne prehlavičkoval Kubiš. Po tomto momente sa hra vyrovnala a po desiatich minútach osamotený Lukáč nedosiahol pred prázdnou bránou na loptu. Záver polčasu sa opäť odohrával na polovici hostí, ale domáci sa do väčších šancí okrem množstva rohov nedostávali. Po zmene strán hostia vycítili, že majú šancu uspieť, začali sa viac tlačiť dopredu a na domácich kopačkách pribúdala nervozita. V rozpätí 53.-57. min. mali hostia dve čisté šance, ale prvá po peknej kombinácii skončila nepresnou finálnou prihrávkou a v druhej zoči-voči Balážovi neuspel Greguška. V 65. min. po ideálnom centri hlavičkoval mimo domáci Tóth, a tak udrelo na druhej strane. Po úniku a presnej prihrávke usmernil loptu pohodlne do siete Urban. Domáce snahu o vyrovnanie podporoval dobrými prihrávkami najmä Murko, ale zakončenie dlho chýbalo. Až v samom závere po pase z trestného kopu z polovice ihriska poslal v skrumáži loptu do siete Matušík. Na viac však už domácim čas nezostal.
Pred 300 divákmi rozhodoval Mizerák, ŽK: Mucha - Urban, Gajarský.
TOPVAR: Baláž - Čuhák, Bačík, Teplanský - Tóth (77. Bošanský), Sepeši, Mucha, Matušík, Buday - Višňovský (58. Murko), Šmitala (73. Mikuška). MATÚŠ BAJZÍK
Slovan Nemšová -
Slovan Levice 1:0 (0:0)
Gól: 62. Valachovič.
Diváci mali možnosť vidieť kvalitný duel v ktorom od začiatku udávali tempo hry domáci. V 7. min pohrozili Nemšovania po prvýkrát a to Valachovičom, ktorého prudkú strelu zo šestnástky brankár vyrazil na roh. V 20. min po centri Častulína mal streleckú príležitosť v malom vápne Chebeň, ale trafil len brankára. V 28. min krásnou krížnou strelou nastrelil Častulín tyč. V 33. min v sľubnej príležitosti v šestnástke Valachovič nastrelil dobre postaveného obrancu. Vzápätí po presnom centri Chebeňa zakončoval nepresne hlavou Častulín. V 42. min sa sám pred gólmanom hostí ocitol Častulín, jeho strelu však brankár zneškodnil. Hostia v prvom polčase si nevypracovali vážnejšiu gólovú príležitosť. V druhom polčase sa dej hry nezmenil, domáci zatlačili hostí a mali viac gólových príležitosti. V 54. min sa snažil zo šestnástky obstreliť gólmana Ďuriš, jeho úmysel mu však nevyšiel. V 59. min z ojedinelej akcie pohrozili hostia kapitánom Gondom, ale jeho strela minula bránu. O osem minút nato sa domáci konečne dočkali a to keď zobral zodpovednosť na svoje plecia Valachovič, výborne sa zbavil brániaceho hráča a s prehľadom obstrelil brankára hostí. V 78. min zo štandardky nádherne zavrtel loptu opäť Valachovič, škoda však, že minula bránu. Nemšovania zodpovednou a trpezlivou hrou zaslúžene zísakali ďalšie cenné víťazstvo.
Rozhodoval Formel, ŽK: Kresánek, Častulín, Gabaš, Graus, 250 divákov.
SLOVAN: J. Molnár - Kysel (64. Krenčan), Hlaváčik, M. Gabaš, Sasko, M. Gonda, P. Gabaš, Meňhard, Soboňa, J. Gonda, Graus. R. PŠENČÍK
Bánovce - Senica 1:1 (1:1), 30. Chorvát - 6. Rábek.
Lednické Rovne - Púchov B 2:1 (1:1), 15. a 50. Václavík - 19. Vavrík.
1. D. Vestenice 4 3 1 0 8:2 10 (+4)
2. Púchov B 4 3 0 1 5:3 9 (+3)
3. Myjava/T. Lúka 4 2 2 0 5:3 8 (-1)
4. Led. Rovne 4 2 2 0 6:4 8 (-1)