Nedeľa, 9. máj, 2021 | Meniny má RolandKrížovkyKrížovky

V premiére trofej zostala doma!

Od štvrtku do soboty hostil nitriansky hokejový štadión premiérový ročník medzinárodného turnaja Polygon cup. Súpermi domáceho HKm Dynamax Nitra v boji o novú trofej bol nováčik českej extraligy Dukla Jihlava, mužstvo HC Košice a prvoligový HC VTJ Topoľča


ny.
Štvrtok
HKm Nitra - Dukla Jihlava 4:2 (1:0, 1:1, 2:1). Domáci prežili bez ujmy oslabenie o dvoch hráčov a na prvú prestávku išli s vedením, keď sa v presilovke presadil M. Štefanka. Chybu obrany však využil Havel na vyrovnanie a v 36. min. Jantovský dokonca nastrelil hornú žŕdku. Záver tretiny ale patril opäť Nitre, keď v presilovke pálil od modrej Vlk - 2:1. Najbohatšia na góly i vzruch bola posledná časť. Blafák Jantovského medzi Račkove betóny priniesol vyrovnanie Jihlavy, T. Chrenko však kontroval z rovnakej parkety a gólovú bodku na 4:2 urobil dobre hrajúci Podstavek.
Góly: 18. M. Štefanka (Petrina), 38. Vlk (Čacho, M. Štefanka), 47. T. Chrenko (Petrina, B. Majeský), 53. Podstavek (M. Chrenko).
Pred 550 divákmi rozhodoval J. Konc, vylúčenia 8:10, navyše Vozdecký 5+DKZ, presilovky 2:0, oslabenia 0:0. Trestné strieľania 0:1.
HKm: Račko - Gábriš, Majeský, Socha, Strapko, Vlk, Petrina, Milo, Švarba - Pojlaček, T. Chrenko, Mihálik - Kolník, Kollár, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, M. Chrenko, Podstavek.
Košice - Topoľčany 5:1 (1:1, 2:0, 2:0), 19. Šterbák, 34. Caban, 39. Kroták, 56. Kováč, 60. Rusnák - 4. Božík.
Piatok
HKm Nitra - HC VTJ Topoľčany 7:0 (1:0, 3:0, 3:0). V susedskom derby v prvej tretine ešte prvoligové Topoľčany stačili so silami, ale postupne sa začala prejavovať kvalita favorita. Hetrikom sa blysol Poljaček, dva góly strelil mladý Pupák. V poslednej tretine si domáci úspešne vyskúšali aj hru v oslabeniach. Pre Topoľčancov bol posledný klaksón vykúpením.
Góly: 13. Poljaček (Kollár), 24. Pupák (Andraščík, Podstavek), 32. Poljaček (Gábriš), 33. Čacho (Štefanka), 46. Strapko (Kolník, Kollár), 52. Pupák (Podstavek, Andraščík), 57. Poljaček (T. Chrenko, Mihálik).
Pred 400 divákmi rozhodoval D. Konc, vylúčenia 5:1, presilovky 0:0, oslabenia 1:0. Trestné strieľania 1:0.
HKm: Fikrt - Majeský, Gábriš, Strapko, Milo, Vlk, Petrina, Socha, Švarba - T. Chrenko, Mihálik, Poljaček - G. Saliji, Kollár, Kolník - Čacho, Štefanka, S. Saliji - Podstavek, Andraščík, Pupák.
HC VTJ: Ďurkovič - Guričan, Malinka, Hruška, Dobrík, I. Ďatelinka, Huba, Vondrák, Kutňanský - Božik, Lauko, Sporina - Gális, Hurtaj, Klačanský - Budoš, Varga, Šmotlák - Bosák, Guniš, Náhlik.
Jihlava - Košice 2:1 (2:0, 0:1, 0:0), Kala, Verčík - Rusnák.
Sobota
HKm Nitra - HC Košice 1:1 (0:0, 0:1, 1:0). Prvá tretina nemala ten pravý náboj a keďže sa hralo prevažne v strednom pásme, nebolo sa na čo pozerať. V druhom dejstve sa však pritvrdilo a prvý vážny vzruch pred domácou bránou sa skončil gólom, keď strelu Sabola doklepol Kmiť. Od tohto momentu bola pánom na ľade Nitra a spálila niekoľko dobrých príležitostí, čo prebralo aj peknú divácku kulisu. Hneď v úvode poslednej časti z presilovky „pribinovci“ vyrovnali a vzápätí Vlk „zmastil“ ručne-stručne o hlavu vyššieho Gajdoša, za čo ho odmenilo obecenstvo potleskom. Ani záverečná power-play nepriniesla Košiciam víťazný gól, a tak sa z triumfu na prvom ročníku Polygon cupu tešili zaslúžene domáci Nitrania.
Góly: 42. Kollár (Gábriš, Milo) - 25. Kmiť.
Pred 1500 divákmi rozhodoval Čaprnka, vylúčenia 4:3, navyše Vlk, resp. Gajdoš 5+DKZ, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Trestné strieľania 1:0.
HKm: Fikrt - Majeský, Gábriš, Strapko, Milo, Petrina, Vlk, Socha - Mihálik, T. Chrenko, Pojlaček - Kolník, Kollár, G. Saliji - S. Saliji, M. Štefanka, Čacho - Pupák, M. Chrenko, Podstavek.
Topoľčany - Jihlava 3:4 (1:3, 0:1, 2:0), 19. Hruška, 44. Bosák, 49. Guričan - 7. Zajac, 9. Verčík, 14. Glouch, 37. Ritnauer.
Konečná tabuľka:
1. Nitra 3 2 1 0 12:3 5
2. Jihlava 3 2 0 1 8:8 4
3. Košice 3 1 1 1 7:4 3
4. Topoľčany 3 0 0 3 4:16 0
Individuálne ocenenia - najlepší brankár: Michal Fikrt, najlepší obranca: Dušan Milo, najlepší strelec: Peter Poljaček (všetci Nitra, 4 góly).

Martina Zajaca vynovená Nitra milo prekvapila
V drese nováčika českej extraligy sa na Polygon cupe predstavil aj nitriansky odchovanec Martin Zajac. „Moje prvé pocity z Jihlavy sú celkom dobré. V Dukle je mladé mužstvo a s chlapcami si zatiaľ rozumieme. Na čo si v lige môžeme trúfať, ukážu až samotné majstrovské zápasy, ale ja dúfam, že to bude dobré, a že o záchranu hrať nebudeme,“ prezradil Martin o svojom novom pôsobisku, v ktorom okrem neho budú zo Slovenska aj obranca Dušan Devečka a útočník Rudolf Verčík. Vo štvrtok, v prvý deň turnaja, nastúpil aj proti svojmu rodnému klubu. „Oproti tomu kádru, v ktorom som ja hrával v uplynulej sezóne, je v nitrianskom drese dosť nových tvárí a je treba povedať, že Nitra sa dosť posilnila. My sme hrali síce s piatimi juniormi, ale domáci podali naozaj veľmi dobrý výkon, ktorým ma milo prekvapili. Boli lepší ako my a ja im želám, aby sa im v extralige darilo čo najlepšie.“ Prirodzene, zvedaví sme boli aj na to, ako sa Martinovi pozdávala kvalita celého turnaja, ktorý sa pod Zoborom v takejto forme organizoval po prvýkrát. „Škoda, že Perm svoju účasť odhlásil, pretože tu mohli byť naozaj veľmi dobré mužstvá. Topoľčany sú síce iba prvoligistom, no môžu prekvapiť a nemožno ich vôbec podceniť. Pred príchodom do Nitry sa síce o celkovom víťazstve nehovorilo, no ja aj spoluhráči sme prišli pre pohár pre celkového víťaza. Úvodná prehra s domácimi nám ale cestu za ním zahatala.“

Kapitán Socha velebí srdce, Uličného prianie sa splnilo
V Nitre v sobotu vyvrcholil trojdňový Polygon cup, keď sa z celkového triumfu nakoniec pomerne prekvapujúco tešili hokejisti HKm Dynamax Nitra. Po záverečnom stretnutí (Nitra - Košice 1:1) prebral pohár z rúk riaditeľa Jána Plandoru kapitán „Nitričky“ Daniel Socha, ktorý tesne po stretnutí hýril spokojnosťou: „Zišli sa tu kvalitné mužstvá a myslím si, že turnaj naplnil očakávania. Buduje sa tu dobrý kolektív, čo sa ukazuje aj na výsledkoch, pretože chalani do toho dávajú aj srdce. Prvé miesto nás tak určite teší.“ Kormidelník Rudolf Uličný si želal pred začiatkom trojdňovej „tour“, aby strieborná trofej určená pre víťaza zostala pod Zoborom. Jeho prianie sa stalo skutočnosťou. Opýtali sme sa ho, ako hodnotil prínos týchto stretnutí do prípravy. „Škoda, že neprišlo aj ruské mužstvo, mohla sa ešte zvýšiť úroveň, ale nám dobre padlo to, že sme nemuseli cestovať, a tak sa nenarušil náš tréningový proces. Konfrontácia s týmito tímami určite mužstvu tiež niečo dala, pretože liga bude určite nahustená, čo kladie veľké požiadavky na kondíciu. Po tejto stránke sme to zvládli vynikajúco, najmä zápas s Košicami.“ Nitrania majú za sebou už päť prípravných stretnutí, a tak sme sa spýtali aj na výkonnosť mužstva. „Na turnaji sme podali optimálny výkon vzhľadom na to, že nám chýbali kľúčoví hráči, ako Vozdecký s Kmečom či Slovák s Kováčikom. Až potom, ako budeme kompletní, môžeme zhodnotiť aj celú situáciu komplexne.“
Prvý ročník podujatia je teda už minulosťou. Nitra nechala za sebou českého extraligistu z Jihlavy, Košice a prvoligové Topoľčany, ktoré na poslednú chvíľu zaskočili za ruský Molot Perm. Všetky tímy predviedli zodpovedné a bojovné výkony, čím potešili divákov na nitrianskom štadióne a vystavili tak pozvánku pre budúce ročníky, v ktorých sa snáď ešte úroveň a obsadenie zvýši, čím by hokejový turnaj pod Zobrom mohol získať pekné renomé.

Hokejistom Nitry pripil na úspechy aj primátor Vítek
Reprezentatívne priestory zámočku na Malante boli vo štvrtok popoludní svedkami zaujímavého stretnutia. Domácimi pánmi boli netradične riaditeľ HKm Nitra Ján Plandora a primátor mesta Nitra Ferdinand Vítek, ktorí si sem pozvali známe tváre z podnikateľských kruhov. Hlavnou témou príjemnej párty, ktorú pripravil generálny riaditeľ Agrokomplexu Ladislav Švihel, bol nitriansky hokej, ktorý si za posledný rok vydobyl v meste pozíciu športu číslo jedna. „Stretli sme sa tu ľudia, ktorí, ak sa spoja, môžu dokázať veľa. My chceme prostredníctvom hokeja zviditeľniť naše mesto, klub a mňa najviac teší, že našu snahu pochopili diváci, veď už v minulej sezóne nám chodilo na domáce zápasy v priemere 3 500 divákov,“ povedal šéf HKm Ján Plandora. Riaditeľ klubu kvitoval aj prístup mesta Nitra, ktoré hokejistov tiež podporuje, pričom spomenúť treba aj prítomnosť viceprimátora Miloša Dovičoviča a poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Tomáša Galbavého a Petra Miššíka. Asi štyridsiatke podnikateľov, ktorí si našli cestu na Malantu, sa vo štvrtok prihovoril aj primátor Ferdinand Vítek. „Som rád, že nitriansky hokej napreduje a verím, že aj takéto stretnutia pritiahnu do klubu podporu, ktorú od nás všetkých potrebuje,“ povedal prvý muž Nitry. Za svoje slová si Vítek vyslúžil potlesk.
Ten si zaslúžil aj riaditeľ HKm Ján Plandora, ktorý vo štvrtok obliekol do nitrianskeho dresu po dlhých šiestich rokoch majstra sveta z Göteborgu Dušana Mila. Ten, hoci mal ponuku zo Vsetína, sa napokon upísal na dva roky klubu, kde sa naučil hrať hokej. „S Dušanom sme boli často v kontakte. Na novú sezónu sa pripravoval s nami a mne na ňom najviac imponuje jeho hra srdcom, ktorou vie strhnúť celé mužstvo,“ uviedol Plandora na margo nahováračiek s Milom. „Je Nitran, ľudia si ho pamätajú ako tvorcu hry s vynikajúcou rozohrávkou a dobrou strelou. A ja osobne som presvedčený, že pri Dušanovi nám postupne budú rásť ďalší dobrí obrancovia,“ vyslovil riaditeľ klubu svoje presvedčenie. Ešte dodajme, že HKm čakajú tento týždeň rokovania so Zvolenom, ktorému Milo patrí ako hráč.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
 2. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 3. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
 4. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
 5. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
 6. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 7. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
 8. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
 9. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
 10. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
 1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
 2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
 3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
 4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
 5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
 6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
 7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
 8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
 10. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
 1. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 19 638
 2. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 16 059
 3. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 15 237
 4. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 14 855
 5. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 9 288
 6. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je 8 398
 7. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd? 8 082
 8. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku 7 484
 9. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 6 601
 10. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál 6 433
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

V modrom Šalianka Rácková medzi dvojicou Bugárová - Pastorková.

Na hádzanárskych palubovkách dnes odštartovali semifinálové boje v slovenskom play-off žien.

14 h
Miesto tragédie.

Strom rástol na nábreží rieky. Žiaci tam boli na brannom cvičení.

15 h
Chodci majú zelenú.

Signálne plány na križovatkách v centre Nitry by mali po niekoľkých týždňoch prehodnotiť.

23 h
Archívna fotka zo štadióna v Čiernej Vode. Vo výreze Ervín Kiss, predseda ObFZ Galanta.

Oblastný futbalový zväz v Galante rozhodol o osude zvyšku sezóny na základe hlasovania klubov.

7. máj

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Policajný zbor v Trnave žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po piatich odsúdených osobách.

7. máj

Muž je obvinený zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

8. máj

Prinášame vám zaujímavé tipy na obľúbené turistické trasy na Dolných Kysuciach.

8. máj

Policajti zisťujú podrobnosti.

13 h

Už ste čítali?