Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

V premiére trofej zostala doma!

Od štvrtku do soboty hostil nitriansky hokejový štadión premiérový ročník medzinárodného turnaja Polygon cup. Súpermi domáceho HKm Dynamax Nitra v boji o novú trofej bol nováčik českej extraligy Dukla Jihlava, mužstvo HC Košice a prvoligový HC VTJ Topoľča


ny.
Štvrtok
HKm Nitra - Dukla Jihlava 4:2 (1:0, 1:1, 2:1). Domáci prežili bez ujmy oslabenie o dvoch hráčov a na prvú prestávku išli s vedením, keď sa v presilovke presadil M. Štefanka. Chybu obrany však využil Havel na vyrovnanie a v 36. min. Jantovský dokonca nastrelil hornú žŕdku. Záver tretiny ale patril opäť Nitre, keď v presilovke pálil od modrej Vlk - 2:1. Najbohatšia na góly i vzruch bola posledná časť. Blafák Jantovského medzi Račkove betóny priniesol vyrovnanie Jihlavy, T. Chrenko však kontroval z rovnakej parkety a gólovú bodku na 4:2 urobil dobre hrajúci Podstavek.
Góly: 18. M. Štefanka (Petrina), 38. Vlk (Čacho, M. Štefanka), 47. T. Chrenko (Petrina, B. Majeský), 53. Podstavek (M. Chrenko).
Pred 550 divákmi rozhodoval J. Konc, vylúčenia 8:10, navyše Vozdecký 5+DKZ, presilovky 2:0, oslabenia 0:0. Trestné strieľania 0:1.
HKm: Račko - Gábriš, Majeský, Socha, Strapko, Vlk, Petrina, Milo, Švarba - Pojlaček, T. Chrenko, Mihálik - Kolník, Kollár, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, M. Chrenko, Podstavek.
Košice - Topoľčany 5:1 (1:1, 2:0, 2:0), 19. Šterbák, 34. Caban, 39. Kroták, 56. Kováč, 60. Rusnák - 4. Božík.
Piatok
HKm Nitra - HC VTJ Topoľčany 7:0 (1:0, 3:0, 3:0). V susedskom derby v prvej tretine ešte prvoligové Topoľčany stačili so silami, ale postupne sa začala prejavovať kvalita favorita. Hetrikom sa blysol Poljaček, dva góly strelil mladý Pupák. V poslednej tretine si domáci úspešne vyskúšali aj hru v oslabeniach. Pre Topoľčancov bol posledný klaksón vykúpením.
Góly: 13. Poljaček (Kollár), 24. Pupák (Andraščík, Podstavek), 32. Poljaček (Gábriš), 33. Čacho (Štefanka), 46. Strapko (Kolník, Kollár), 52. Pupák (Podstavek, Andraščík), 57. Poljaček (T. Chrenko, Mihálik).
Pred 400 divákmi rozhodoval D. Konc, vylúčenia 5:1, presilovky 0:0, oslabenia 1:0. Trestné strieľania 1:0.
HKm: Fikrt - Majeský, Gábriš, Strapko, Milo, Vlk, Petrina, Socha, Švarba - T. Chrenko, Mihálik, Poljaček - G. Saliji, Kollár, Kolník - Čacho, Štefanka, S. Saliji - Podstavek, Andraščík, Pupák.
HC VTJ: Ďurkovič - Guričan, Malinka, Hruška, Dobrík, I. Ďatelinka, Huba, Vondrák, Kutňanský - Božik, Lauko, Sporina - Gális, Hurtaj, Klačanský - Budoš, Varga, Šmotlák - Bosák, Guniš, Náhlik.
Jihlava - Košice 2:1 (2:0, 0:1, 0:0), Kala, Verčík - Rusnák.
Sobota
HKm Nitra - HC Košice 1:1 (0:0, 0:1, 1:0). Prvá tretina nemala ten pravý náboj a keďže sa hralo prevažne v strednom pásme, nebolo sa na čo pozerať. V druhom dejstve sa však pritvrdilo a prvý vážny vzruch pred domácou bránou sa skončil gólom, keď strelu Sabola doklepol Kmiť. Od tohto momentu bola pánom na ľade Nitra a spálila niekoľko dobrých príležitostí, čo prebralo aj peknú divácku kulisu. Hneď v úvode poslednej časti z presilovky „pribinovci“ vyrovnali a vzápätí Vlk „zmastil“ ručne-stručne o hlavu vyššieho Gajdoša, za čo ho odmenilo obecenstvo potleskom. Ani záverečná power-play nepriniesla Košiciam víťazný gól, a tak sa z triumfu na prvom ročníku Polygon cupu tešili zaslúžene domáci Nitrania.
Góly: 42. Kollár (Gábriš, Milo) - 25. Kmiť.
Pred 1500 divákmi rozhodoval Čaprnka, vylúčenia 4:3, navyše Vlk, resp. Gajdoš 5+DKZ, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Trestné strieľania 1:0.
HKm: Fikrt - Majeský, Gábriš, Strapko, Milo, Petrina, Vlk, Socha - Mihálik, T. Chrenko, Pojlaček - Kolník, Kollár, G. Saliji - S. Saliji, M. Štefanka, Čacho - Pupák, M. Chrenko, Podstavek.
Topoľčany - Jihlava 3:4 (1:3, 0:1, 2:0), 19. Hruška, 44. Bosák, 49. Guričan - 7. Zajac, 9. Verčík, 14. Glouch, 37. Ritnauer.
Konečná tabuľka:
1. Nitra 3 2 1 0 12:3 5
2. Jihlava 3 2 0 1 8:8 4
3. Košice 3 1 1 1 7:4 3
4. Topoľčany 3 0 0 3 4:16 0
Individuálne ocenenia - najlepší brankár: Michal Fikrt, najlepší obranca: Dušan Milo, najlepší strelec: Peter Poljaček (všetci Nitra, 4 góly).

Martina Zajaca vynovená Nitra milo prekvapila
V drese nováčika českej extraligy sa na Polygon cupe predstavil aj nitriansky odchovanec Martin Zajac. „Moje prvé pocity z Jihlavy sú celkom dobré. V Dukle je mladé mužstvo a s chlapcami si zatiaľ rozumieme. Na čo si v lige môžeme trúfať, ukážu až samotné majstrovské zápasy, ale ja dúfam, že to bude dobré, a že o záchranu hrať nebudeme,“ prezradil Martin o svojom novom pôsobisku, v ktorom okrem neho budú zo Slovenska aj obranca Dušan Devečka a útočník Rudolf Verčík. Vo štvrtok, v prvý deň turnaja, nastúpil aj proti svojmu rodnému klubu. „Oproti tomu kádru, v ktorom som ja hrával v uplynulej sezóne, je v nitrianskom drese dosť nových tvárí a je treba povedať, že Nitra sa dosť posilnila. My sme hrali síce s piatimi juniormi, ale domáci podali naozaj veľmi dobrý výkon, ktorým ma milo prekvapili. Boli lepší ako my a ja im želám, aby sa im v extralige darilo čo najlepšie.“ Prirodzene, zvedaví sme boli aj na to, ako sa Martinovi pozdávala kvalita celého turnaja, ktorý sa pod Zoborom v takejto forme organizoval po prvýkrát. „Škoda, že Perm svoju účasť odhlásil, pretože tu mohli byť naozaj veľmi dobré mužstvá. Topoľčany sú síce iba prvoligistom, no môžu prekvapiť a nemožno ich vôbec podceniť. Pred príchodom do Nitry sa síce o celkovom víťazstve nehovorilo, no ja aj spoluhráči sme prišli pre pohár pre celkového víťaza. Úvodná prehra s domácimi nám ale cestu za ním zahatala.“

Kapitán Socha velebí srdce, Uličného prianie sa splnilo
V Nitre v sobotu vyvrcholil trojdňový Polygon cup, keď sa z celkového triumfu nakoniec pomerne prekvapujúco tešili hokejisti HKm Dynamax Nitra. Po záverečnom stretnutí (Nitra - Košice 1:1) prebral pohár z rúk riaditeľa Jána Plandoru kapitán „Nitričky“ Daniel Socha, ktorý tesne po stretnutí hýril spokojnosťou: „Zišli sa tu kvalitné mužstvá a myslím si, že turnaj naplnil očakávania. Buduje sa tu dobrý kolektív, čo sa ukazuje aj na výsledkoch, pretože chalani do toho dávajú aj srdce. Prvé miesto nás tak určite teší.“ Kormidelník Rudolf Uličný si želal pred začiatkom trojdňovej „tour“, aby strieborná trofej určená pre víťaza zostala pod Zoborom. Jeho prianie sa stalo skutočnosťou. Opýtali sme sa ho, ako hodnotil prínos týchto stretnutí do prípravy. „Škoda, že neprišlo aj ruské mužstvo, mohla sa ešte zvýšiť úroveň, ale nám dobre padlo to, že sme nemuseli cestovať, a tak sa nenarušil náš tréningový proces. Konfrontácia s týmito tímami určite mužstvu tiež niečo dala, pretože liga bude určite nahustená, čo kladie veľké požiadavky na kondíciu. Po tejto stránke sme to zvládli vynikajúco, najmä zápas s Košicami.“ Nitrania majú za sebou už päť prípravných stretnutí, a tak sme sa spýtali aj na výkonnosť mužstva. „Na turnaji sme podali optimálny výkon vzhľadom na to, že nám chýbali kľúčoví hráči, ako Vozdecký s Kmečom či Slovák s Kováčikom. Až potom, ako budeme kompletní, môžeme zhodnotiť aj celú situáciu komplexne.“
Prvý ročník podujatia je teda už minulosťou. Nitra nechala za sebou českého extraligistu z Jihlavy, Košice a prvoligové Topoľčany, ktoré na poslednú chvíľu zaskočili za ruský Molot Perm. Všetky tímy predviedli zodpovedné a bojovné výkony, čím potešili divákov na nitrianskom štadióne a vystavili tak pozvánku pre budúce ročníky, v ktorých sa snáď ešte úroveň a obsadenie zvýši, čím by hokejový turnaj pod Zobrom mohol získať pekné renomé.

Hokejistom Nitry pripil na úspechy aj primátor Vítek
Reprezentatívne priestory zámočku na Malante boli vo štvrtok popoludní svedkami zaujímavého stretnutia. Domácimi pánmi boli netradične riaditeľ HKm Nitra Ján Plandora a primátor mesta Nitra Ferdinand Vítek, ktorí si sem pozvali známe tváre z podnikateľských kruhov. Hlavnou témou príjemnej párty, ktorú pripravil generálny riaditeľ Agrokomplexu Ladislav Švihel, bol nitriansky hokej, ktorý si za posledný rok vydobyl v meste pozíciu športu číslo jedna. „Stretli sme sa tu ľudia, ktorí, ak sa spoja, môžu dokázať veľa. My chceme prostredníctvom hokeja zviditeľniť naše mesto, klub a mňa najviac teší, že našu snahu pochopili diváci, veď už v minulej sezóne nám chodilo na domáce zápasy v priemere 3 500 divákov,“ povedal šéf HKm Ján Plandora. Riaditeľ klubu kvitoval aj prístup mesta Nitra, ktoré hokejistov tiež podporuje, pričom spomenúť treba aj prítomnosť viceprimátora Miloša Dovičoviča a poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Tomáša Galbavého a Petra Miššíka. Asi štyridsiatke podnikateľov, ktorí si našli cestu na Malantu, sa vo štvrtok prihovoril aj primátor Ferdinand Vítek. „Som rád, že nitriansky hokej napreduje a verím, že aj takéto stretnutia pritiahnu do klubu podporu, ktorú od nás všetkých potrebuje,“ povedal prvý muž Nitry. Za svoje slová si Vítek vyslúžil potlesk.
Ten si zaslúžil aj riaditeľ HKm Ján Plandora, ktorý vo štvrtok obliekol do nitrianskeho dresu po dlhých šiestich rokoch majstra sveta z Göteborgu Dušana Mila. Ten, hoci mal ponuku zo Vsetína, sa napokon upísal na dva roky klubu, kde sa naučil hrať hokej. „S Dušanom sme boli často v kontakte. Na novú sezónu sa pripravoval s nami a mne na ňom najviac imponuje jeho hra srdcom, ktorou vie strhnúť celé mužstvo,“ uviedol Plandora na margo nahováračiek s Milom. „Je Nitran, ľudia si ho pamätajú ako tvorcu hry s vynikajúcou rozohrávkou a dobrou strelou. A ja osobne som presvedčený, že pri Dušanovi nám postupne budú rásť ďalší dobrí obrancovia,“ vyslovil riaditeľ klubu svoje presvedčenie. Ešte dodajme, že HKm čakajú tento týždeň rokovania so Zvolenom, ktorému Milo patrí ako hráč.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
 2. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
 3. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 4. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
 5. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
 6. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 7. Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy
 8. Pomáhajte čítaním
 9. Toto si zapamätajte! Takto určite nakúpite bezpečne
 10. O bezpečnejších nákupoch pred Vianocami so šéfom Tesca
 1. Zdravá pečeň zlepšuje metabolizmus aj celkové zdravie
 2. Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy
 3. Toto si zapamätajte! Takto určite nakúpite bezpečne
 4. O bezpečnejších nákupoch pred Vianocami so šéfom Tesca
 5. Pomáhajte čítaním
 6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
 7. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
 8. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
 9. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 10. Get our subscription and support the Online Charity Auction
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 30 811
 2. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 10 697
 3. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 9 886
 4. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 9 289
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 9 225
 6. Učiteľka roka 2018: Koľko času by malo dieťa tráviť za počítačom 8 894
 7. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 8 886
 8. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 8 853
 9. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 722
 10. Ako nahradiť fosílne palivá geotermálnou energiou? 8 473
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Hazard nitrianskeho vedenia s verejnými financiami

Zákaz hazardu v Nitre, za ktorý od začiatku bojoval predovšetkým primátor Marek Hattas a preto podporoval kresťanských aktivistov v zbere petície počas posledných parlamentných volieb, nemal dlhú životnosť.

Máte už rybu na Vianoce? V Nitre na trhovisku predávajú kvalitu

Ak si chcete dopriať skutočne kvalitnú, nemusíte chodiť ďaleko. V predajni na nitrianskom trhovisku na Štefánikovej triede 50 neustále dopĺňajú živé ryby z poctivých slovenských chovov.

Vianočné stánky na námestí v Nitre riešia, na hrade bude občerstvenie vo veži

Radnica plánovala štyri stánky na Svätoplukovom námestí a päť na pešej zóne. Tento počet však zrejme hygiena nepovolí.

Rok 2018, stan pred Vazulovou vežou na hrade.

Miňo, poď sa na Euro rozohrať domov, znie z Veľkoobchodu Bečica

Tridsiate výročie vzniku Veľkoobchodu Bečica bude navždy spojené so skonom jeho zakladateľa Dušana Bečicu, odkaz naďalej budujú synovia Šimon a Stanislav, ktorého sme vyzvŕtali v debate o futbale, veď známa firma podporuje nitriansky šport vyše 20 rokov, nielen veľký v podobe FC a HK, jej sudy s dobrým pivom si pochvaľujú aj na dedinských zápasoch.

Dušan a František Bečicovci zavítali na ME 2016. Tradíciu známeho veľkoobchodu po otcovi Dušanovi naďalej spája so športom syn Stanislav (vo výreze).

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia vyšetruje masívne podozrenia z tunelovania Agrokomplexu

Rezort hovorí o závažných zisteniach v štátnom podniku. V minulosti ho riadili nominanti SNS.

Rušeň tlačil auto desiatky metrov

Matka s dvoma synmi skončili po zrážke v nemocnici.

Vianočné trhy v Martine budú

Druhá vlna koronavírusu slabne, no ťažko povedať, akú silu bude mať v predvianočnom období. Mesto napriek tomu pripraví vianočné trhy. Budú mať ale svoje epidemiologické pravidlá.

Pod úmrtie dlhoročného čadčianskeho kňaza sa podpísal koronavírus

Kysučania s veľkým smútkom prijali správu, že bývalý dlhoročný správca farnosti v Čadci Milan Kavor odišiel do večnosti vo veku 76 rokov. V októbri údajne ochorel na koronavírus.

Už ste čítali?