Žitavany nadeľovali, chytila sa aj Ivanka

I. trieda Nr-Ša-ZM Topoľčianky - Lehota 1:1 (1:1), 7. R. Polák - 8. M. Kutak. V Topoľčiankach sa začalo zostra.

Topoľčianky - Lehota 1:1 (1:1), 7. R. Polák - 8. M. Kutak. V Topoľčiankach sa začalo zostra. Už v 7. min. prekvapil Polák hosťujúceho brankára Tkáčika, keď priamy kop z priestoru rohu zakrútil do siete. Domáci sa však dlho netešili, už o minútu totiž vyrovnal po kontre jediný hrot v lehotskej zostave Kutak. Po prestávke začali lepšie hostia, ale Mesko svojich podržal. V 68. min. rozhodca necitlivo zápas prerušil pre dážď, po ktorom už zápas nenabral pôvodné tempo. R Bachratý ml., 200.
TOPOĽČIANKY: Mesko - Chabreček, Rosina, Belan (46. Šútor), Zeman - Valkovič, Gajdošík, Polák, Daniš - Šabo, M. Chren. LEHOTA: Tkáčik - J. Varga, Hrnčiar, Mikula, Láclavík - Šášik, Bede, J. Bernát, Antoni, J. Zaujec - Kutak.
Machulince - Šaľa B/Veča 1:4 (1:0), 3. Ján Gálik - 57. a 80. D. Rehák, 70. M. Braun, 71. R. Špánik. Domáci zaskočili súpera už v 3. min., keď sa po centri na zadnú tyč presadil hlavou Gálik. Iniciatívu potom prevzali hostia, ale Machulince sa hrdinsky bránili proti prevahe Veče, ktorú vystužili štyria "áčkari". V druhom polčase začali zraneniami zdecimovanému kádru domácich dochádzať sily a hostia nakoniec prevahu korunovali štyrmi gólmi. R Duchoň, 150.
MACHULINCE: Červený - J. Horniak, F. Valent (75. Petrovič), M. Čulík, M. Valent (60. Segíň), Rajnoha, Ján Gálik, J. Čulík, J. Černák, Kasan, Petrík. VEČA: Papánek - Mrllák, P. Rácz, J. Zeleňák, Karas - Simonides, D. Szabo, D. Rehák, Braun - Straňák, Špánik.
Diakovce - Tešedíkovo 0:2 (0:1), 38. I. Páldy, 55. R. Ferencei. V derby pred výbornou kulisou, podporenou domácimi hodmi, doplatili Diakovčania na nepremieňanie šancí a chyby v obrane. Najprv sa nepresadil Kriško po úniku Zaťka, aby po zlom odkope Mišíka trestal hosťujúci Páldy. V 26. min. si druhú žltú kartu pýtal zákrok Bombicza, rozhodcova píšťalka však zostala nemá. V druhom polčase ďalšiu chybu domácej obrany využil Ferencei. V záverečnom zúfalom tlaku domácich sa nepresadil po sóle Kriško a Sýkora nastrelil len brvno. R Kukla, 500.
DIAKOVCE: Hipp - N. Takács, Kolečkár, Korim, Matúsz (46. Novosad), Meleg (67. Sýkora), Petro, Kriško, Mišík (75. Maršálek), Bestro, Zaťko. TEŠEDÍKOVO: Matovič - Bombicz, Belovič, Z. Varga (87. Góra), Ferencei, Páldy, Dárasz, Orosi (90. Mikle), L. Meszároš (74. Hučko), Pál, Karvai.
Klasov - Tesárske Mlyňany 2:2 (0:1), 73. a 90+. (11m) A. Molnár - 33. J. Babocký, 65. vlastný (Tóth). V 18. min. sa zastreľoval hosťujúci Bednár, jeho bomba zo 40 m išla do žrde. Skóre otvoril po chybe domáceho brankára Babocký. V druhom polčase sa domáci snažili o vyrovnanie, strelu Sojku obrancovia vykopli z bránkovej čiary. Aj keď v 65. min. po zmätkoch v domácej obrane si dal vlastný gól dezorientovaný Tóth, Klasovčanov to nepoložilo a po gólovej dorážke Zimovho priameho kopu dokonal obrat v zápase opäť Molnár z penalty. R Bácsay, 180.
KLASOV: Barecz - Tóth, M. Zima, Pa. Bako (58. Záhorec), Vodný, Baráth, Pe. Bako (85. T. Balko), Sojka, Sulík, Molnár, Mihálik. T. MLYŇANY: P. Frajka - Meňhart, Kuťka (65. Meliška), P. Chlup, Bábocký, Horváth, Ivanička, Vaňo, Plaštiak, Bednár, Solčiansky.
Rumanová - Jelenec 2:1 (1:0), 33. P. Šramek, 66. J. Slamka - 83. M. Kuruc. V prvom polčase sa hral útočný futbal. Postupne si domáci vynútili miernu prevahu, ktorú korunoval gólom Pagačovič po ideálnom centri Šrameka. Po obrátke vysunul kolmicou Slamku Vlček, ten obišiel aj brankára a zvýšil na 2:0. Po góle sa domáci uspokojili a v 83. min. korigoval hosťujúci Kuruc. R Hádek, 230.
RUMANOVÁ: R. Šimák - Upohlav (64. Kukučka), Majzel, M. Šramek, Ľ. Varga - Pagačovič, Karaba, Pavel, Vlček - Slamka, P. Šramek (68. Krivačka). JELENEC: Farkaš - Galaba, Búšik, Nagy, Franko, Kuruc, Tokár, Mosko, Pánik (81. Penzeš), Richter (76. Kozla), Hók.
Cabaj-Čápor - Čeľadice 3:1 (2:0), 13. M. Holec, 40. Z. Žember, 60. M. Černek - 53. M. Bafrnec. Domáci začali náporom a z veľkého tlaku padli góly Holeca a Žembera - oba zhodne hlavou. Po obrátke sa domáci uspokojili a Bafrnec korigoval na 2:1. Hostia potom ožili, no ich nádeje schladil po hodine hry nestarnúci Černek. R Valkovič, 250.
CABAJ-ČÁPOR: Gardian - Popelka, Vachulík, Grežo, Žember - Gombár, Šilík, Geletič, Kubica (60. Lenčeš) - M. Holec (87. Pavlík), M. Černek. ČEĽADICE: Liška - Štrba, Blaho, M. Varga, Vančo (80. Hamada) - Mi. Dobiaš, M. Čibík, Bafrnec, M. Dubeň - M. Srnka, Nevedel.
Ivanka - Janíkovce 1:0 (0:0), 58. Ma. Labuda. V Ivanke sa hral rýchly futbal, ktorý sa musel divákom páčiť. V prvom polčase spálil dve veľké šance domáci ostrostrelec Pagáč, hostia zase nastrelili v 40. minúte Grimbelom len brvno, a tak sa išlo do šatní bez gólov. Zápas rozhodol v 58. min. Labuda, keď sa k nemu po rohu odrazila lopta a brankár nemal nárok. ČK: 80. P. Domasta, 89. R. Modzga (obaja Janíkovce). R M. Kopačka, 150.
IVANKA: Szabo - Pa. König, Vašek, Kurek, Ďurický - M. Olejka (87. A. Klein), Tatranský, Čerenka, A. Olejka (65. Mikuš) - Pagáč, Ma. Labuda. JANÍKOVCE: Krátky - Luzár, Štefek, Modzga, Miškovič, Domasta, Frťala, Galo, Suchán, Grimbel, M. Varga.
Žitavany - Nitrianske Hrnčiarovce 8:2 (1:0), 9. M. Kováč, 60. M. Baláž (11 m), 65. J. Pindeš, 73. M. Gubov, 67. a 71. R. Michalík, 76. a 82. M. Labai - 58. a 63. (11m) R. Zeleňák. V prvom polčase domáci, od ktorých sa čakala jednoznačná prevaha, veľa neukázali. Po prestávke ležérnu hru domácich potrestal Zeleňák strelou z priameho kopu a druhý gól pridal po jedenástke za ruku v 16-tke. Až potom sa domáci prebrali a za šesť minút dali tri góly, čím rozhodli zápas. R Gajan, 250.
ŽITAVANY: Jenis - Kráľovič, Pindeš, Labai (84. Herda), Králik (74. Krpala) - M. Kováč, Révay, Rosinský (54. Kocian), Baláž - Gubov, R. Michalík. N. HRNČIAROVCE: Mikle-Baráth - Kochan, Zúzik, P. Szombath (72. Stojanovič), I. Tábi, Prešinský, R. Zeleňák, Šípoš, Cifra, Mojto (59. Morvai), N. Szombath.
16. Diakovce 3 0 0 3 1:5 0 (-6)
najlepší strelci: 4 - A. Molnár (Klasov), 3 - P. Domasta (Janíkovce), M. Majzel (Rumanová), T. Bombicz, R. Ferencei (Tešedíkovo), M. Labai, R. Michalík, M. Kováč (Žitavany).