Nedeľa, 9. máj, 2021 | Meniny má RolandKrížovkyKrížovky

So sezónou sa víťazne rozlúčili len hádzanárky Močenku

HK Prešov - HK Nitra 23:13 (15:5). Pred chabou diváckou kulisou nastupovali oslabené Nitrianky na zápas, v ktorom už v podstate o nič nešlo, a úvod ich pravdepodobne vďaka dlhej ceste nezastihol príliš koncentrované. Ešte sa totiž ani nestihli spamätať a v 23. min. prehrávali už o 10 gólov 12:2. Po zmene strán sa hra postupne vyrovnala a gólový rozdiel sa už v podstate nemenil. Nakoniec si odniesli hostky vzhľadom na úvod ešte prijateľnú prehru. Pred 20 divákmi rozhodovali Šubák, Vydra, pok. hody: 10/6 - 4/3, vylúčené: 3 - 3. HK: Klenková - Lieskovská, Tárošová 3, Kuklová 2, Berecová 6/3, Uharčeková 1, Gundová 0, Gabulová 1. ŠK Trnava/Modranka - ŠKP Topoľčany 25:27 (14:9). V celom prvom polčase viedli domáce hráčky, keďže hostky robili chyby v obrane a ešte len dorastenka Čacháňová v bránke nie vždy podržala svoj tím. V 20. min. tak viedli Modrančanky už 10:5. Po zmene strán sa v 35. min. postupne Topoľčianky začali doťahovať, keď zvýšili tempo hry, čo na súpera platilo. Zlom prišiel v 22. min., keď domáca hráčka Gajdošíková opľula Bezákovú, za čo bola vylúčená do konca zápasu bez náhrady, čo hostky využili na konečné víťazstvo o dva góly. Pred 100 divákmi rozhodovali Strecký, Trepka, pok. hody: 5/3 - 7/4, vylúčené: 3 - 4, Gajdošíková (Modranka) do konca zápasu. ŠKP: Čacháňová - Vaňová 3, Bezáková 1, Bohúnska, L. Ivanová 3, Terlandová, Kováčiková 5, Hrnová 11/4, Červínková, Maková 4. ŠK Matador Púchov - Junior Močenok 20:20 (13:9). V 8. min. domáce viedli 3:0, ale Močenčanky znížili na 3:2 gólmi Verešovej a Gutrayovej. Potom opäť domáce „ušli“ na 6:2 a štvorgólový rozdiel sa udržoval až do prestávky. V druhom polčase Močenok, dirigovaný výbornou Verešovou, zahral disciplinovane, zodpovedne a vychádzala mu kombinačná hra. V 39. min. už viedli Púchovčanky iba 14:13 a desať minút pred koncom Junior zrovnal na 17:17. Vzápätí šli hostky jedinýkrát v zápase aj do vedenia. V závere domáce hráčky viedli 20:19, ale 5 sekúnd pred koncom zo 7 m hodu stanovila konečnú remízu Šiagyová. Rozhodovali Nemček, Nagy, pok. hody: 7/6 - 4/3, vylúčené: 3 - 5, ČK: Fraštíková (P.), 50 divákov. JUNIOR: Miháliková, Barčáková - Verešová 4, Šiagyová 7/1, Horňáková, Krommelová 2, Lenická 3, Gutrayová 3/2, Gierová 1, Gregušová. 1. Topoľčany 10 7 0 3 267:259 17 2. Púchov 10 5 2 3 249:220 17 3. Močenok 10 5 2 3 214:196 13 4. Prešov 10 3 2 5 212:235 12 5. Nitra 10 4 1 5 230:230 11 6. Modranka 10 2 1 7 201:233 5 Bonifikácia: Púchov 5, Prešov 4, Topoľčany 3, Nitra 2, Močenok1.