Streda, 12. máj, 2021 | Meniny má PankrácKrížovkyKrížovky

Anglický týždeň priniesol šesť bodov na konto FC Nitra i Báču

II. LIGA/ Šaľa v susedských derby zápasoch s tesný

Duslo Šaľa - FC Nitra 1:2 (1:1)

Góly: 45. Vyskoč (11 m) - 25. a 46. Kóňa.Krajské derby začali lepšie hráči Nitry, keď najskôr Kostolániho delovka a v závere úvodnej štvrťhodiny Mojský preverili pozornosť Papáneka. Domáci, zaskočení ofenzívou hostí, hrali nepresne a Seneckého mohla ohroziť iba hlavička Andódiho, no šla vedľa jeho svätyne. V 25. min. rozjasal priaznivcov FC Kóňa, ktorého prvú strelu obrana Dusla ešte zrazila, ale opakovaný pokus sa odrazil od žrde do šalianskej siete. Galádovcov gól posmelil a v 28. min. likvidoval šancu Ráka pohotový Papánek. Tesne pred odchodom do šatní nasledoval po „strete“ Szoráda s Lörincom pokutový kop, ktorý premenil Vyskoč. Hostia mali po obrátke doslova raketový nástup, keď už v 46. min. strelil prudkou strelou Kóňa svoj druhý gól a Nitrania opäť vyhrávali. Snaha chemikov o vyrovnanie však stroskotávala na pozornej obrane súpera a Seneckom. V 68. min. sa znovu vyznamenal Papánek, keď zneškodnil nebezpečnú hlavičku I. Kováča. Päť minút pred koncom domáci gólman vyrazil pokutový kop Ráka a v samotnom závere brankár hostí zneškodnil prienik Lörinca i tvrdú strelu T. Hučka.R Kakaščík, ŽK: Molnár, Mikla - I. Kováč, 645 divákov.DUSLO: Papánek - Molnár, Sikorjak (75. P. Kováč), Mikla (83. Vencel) - Lalák, Holmík, Lörinc, Hučko, Klusa - Vyskoč (75. Simonides), Andódi.FC: Senecký - I. Kováč, Čeman, Szorád, Ďatko - Očovan (85. Barbosa), M. Kostoláni, Kóňa, Mojský (50. Babic) - Rák, Perniš (90. Uhrík).Ján Rosinský, tréner Dusla: Po dobrom výkone s Rimavskou Sobotou sme tentokrát sklamali. O remízu nás pripravilo aj trochu smoly.Ivan Galád, tréner FC: V prvom rade ma teší zisk troch bodov, no pomerne spokojný som aj s našou hrou. JOZEF SKLENÁR

DAC Dunajská Streda - Koba Senec 4:0 (1:0)

Góly: 33., 49. a 54. Herczeg, 53. Olejník.Domáci od začiatku jari spustili veľkú stíhaciu jazdu za záchranou, čo chceli potvrdiť aj v tomto zápase. Ako prvý však mohol napnúť sieť hosťujúci Keller, ale Kobr bol pozorný. Potom ale prišli veľké chvíle maďarského legionára Herczega. Najskôr síce hlavičkoval z 5 m vedľa, no v 33. min. sa už nemýlil. Po prestávke zasadil DAC svojmu súperovi za osem minút dokonalé k.o. Herczeg najskôr dostal obranu hostí do úlohy štatistov, potom Olejník hlavou zvýšil na 3:0 a minútu na to Herczeg s prehľadom zavŕšil svoj hetrik. Šance Senčanov Maršovského a Bellu už na výsledku nič nezmenili.R Samotný, ŽK: Ashoubi - Maršovský, Rožník, 1480 divákov.DAC: Kobr - Konečný, Olejník, Loj, Fabuľa - Ashoubi, Šimon (74. Buka), Horochonič, Javad - Herczeg, Lelkeš (68. Zlacký). (juh)

Tatran Prešov - FC Báč 0:2 (0:0)

Góly: 69. Puchner, 74. Filo.Hostia sa zrejme dostali z najhoršieho a vzostup formy chceli potvrdiť aj u favorita na Šariši. Rozhodnuté mohlo byť už po prvom polčase, no Füzik trafil najskôr do žrde a potom domáci gólman chytil čistý gól Filovi. Futbalisti Báču sa za svoju hru predsa len dočkali zaslúženej odmeny, to keď Puchner vari zo 40 m nádherne trafil do šibenice prešovskej brány. O päť minút neskôr bolo definitívne rozhodnuté, keď Filo využil chybu domácej obrany. Tatran mohol v závere ešte znížiť, no Staš trafil iba do žrde. Víťazstvo hostí však bolo zaslúžené.R Bobko, 609 divákov.FC: Kostoláni - Gonos, Puchner, Szijjártó, Mikulec - Maťaš, Füzik (82. Plichta, 90. Nagy), Pukalovič, Sviečka - Filo (89. Meszáros), T. Albert.Miroslav Mentel, tréner: Odohrali sme dobrý zápas a už v prvom polčase sme mali vyhrávať. (juh)

Rapid Bratislava - DAC Dun. Streda 3:0 (2:0)

Góly: 4. Veselý, 36. Timko, 55. Senko.Pre oboch to bol veľmi dôležitý zápas a lepšie ho začali domáci, ktorí sa ujali vedenia už po štyroch minútach hry, keď sa v skrumáži pred Kobrom najlepšie zorientoval Veselý. V prvej polhodine mali hráči DAC-u územnú prevahu, no do šance sa nedostali. Hráči Rapidu hrozili z rýchlych kontier a v 36. min. sa tešili po druhýkrát. Hostia vyšli do druhého polčasu síce vyburcovaní s cieľom pobiť sa o lepší výsledok, no tretí gól v ich sieti im definitívne zobral vietor z plachiet. Domáci už potom vývoj zápasu iba kontrolovali, ba výsledok mohli ešte prikrášliť.R Kakaščík, ŽK: Hodulík - Javad, Šimon, 1340 divákov.DAC: Kobr - Konečný, Olejník, Loj, Majný (46. Lelkeš) - Ashoubi (60. Bognár), Horochonič, Mohsen, Šimon, Javad - Herczeg.Robert Pflug, tréner: Súper bol lepší a jeho hráči vyhrávali každý osobný súboj. Z prehry netreba robiť tragédiu, do konca je ešte dosť kôl a keď štyrikrát vyhráme, záchrana je reálna.JOZEF GAZDAG

ostatné výsledky

24. kolo: Ličartovce - Rapid 2:1 (1:0), Košice - Prievidza 1:3 (0:0), Kys. Lieskovec - Humenné 0:1 (0:1), Vranov - Senica 3:2 (1:1), Podbrezová - Rimavská Sobota 1:0 (0:0).25. kolo: Rimavská Sobota - Ličartovce 1:0 (0:0). Senec - Vranov 3:0 (2:0). Senica - Humenné 1:2 (1:1). Prešov - Kysucký Lieskovec 3:0 (2:0). Prievidza - Podbrezová 1:1 (0:1).

program 26. a 27. kola

Utorok 18. 5. o 17.00 h Podbrezová - Nitra (Ihringová), Dun. Streda - R. Sobota (Šipoš), Košice - Báč (Samotný), Šaľa - Prešov (Pavlík).22. 5. o 17.00 h Nitra - Ličartovce (Richtárik), Šaľa - K. Lieskovec (Bobko), Báč - Podbrezová (Šipoš), o 19.00 h Prievidza - Dun. Streda (Vnuk)

Tabuľka II. LIGY

1. Rim. Sobota 25 15 8 2 47:18 53 (+14)2. Ličartovce 25 12 7 6 43:22 43 (+7)3. Prešov 25 12 7 6 42:27 43 (+4)4. Podbrezová 25 11 10 4 30:19 43 (+7)5. Prievidza 25 11 7 7 36:30 40 (+1)6. Báč 25 12 4 9 33:30 40 (+1)7. Senec 25 11 5 9 33:30 38 (-1)8. Šaľa 25 9 9 7 32:21 36 ( 0)9. FC Nitra 25 11 3 11 35:28 36 (-3)10. Rapid Ružinov 25 9 5 11 28:30 32 (-7)11. Humenné 25 8 8 9 32:41 32 (-4)12. Vranov n/T. 25 8 7 10 26:32 31 (-5)13. Dun. Streda 25 7 6 12 26:37 27 (-9)14. Kys. Lieskovec 25 5 10 10 15:28 25 (-11)15. Senica 25 3 6 16 22:47 15 (-24)16. Košice 25 3 4 18 25:65 13 (-23)

FC Nitra - 1. FC Košice 3:0 (1:0)

Góly: 25. a 83. Rák, 76. M. Farkaš.Východniari stavili pod Zoborom na defenzívu, vpredu zostal osamotený iba 17-ročný dorastenec Kapláč, inak bránili všetci, preto niet divu, že domáci gólman Senecký bol tentoraz celkom bez práce. Nitrania mali celý zápas loptu v moci a z ich prevahy sa rodili aj šance. Už v 3. min. sa zastreľoval Rák, ktorý o chvíľu skúšal šťastie aj z priameho kopu a do tretice sa v 18. min. predviedol Mojský, ktorý sa šikovne uvoľnil v šestnástke, no jeho spätnú prihrávku poslal Szorád vedľa bránky hostí. Gólovo tak udrelo až v 25. min., keď Perniš poslal do šance Ráka, ktorý zblízka prehodil brankára Košíc Urdu. Krátko pred prestávkou potiahol dobrú akciu po pravej strane Kováč, jeho center sa dostal až k Pernišovi, ktorý ale v koncovke pridlho otáľal so streľbou. Ani v druhom dejstve sa na priebehu veľa nezmenilo. Nitra bola proti behavým mladíkom v zostave súpera vždy o krok vpredu, ale až na center Očovana a následnú hlavičku Babica sa dlho hralo väčšinou len pred šestnástkou hostí. Zmenu priniesol až tretí striedajúci hráč Nitry M. Farkaš, ktorý už po dvoch minútach svojho pobytu na ihrisku zvyšoval špicom na 2:0 a v 83. min. pečatil výsledok po prihrávke striedajúceho Barbosu svojim druhým presným zásahom v stretnutí Rák. Pred 485 divákmi rozhodoval Pavlík, ŽK: Zajac (Košice).FC: Senecký - Kováč, Szorád, Čeman, Ďatko - Očovan (74. M. Farkaš), M. Kostoláni, Kóňa, Mojský (55. Babic) - Perniš (55. Barbosa), Rák.Ivan Galád, tréner: Teší ma zisk troch bodov, ale naša hra nemohla uspokojiť mňa ani divákov. V desiatich jarných kolách sme získali 21 bodov, prioritným cieľom však stále zostáva záchrana. ŠTEVO KORMAN

FC Báč - Duslo Šaľa 1:0 (0:0)

Gól: 90+. Plichta.V Báči videli diváci svižný a útočný futbal s peknými akciami na oboch stranách. V úvodnej štvrťhodine mali viac z hry domáci a v 15. min. bol v dobrej pozícii Albert, ale jeho gólovú strelu zablokovala hosťujúca obrana. Šaľania sa spoliehali najmä na aktívneho Lörinca, ktorý mal v celom zápase vari tri či štyri veľmi dobré príležitosti. Kostolániho v domácej bráne ale neprekonal ani raz. Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke a prvú veľkú príležitosť na gól mal Šaľan Lörinc, po prihrávke Vyskoča, ale zoči-voči gólmanovi Kostolánimu namieril z 5 m nad jeho bránu! Futbalisti Báču sa mohli ujať vedenia po rýchlej kontre, keď Szijjártó v 69. min. ideálne vysunul Fila, no ten z 5 m napálil loptu iba do Valenského. Pred brankárom Dusla nepochodil ani Pukalovič, a tak rozhodnutie prišlo až v nadstavenom čase. Po priamom kope Maťaša striedajúci Plichta predsa len prekonal veľmi dobre chytajúceho Valenského.Rozhodoval Ballarín, ŽK Füzik - Holmík, 980 divákov.FC: Kostoláni - Gonos, Puchner, T. Albert, Mikulec - Szijjártó, Pukalovič, Füzik (62. Sviečka, 75. Erös), Maťaš - Filo, Mészáros (55. Plichta). DUSLO: Valenský - Sokol, Klusa, Molnár, Lalák - Kováč, Lancz, Holmík, Rehák (76. Andódi) - Vyskoč (90. Simonides), Lörinc.Miroslav Mentel, tréner Báču: Po prvom polčase to vyzeralo na remízový zápas, pretože hostia hrali veľmi dobre. Moje mužstvo zrejme viac túžilo po víťazstve a v nadstavenom čase sme ho možno aj s trochou šťastia získali.Ján Rosinský, tréner Dusla: S výsledkom som určite nespokojný, s výkonom mužstva tak na päťdesiat percent. Mali sme síce dosť šancí, no využiť sme, žiaľ, nedokázali ani jednu. JOZEF GAZDAG, juh

K CERO za medailovými bránami

O 3. MIESTONitrania cestovali v stredu do Handlovej s ťažkou úlohou, ktorá sa v hlučnom baníckom kotli nakoniec ukázala nad ich sily. Domáci tak siahli na historický bronz, hosťom zostala „zemiaková“ priečka.4. zápas: BK Baník Handlová - ŠK K CERO SPU Nitra 102:86 (28:27, 26:23, 21:14, 27:22). V prvom polčase sa obom tímom strelecky darilo. Baníci s netradične výborným Kopuneczom si udržiavali tesné vedenie. Práve keď hostia dotiahli na 33:33, Ivanovič si poranil koleno (a do hry sa vrátil už len na pár minút vo štvrtej štvrtine so sebazaprením). V drese hostí ťahal káru najmä Tomek (21 bodov v prvom dejstve) a v prestávke bolo prijateľných 54:50. Tretia štvrtina patrila domácim, ktorí zlepšili obranu a vytvorili si 11-bodový náskok. Ten vzápätí Nitrania sériou 8 bodov skresali, ale to bola ich labutia pieseň. Handlovské skúsenosti (v podaní Uhnáka, Smačka i ďalších) slávili úspech a hostia, rozleptaní i očakávanými chybami rozhodcov, si napokon pripísali prvú stobodovú prehru.Rozhodovali Címa a Ženiš, TH: 37/31 - 26/19, trojky: 5 - 5, fauly: 24 - 31, 5 OCH: 39. Morávek, 39. Golian - 28. Kačáni, 39. Seman, 40. Kudriavcev, 800 divákov.BK (najviac bodov): Kopunecz 21, Miloševič 19, Štefánik 17.K CERO: Tomek 24, Kudriavcev 19 (2), Ivanovič 8 (1), Páleník, Dura (Ivan 13 (2), Seman 12, Kačáni 10, Vojtek, Cehula).Ľubomír Urban, tréner: Rutina a skúsenosti domácich hráčov boli rozhodujúce v kľúčových momentoch. Dobre zahral Tomek, ale hráči na obvode mu príliš nepomohli. Celkový výsledok série je zaslúžený, rozhodla naša prehra v prvom zápase doma. Konečný stav série 3:1.MARTIN KILIAN, HandlováFinále: Svit - Lučenec 76:78, konečný stav série 1:3.

Urban hodnotí sezónu ako úspešnú

Nitrianski basketbalisti ukončili svoju postnováčikovskú sezónu na nevďačnom štvrtom mieste. V sérii o bronz nestačili na Handlovú, piaty tím po nadstavbovej časti, ktorý vychytil v play off výbornú formu. Ako vníma štvrté miesto kormidelník Ľubomír Urban, sme sondovali v stredu v Handlovej tesne po „poslednom zvonení“.- Napriek pozmeneniu a omladeniu kádra sme sa dostali do prvej štvorky. Naše umiestnenie je spravodlivé vzhľadom na naše možnosti, ktoré sme mali v závere play off, kedy nám chýbal aj zranený Fapšo. Napriek tomu, že sme mali prvé tri zápasy s Handlovou dobre rozohraté, nevedeli sme kritické situácie vyriešiť tak, ako skúsení Smačko, Miloševič alebo Uhnák.- Nie ste sklamaný?- Nie, aj štvrté miesto je úspech. Minulú sezónu nám pomohla anomália, kedy sme prešli cez oslabený tretí tím tabuľky Pezinok. Tento rok sme dosiahli oveľa viac víťazstiev v dlhodobej časti, no vedel som, že play off bude iné. Škoda, že sme si neustrážili druhú priečku pred Svitom, ale že nám to nevyšlo, aj to bol odraz určitej kvality. V sumáre sme dokázali, že patríme medzi špičku, ale aby sme boli úspešní v závere play off, musíme ešte veľa pracovať.- Aký bol prínos legionárov?- Poviem otvorene, neboli to šťastné nákupy. Dotiahli sme ich v hodine dvanástej a Clark ani Kudriavcev nezapadli do koncepcie, dokonca skôr narušili harmóniu v kolektíve svojím štýlom hry a mentalitou. Je to pre nás poučenie pre budúcnosť, všetci si uvedomujeme, že sme v tomto urobili chyby. Stabilita kádra nám chýbala, kým naši súperi sa o ňu mohli oprieť. V play off sme doplatili aj na pokles formy niektorých hráčov, najmä na obvode.- Ste spokojný s úrovňou rozhodovania v lige?- Nemá význam o tom hovoriť. Naši hráči sa musia naučiť hrať tak kvalitne a chytro, aby rozhodcovi nedali možnosť nič zapískať a ovplyvňovať. Aj dnes, aj v priebehu ligy sme urobili strašne veľa chýb najmä v taktickom myslení hráčov.- Pri kolektíve zostávate. S akou predstavou?- Pokračujeme v práci s mladými hráčmi, ale po skúsenostiach z tohto ročníka musíme zohľadňovať aj kvalitu hry. Divák chce víťazstvá a určite nebude tolerovať, aby sa nám mladí hráči vyhrávali na ihrisku. Pre budúcu sezónu sú všetci hráči bez zmlúv voľní bez prestupových poplatkov a môžeme doplniť mužstvo od začiatku tak, aby sme znovu bojovali o popredné umiestnenie, pretože náš divák si to zaslúži. MARTIN KILIAN

1. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  2. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  3. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  4. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  5. Toto je budúcnosť dopravy. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  6. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur