„Smrtiaci“ trhák majstra v druhej štvrtine

BASKETBAL/ Komárno vstúpilo do bojov o umiestnenie

Extraliga - play off

SEMIfinále

V stredu sa rozbehlo druhé kolo play off extraligy. Na prvý zápas do Svitu cestovali Nitrania už deň vopred, ani to im však nepomohlo a odviezli si domov prehru o 22 bodov.

1. zápas: BK Chemosvit Svit - ŠK K CERO SPU Nitra 87:65 (19:24, 27:8, 20:24, 21:9). Úvod vyznel obojstranne rozhárane, ale mierne navrch mala uvoľnenejšia Nitra a zaslúžene vyhrala prvú štvrtinu o 5 bodov. V druhej časti hry (už po striedaní) sa jej však rozsypala koncepcia obrany a Svit zrovnal so zemou všetky nádeje Nitranov uspieť pod zasneženými Tatrami. Pivot domácich Stojanovič ubránil pilier nitrianskej hry Tomeka a sám bol navyše v útoku nezastaviteľný. Po zmene strán Ivan najprv znížil svojou sériou piatich bodov, ale to už Podtatrancov, ktorým okrem podkošovej hry vychádzala aj streľba z trojkového oblúku, nemohlo zaskočiť. Komfortné víťazstvo dokonali v poslednej časti, kedy dovolili Nitranom streliť iba o bod viac ako v katastrofálnej druhej štvrtine. Výsledok pečatila „klaksónová“ trojka Čemana.

Rozhodovali J. Janáč a Hricišin. TH: 22/16 - 22/19, trojky: 11 - 5, fauly: 22 - 22, 650 divákov.

BK (najviac bodov): Stojanovič 25, Zabavník 14, Holúbek 13.

K CERO: Ivan 16 (2), Seman 12, Ivanovič 7 (1), Fapšo 7, Tomek 5 (Kudriavcev 13 (2), Páleník 5, Paraík, Kačáni, Vojtek, Clark).

Ľubomír Urban, tréner: Iba v prvej štvrtine sme hrali s dobrým nasadením v útoku aj v obrane, kým rozhodujúci dvadsaťbodový rozdiel sa zrodil už v tej druhej.

MARTIN KILIAN, Svit

Ostatný výsledok: Lučenec - Handlová 84:80.

Semifinále - 2. zápas - 14. 4. o 18.00 h Nitra - Svit, 3. zápas - 17. 4. o 17.30 h Svit - Nitra.

O 5.-8. MIESTO

1. zápasy: Komárno - Košice 90:82 (51:47), Jurík 28, Riecky 21, Ridzoň 21. Vo vyrovnanom stretnutí sa strelecky lepšie presadzovali domáci. V ich drese sa trojkami blysli Jurík (6) a Riecky (5).

Levice - Inter 54:72 (31:39), Lutovský 15, Klein 9, Krkoš 6. Domáci zle začali, už v 3. min prehrávali 2:10, do konca štvrtiny až o desať bodov (17:27). V útoku sa im nedarilo ani po zmene strán, keď v úvodných 8 minútach druhého polčasu nedokázali skórovať. Inter vtedy viedol najvyšším rozdielom 31:53 a v zápase s prehľadom triumfoval.

O 5.-8. miesto - 2. zápasy - 14. 4. o Košice - Komárno, Inter - Levice, príp. 3. zápasy - 17. 4. Komárno - Košice, Levice - Inter. (sita, ki)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 978

Marián Tvrdoň je v Ústí nad Labem už sedem rokov, letné (18. 8.) 27. narodeniny však už možno oslávi na lukratívnejšej adrese.

Ščasný: Máme na stred II. ligy, bez posíl tu nebudem

Už teraz je neskoro, vie tréner Nitry po vyhorení so Šamorínom.

Tréner Nitry Michal Ščasný.
Pre obyvateľov Galanty už funguje online rezervačný systém.

Koronavírus: Odberné miesta v Galante (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Galante