Štvrtok, 13. máj, 2021 | Meniny má ServácKrížovkyKrížovky

II. B tr. Nitra-Šaľa

Česť hostí hájili iba Golianovčania

Pohranice - Chrenová 3:0 (3:0), 10. V. Bachan, 20. Z. Hajdu, 44. O. Molnár. Favorizovaní hostia zaspali úvod, za čo ich už v 10. min. vytrestal strelou z 20 m do vinkla V. Bachan. O ďalších desať minút zvýšil pekným lobom Z. Hajdu a dielo chrenovskej skazy dokonal gólom do šatne O. Molnár. R I. Tábi st., 100.

Jelenec - Dolné Obdokovce 2:0 (1:0), 34. M. Nagy, 74. M. Kuruc. V opatrnom prvom dejstve dokázal líder využiť len jedinú šancu, keď v sieti hostí skončila efektná rybička M. Nagya. Po obrátke a hlavne po umývaní hláv sa domáci dostali do viacerých príležitostí, za chrbát výborného S. Beneho však prešla už len jedna lopta. R Paukov, 120.

Dolné Krškany - Branč 3:1 (1:0), 24. a 50. J. Paška, 75. P. Goč - 80. A. Németh. Až 24. minúta a v nej hlavička J. Pašku po centri do šestnástky znamenala upokojenie dosť nervóznej jarnej premiéry. Ešte väčší pokoj do domácich radov vniesol Paškov samostatný únik, ktorý sa skončil až v bráne hostí. Výsledok pečatili elegantným lobom domáci P. Goč a čestným zásahom Branču hosťujúci A. Németh. R Bachratý st., 120.

Nová Ves nad Žitavou - Žirany 3:0 (0:0), 60., 68. a 75. V. Senaši. Žirany po prestávke kondične odpadli, čo využil kanonier V. Senaši. Prvý gól strelil po samostatnom úniku, keď hostia nezareagovali na dlhý aut. O chvíľu presne hlavičkoval a v 75. min po biliardovej akcii dopravil loptu do siete tretíkrát. R Žáčiková, 150.

Mojmírovce - Golianovo 2:3 (1:3), 28. F. Trvalec (11 m), 75. M. Mesároš (11 m) - 19. Ľ. Černý, 39. T. Martinkovič, 45.+ J. Bradáč. ČK: 26. J. Polkoráb (Golianovo). V zápase mužstiev z čela tabuľky využili hostia núkajúcu sa príležitosť a po hrubých chybách domácej obrany trestali. V druhom polčase Mojmírovce priklincovali hostí pred vlastnú bránu, ale vyrovnať im súdené nebolo. R Ostertág, 120.

Vinodol - Horný Ohaj 3:2 (2:2), 13. a 68. (11 m) M. Macek, 32. M. Lakatoš - 25. P. Melišík, 43. M. Vojtek. Vo vyrovnanom prvom dejstve padli štyri góly. Rozhodnutie prišlo až v 68. min, kedy sa hosťujúci R. Šípoš zahral na brankára a vyfasoval červenú kartu. Z penalty sa nemýlil M. Macek. R Kečkéš, 150.

11. Horný Ohaj 13 3 2 8 15:34 11 (-4)

12. D. Obdokovce 13 2 1 10 10:29 7 (-14)

13. Žirany 13 2 0 11 9:37 6 (-12)

D. Krškanom a Pohraniciam odrátajú 6 b.

najlepší strelci: 13 - M. Mako (Jelenec), 10 - M. Švelan, F. Trvalec (Mojmírovce), 9 - M. Stano (Chrenová), 8 - V. Sénaši (N. Ves), V. Benko (Žirany), 7 - P. Penzeš (Golianovo), Ľ. Valach (H. Ohaj), Z. Hajdu (Pohranice), 6 - V. Stojka (Branč), D. Čurgali (D. Krškany), J. Chovanec (Chrenová), N. Pánik (Jelenec), J. Pňaček (Vinodol). ŠTEVO HARINGA

1. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku