Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Mäsomax aj Incar v semifinále pohára

POHÁR - 3. KOLO

Mäsomax Nitra - Izolex Košice 5:2 (4:0), 2. a 31. Slovák, 6. Grimbel, 13. Bédi, 14. Šindler - 24. Pído, 30. Wantruba. Hostia pricestovali posilnení o Nagya a Murňáka a so zámerom odčiniť vysokú prehru v lige. Zápas sa však opäť vyvíjal podľa scenára posledného duelu a po chybách v obrane Košíc Mäsomax gólmi Slováka a Grimbela vyhrával rýchlo 2:0. V 7. min. mohol zvýšiť Slovák, nájazd však nepremenil a úspešný nebol ani hosťujúci Horák. Mäsomaxu vyšla ďalšia kombinácia v 13. min., na jej konci bol Bédi a vzápätí sa prezentoval gólom i ostrostrelec Šindler - 4:0. V druhom polčase sa Košičania snažili vrátiť do zápasu, Pído a Wantruba znížili na rozdiel dvoch gólov, no opäť kontroval Slovák, ktorý strelou ponad brankára zabezpečil domácim trojgólové vedenie.

MÄSOMAX: Horský - Slovák, Grimbel, Bédi, L. Pavlovič (Šindler, Mart. Prešinský, Ballay, Rus, Chovanec, Da. Koprda). (bé)

RCS Košice - SC Incar Nitra 2:5 (1:3), 9. a 37. Sopko - 6. M. Pavlovič, 16. a 20. Rajčáni, 25. Čambal, 35. Nagy. Hral sa svižný zápas so šancami pred oboma brankármi. Prvý sa individuálne predviedol M. Pavlovič, domáci vyrovnali v 9. min., keď voľný Sopko na dvakrát prekonal Repu. Potom mali šance domáci Brunacký, Maďarík, resp. hosťujúci Látečka, Rajčáni a Urbanovičov teč skončil na košickom brvne. V 16. a 20. min. vyšli Incaru rovnaké akcie - Štajer našiel Rajčániho a hostia išli do šatní s dvojgólovým náskokom. Na začiatku druhého polčasu sa domáci snažili zmazať manko, Repa však odolal a v 25. min. kontroval po sóle cez celé ihrisko kapitán hostí Čambal. O ďalších desať minút rozhodol hlavou Nagy a Košičania v závere pri hre bez brankára už iba skorigovali.

INCAR: Repa - Čambal, Urbanovič, M. Pavlovič, Marčan (Latečka, Nagy, Rajčáni, Štajer, Hrnčár). (bé)

Ďalšie výsledky: Lučenec - Pinerola 5:2, Slov-matic - Dubnica 3:5.

I. LIGA - 18. kolo - 5. 3. o 18.30 h Incar Nitra - RCS Košice, o 20.00 h Semic Atletico Ba - Mäsomax Nitra.

II. LIGA západ

Slov-matic D - Čechynce 9:5 (3:2), Šuba 3, Plevka, Iaroš. Santiago - Reflex Nitra 8:4 (6:3), Búš 2, Majzlík, Bakai. Prednádražie - N. Mesto 3:1.

1. Levice 16 13 1 2 108:46 40

2. Nové Mesto n/V. 16 12 0 4 94:53 36

3. Dubnica 16 11 1 4 91:56 34

4. Slov-matic D 15 11 0 4 96:56 33

5. Santiago 16 10 0 6 86:61 31

6. Ivka 16 7 0 9 92:88 21

7. Zeleneč 16 6 1 9 60:74 19

8. Prednádražie 16 6 1 9 67:90 19