Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky

Opäť sťažnosti na hádzanárskych arbitrov

HK Nitra - ŠK Trnava-Modranka 32:15 (14:7). Nitrianky potvrdili dobrý výkon z Trenčína, aj keď v do 15. min. bol zápas pomerne vyrovnaný domáce vyhrávali iba 6:5. Potom však zlepšili rozohrávku, obranu aj útok, v bránke sa chytila Krseková a skóre v ich prospech utešene narastalo. Zápas mal podobný priebeh aj po prestávke, kde síce ako prvé strelili gól hostky, čím znížili na 14:8, no v 52. min. už viedli hráčky Nitry 23:10. Na palubovku sa potom postupne dostali všetky hráčky, ktoré vysoké víťazstvo udržali.

Pred 100 divákmi rozhodovali Jánošík - Fábry, pok. hody: 5/4 - 2/2, vylúčené: 0 - 6, ČK: Palandová.

HK: Klenková, Krseková - Lieskovská 4, Korecová 5/2, Hanakovičová 8/2, Kvasňovská 5, Majerčíková, Gabulová 3, Uharčeková 4, Kuklová, Gundová 2, Fazekasová 1.

HK Prešov - Junior Močenok 16:16 (8:7). Domáce hádzali v úvodných 5. min. dve sedmičky, nedali však ani jednu, a tak gól Sabovej v 8. min. znamenal vedenie Junioru 1:0. Súperi sa potom niekoľkokrát vystriedali vo vedení, do šatne však šli spokojnejšie Prešovčanky. Aj po zmene strán bola hrala vyrovnaná, keď v 35. min. viedli domáce 10:8 a v 52. Močenok 11:13. V 58. min. upravila Sabová na 15:16, lenže potom zobrali zápas do svojich rúk rozhodcovia, ktorí hostkám vylúčili dve hráčky a navyše proti nim odpískali dve sedmičky. Prešovčanky však premenili iba jedinú, a tak sa napokon zrodila remíza.

Rozhodovali Rapač - Štefan, pok. hody: 10/5 - 3/2, vylúčené: 4 - 5, 90 divákov.

JUNIOR: Miháliková, Barčáková - Verešová 2, Packová 3, Krommelová 1, Lenická, Gutrayová, Gierová, Perinová, Gregušová 3, Sabová 7/2.

ŠKP Topoľčany - Štart Trenčín 26:28 (18:15). Domáce dievčatá akoby zaspali úvod a v 3. min. prehrávali 0:3. Našťastie, včas sa spamätali a v 7. min. bolo vyrovnané 4:4. Favorit však opäť zapol na vyššie obrátky a v 11. min. vyhrával 7:5. Zlepšená hra Topoľčian znamenala postupné prevzatie taktovky zápasu do vlastných rúk a v 20. min. po presnom zásahu Červinkovej aj prvýkrát vedenie 11:10, ba do prestávky náskok o tri góly. Druhý polčas začal lepšie líder súťaže, ktorý v 42. min. otočil na 19:23. Mladý kolektív domácich to ale nezlomilo a v 52. min. viedol 25:24. Ešte v 57. min. bol stav 26:25, no potom, podľa slov domácich najmä za pomoci rozhodcov, strieľali góly už iba hráčky Trenčína.

Pred 400 divákmi rozhodovali Strecký - Trepka, pok. hody: 5/5 - 11/10, vylúčené: 5 - 4.

ŠKP: Satinová - Vaňová 1, Bezáková, Krahulíková 3, Ivanová 8/2, Terlandová, Michalidesová 1, Hrmová 10/3, Maková, Schwarzová 1, Červinková 1, Kováčiková 1.

ŠKP Štart Bratislava - SC-SL Lodiar Zlatná na Ostrove 24:19 (8:10). Hráčky Zlatnej odohrali stretnutie, v ktorom herne mali na svojho súpera a nemuseli z Bratislavy odchádzať s prázdnymi rukami. Najväčšou príčinou prehry bola nedôrazná hra spojok, ktoré sa cez vysoké hráčky Štartu nedokázali presadiť. Rozhodujúci náskok si domáce vypracovali v polovici druhého polčasu na čo už súper nedokázal odpovedať.

Priebeh: 1:0, 3:2, 6:6, 6:9, 11:11, 14:13, 17:15, 21:18.

LODIAR: Vargová, Horváthová - J. Szabóová 3, Rajkovičová 4/1, Méryová 1, E. Pažúrová 2, R. Pažúrová, Olajosová 2, Feketeová 1, Takácsová 6/4, Šebenová, Somogyiová, Szoboszlayová, Benkóczka.

HKŽ Nové Zámky - Matador Púchov 22:16 (13:5). Zápas mal vyrovnaný priebeh iba v prvej štvrťhodine, v rozpätí od 16. do 22. minúty však domáce štvorgólovou šnúrou získali rozhodujúci náskok. Hosťujúcim hráčkam nepomohla ani prestávka a skóre naďalej narastalo v ich neprospech. Zmierniť prehru sa im podarilo až závere, ale to už príležitosť dostal aj domáca lavička.

Priebeh: 0:1, 3:1, 4:4, 7:4, 11:5, 13:6, 17:7, 18:10, 21:13, 22:15.

HKž: Šestáková, Magyerková - Dekanová, Tallósiová 2, Bihariová, Fujasová 13/7, Masaryková 2, Procházková, Horváthová, Konárková 2, Chaternuchová 3.

10. Modranka 14 1 0 13 247:377 2

15. KOLO - 14. 2. o 11.30 h Topoľčany - Nitra, o 18.00 h Zlatná n/O. - Nové Zámky, 15. 2. o 10.30 h Močenok - Modranka (hala na SOUCh). JOZEF UHLÁRIK,