Piatok, 14. máj, 2021 | Meniny má BonifácKrížovkyKrížovky

Po exhibičnej prvej tretine dominoval súper

Minulý týždeň sa v slovenskej ST extralige hralo iba jedno kolo. Nitra vo štvrtok privítala Zvolen a Uličného zverencom sa ani tentoraz nepodarilo získať skalp súpera, s ktorým ešte nebodovali.

HKm Nitra - HKm Zvolen 3:5 (2:0, 0:3, 1:2). Proti favoritovi začali domáci veľmi dobre, no z množstva šancí využili len dve, keď presne mierili iba B. Majeský s Kolníkom. Nitra potom vynechala presilovku piatich proti trom, M. Chrenko trafil v šanci žrď a od polovice zápasu sa už začal gólovo presadzovať Zvolen. Hostia troma gólmi otočili skóre a v poslednej tretine už vysoký favorit kontroloval výsledok. V 59. min. G. Saliji krásnym gólom síce vykresal iskierku nádeje, ale v následnej power-play sa Nitre už vyrovnať nepodarilo, naopak Klouda do prázdnej bránky pečatil konečný výsledok 3:5. Diváci však po zápase svojich miláčikov vyprevadili do šatne opäť potleskom.

Góly: 9. Majeský (G. Saliji, Kolník), 14. Kolník (Poljaček, G. Saliji), 59. G. Saliji (Poljaček, Kolník) - 30. Rajčák, 32. Štork, 36. Šechný, 43. Klepáč, 60. Klouda.

Pred 3 068 divákmi rozhodoval Baluška, vylúčenia 1:3, Velebný na 10 minút, presilovky a oslabenia 0:0.

HKm: Račko - Strapko, Mrena, B. Majeský, Zajac, Petrina, Valko, Pukalovič - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Jašík, Kuric, Nemec - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák - Mihálik, Pupák.

Rudolf Uličný, tréner: Mohlo by sa zdať, že zápas sme prehrali v druhej tretine, no stalo sa tak už v prvej časti, kedy sme z množstva šancí premenili iba dve. To samozrejme na Zvolen nemohlo stačiť, kvalitný súper potom logicky otočil zápas.

ŠTEVO KORMAN

OSTATNÉ VÝSLEDKY 44. KO-LA: Skalica - Slovan 1:1, L. Mikuláš - Košice 1:1, Trenčín - Martin 4:1, Poprad - Žilina 3:1.

10. Martin 44 9 1 7 2 25 95:155 36

45. kolo - 27. 1. o 17.30 h Slovan - Nitra. 46. kolo - 30. 1. o 17.00 h Nitra - Poprad. 47. kolo - 1. 2. o 17.00 h Košice - Nitra (v Humennom).

1. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí