Poradili si s majstrom, no zastavil ich nováčik

V stredu privítali Nitrania na svojej palubovke majstra zo Svitu a súboj o druhé miesto zvládli. Šesťzápasovú víťaznú šnúru však preťala prehra na palubovke nováčika z Košíc.

14. kolo: ŠK K CERO SPU Nitra - BK Chemosvit Svit 76:72 (17:20, 18:23, 26:11, 15:18). V prvom dejstve sa ani jednému tímu nepodarilo od svojho súpera výraznejšie odpútať, ale o krôčik vpredu bol predsa majster. Po prestávke sa strhol uragán zo strany K Cera, ktoré vyhralo štvrtinu o 15 bodov i vďaka streleckej nemohúcnosti hosťujúcich pivotov, ktorí v nej dali iba 2 body, čo v konečnom účtovaní znamenalo v závere vydreté víťazstvo Nitranov.

K CERO: Tomek 23 (1), Čurovič 17, Fapšo 7 (2), Ivanovič 2, Vojtek (Ivan 13 (1), Seman 9 (1), Kačáni 5, Rizman, Páleník).

Rozhodovali Pavelka a Obmaščík, TH: 33/25 - 32/26, trojky: 5 - 4, fauly: 26 - 25, 5OCH: 36. Stojanovič, 37. M. Pažický ml., 800 divákov.

Ľubomír Urban, tréner: Z ničoho nič sa tu začalo hovoriť o popredných umiestneniach, na čo však ešte naše mužstvo nie je psychicky pripravené. Prejavilo sa to na hre, kde sme nehrali ako zvyčajne. V prestávke sme mali dve minúty ticha na rozmyslenie, pretože som videl opäť tie vystresované biele tváre ako pred zápasom. Nakoniec sme však víťazstvo predsa vydreli. MATÚŠ MAŽEC

Levice - Prievidza 88:68 (50:32), Krkoš 21, Klein 19, Michálik 16. O osude stretnutia sa rozhodlo už v prvej štvrtine. Domáci hrali od začiatku na plné obrátky a vytvorili si výrazný náskok. Potom Levice prestriedali, šancu dostali mladíci a hostia znížili.

Lučenec - Komárno 102:69 (45:38), Riecky 20, Kablár 17, Ridzoň 15. Prvú desaťminútovku prekvapujúco vyhralo Komárno, no favorit sa rozbehol, súpera prevyšoval výrazne v obrane aj útoku a nadšení diváci sa dočkali aj vytúženej stovky.

Ostatné výsledky: Inter - Žilina 92:69, Handlová - Košice 93:68.

15. kolo: Slávia TU Košice - ŠK K CERO SPU Nitra 96:87 (44:47). Nitrania rozbehli zápas veľmi dobre a v 7. minúte viedli 12:21. Lenže nováčik sa otriasol, strelecky sa chytil nestarnúci Svitek a hostia sa dostali z tempa. Košičania sa postupne bodovo dotiahli a v tretej štvrtine si vypracovali rozhodujúci náskok. Po prestávke nedal dovtedy dobre hrajúci Tomek ani bod, dosť lôpt postrácal na rozohrávke Čurovič a hostia celkovo zlyhali aj v obrane. Navyše, zle premieňali aj trestné hody. Zo strany Nitranov to nebol kompaktný výkon, nehrali uvoľnený rýchly basketbal, skôr sa často venovali výrokom rozhodcov...

K CERO: Čurovič 23, Tomek 19, Fapšo 11, Ivan 5, Ivanovič 4 (Seman 15, Páleník 5, Vojtek 4, Rizman 1).

Rozhodovali L. Janáč a Hlinka, TH: 28/23 - 24/14, fauly: 21 - 24, 5OCH: 31. Ivan, 35. Čurovič, 36. Páleník, trojky: 7 - 9, 1500 divákov.

Ľubomír Urban, tréner: Košičania boli živší a najmä si plnili zodpovedne obranné úlohy, čo už nemôžem povedať o svojich zverencoch. Veď dostať 96 bodov hovorí samo za seba. Hrali sme profesorský basketbal, ktorý svojho času mohol produkovať Pezinok, ale nie my. Rozhodne niektorí hráči budú za svoj výkon pykať.

Komárno - Prievidza 83:74 (54:47), Riecky 28, Ridzoň 18, Jurík 10. V prvom polčase sa družstvá sústredili prevažne na útok, v druhom naopak hrala prím obrana. Komárno si stále udržiavalo mierny náskok.

Handlová - Levice 74:54 (26:27), Michálik 17, Sýkora 13, Červenka 8. Po veľmi vyrovnanom I. polčase sa rozhodlo v tretej štvrtine, ktorú domáci hráči vyhrali o 10 bodov. Hosťom sa prestala dariť streľba a Handlovčania zvýraznili svoje víťazstvo.

Ostatné výsledky: Inter - Lučenec 81:89, Svit - Žilina 88:74.

10. Žilina 15 4 11 1117:1316 19

16. KOLO - 24. 1. o 18.00 h Nitra - Handlová, o 18.30 h Levice - Komárno.

SLOVENSKÝ POHÁR - prvý zápas semifinále - 21. 1. o 18.00 h Nitra - Lučenec. (ki, sita)

MŠK Iskra Petržalka - ŠK K CE-RO SPU Nitra B 75:67 po predĺžení (24:36, 64:64). Hostia sa dostali do vedenia a udržiavali si ho po celý zápas. Záver však vlastnými chybami pokazili a predĺženie nezvládli.

K CERO: Marko 15, Čerešňák 13, Brliť 11, Bronek 5, Vašš 6 (Došek 10, Hrnčiarik 7, Zima).

ŠKP Bratislava - ŠK K CERO SPU Nitra B 73:83 (19:44). V zostave aj so štvoricou, ktorá pricestovala z extraligy z Košíc, Nitrania predviedli vynikajúci prvý polčas a napokon si zaknihovali cenné víťazstvo na palubovke tímu, ktorý vyhral základnú časť západnej skupiny.

K CERO: Kačáni 23, Vojtek 18, Marko 17, Páleník 17, Dura 6 (Čerešňák 2, Hrnčiarik 5, Brliť). (ki)

OSTATNÉ VÝSLEDKY: ŠKP - P. Bystrica 77:56, Legato Svit - Michalovce 65:84, Petržalka - P. Bystrica 65:60, Sp. N. Ves - Michalovce 89:53, Sp. N. Ves - V. Krtíš a Legato Svit - V. Krtíš - hostia nepricestovali.

1. Petržalka 3 3 0 200:186 6

2. K CERO Nitra B 3 2 1 225:219 5

3. Michalovce 3 2 1 238:232 5

4. Spiš. N. Ves 2 2 0 191:113 4

5. ŠKP Bratisl. 3 1 2 209:199 4

6. P. Bystrica 3 0 3 187:217 3

7. Legato Svit 2 0 2 125:186 2

8. Veľký Krtíš 1 0 1 78:101 1