Nedeľa, 28. február, 2021 | Meniny má ZlaticaKrížovkyKrížovky

Nitrianski hokejisti majú skalp majstra!

Ťažký týždeň v hokejovej extralige zakončili Nitrania famóznym výkonom proti bratislavskému Slovanu a deviate miesto je stále na dohľad.

HKm Nitra - HK 36 Skalica 2:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0). Zápas posledného s predposledným sľuboval zaujímavý boj o Čierneho Petra, ktorý lepšie rozbehli hostia. Po hrubých chybách nitrianskej obrany viedli Záhoráci z presiloviek v polovici zápasu už dvojgólovým rozdielom, no Nitru v 34. min. vrátil predsa do hry, tiež v početnej prevahe, Pavel. Potom domácich podržal brankár Račko, a keď v úvode poslednej tretiny trafil spoza modrej nádherne Kmeč, svitla Nitre nádej aj na tri body. Kmeč však potom mieril iba do žrde, na druhej strane opäť žiaril Račko, a tak zmenu skóre už neprinieslo ani predĺženie.

Góly: 34. Pavel (Strapko, Kuric), 43. Kmeč - 13. Jarolín, 31. Čársky.

R Mihálik, 2 023 divákov, vylúčenia 3:3, presilovky 1:2, oslabenia 0:0.

HKm: Račko - Zajac, Pukalovič, Mrena, Strapko, Klimeš, Petrina, Kuzmienkov - Podstavek, T. Chrenko, Kmeč - Kolník, Kuric, Riečičiar - Nemec, M. Chrenko, Rusnák - Pavel, Jašík.

Rudolf Uličný, tréner: Som sklamaný z nášho výkonu, ktorý neznesie žiadne kritériá. Hrali sme bez myšlienky, s množstvom chýb najmä v obrane a, žiaľ, musím priznať, že remíza je skôr našim úspechom.

ŠTEVO KORMAN

HKm Zvolen - HKm Nitra 5:3 (1:2, 3:1, 1:0). Nováčikovi sa vydaril skvele úvod, keď už v 68. sekunde po prihrávke Kmeča otvoril skóre T. Chrenko. Nitra hrala agresívne, a hoci domáci Rajčák vyrovnal, po bombe Kolníka bolo v 11. min. 1:2, a to ešte kanonier HKm ďalšiu tutovku zahodil, Jašík dokonca nastrelil žŕdku. Aj v druhej tretine boli hostia pri chuti, gól M. Chrenka na 2:3 bol však chabým vyjadrením ich aktivity, a tak Zvolenčania trestali. Krátko pred druhou prestávkou prestrelil Štork všetko pred Račkom (4:3) a v poslednej tretine potvrdil domáce víťazstvo svojim druhým gólom Rajčák.

Góly: 8. a 53. A. Rajčák, 24. Bartek, 29. Harabin, 40. Štork - 2. T. Chrenko (Kmeč), 11. Ľ. Kolník (G. Saliji), 28. M. Chrenko (Petrina).

R Marušin, 2 150 divákov, vylúčenia 4:3, presilovky 0:0, oslabenia 0:0.

HKm: Račko - Zajac, Pukalovič, Mrena, Strapko, Valko, Petrina - Nemec, T. Chrenko, Kmeč - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Pavel, Kuric, Rusnák - Jašík, M. Chrenko, Riečičiar.

Rudolf Uličný, tréner: Chceli sme prijateľný výsledok a napokon to bolo skoro na víťazstvo. Čo mám ale povedať, ak nedáme gól ani do prázdnej bránky. Dva útoky sú stabilizované, potrebujeme však skvalitniť obranu. (šk)

HKm Nitra - Slovan Slovnaft Bratislava 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Hokejová spravodlivosť bola v nedeľu v Nitre. O záchranu bojujúci zverenci Rudolfa Uličného odpovedali tým najlepším spôsobom na škandalóznu piatkovú prehru Slovana so Skalicou, od úvodnej minúty vsadili na obrovskú bojovnosť a s obrovským prispením brankára Račka zdolali favorizovaných hostí. Bratislavčania sa v 40. min. gólom do šatne na 2:1 vrátili do hry, viac im však Nitra nedovolila a v 57. min. zatĺkol posledný klinec do belasej rakvy Saliji, ktorý vyškolil reprezentačného brankára Rybára málo vídaným spôsobom.

Góly: 19. Kmeč, 34. Petrina (T. Chrenko, Kmeč), 57. G. Saliji - 40. Cíger.

Pred 3 175 divákmi rozhodoval Beniač, vylúčení na 2 min. 6:4, presilovky a oslabenia: 0:0.

HKm: Račko - Pukalovič, Zajac, Petrina, Valko, Strapko, Mrena - Nemec, T. Chrenko, Kmeč - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Kuric, Rusnák, Podstavek - Riečičiar, M. Chrenko, Jašík.

Rudolf Uličný, tréner: Kvalita bola jasne na strane Slovana, my sme však vsadili na bojovnosť a srdce. Netvrdím, že vyhralo lepšie mužstvo, ale hokej je aj taký. A brankár Račko bol naozaj vynikajúci.

Ostatné výsledky 15. ko-la: Skalica - Košice 3:2, Poprad - Zvolen 0:3, L. Mikuláš - Martin 3:2, Trenčín - Žilina 2:1.

10. Nitra 18 4 0 2 0 12 30:68 14

19. kolo - 30. 10. o 17.00 h Poprad - Nitra. 20. kolo - 2. 11. o 17.00 h Nitra - Košice.

1. Tieto farmy dávajú prácu domácim. A podporujú región
  2. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  3. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  4. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  5. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  6. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  7. V sobotu do bezpečného Ománu so zľavou 486 eur
  8. Geis pomáha zvládať komplikácie v cezhraničnej preprave
  9. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje
  10. Online zľavy: Viete, kde ich vyhľadať?
  2. Cirkevné gymnázium v Snine patrí medzi najlepšie v kraji
  3. O2: Mentálne zdravie zamestnancov je pre nás veľkou prioritou
  4. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  5. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  6. Dáma s pávím pierkom
  7. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  10. Ako vyzerá majetok Slovákov? Zvyšuje sa najmä z jedného dôvodu 4 215

Po tomto páde ex-Nitrana Balaja (na zemi) pri Regäselovi (vo výskoku) zapískal rozhodca Očenáš penaltu pre FC ViOn, ktorá v kontexte s ďalšími udalosťami nesedela domácemu trénerovi Petrovi Lérantovi (v čiernom).

Tvrdé slová na tlačovke – trénerovi Nitry sa vonkoncom nepáčila penalta, akou FC ViOn potvrdil historický skok do nadstavby o titul.

13 h

Situácia je stále zlá. Odkedy má byť Nitriansky okres bordový?

26. feb
Odpadky sú všade. Ilustračné foto.

Z dôvodu pandemickej situácie aktivační pracovníci nemôžu vykonávať činnosť až do odvolania.

26. feb
Matt O'Connor odchytal 75 zápasov v AHL a jeden za Ottawu v najlepšej lige sveta (vľavo). V debute za Nitru sa blysol fenomenálnym zákrokom.

Možno vás prekvapí, ktoré kluby ho, okrem corgoňov, chceli.